Zonguldak'ta Mühimmat Bulundu

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında EF-16 tarafından paylaşıldı.

 1. EF-16
  Offline

  EF-16 Üye Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  54
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Almanya
  Resmi büyütmek için tıklayın

  Zonguldak'ta, 2 Adet İçi Boş El Bombası, 27 Adet G3 ve 5 Adet M -16 Mermisi ile Bir Adet Lav Silahı Kapağı Bulundu.

  Zonguldak'ta, fındıklık alanda 2 adet içi boş el bombası, 27 adet G3 ve 5 adet M-16 mermisi ile bir adet lav silahı kapağı gibi çok sayıda mühimmat ve bazı silahlara ait parçalar bulundu.
  E.K, U.Ş. ve H.D'nin, İnağzı Mahallesi'ndeki hemzemin geçit sahil yolu üzerindeki fındıklıkta ''UNITED'' yazılı kutu içinde el bombaları ve mermi bulduklarını bildirmesi üzerine emniyet ekipleri söz konusu bölgeye gitti.

  Ekiplerce yapılan araştırmada, kutuda içi boşaltılmış 2 el bombası, 27 adet G3, 5 adet M-16, 2 biksi ve birer eğitim, kalaşnikof ve kanas, 2 adet tabanca mermisinin yanı sıra 1 adet lav silahı kabağı, 1 adet G3 kabza kapağı ve 2 adet ateşleme iğnesi gibi bazı silahlara ait parçalar bulundu.

  Zonguldak Valisi Erdal Ata, ''Mühimmatların kaynağı nedir, ne değildir bilmiyoruz. Ancak, emniyet görevlilerimiz araştırmalarını sürdürüyorlar'' dedi.

  Soruşturmanın, mühimmatın, geçmiş dönemde Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan bazı kamu görevlilerinin marifetiyle kente getirilmiş olabileceğine yönelik de sürdürüldüğü öğrenildi.
   

Sayfayı Paylaş