Ziyaretçileri Müzesinde Müslüm babanın

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında korfez41 tarafından paylaşıldı.

1. korfez41

korfez41
    Yetkili
    Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    341
    Müslüm baba ölümünün bugün 2′nci yıl dönümü
    Şanlıurfalı arabesk müziğin unutulmaz seslerinden Müslüm Gürses’in ölümünün bugün 2′nci yıl dönümü.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Gürses, 3 Mart 2013 tarihinde, geçirdiği by-pass ameliyatından sonra akciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle yaklaşık 4 ay yoğun bakımda kaldığı hastanede, 60 yaşında yaşamını yitirmişti. Şanlıurfalı Müslüm Gürses için Şanlıurfa Kurtuluş Müzesinin bir bölümünde adına müze açılmıştı. Müzenin açılışına Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur da katılmıştı.
    Ölüm yıl dönümünde Gürses’in müzesine bugün ziyaretçileri oldu. Merhum sanatçı Müslüm Gürses'in adını taşıyan müzede giydiği kıyafetler, müzik aletleri, plak ve kaset gibi aksesuarlar yer alıyor. Müzede Gürses’in sahnelerde giydiği kıyafetlerin yanı sıra müzik aletleri, plak, kaset ve fotoğraf gibi aksesuarları da yer aldığı müze sanatçının şarkıları eşliğinde geziliyor. Müzede sanatçının mumya heykeli de bulunuyor.
    Gerçek adı Müslüm Akbaş olan Gürses, 7 Mayıs 1953′te Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinin Fıstıközü köyünde, ailesinin üç çocuğundan ilki olarak dünyaya geldi. İlk plağı 1968 tarihli ”Emmioğlu-Ovada Taşa Basma” plağı oldu. 1979 yılında ilk defa “İsyankar” filmiyle kamera karşısına geçti. Onlarca albüme imza atan ve onlarca filmde rol alan Gürses, kariyerinin son döneminde ise, müzikal altyapılarına sadık kalarak seslendirdiği, pop ve rock şarkılarıyla geniş kitlelere ulaştı. Gürses, yoksul bir ailenin çocuğu olarak başladığı hayat serüvenin sonunda, ”Müslüm Baba” unvanına ulaşmıştı.

2. korfez41

korfez41
    Yetkili
    Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    341
    Dualarımız Birlikte Olsun Dileğimiz Tek Olsun Mekanı cennet Olsun

Yıkıla yıkıla yaşayan benim
    Geceler boyunca kahrolan benim
    Ah edip inleyen yıpranan benim
    Kötüysem düşkünsem kime ne bundan

Hayatım karanlık yerlerde geçer