Yeni Nesil Windowslar da Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Yeni Nesil Windowslar da Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır[/h][h=2]Windows 8 işletim sistemine sahip olan cihazlarınız da bir şeyleri geride getirmeniz ya da bilgisayarınızı eski haline çevirmenin en basit olarından bir tanesi de sistem geri yüklemedir.[/h]Sistem geri yükleme yaptığınız da dönüş yaptığınız tarih üzerinde bilgisayarınıza nasılsa o şekilde olur. Yani o tarihten sonra yapmış odluğunuz bir takım değişiklikler ortadan kalkabilir. Bunları göz önüne alarak bu rehbere başlamadan önce yedek almayı unutmayın.

1. Sistem geri yükleme yapmak için ilk olarak Windows 8’in başlat ara yüzüne erişim yapıyoruz ve arama yerine de “Sistem Geri Yükleme Yazıyoruz.”
    2. Karşımıza çıkan ilk ayarlar butonuna tıklıyoruz.
    3. Ardından da geri yükleme noktası oluştur diyoruz.
    4. Açılan pencere içerisinde Sistem Geri Yükleme butonunu tıklıyoruz. Ardından da ileri diyerek bu adımı geride bırakıyoruz. Bu adım içerisinde dosyaların silineceği anlamına dair olarak uyarı veriyor.
    5. Karşımıza çıkan tablo üzerinde . Sistem geri yükleme noktasına ve yanındaki tarihin saatini gösteriyor. Onay belirledikten sonra bir kez da uyarı çıkıyor ve işlemleri gerçekleştiriyorsunuz.

Sayfayı Paylaş