Windows phone proğram uygulamaları

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 Yüklü Akıllı Telefon Görüntüleri Yayınlandı!

  [​IMG]
  Microsoft'un uzun süredir akıllı telefon pazarında yer edinmeyi hedeflediği herkes tarafından bilinen bir konu. Bunun için küçümsenemeyecek adımlar atıp yol kateden Microsoft, son büyük adımında Nokia'yı almış ve "Nokia" markasını tarihe gömerek Lumia'yı öne çıkarmıştı. Problemin markada olmadığını veya cihazın görünümünde olmadığını anlayan Microsoft, Windows Phone işletim sistemine yönelik önemli adımlar atmaya kadar verdi. Bunlardan biri de, Microsoft'un yapmaya alışkın olduğu bir yöntemle Windows Phone işletim sistemini tarihe gömmek.
  Microsoft, ileriye yönelik akıllı telefon pazarından pay alma çabasına devam ediyor ve bunu bu kez Windows 10 işletim sistemiyle yapmaya hazırlanıyor. Bilgisayarlarımızdan aşina olduğumu Windows işletim sisteminin yeni çıkacak versiyonu olan Windows 10, hem bilgisayar, hem de tablet pc'ler ve akıllı telefonlarda çalışacak. Akıllı tefonlar için olan versiyonunun Windows Mobile 10 olarak adlandırılacağı da söylentiler arasında.
  Şuanda beta test aşamasında olan Windows 10'un, son olarak Windows Phone 8.1 versiyonu yayılanan işletim sisteminin yerine geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta bunu teyit eden eden bir kaynak, Windows 10 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonun görüntülerini paylaştı.
  [​IMG] [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Telefonumda alarm ayarlama

  Windows Phone'unuz yalnızca birkaç dokunuşla ayarlayabileceğiniz özelleştirilebilir alarmlara sahiptir. Alarmlarla uyanmaktan daha fazlasını yapabilirsiniz; köpeğinizi doyurmak, akşam yemeğini hazırlamaya başlamak veya çocuğunuzun televizyon başında geçirdiği zamanı sınırlamak gibi ihtiyaçlarınız için benzersiz adlar verdiğiniz alarmlar ayarlayın.
  İpucu

  Telefonunuzda

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  varsa, size

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  hakkında yardım edebilir.


  [​IMG]
  Alarm eklemek için


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Alarmlar'a [​IMG] dokunun.
  2. Ekle'ye [​IMG], ardından Zaman'a dokunun, istediğiniz zamana ayarlayın ve ardından Tamam'a [​IMG] dokunun.
  3. (İsteğe bağlı) Alarmı özelleştirmek istiyorsanız aşağıdakilerden birini yapın:
   • Tekrarlanacağı Günler'e dokunun, alarmın çalınmasını istediğiniz her gün için onay kutusunu seçin ve sonra da Tamam'a [​IMG] dokunun.
   • Ses'e dokunun ve kullanılabilir alam, uyarı ve zil sesleri listesinden bir öğe seçin. Sesi seçmeden önce önizlemesini dinlemek için, Çal'a [​IMG] dokunun.
   • Ad'a dokunun ve alarma vermek istediğiniz adı yazın ("Alarm 1," "Alarm 2," vb.).
   • Erteleme süresi'ne dokunun ve ardından alarm tekrar çalmadan önce alarmı geciktirmek istediğiniz zamana dokunun.

  4. Kaydet'e [​IMG] dokunun.
  5. Eklemiş olduğunuz tüm alarmları Tümü altında görebilirsiniz. Ayarlamak istediğiniz her alarmı açın [​IMG].


  Notlar


  • Alarmın çalabilmesi için telefonunuzun açık olması gerekir.
  • Telefonunuz zamanı 24 saat düzeniyle görüntülemeye ayarlanırsa, Alarmlar'daki varsayılan seçimlerden bazıları farklı görünür. 12 saat düzenini kullanıyor ve 24 saat düzeniyle zamanı görüntülemeyi ve alarmları ayarlamayı tercih ediyorsanız, Ayarlar [​IMG] > Tarih+Saat'e gidin ve 24 Saat Düzeni'ni açın [​IMG].  İpuçları


  • Telefonunuzda sınırsız sayıda alarm ayarlayabilirsiniz; bu sayede, ancak beş alarmla uyanabilen bir uykucu olmanız veya haftanın her bir günü için ayrı alarm ayarlamak istemeniz telefonunuzun bu ihtiyacınızı karşılayabilmesine engel olmaz.
  • Alarmlar esnektir ve bir gün birkaç dakika daha uyumayı ve sonraki gün alarmı eski haline getirmeyi istemeniz durumunda dilediğiniz zaman düzenlenebilir. Alarmlar'da, düzenlemek istediğiniz alarma dokunun ve değişiklik yapmayı bitirdiğinizde Kaydet'e dokunun.
  • Alarmınızı ayarlayıp ayarlamadığınızı anımsamıyor musunuz? Ayarlar'a gitmek zorunda kalmadan ayarlanmış bir alarm olup olmadığını görmenin birkaç kolay yolu vardır: kilit ekranında, hemen saatin yanında bir alarm simgesi gösterilir ve Alarmlar Kutucuğunu Başlangıç ekranına sabitlediyseniz, Kutucuğun sağ üst köşesinde Açık sözcüğü görüntülenir.  [​IMG]
  Alarm ses düzeyi ve zil sesleri

  Alarm ses düzeyi genel telefon ses düzeyinden ayrıdır ve değiştirilemez. Telefonunuz açık olduğu sürece, telefon ses düzeyini azaltsanız veya sessize alsanız bile alarmlarınız hoş ve yüksek sesleriyle çalmaya devam eder. Bu yüzden sessizliğin gerektiği etkinliklerde alarmları kapatmayı unutmayın.
  Telefonunuzun sesi ve ses düzeyi hakkında bilgi edinmek için bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  . Benzersiz alarm sesleri olarak kullanacağınız özel zil seslerini telefonunuza eklemeyi öğrenmek için bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
  Alarmı ertelemek veya kapatmak için

  Alarm çalarken ekranınızın en üst kısmında bir bildirim görünür. Alarmı ertelemek için Ertele'ye dokunun veya telefonunuzun Geri [​IMG] düğmesine basın. Alarmı sonlandırmak için Kapat'a dokunun.
  [​IMG]
  Not

  Ertele'ye dokunmak bir alarmı, alarmı kurarken seçtiğiniz süre kadar geciktirir. Geri [​IMG] düğmesine basmak alarmı iki dakika geciktirir.


  Alarm silmek için

  Bir süre ihtiyacınız olmayacaksa, alarmı her zaman kapatabilir ve kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Bir daha kullanmayacağınızdan eminseniz alarmı silebilirsiniz.


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Alarmlar'a [​IMG] dokunun.
  2. Silmek istediğiniz alarma ve ardından Sil'e [​IMG] dokunun.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Kilit ekranımı kişiselleştirme

  Windows Phone kilit ekranınızı modunuza uygun bir resimle ve cevapsız aramalar, yaklaşan randevular, yeni mesajlar, okunmamış e-postalar gibi en çok önem verdiğiniz olayları bir bakışta görmenizi sağlayacak bildirimlerle kişiselleştirin.
  [​IMG] Kilit ekranınız için özel bir arka plan ve olmazsa olmaz uygulama bildirimlerini seçin

  Arka plan seçmek için

  Kilit ekranınızı sevdiğiniz bir fotoğrafla canlandırın, Bing'den düzenli olarak güncellenen görüntüler alın veya bir üçüncü taraf uygulamasının sizin için arka planınızda değişiklikler yapmasına izin verin.


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Ayarlar [​IMG] > Kilit ekranı'na dokunun.
  2. Arka Plan'ın altındaki listeye dokunun ve aşağıdakilerden birini yapın:
   • Telefonunuzda depolanan bir fotoğrafı kullanmak için, Fotoğraf > Fotoğrafı Değiştir'e dokunun, bu fotoğrafın depolandığı albüme doğru çekin ve sonra fotoğrafa dokunun. Yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için parmaklarınızı ekranın üzerinde sıkıştırın ya da genişletin, ardından resim istediğiniz biçimde çerçevelendiğinde Kırp[​IMG] seçeneğine dokunun.
   • Düzenli olarak güncellenen resimleri Bing'den almak için Bing'e dokunun.
   • Bir uygulamanın sizin yerinize arka planınızı değiştirmesine izin vermek için, uygulamanın adına ve ardından Uygulamayı aç seçeneğine dokunun. (Ayrıca,

    Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

    bir kilit ekranı uygulaması açabilir ve bunu uygulama aracılığıyla arka plan olarak ayarlayabilirsiniz.)


  Notlar


  • Bazı kilit ekranı uygulamaları açık olmadıklarında bile arka planda görevler çalıştırarak pili kullanabilirler. Uygulamaların arka plan görevleri çalıştırmasını önleme hakkında bilgi edinmek için,

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   altındaki ipuçlarına bakın.
  • Bazı kilit ekranı uygulamaları arka plan görüntüsünü düzenli olarak günceller. Bu özellik için

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   gerekebilir.  İpucu

  Benzersiz kilit ekranı düzenleri, animasyonları ve tasarımları da dahil olmak üzere daha fazla kişiselleştirme seçeneği için ücretsiz

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  uygulamasını indirin.


  [​IMG]
  Müzik çalarken sanatçıyı görüntülemek için

  Telefonunuzun kilitli olduğu sırada müzik dinlerken, telefonunuz normal arka plan görüntünüzün yerine o an dinlemekte olduğunuz sanatçının resmini gösterebilir.


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   'nde Ayarlar [​IMG] > Kilit Ekranı'na dokunun.
  2. Müzik çalarken sanatçıyı göster [​IMG] seçeneğini açın.


  Bildirimleri seçmek için

  Bir uygulamayla ilgili daha fazla bilgi almak için (örneğin, takvim randevularınızın konusu, konumu ve saati), ayrıntılı durum bildirimi ayarlayın. Ardından, telefonunuzun kilidini bir sonraki açışınızda sizi bekleyen kaç tane sesli mesaj, kısa mesaj, sosyal ağ güncellemesi ve oyun bildirimi olduğu gibi şeyleri görmek için bir hızlı durum bildirimleri satırı ayarlayın.


  1. Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Ayarlar [​IMG] > Kilit ekranı'na dokunun.
  2. Bildirimler'in altında, aşağıdakilerden birini yapın:
   • Detaylı durumu görüntülenecek uygulamayı seçin öğesine dokunun ve listeden bir uygulama seçin. Yalnızca bir ayrıntılı durum bildirimi ayarlayabilirsiniz.
   • Detaylı durumu görüntülenecek uygulamayı seçin yuvalarından birine dokunun ve listeden bir uygulama seçin. Bu yuvalardan en fazla beş tanesini doldurabilirsiniz.


  İpuçları


  • Hızlı durum yuvalarının ayarlar menüsündeki sırası kilit ekranınızdaki sıralarıyla eşleşir, bu nedenle uygulamaları istediğiniz sırada karıştırıp eşleştirebilirsiniz.
  • Telefonunuzdaki uygulamaların tümünde ayarlayabileceğiniz kilit ekranı bildirimleri yoktur. Görmek istediğiniz bildirimleri seçerken, kilit ekranı ayarlarında kullanılabilir uygulamaların bir listesini görürsünüz.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Kilitli telefon: yapabileceği şeyler

  Windows Phone'unuzda bir parola kilidi ayarlamanız, arkadaşlarınızı, aile üyelerinizi ve iş arkadaşlarınızı uygunsuz zamanlarda yanlışlıkla arama derdinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. (Daha fazla bilgi için,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  başlığına göz atın.) Telefonunuzun kilitli olması kullanılamaz durumda olduğu anlamına gelmez. Bu durumda da yapabileceği birçok şey vardır.
  Acil durum aramaları

  Telefonunuzda parola kilidi ayarlanmış olsa bile acil durum araması yapabilirsiniz. Kilit ekranında, tuş takımını görene kadar yukarı çekin, Acil Durum'a dokunun ve bulunduğunuz bölgenin acil numarasını tuşlayın. Daha fazla bilgi edinmek için, bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
  Zil

  Telefonunuzun (sinemada ya da toplantıdayken) çalmasını istemiyorsanız, Açma/Kapatma düğmesine basarak telefonunuzu uyandırabilirsiniz. Ardından ses çubuğunu görüntülemek için Ses Düzeyi düğmelerinde yukarı veya aşağı basın.
  [​IMG]
  Ses çubuğunda aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:


  • Sesi Kapat [​IMG] düğmesini basılı tutarak (sol üst köşedeki sayılar 00'a ulaşana veya telefonunuz Titreşim[​IMG] seçeneğine geçene kadar) zil sesini kapatın.
  • Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   'de oka [​IMG] dokunarak ses çubuğunu genişletin, ardından Zil Sesi + Bildirimler altındaki [​IMG], [​IMG] ve [​IMG] öğesine ve Medya + Uygulamalar altındaki [​IMG] veya [​IMG] öğesine dokunarak telefonunuzu susturun ya da sesini açın.
  • Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   'de Zil Sesi [​IMG] (veya Zil Sesi + Titreşim [​IMG]) öğesine dokunarak telefonunuzu Sessiz [​IMG] (veya Titreşim [​IMG]) moduna ayarlayın. Daha fazlasını öğrenmek için bkz.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   .
  • Gelen aramayı sessize almak ve ekranı kapatmak için Açma/Kapatma[​IMG] düğmesine basın.

  Hızlı işlem merkezi

  Windows Phone 8.1'de, telefonunuzun ekranın en üstten çekip hızlı işlem merkezini görüntüleyerek bazı ayarlara ve bildirimlere erişebilirsiniz. Hızlı işlem merkezinde Wi-Fi özelliğinin yanı sıra Bluetooth'u, Uçak modunu ve daha birçok seçeneğini açıp kapatabilirsiniz. Telefonunuz kilitli olduğunda bildirimlerin işlem merkezinde gösterilmesi için Ayarlar [​IMG] > Bildirimler + İşlemler öğesine gidin Telefonum kilitliyken bildirimleri işlem merkezinde göster onay kutusunu seçin. Orada, hızlı işlemlerinizi ve hızlı işlem merkezinde gösterilmesini istediğiniz diğer bildirimleri seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
  Cortana ve Konuşma

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  veya Konuşma'yı telefonunuz kilitliyken kullanıp kullanmayacağınızı siz seçersiniz. Seçiminizi Kilitliyken konuşmaya izin ver onay kutusunu (Ayarlar [​IMG] > Konuşma konumunda bulabilirsiniz) kullanarak yapabilirsiniz. Onay kutusunu işaretlerseniz telefonunuz kilitliyken sesinizi Cortana veya Konuşma ile şu şekilde kullanabilirsiniz:


  • Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız ve Cortana açıksa Ara [​IMG] düğmesini basılı tuttuğunuzda Cortana dinlemeye başlar. Buradan arama yapabilir, kısa mesaj gönderebilir, alarm ve anımsatıcı ayarlayabilir, not alabilir, takvim randevusu ekleyebilir ve güncelleyebilir, Web'de arama yapabilir, bir yer hakkında daha fazla bilgi alabilir ve çizelgeniz veya hava durumunu öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için bkz.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   .
  • Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız ancak Cortana kapalıysa veya

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   kullanılamıyorsa, Ara [​IMG] düğmesini basılı tutarak Konuşma'yı açabilirsiniz. Konuşma ile telefonunuz kilitli olsa bile birini arayabilir veya kısa mesaj gönderebilirsiniz.
  • Windows Phone 8 kullanıyorsanız, Konuşma'yı Başlangıç [​IMG] düğmesini basılı tutarak kullanabilirsiniz. Windows Phone 8.1'deki Konuşma ile aynı özelliklere ve

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   ile not alma özelliğine sahiptir.

  Not

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve Cortana'nın

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  kullanılabilir olup olmadığını denetleyin.


  Kamera

  Telefonunuzu kamera düğmesine basıldığında uyku modundan çıkacak şekilde yapılandırırsanız, o mükemmel anı yakalamak için telefonunuzun kilidi açmanız gerekmez.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Fotoğraflar > Diğer[​IMG] > Ayarlar öğesine dokunun ve Telefonu uyandırmak için kamera düğmesini basılı tut onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.
  Müzik ve pod yayını

  Melodileri ve pod yayınlarını dinlemek için telefonunuzun kilidini açmanız gerekmez. Açma/kapatma düğmesine basıp, dinlediğiniz öğeyi doğrudan kilit ekranından geri sarabilir, ileri sarabilir, duraklatabilir ya da yürütebilirsiniz.
  Telefon aramaları

  Bir telefon araması gelirse, gelen numarayı görüp yanıtlamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. (Tanıdığınız biriyse ve kişi listenizde varsa, adını ve resmini de görürsünüz.)


  • Aramayı yanıtlamak istiyorsanız, yukarı çekin ve Cevapla'ya dokunun.
  • Aramayı şu anda yanıtlamak istemiyorsanız, yukarıya çekip Yoksay'a dokunarak aramayı telesekretere gönderin.

  Daha fazla bilgi edinmek için, bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
  Tarih, saat ve randevular

  Kilit ekranında her zaman tarihi ve saati denetleyebilirsiniz. Takviminizi detaylı durum bildirimi olarak kullanırken bir sonraki randevunuzu bir bakışta görebilirsiniz. Değiştirmek için, Ayarlar[​IMG] > Kilit Ekranı seçeneğine gidip Detaylı durumu görüntülenecek uygulamayı seçin altında Takvim'i seçin. Daha fazla bilgi edinmek için bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
  [​IMG]
  İpuçları


  • Randevunuz için bir anımsatıcı ayarladıysanız, kilit ekranının en üstünde görünür. Telefonunuzun kilidini açmak istiyorsanız, öncelikle anımsatıcıyı kapatmanız gerekir.
  • Bir bildirim alıyorsanız, telefonun kilidini açmadan önce buna dokunabilirsiniz, böylece telefonun kilidini açtıktan sonra otomatik olarak bildirime gidersiniz.  Meşgul olduğunuzda

  Bir süreliğine arama yapmadıysanız ya da telefonunuzu denetlemediyseniz, neler olup bittiğini görmek için kilit ekranınızın en altındaki hızlı durum bildirimlerine bir göz atın. Bunlar size son denetlemenizden beri kaç yeni kısa mesaj, cevapsız arama, e-posta, sesli mesaj vb. geldiğini gösterir.
  Ayrıca, takvim etkinliği, e-posta, kısa mesaj, yanıtsız arama veya başka bir uygulama bildiriminin özeti ile detaylı bir durum bildirimi görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için, bkz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows Phone kullanıcıları uzun süredir Spotify uygulamasının yenilenmesini bekliyordu. Beklenen güncelleme nihayet yayınlandı. Güncellemeyle birlikte uygulamanın renk şeması yenilenirken; kullanıcılara daha koyu bir tema ve daha net grafikler sunuluyor.
  iOS ve Android kullanıcılarının bir süredir faydalandıkları bazı özellikler de Spotify’ın Windows Phone 8 uygulamasına aktarılıyor. Güncellemeyle birlikte uygulamaya eklenen Keşfet ve Müziğiniz sekmeleri sayesinde Windows Phone kullanıcıları hem Spotify’ın geniş kütüphanesi içinde tarama yapabiliyor hem de kendi favorilerini çalma listelerine entegre edebiliyor.
  Söz konusu özellikler yeni olmasa da, Spotify Windows Phone uygulamasının iOS ve Android’deki muadilleriyle eş seviyeye gelmesi açısından önem taşıyor.
  Müziğiniz sekmesi sayesinde kullanıcılar favori çalma listelerini, şarkılarını ve albümlerini tek merkezde organize edebiliyor. Keşfet sekmesiyse Windows Phone kullanıcılarına müzik zevkleri doğrultusunda önerilen şarkıları, çalma listelerini,albümleri ve sanatçıları görme imkanı sağlıyor.
  Windows Phone kullanıcıları Spotify’ın önem sırasında iOS ve Android’in gerisinde oldukları için üzülseler de, yayınlanan güncellemeden memnuniyet duyacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Skype Qik

  Microsoft
  tarafından geliştirilen
  Skype Qik
  , anlık video mesajlaşma ve başarılı grup sohbetleri yapabilmenizi sağlıyor.
  [​IMG]
  Kullanışlı bir arayüz ile gelen
  Skype Qik
  , hızlı çalışması ile kullanıcılarına başarılı bir video mesajlaşma deneyimi sunacağını gösteriyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Twitter Windows Phone uygulamasına Cortana entegrasyonu ve Internet Explorer’dan daha kolay paylaşım

  Twitter’ın resmi Windows Phone uygulaması güncellendi. Güncellemenin en önemli yeniliği Cortana entegrasyonu sayesinde sesle tweet atma imkanı oldu. Ne var ki, Cortana henüz Türkçe desteğine sahip olmadığı için bu yenilik çok fazla işe yaramıyor. Bunun dışında telefonda gezilen web sayfalarının sosyal ağda paylaşımını kolaylaştıracak adımlar atıldı.

  Windows Phone’un resmi Twitter uygulaması özellikleri alma bakımından iOS ve Android’deki muadillerinden yavaş kalıyor. Üçüncü taraf uygulamalar da bu konuda yetersiz kalıyor, çünkü Twitter erişimi için gerekli olan bağlantı jetonlarının temininde Twitter oldukça eli sıkı davranıyor, bu da popüler üçüncü taraf Windows Phone istemcilerinin kısa sürede kapasiteyi aşmalarına neden oluyor.
  Twitter’ın kendi Windows Phone uygulaması bu kısıtlamadan muaf, ancak şimdiye kadar özellik ve işlevler bakımından Twitter oldukça kısıtlı bir alanda hareket etmeyi tercih etti.
  Yeni versiyonla birlikte Internet Explorer’da açılmış olan sayfaları doğrudan Twitter uygulaması üzerinden paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak fotoğraf paylaşımında da iyileştirmeler yapıldı, artık birden fazla fotoğraf tek bir tweet üzerinden paylaşılabiliyor. Ayrıca başkalarının gönderdiği, medya içeren tweet’ler de zaman akışı içinde gösteriliyor.
  Twitter Windows Phone uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak Microsoft, Windows Phone 8.1’in daha eski sürümlerini kullananların yükleme sırasında sorunlar yaşayabileceği konusunda uyarıyor. Bu nedenle Twitter Windows Phone uygulamasını yüklemeden önce Windows Phone sürümünü en güncel hâle getirmekte fayda var.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Dropbox Windows Uygulaması Güncellendi![/h] Windows Store uygulama mağazası gelişmeye devam ediyor.

  Microsoft‘un bilgisayar platformu Windows işletim sistemi, uygulama mağazası oluşturmak için biraz geç kaldı fakat bu eksikliğini de hızla gideriyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  depolama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından biri olan Dropbox, Windows Uygulama mağazasındaki istemci uygulamasını geliştirilmiş

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  okuyucu ve Dosya Seçici özellikleriyle güncelledi. [h=4]Dropbox v1.0.3.0’da Neler Yeni:[/h]
  • Gelişmiş PDF okuyucu desteği
  • Dosya yükleme ve indirme için yeni dosya seçici
  Windows 8 ve daha üstü yazılıma sahip bilgşsayarlarınız ve tabletleriniz için Dropbox uygulamasını aşağıdaki Windows uygulama mağazası linkine tıklayarak

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  olarak indirebilirsiniz.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows 10 for Phones Yeni Ekran Görüntüleri Geldi![/h] Windows Phone platformunun yeni güncellemesi kullanıcıların yoğunlukla istediği bir çok yeni özelliği beraberinde getiriyor.

  Microsoft’un 21 Ocak’taki yüzeysel tanıtımından sonra kullanıcılarında olduğu kadar diğer platform kullanıcılarında da merak uyandıran Windows 10 for Phones güncellemesi, ön izleme olarak Microsoft’un test grubuna dağıtıldıktan sonra ekran görüntüleri de paylaşılmadı başladı. Her ne kadar paylaşılan ekran görüntüleri Çince dilinde bir telefon üzerinden paylaşılmış olsa da önemli detayları gözler önüne seriyor.
  • Kompakt Contest Menüsü
  [​IMG]

  Windows’un 10 Mağaza arayüzünde çok fazla değişiklik görünmüyor, ama açıkça yeni klavye kümeleri, klavyenin Ayarlar düzeni veya hızlı erişim taşımak ve değiştirme yeteneği görülebiliyor. [​IMG]

  • Küçük Klavye, Hand Mode ve Sesli Giriş
  [​IMG]


  • Ön Yükleme ekranı arayüzü
  [​IMG]


  • Uygulama Listesi ve Dosya Yöneticisi
  [​IMG]

  • Evrensel Uygulamalar
  [​IMG]

  Kilit ekranı ayarları daha sezgisel değişiklikler içeriyor. Ekran görüntüsü, Windows 10 Kilit ekranında ekran, gerçek zamanlı saati destekleyeceğini de gösteriyor. Isteğe bağlı “Gelişmiş Ayarlar” da mevcut. [​IMG]
  • Uygulama Listesinin Ayrıntılı Görünümü
  [​IMG]


  • Başlat Ekranı ve Uygulama Listesi Arkaplan Desteği
  [​IMG]

  • Dahili Ses Kaydedici Uygulaması
  Windows 10 for Phones ile sisteme dahili olarak ses kaydetme uygulaması ekleniyor. Uygulama oldukça sade bşr arayüze ve Kaydedilmiş ses listesi özelliğine sahip. [​IMG] Windows 10 for Phones Ön İzleme güncellemesi henüz tüm Windows Insiders Programı kullanıcılarına sunulmadı. Bu yüzden görseller malesef Çin dilinde ve bazı görseller sizler için anlaşılmaz olabilir. Önümüzdeki günlerde Windows 10 for Phones Ön İzleme sürümünün yayınlanmasıyla sizler için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  içeriklerle detaylı bşr inceleme yazımızı da yayınlayacağız.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Mobile ile Gelen Yeni Canlı Karo Boyutları Doğrulandı!

  Windows Phone platformunun yaklaşan büyük güncellemesi detaylanmaya devam ediyor.

  Microsoft, mobil işletim sistemi Windows

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  platformu için önemli bir güncelleme daha yayınlamaya hazırlanıyor. Henüz resmi tanıtımı yapılmayan Windows 10 Mobile güncellemesinin ilk detayları, Microsoft’un 21 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısında ortaya çıkmıştı.
  Microsoft, Windows 10 Mobile Teknik Ön İzleme sürümünün Şubat ayında yayınlayacağını duyurmuştu. Tabi bu bekleyiş sürerken bazı kaynaklardan güncellemenin ilk yapılarına ait bilgiler de sızmaya devam ediyor. Bu bilgilerden biri de Winbeta adlı bir Windows Phone sitesinden geldi.[​IMG]Winbeta adlı sitenin haberinde belirttiği üzere Windows 10 Mobile dinamik Başlat Ekranındaki Canlı Karolara yeni boyut seçenekleri ekleniyor. İki farklı yeni Canlı Karo eğlenirken bunlardan ilki itikat yükseklikte uzun bir dikdörtgen olurken (kişiler kadrosu) diğeri ise Cortana canlı karosunda görüldüğü üzere büyük kare şeklinde olacak.Microsoft’un Windows 10 Mobile Teknik Ön İzleme sürümünü bu hafta içinde Windows Insiders Program üyeleri için yayınlaması bekleniyor.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone ekosisteminin yeni üyelerinden biri olan BLU Products, iki Windows Phone akıllı telefonla Avrupa pazarına açılıyor.
  [​IMG]
  Microsoft’un geçtiğimiz yıl Windows Phone 8.1 güncellemesinden itibaren Windows Phone lisans ücretini almayacağını açıklamasının ardından Windows Phone ekosistemine katılan OEM üreticilerinden biri olan BLU Products, iki modelle yarışa katılmıştı.
  BLU Win HD LTE ve Win Jr. LTE modellerini geçtiğimiz hafta Hindistan’da satışa sunan BLU Products, bugünden itibaren de Avrupa ülkelerinde Amazon üzerinden iki modelini satışa sunmuş durumda. Cihazlar Avrupa ve İngiltere için farklı fiyatlandırmaya sahip.
  Windows Phone akıllı telefonların fiyatlarına bakarsak, 5 inç ekrana sahip BLU Win HD LTE modeli Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’dan oluşan Avrupa ülkelerinde 129€ İngiltere’de ise 99£ fiyat etiketi ile bölgesel Amazon online mağazalarından satın alınabiliyor. Daha küçük versiyonu olan 4.5 inç ekranlı BLU Win JR LTE ise Avrupa için 99€, İngiltere için de 69£ fiyat etiketine sahip.
  Her iki telefon da Windows Phone 8.1 Update güncellemesi ön yüklü olarak satışa sunuluyor. Fakat BLU Products tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Win HD LTE ve Win Jr LTE akıllı telefonların her ikisi de Windows 10 Mobile güncellemesi yayınlandığında bu iki cihaz Windows 10 Mobile’a ücretsiz olarak yükseltilecek. Son olarak Windows 10 Mobile güncellemesinin yılın son çeyreğinden itibaren yayınlanmaya başlayacağını hatırlatalım.
   

Sayfayı Paylaş