Windows Phone Ölmüş, Ağlayanı Yok!

Konu, 'Windows mobile' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS
  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Şehir:
  Gaziantep
  Microsoft’un tüm çabalarına rağmen WindowsPhone platformu istenilen başarıyı elde edemiyor. Şirketin yüzde 2’ler seviyesindeki pazar payı geçtiğimiz dönemde minimal artışlar yaşıyor ve bu da geleceğe yönelik olumlu bir gösterge olarak algılanıyordu. Kantar araştırma şirketinin açıkladığı son sonuçlar ise durumun pek öyle olmadığını gösteriyor.
  Lumia 950 ve 950 XL İşe Yaramadı Mı?
  Şubat sonundan önceki 3 aylık dönemi kapsayan pazar araştırmasına göre, Windows Phone büyük yara almış durumda. Daha açık ifade edecek olursak, işletim sisteminin pazarda adı okunmuyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde, birçok ülkede yüzde 1’ler 2’ler seviyesinde gezen pazar payları bu yıl 1’in altına gerilemiş durumda. Bu rakamların, şirketin yeni amiral gemisi telefonları Lumia 950 ve 950 XL’e rağmen böyle olduğunu da hatırlatmak isterim.

  [​IMG]

  Güçlü Olduğu Yerlerde Bile Dibi Gördü!
  Windows’un nispeten güçlü olduğu Birleşik Devletler ve Avrupa pazarında ortaya çıkan tablonun kötülüğü, durum hakkında yeterli bilgi sağlıyor. Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya’da geçtiğimiz yıl yüzde 3’lere kadar yükselen Windows pazar payı, bu yıl tüm ülkelerde yüzde 1’in altında. ABD’de ise yüzde 4.8’den yüzde 2.6’ya gerilemiş durumda. Açıkçası, bu rakamlardan sonra Microsoft mobil pazarda bir başarı yakalayabilir mi kestirmek zor.
   

Sayfayı Paylaş