Windows 8 Dosya Gezgininden Ağ Ögesini Kaldırmak

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Windows 8’de dosya gezgininden ağ ögesini kaldırmak için yapmanız gerekenler.[/h]Windows 8’de dosya gezgininden ağ ögesini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  • Windows + R tuşuna basarak Çalıştır’ı açın ve regedit.exe yazıp Kayıt Defteri’ni açın.
  • HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{F02C1A0D-BE21-4350-88B0-7367FC96EF3C}\ShellFolder yolunu izleyin.
  • ShellFolder klasörüne sağ tıklayıp İzinler’e tıklayın. Gelişmiş seçeneğinden Sahibi : SYSTEM kısmının yanındaki Değiştir seçeneğine tıklayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Kullanıcı veya Grup Seçin penceresinden Gelişmiş’e tıklayın.
  • Şimdi Bul’a tıklayarak çıkan sonuçlardan hesabınızın ismini seçin.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Ayarları uyguladıktan sonra İzinler kısmından hesabınız için Tam Denetim yetkisine izin verin ve uygulayıp pencereyi kapatın.
  • ShellFolder’in içindeki Attributes anahtarına çift tıklayarak Değer verisi kısmına b0940064 değerini girin

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • 32 Bit bilgisayara sahipseniz oturumu veya bilgisayarı yeniden başlatın. 64 Bit bilgisayara sahipseniz aşağıdaki adımı uygulayın.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Classes\CLSID\{F02C1A0D-BE21-4350-88B0-7367FC96EF3C}\ShellFolder adresine girin ve yukarıdaki adımları tekrarlayıp bilgisayarı yeniden başlatın.
  Değişiklikleri Geri Alma

  • Ayarları geri almak için yukarıdaki adımları Değer Verisini b0040064 olacak şekilde girin ve bilgisayarı yeniden başlatın. (İzinler ile tekrar uğraşmanıza gerek yok.)
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Windows 8’de arama ile ilgili sıkıntılar yaşadığınızda bu yazımızdaki adımları izleyerek sorununuzu çözebilirsiniz.[/h]Arama Dizinini Sıfırlamak

  • Öncelikle Denetim Masası’ndan arama kısmına “Dizin Oluşturma” yazarak Dizin Oluşturma Seçenekleri’ne tıklayınız.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Açılan Dizin Oluşturma Menüsü’nden Gelişmiş’e tıklayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Gelişmiş Seçenekler penceresinden Yeniden Oluştur’a tıklayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  • Gelen uyarıya onay verdikten sonra dizin yeniden oluşturulmaya başlanacak. Bu işlem diskinizin performansına göre uzun sürebilir. İşlem tamamlandığında “Dizin Oluşturma Tamamlandı” yazısıyla karşılaşacaksınız.
  • Bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun düzelmezse aşağıdaki adımları uygulayın.
  Sorun Giderme

  • Dizin Oluşturma Seçenekler’inden aşağı kısımdaki Arama ve Dizin Oluşturma Sorunlarını Giderme linkine tıklayarak Sorun Giderme sihirbazını çalıştırın.
  • Sorun devam ediyorsa diğer yönteme geçiniz.
  Komut İstemi

  • Yönetici Haklarına Sahip bir Komut İstemcisi’ni açın. (Farenizi ekranın sol alt kısmına götürün ve sağ tıklayın. Komut İstemi (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
  • chkdsk /f c: komutunu giriniz. (Sistem başka bir sürücüye kurulu ise C yerine sürücünün ismini yazınız)
  • Sistem kilitli olduğu için yeniden başlatıldığında işlem yapılabileceğini belirtecek ve bunu zamanlamak isteyip istemediğiniz sorulacak. Y (yes) ya da E (evet) harfini girerek onaylayın.
  • sfc /scannow /offlinedirectory=c:\windows /offlineboot=c:\ komutunu giriniz. (Önceki adımda olduğu gibi sistem başka bir sürücüye kurulu ise C yerine sürücünün ismini yazınız. )
  • Bilgisayarı yeniden başlattığınızda disk yapılandırmanız kontrol edilecek.
  • Sorunun gidirelip giderilmediğini kontrol edin.
  Tüm bu işlemleri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa Windows 8’in Bilgisayarı Yenileme ya da Bilgisayarı Sıfırlama seçeneklerini kullanabilirsiniz.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 8’le Gelen Antivirüs Yeterince Güvenilir mi?

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Windows Defender

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Windows 8’in dahili antivirüs çözümü: Windows Defender.Windows 8’le birlikte gelen antivirüs programı ne kadar güvenilirdir? Başka bir antivirüs programı yüklemenize gerek var mı? Windows 8’in dahili çözümünün artıları, eksileri.

  Önceki Windows sürümlerinin aksine Windows 8, kendi antivirüs programıyla birlikte geliyor. Ancak Microsoft’un Windows 8 için yeni bir antivirüs programı yazdığını sanmayın, işletim sistemine dahil edilen antivirüs programı Windows Vista ve 7‘yle de birlikte gelen Windows Defender. Ancak Microsoft’un 2009’da çıkardığı tam donanımlı antivirüs programı olan Microsoft Security Essentials‘ın virüs veritabanı ve özellikleri de kendisine dahil edilmiş ve aynı arayüzü kullanıyor.
  Windows Defender’ın kalitesini birden fazla kategoride değerlendirebiliriz. Ancak öncelikle kendisinin ücretsiz bir yazılım olduğunu akılda bulundurmakta yarar var. Bu nedenle ücretli ve ücretsiz alternatifleriyle ayrı ayrı değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.
  Piyasadaki ücretsiz antivirüs çözümlerinin çoğu, ücretli versiyonlarının birtakım özellikleri çıkarılmış sürümü şeklinde. En insaflıları bile size ücretli sürümünün şu an kullandığınızdan ne kadar daha iyi olduğunu ve paranızı ne kadar arzuladıklarını, ara sıra önünüze atlayan büyük reklam pencereleri şeklinde gösterirler. Sinir bozucuolmaları bir yana, bilgisayarının yarım yamalak korunduğu bilgisi pek çok deneyimsiz kullanıcıyı paralı çözüme yönelmeye iter.
  Windows Defender’ın ücretli bir sürümü bulunmadığı için, programın size sunacağı tüm özelliklerin, cebinizden herhangi bir para çıkmaksızın, sahip olabileceğinizin en iyisi olduğuna emin olabilirsiniz.
  Kullanışlılık açısından bakarsak, günümüzün çoğu antivirüs çözümü, gitgide büyüyen paketler şeklinde satılıyor. Satın aldığınız antivirüs yazılımı yanında firewall,istenmeyen e-posta filtresi ve ebeveyn kontrolleri içinde boğulmak işten bile değil. Bu özelliklerin tümünü kapatsanız bile, ağır bir şekilde allanıp pullanmış arayüzler, sürekli hareket eden durum çubuğu ikonları, kocaman ve parlak düğmeler; tek amacı bilgisayarınızın olması gerektiği gibi çalışması gereken bir program için fazla göze batıcı gelebilir.
  Windows Defender bu açıdan bakıldığında son derece sade bir arayüze sahip. Kullanmadığınız zaman aradan çekilip kullanacağınız zamansa [B]olması gerektiği kadarseçenekle karşınıza çıkması günümüz antivirüs standartları için beklenenin çok üstünde. Ayarlar menüsüne girdiğinizde [B]sadeliğin buraya da yansımış olduğunu görebilirsiniz. Özetle, bir antivirüs programının bilgisayarınız tehdit altında olmadığı sürece çalıştığının farkına bile varmamanız gerektiğini Microsoft yeterince iyi anlamış gibi görünüyor.
  Kozmetik kısmı geçip gerçekten tehlikeli yazılımları ne kadar durdurabildiğine bakarsak, [B]bağımsız bir antivirüs test organizasyonu olan [B]AV-Comparatives Özetle, Windows Defender’ın atası olan Microsoft Security Essentials en iyi seçenek gibi görünmüyor. Testteki yazılımların hemen hemen hepsi Defender’dan [B]daha iyi skorlaryakalamış durumda. Bu noktada da Windows Defender’ın [B]ücretli seçeneği olmayan bir yazılım olduğunu tekrar hatırlamakta yarar var.
  Her şeye rağmen Microsoft’un varsayılan antivirüs çözümünün ücretsiz bir program için [B]yeterince iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak rahatsız edici bir arayüz karşılığında daha iyi bir korumaya razıysanız, ya da [B]paranızın satın alabildiği en iyi çözümü istiyorsanız, alternatif koruma çözümlerine yönelmek sizin için daha iyi bir tercih olabilir.
  Son olarak unutmamak gerekir ki, güvenlik kullanıcıda biten bir kavram. Eğer yüklemeye çalıştığınız ücretsiz oyun çalışmak için [B]antivirüs tarayıcınızı kapatmanızgerektiği konusunda sizi [B]ikna edebiliyorsa, sizi koruyacak bir antivirüs programının bulunmadığı konusunda garanti verebilirim. [B]Bilinçli ve dikkatli bir kullanıcı olmak, antivirüs programlarının en önemli destekleyici unsurudur.[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
   

Sayfayı Paylaş