Windows 8.1 Kurulumu Resimli Anlatım (Windows Kurulumu)

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 8.1 Kurulumu Adımları Resimli Anlatım

  1.ADIM:


   1. Bu adımda Windows DVD ya da Flash diskinizin boot edildiğini anlıyorsunuz. 3-4 sn. görüntülenen bu ekran görüntülenirken klavyeden herhangi bir tuşa basmak zorundasınız. Yoksa kurulum başlamaz. Enter vb. tuşlardan birine basın ve 2.adıma geçin.


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  2.ADIM:


   1. Bu adımda yine çok kısa süre boot edilebilir cihazla bağlantının kurulduğu ekran görüntüsüdür. Herhangi bir işlem yapmadan bekliyor ve 3.adıma geçiyoruz.


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  3.ADIM:


  1. Windows 8.1 kurulumu aşamalarından olan 3.aşamada Windows sizin işin en başında dilinizi (Yüklenecek Dil), saat dilimini (saat ve para birimi biçimi) ve klavye ayarlarınızı (klavye veya giriş yöntemi) yapmanızı ister. Ben resimdeki varsayılan biçimde değişiklik yapmadan “ileri” butonuna tıklıyorum.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  4.ADIM:


  1. Bu ekrandan sıfırdan kurulum yani temiz kurulum yapmak istiyorsanız “Şimdi Yükle” butonuna tıklıyorsunuz. Eğer bir Windows 8.1 işletim sisteminiz var ve sisteminiz herhangi bir şekilde hata ile karşılaştığı için Onarım yapmak istiyorsanız, aşağıdaki “Bilgisayarınızı onarın” komutunu uyguluyorsunuz. Biz burada temiz kurulum gerçekleştireceğimiz için “Şimdi Yükle” komutunu çalıştırıyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  5.ADIM:


  1. Kurulum Başlıyor ekran görüntüsü çok kısa bir süre görünür. Herhangi bir işlem yapmayın 6.adıma geçin.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  6.ADIM:


  1. Bu adımda kurmak istediğiniz Windows 8.1 türünü seçiyorsunuz. Yazının başında da belirttiğim gibi eğer sizin boot edilebilir DVD’ niz tek bir versiyonu barındırıyorsa bu adım sizde görünmeyecek, doğrudan 7.adıma geçeceksiniz. Benim kurulumu yaptığım DVD AIO yani tüm versiyonları içinde barındırdığı için bu ekran görüntülendi. Ben burada Windows 8.1 Pro 32 Bit (x86) türünü kurmayı tercih edip kuruluma öyle devam ediyorum. İşletim sistemini seçtikten sonra “ileri” tuşuna basıyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  7.ADIM:


  1. Yedinci ekran görüntüsünde lisans koşullarını kabul etmeniz gerekiyor. Burada “Lisans koşullarını kabul ediyorum” işaretleme kutusunu onaylayın ve “ileri” tuşuna basın. Eğer bu adımda lisansı kabul etmezseniz kuruluma devam edemezsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  8.ADIM:


  1. Bu bölüm önemli olduğu için burada birkaç detayın üzerinde duralım. Burada Windows sizden yükleme türünü seçmenizi istiyor. Bu ekranda karşınıza 2 seçenek sunuluyor. Birincisi “Yükselt” ikincisi ise “Özel” seçeneğidir. Biz burada “ÖZEL” seçeneğini kullanacağız. Çünkü temiz kurulumu yani harddiskimizi formatlayarak kurulum gerçekleştireceğiz. Daha önce XP, Vista, Windows 7 veya Windows 8 gibi farklı bir işletim sistemine sahipseniz ve bu kullandığınız sisteminizin ayarlarının korunarak yükleme yapmak istiyorsanız “YÜKSELT” seçeneğini kullanmalısınız. Bu adımda ben “ÖZEL: Yalnızca Windows’u yükle (gelişmiş)” seçeneğini tıklıyor ve 9.adıma geçiyorum.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.a.ADIM:


  1. Bu adımda Windows 8.1 işletim sisteminin nereye kurulacağının belirlenmesi gerekir. Bunun için bazı seçenekler mevcuttur. Eğer diskinizi bölmek ve bir parçasına Windows 8.1 kurulumu ‘nu yapmak istiyor, kalan kısmını depolama için kullanmayı planlıyorsanız yine bu işlem için bu bölümdeki araçlarla bunu yapabiliriz. Bunun için öncelikle 9.a’ daki gibi disk seçili iken “Yeni” komutuna uyguluyoruz ve 9.b ‘deki adıma geçiyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.b.ADIM:


  1. Bu adımda bir önceki adımdan farklı olarak aslında ekranımıza “Boyut” metin alanının var olduğunu görebiliyorsunuz. Burada diskin tamamının kaç MB ‘dan oluştuğunu görebiliyorsunuz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.c.ADIM:


  1. Bir önceki adımda anlattığımız gibi Windows 8.1 kurulumu sürecinde diskimizi bölme işlemine geçeceğiz. Ben 100 GB’ lık diskimi 2 ‘ye bölmek istiyorum. Bunun için bu ekrandaki Boyut bölümüne ayıracağım ilk parçanın MB cinsinden değerinin yazılması gerekiyor. Ben 50000 MB olarak belirledim. Yani 100 GB ‘lık diskin 50 GB ‘lık bir bölümünü ayırmak istiyorum. Diğer kalan 50 GB ‘ı da depolama alanı olarak kullanacağım. 50000 MB yazdıktan sonra “Uygula” butonuna tıklıyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.d.ADIM:


  1. Bir önceki adımda “Uygula” komutunu yazdıktan sonra ekranımıza “Windows, tüm windows özelliklerinin doğru çalışmasını sağlamak için sistem dosyaları için ek bölümler oluşturabilir” uyarısı veriyor. Bu ekrandaki uyarıdan aslında şunu anlıyoruz; Windows 8.1 kurulumu aşamalarından birisi olan bu adımda diğer Windows işletim sistemlerinde de olduğu gibi MBR alanı oluşturulacaktır. MBR Windows başlangıç dosyalarının barındırıldığı küçük disk bölümünden ibarettir ve diskin en başında bulunur. Bu alan zarar görürse veya doğru yüklenmezse bilgisayarımız açılmaz. Bu uyarıya “Tamam” diyoruz ve sonraki adıma geçiyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.e.ADIM:


  1. Bu ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi diskimiz 3 parçaya bölündü. Halbuki biz 2 parçaya bölmek istemiştik. Ancak bir önceki adımda anlattığım MBR alanı Windows tarafından bizim isteğimiz dışında oluşturulur. Buraya herhangi bir şey kurmayız, değişiklik yapmayız. Bu nedenle bizler Windows işletim sistemini 2.sıradaki diskimize kuracağız. 1.sıradaki bölüm MBR alanıdır ve boyut olarak 350 MB gibi küçük bir alandan ibarettir. Bizler fiziksel anlamda ilk bölüm olan 48.5 GB’ lık alana kuracağız. Ancak kurulumdan önce bizim diski biçimlendirmemiz gerekecek. Bunun için bu parça seçiliyken alt bölümdeki “Biçimlendir” komutunu uyguluyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.f.ADIM:


  1. “Biçimlendir” komutunu uyguladıktan sonra karşımıza bu ekrandaki uyarı penceresi gelecektir. Bu uyarı aslında diskinizdeki bilgilerin kaybolacağı, daha sonra ulaşılamayacağı gibi biçimlendirme işleminden sonra meydana gelebilecek durumların bildirildiği mesajdan ibarettir. Bizler “Tamam” butonuna tıklayıp “Biçimlendirme” işlemini tamamlıyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  9.g.ADIM:


  1. Windows 8.1 kurulumu aşamalarının bu evresinde depo olarak kullanacağımız bölümü tanımlıyoruz. Yine burada öncelikle ayıracağımız bölümün MB cinsinden değerini yazacağız. Ancak öncelikle 3.parça olan diski seçiyoruz ve yine “Yeni” komutunu uyguluyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.h.ADIM:


  1. Yine bu adımda bu kez depolama alanı için bizden bir Boyut bildirmemiz isteniyor. Burada bu kez kalan tüm alanın depolama olarak kullanılmasını sağlamak için herhangi bir değişiklik yapmadan “Uygula” butonuna tıklıyoruz. Disk bölümleme işlemi bu kadar. Son olarak bu depolama alanını da biçimlendirmeniz gerekecek. Ancak kurulum bittikten sonra da biçimlendirme yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  9.i.ADIM:


  1. Şimdi asıl önemli olan adım burası. Bu adımda Windows 8.1 kurulumu işleminde tüm kurulum dosyalarının nerede depolanacağını belirleyeceğiz. Bunun için aslında yüklemek istediğiniz diski seçmeniz yeterli olacaktır. Bizler genellikle Windows işletim sistemlerini C:/ diskine kurarız. Bu seçenekler bölümünde ilk sıradaki bizi ilgilendirmeyen MBR alanı olduğuna göre; C:/ bölümü “Sürücü 0 Bölüm 2″ olarak isimlendirilen 2.sıradaki bölümdür. Sürücü 0 Bölüm 2 Nolu diski yani C:/ diskini seçtikten sonra resimdeki gibi “ileri” butonuna tıklıyor ve kurulumu artık başlatıyoruz.

  [URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/9i.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/9i.jpg[/IMG][/URL]
  10.ADIM:


  1. Bu adımda artık Windows 8.1 kurulumu dosyaları C:/ diskimizin içine kopyalanmaya başlıyor. Herhangi bir işlem yapmıyor bekliyoruz.

  [FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/10.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/10.jpg[/IMG][/URL][/FONT]
  11.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Yine bu adımda kurulum devam ediyor. Herhangi bir müdehale etmiyor bekliyorsunuz. Buradaki işlem süresi bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak 5-60 dk. arasında değişiklik gösterebilir.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/11.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/11.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]12.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Diske yüklemenin son adımı da bu bölümde tamamlanıyor, ve Güncelleştirmeler yükleniyor. Herhangi bir müdehale etmiyoruz kurulum devam ediyor.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/12.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/12.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]

  [B]13.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Kurulumun devam edebilmesi için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor. Herhangi bir tuşa basarak 10sn. beklemeye de bilirsiniz. Bilgisayar yeniden başlatılacaktır.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/13.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/13.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]


  [LIST=1]
  [*]Not: Bilgisayar kapanıp yeniden açıldığında eğer DVD ‘yi DVD-ROM’dan çıkartmadıysanız, ya da Flash diskinizi USB porttan çıkartmadıysanız, 1.ADIM’ daki gibi uyarı tekrar gelir. Bu durumda buraya kadar anlattığımız adımları tekrar uygulamak zorunda kalırsınız. Bunun için DVD’ yi ya da Flash Diskinizi bilgisayardan çıkartın.
  [/LIST]


  [B]14.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu adımda yine herhangi bir tuşa vs. basmayınız. Kurulum bilgisayar tarafından devam ettiriliyor. Bir kaç dakika sonra bilgisayar tekrar yeniden kapanacaktır.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/14.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/14.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]15.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bir önceki yani 14.adımdaki fotoğrafın aynısını koydum çünkü bilgisayar 2.kez yeniden açılıp kapanıyor. Bu işlem süreleri bilgisayarınızın özelliklerine göre değişebilir.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/15.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/15.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]16.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu adımda cihaz hazır duruma getiriliyor uyarısıyla kurulum devam ettiriliyor. Herhangi bir işlem yapmayınız. Bekleyiniz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/16.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/16.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]17.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Yine bu aşamada aynı bir önceki adımdaki gibi Windows 8.1 kurulumu işlemi devam ettiriliyor. Sadece bekliyor kurulumun tamamlanmasını takip ediyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/17.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/17.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]

  [B]18.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Önceki adımlardaki gibi sistem kurulumu için gerekli işlemler Windows tarafından devam ettiriliyor. Sona doğru gelirken yine sadece bekliyor, herhangi bir tuşa basmıyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/18.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/18.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]

  [B]19.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu aşamada bilgisayar son kez yeniden başlatılıyor.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/19.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/19.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]20.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Yirminci adımda da bilgisayar yeniden açıldıktan sonra yine bilgisayarınızın özelliklerine göre belli bir süre kurulum aşaması devam ettiriliyor.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/20.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/20.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]21.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu bölümde Microsoft tarafından size verilen Ürün Anahtarını buradaki 25 haneli text alanına giriyoruz. Ardından “ileri” butonuna tıklıyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/21.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/21.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]22.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Gerekli etkinleştirmede tamamlandıktan sonra artık kurulumun sonuna yavaş yavaş geliyoruz. Yine bu ekranda kısa bir süre görünüyor ve diğer adıma geçiyor.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/22.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/22.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]23.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Yirmi üçüncü adım aslında Windows 8 ile birlikte hayatımıza girdi. Burada öncelikle ilk olarak oturumdan önceki arayüzde ve pencere ekranlarında kullanılacak olan rengi seçiyorsunuz. Diğer önemli bölümde bilgisayar adını belirlediğimiz kutucuğa giriş yapmak olacaktır. Uygun değerleri seçtikten ve girişi yaptıktan sonra “ileri” ye tıklıyorsunuz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/23.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/23.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]

  [B]24.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Windows 8.1′ de birçok konfigürasyon yani ayarlama durumu söz konusu. Ancak bu ayarları Windows 8.1 kurulumu ‘ndan sonra da düzenleyebilirsiniz. İşte bu anlamda Windows size seçenek sunuyor. İster şimdi bu ayarları yapın isterseniz daha sonra. Ben ayarlamaların ayrı bir makale konusu olduğunu düşündüğüm için Windows’ un benim için seçtiği Hazır Ayarlarla yola devam etmek istiyorum. Bunun için “Hızlı ayarları kullan” butonuna tıklıyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/24.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/24.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]25.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Kısa bir süre bu ekranı göreceksiniz. Bu adımdan sonra kullanıcı ayarlarına geçeceğiz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/25.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/25.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]26.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu adımda bilgisayarı kullanacak olan “kullanıcı”nın belirlenmesi gerekiyor. Windows 8.1 tıpkı Windows 8 gibi bir Microsoft hesabıyla oturum açmanızı önerir. Ekstra olarak yerel hesapla da kullanıcı açarsınız ancak OneDrive gibi bazı özelliklerden yararlanamayabilirsiniz. Bu nedenle ben bir microsoft hesabıyla giriş yapıyorum ve “ileri” tuşuna basıyorum.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/26.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/26.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]27.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Windows bir kereye mahsus bir kod girmenizi ister bu bölümde. Doğrulama kodları genellikle mail adresinize bağlı olan ALTERNATIF MAIL adresinize gönderilir. Ayrıca telefon numarası gibi seçeneklere de doğrulama kodları gönderilebilir. Ben belirtilen mail adresine gönderilmesi için alt bölümdeki “birisi@example.com” yazı alanına da bu alternatif mail adresimi yazdım ve “ileri” butonuna tıkladım.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/27.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/27.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]28.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Alternatif mail adresimize gelen kodu bu ekrandaki metin kutusuna giriyoruz ve “İleri” tuşuna tıklıyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/28.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/28.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]
  [B]29.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Bu bölümde Windows 8.1 kurulumu aşamasında karşımıza çıkan SkyDrive özelliğiyle ilgili bir bilgilendirme ekranı karşınıza geliyor. “ileri” ye tıklıyor ve geçiyoruz.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/29.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/29.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR]

  [B]30.ADIM:


  [LIST=1]
  [*]Windows 8.1 kurulumu aşamasının otuzuncu aşamasında belirttiğimiz bilgiler dahilinde yeni bir hesabın oluşturulduğu bilgisi veriliyor.
  [/LIST]

  [COLOR=#333333][FONT=Arial][URL="http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/30.jpg"][IMG]http://www.bilgisayar.name/wp-content/uploads/2014/04/30.jpg[/IMG][/URL][/FONT][/COLOR][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=3]31.ADIM:[/h]
  1. Bu aşamada artık kurulumun son aşamasına gelmek üzereyiz. Bu ekranlar çok kısa sürede olsa ekranınızda belirecektir. Herhangi bir işlem yapmıyorsunuz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  [h=3]32.ADIM:[/h]
  1. Yine bu ekranda kısa süre içerisinde görüntülenir. Bir sonraki adıma geçilir.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]33.ADIM:[/h]
  1. Bu aşamada daha önceki adımlarda oluşturduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmamız gerekecektir. Şifre ve kullanıcı adını yazdıktan sonra oturumu açmak için “ok” tuşuna tıklıyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]34.ADIM:[/h]
  1. Girdiğimiz bilgiler dahilinde oturum ilk kez açılıyor. İlk açılış biraz zaman alabilir. Bu adımı geçmesini bekliyoruz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]35.ADIM:[/h]
  1. Bu adımda da yine herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Windows 8.1 kurulumu neredeyse tamamlanıyor. Bunun için bu tarz kurulum mesajları belirecektir.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]36.ADIM:[/h]
  1. Windows 8.1 kurulumu mesajlarından biri olan bu ekran görüntüsü de diğerleri gibi çok kısa süre ekranda belirir.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]37.ADIM:[/h]
  1. Mağaza yani Windows Store ile ilgili bilgilendirme mesajı veriliyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]38.ADIM:[/h]
  1. Yine kurulum mesajları devam ediyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  [h=3]39.ADIM:[/h]
  1. Metro arayüzü yani Başlat Ekranından bir önceki adım olan bu 39.adımda artık Windows 8.1 kurulumu yönerge mesajların sonuna gelmiş durumdayız. 2-3 sn. sonra meşhur Başlat Ekranı görüntülenecektir.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]40.ADIM:[/h]
  1. Ve sonunda Windows 8.1 kurulumu işlemi tamamlandı. Artık bilgisayar sizden komut bekliyor. Kurulum işlemi dikkat ettiyseniz genellikle Windows tarafından sürdürüldü. Bu aşama artık o bölümün sonuna gelindiğinin göstergesidir. Bu ekranda gördüğünüz bölüm Windows 8.1 ‘in Başlat Ekranınun (Metro Arayüzü) ta kendisidir. Bu ekranda en sol alt bölümde bulunan Masaüstü kutucuğuna tıklayarak, alıştığınız masaüstü moduna geçebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=3]41.ADIM:[/h]
   1. Alıştığımız Windows masaüstü artık karşımızda. Bundan sonra üreticilerin önerdiği sürücülerinizi, yardımcı yazılımları ve güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Tüm bunlar için artık bilgisayar sizlerden komut bekliyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Yukarıda bahsettiğimiz Windows 8.1 kurulumu aşamalarının 41′ i aşağıdaki ekran görüntülerine göre anlatılmıştır. Ekran görüntüleri de en güncel kurulum dosyalarıyla oluşturulmaya çalışılmıştır. Açıklamayı okuyup, uygulamanızı resimlerdeki gibi tamamlarsanız Windows 8.1 kurulumu aşamalarını tümüyle tamamlayabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş