Windows 7 Deneyimim

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    2 gündür windows 7 kullanıyorum ve görsellik olarak baya bir güzel olmuş windows 7 .Vistaya göre hızlı deniyor ama ben pek arada fark göremedim ki vistada gayet hızlıydı bende.Gözüme çarpan tek hızı vista dan daha hızlı kapanıyor ama pek önemli değil bence:)

Dikkatimi çeken ise gta san andreas oyunu vista da sorun çıkarmıyordu ama windows 7 de denediğimde oyun kasılıyor.Tüm driverlarımı kurmama rağmen takılma nedense devam ediyor.Ek olarak gta san adreas'ı ben vista da 800 X 600 formatında oynuyordum ama windows 7 de bu formatta açınca ekran küçülüyor ve ekranın yan taraflarında 5 cm den fazla boşluk kalıyor nedenini anlamadım ama oyunu ekrana oturtmuyor nedense.

Sonuç olarak görsellik süper ve ram tüketimi neredeyse vista'nın yarısı kadar.Ama oyunda yaptığını pek anlayamadım:no_clue:

2. zerduest

zerduest Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bende windows 7 yi denedim. görsel olarak baya güzel. hiz olarakta bana vistadan daha hizliymis gibi geldi. güzel özelliklerinden biri ise kurulum bittikten sonra sistem bütün sürücüleri tanimis olarak basliyor. tekrardan sürücü arama yada teker teker kurma derdi olmadi bende..

ama 2 haftadan sonra tekrar vistaya gectim, cünkü sisitem cryptload ya da internet download manager ile download yapmaya basladigim zaman zaman mavi ekran gösterip pc yi bastan baslatiyordu.. ama windows 7 piyasaya sürüldügünde böyle bir hatanin olmayacagini tahmin ediyorum..

3. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Dediğiniz gibi birşey ile karşılaşmadım ama tek sorunum oyun grafikleri donuyor sanrıım buda daha ati firması sürücü desteğini tam sağlayamamasından:thumb_up:

4. azapreis

azapreis Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgiler için teşekkürler. ben en babasını kullanıyorum xp her zaman hızlı ya:)

5. LORD_KING

LORD_KING Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    arkadaşım mavi ekran ALIP SİSTEM RESET ATIYORSA KASANIN İÇİNİ Bİ TEMİZLE DERİM ONLAR GENELLİKLE REMLERDEN KAYNAKLANIYOR :d

6. azapreis

azapreis Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ewet büyük ihtimal ramlerden yapıyodur. ramleri çıkartım temiz bi kağıt ile ramlerin parlak olan kasaya takılan dişlerini bi güzel silersen kağıtta siyahlıklar göreceksin. ondan sonra oraya elini sürmeden yerine tak ramlerini ve bak göre nasıl çalışıyor:D

7. heryansın

heryansın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Windows 7 Build 7210 kurulu bende de... Beta olduğu halde her türlü gerekenini yaptım, şu anda sanki orjinalmiş gibi kullanıyorum ama içime sinmiyor.. Her nedense Windoxs XP ye o kadar alışmışım ki vazgeçemiyorum... Sistemim Gigabayt 8IP1000-G Anakart, 1,5 GB DDR Ram, 2,8 P4 işlemci, 256 Mb Ati Ekran Kartı, 250, 160, 120 GB 3 adet HD. Tanıtamadığım sadece anakarta takılı Fax - Modem, onu da araştırmadım... Uydu kartım (VisionPlus-Twinnhan) olsun, Crevative Live 5.1 ses kartım olsun, Web cam (Delux) olsun hepsini başarılı bir şekilde tanıdı..

Sayfayı Paylaş