Windows 10'da PC Kapatmanın Yolları

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10'da PC Kapatmanın Yolları[/h][h=2]Başlata tıklayarak daha sonrasında kapat tuşuna basmaktan yorulanlar için bilgisayarınızı kapatmanın kısa yolunu sizlere sunuyoruz.[/h][​IMG]Microsoft firmasının uzun yıllardan beri bilgisayarlarını başlata tıklayarak kapatma zorunluluğunu Windows 10’da devam ettirdi. bu urumun kısa yollarını haberimizde sizlere sunuyoruz.
  Birinci Seçenek: Güç Düğmesini Yeniden YapılandırınBilgisayarınızı kapatmak istediğiniz güç düğmesine uzun bir süre basmak yerine sadece basın ve bırakın. Bunu yapmak için de denetim masasındaki güç seneklerini açın. Beraberinde sol taraftaki menüden güç düğmesine basıldığında “Uyku” yerine “Kapat” seçeneğine tıklayın.
  İkinci Seçenek: Masaüstüüe Kısayol Ekleyin
  Güç düğmesini hiç bir şekilde kullanmak istemiyorsanız masaüstünüze kısayol ekleyerek de bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Bir kısa yol oluşturun ve konum olarak da “%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0” yazın. Böylece tıkladığınızda bilgisayarınız kapanacak.
  Üçüncü Seçenek: Başlata Sağ Tıklayın
  Bu tıklama sonucun da uzun bir menü açılacak buradan kapat ya da oturumu kapata tıklayarak bilgisayarınızı normalden de kısa sürede kapatabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş