Windows 10'da Metro Arayüzü Nasıl Aktif Edilir?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un Windows 8 ile birlikte sunduğu metro arayüzü, Windows 10'da da bulunuyor. Peki, Windows 10 metro arayüzü nasıl açılıyor? İşte Windows 10 metro arayüzünü açma.

  [​IMG]

  [​IMG]Masaüstünde en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, son olarakWindows 10 ile yoluna devam ediyor. Dün itibariyle yayınlanan Windows 10 güncellemesi ile Windows 8 ve Windows 7 özellikleri büyük oranda bir araya gelirken, yeni özellikler de eklendi.
  Microsoft'un Windows 8 ile birlikte sunduğu metro arayüzü ise Windows 10 ile gitti deniliyor olsa da, Windows 10'da da metro arayüzünün bulunuyor. Peki, Windows 10 metro arayüzü nasıl açılıyor? Windows 10 ile Windows 8 metro arayüzü farkları neler?


  [​IMG]

  Windows 10 metro arayüzü nasıl açılıyor?

  Windows 10 metro arayüzünü açmak için ilk olarak Başlat menüsü > Ayarlar ya da hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Tüm Ayarlaryolunu izleyerek ayarları açın.
  Daha sonra Kişiselleştirme ayarlarını seçip, sol alttaki son sekme olanBaşlangıç sekmesini açın. Son olarak dördüncü ayar olan"Başlangıç'ı tam ekran kullan" seçeneğini aktif edin.
  [​IMG]
  Bundan sonra başlat menüsü, eski Windows 8 metro arayüzü gibi açılacak. Ayrıca sol üst bölümden normal başlat menüsü ayarlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  Windows 10 ve Windows 8 metro arayüzleri arasındaki farklar

  Esasında iki ekran arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemek yanlış olur. Fakat Windows 8 metro arayüzü soldan sağa kaymasıyla ve daha sade olup, başlat menüsü özellikleri göstermemesi ile Windows 10 metroarayüzünün gerisinde kalıyor.


  [​IMG]

  Sonuç olarak Windows 10'da metro arayüzü deneyimini ararsanız, gösterdiğimiz şekilde bu özelliği aktif edebilir ve Windows 8 metro arayüzüdeneyimini büyük oranda hatırlayabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş