Windows 10 Yeni version güncellemeleri

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un bir sonraki Windows 10 Mobile güncellemesi hakkında yeni detaylar geldi.


  [​IMG]

  Windows 10 Mobile güncellemesi merakla beklenmeye devam ederken geliştirme çalışmaları Windows Insider programı çerçevesinde devam eden güncellemenin yeni bir sürümüne ait ekran görüntüleri sızdırıldı.
  Microsoft her ne kadar yayınlanmasına sayılı günler kalan Windows 10 güncellemesi için odaklansa da Windows 10 Mobile güncellemesi için de çalışmalar devam ediyor. Günlerdir ekran görüntüleri ve videoları sızdırılan Windows 10 Mobile Yapı 10158 sürümü geçilmiş ve yapı 10162 sürümüne ait ilk ekran görüntüleri gelmiş durumda.
  Yapı 10162 ile gelenler:


  • Batarya göstergesi düzeltilmiş
  • Kaydırarak Parlaklık düzeyi elle değiştirmek için slider eklenmiş
  • Ekran paylaşımında Ekrana dokunulan yerde işaretçi görünmesi seçeneği eklenmiş
  • Hızlı işlemlerdeki “Battery saver”in simgesi değişmiş
  • Arka plan uygulaması ayarlarına artık erişilebiliyor
  • Mağaza betadan çıkarak otomatik güncelleme ve canlı karo ayarları gibi yeni seçeneklere kavuştu.


  • [​IMG]
  • Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir takvim açıklamadı. Fakat Microsoft yetkililerinin yaptığı açıklamalardan da anlaşıldığı üzere Windows 10 güncellemesindeb sonra mobil sisteme odaklanması beklenen Microsoft’un Windows 10 Mobile güncellemesini yılın son çeyreğinde tüketicilerle buluşturması bekleniyor.
   Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Mobile güncellemesi için erken sürümleri kullanıcıların test etmelerine imkan tanıyor. Bu sayede çok daha geniş bir yelpazede kullanıcılardan geri bildirimler alan Microsoft, hataları çok daha çabuk giderirken, sistemi kullanıcı beklentilerine göre geliştirme şansına da sahip oluyor.


   [​IMG]


   [​IMG]


   [​IMG]


   [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Eski oyunlarıyla ünlü oyun mağazası Good Old Games, Windows 10 için olabilecek en hazır durumda olduklarını belirtti.[/h]Windows 10’un resmi olarak piyasaya sürülmesine sadece 20 gün kaldı. Pek çok kullanıcı yeni işletim sistemini heyecanla beklerken, bazı kullanıcılar olası uyumluluk sorunları konusunda endişeli. Özellikle eski oyunlar söz konusu olduğunda yaşanan bu endişe, GOG’un açıklamasıyla bir nebze giderildi.
  Nispeten eski oyunları DRM koruması olmadan satışa sunan oyun mağazası GOG, dün yaptığı açıklama ile Windows 10’a hazır olduklarını ve bünyelerinde bulunan oyunların Windows 10 ile tamamen uyumlu olduğunu belirtti. Yani Windows 10’da çalışmamasından korktuğunuz eski bir GOG oyununuz varsa endişelenmenize gerek yok.
  Yayınlanan açıklamada, GOG ekibinin Windows 10 platformuna sorunsuz bir geçiş için sıkı çalıştığı ve çözülmesi gereken birkaç ufak hatanın da ilerleyen günlerde çözüme kavuşturulacağı belirtildi. Ayrıca GOG yetkilileri, Windows 10’a geçişin, şimdiye kadar tecrübe ettikleri en pürüzsüz geçiş olduğunu da ekledi.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Lenovo'dan Windows 10 için kullanım kılavuzu

  PC devi, Windows 10'un özelliklerini anlatan kullanım kılavuzunu indirmeye sundu! İndirin...

  [​IMG]


  Windows 10 için geri sayım resmi olarak 29 Temmuz'da sona erecek. Çin merkezli teknloloji şirketi Lenovo, Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi için "Windows 10 kullanmaya başlama" isimli bir kullanım kılavuzu yayınladı. Bu rehber, Windows Insider kullanıcılarına basit gelecek olsa da yeni başlayanlar için gerekli olabilir.
  Windows 10 işletim sisteminin yeni özelliklerini farklı bölümler halinde açıklayan rehber, işletim sistemine hızlı bir giriş yapmak isteyen herkese hitap ediyor. Altı ana bölümden oluşan başlangıç kılavuzu birçok alt başlık da içeriyor.
  Lenovo, işletim sisteminin kişisel bilgisayarların çok önemli bir parçası olduğunu, Windows 10'un gelişmiş özelliklerini bu kılavuz yardımıyla keşfedebileceğinizi belirtiyor. Yayınlanan Windows 10 kullanım kılavuzunun PDF dosyasına

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  erişebilirsiniz.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un satışa çıkmasına sayılı günler kaldı. Peki ya yeni yazılımın ön yüklü olarak sunulacağı PC'ler ne zaman satışa çıkacak?


  [​IMG]Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un satışa çıkmasına sayılı günler kaldı. 29 Temmuz tarihinde kullanıma sunulacak yazılımın yeniPC'ler üzerinde ne zaman yer alacağına yönelik tartışmalar ise devam ediyor. Birkaç gün önceki iddialar, Windows 10'un 29 Temmuz tarihinin hemen ardından PC'lere ön yüklü olarak sunulamayacağı yönündeydi. Bugünkü haberler ise önceki iddiaları doğrulamıyor.
  30 Temmuz'da raflarda olabilir

  Bloomberg'in haberine göre, Windows 10 işletim sistemi ön yüklü PC'ler, 29 Temmuz'da satın alınabilecek. Başlangıç gününün ertesi günü, Windows 10'lu PC'ler perakende mağazalarındaki yerini alacak. Bloomberg'in bu iddialarına rağmen, konu ile ilgili farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Konu ile ilgili Microsoft kanalından gelen tek açıklama ise Microsoft'unWindows ve aygıt pazarlama başkan yardımcısı Yusuf Mehdi'nin önceki açıklamaları.
  [​IMG]
  Hemen mi sonbaharda mı?

  Başkan yardımcısı Mehdi daha önceki açıklamalarında Windows 10 yüklü PC'ler için kullanıcıların çok beklemeyeceklerinin müjdesini vermişti. Net bir tarihe işaret etmeyen Microsoft yöneticisi, 29 Temmuz tarihinin hemen ardından yeni işletim sisteminin yüklü PC'lerin pazara çıkacağını duyurmuştu. Mehdi'nin açıklamalarında vurgu yaptığı dönem ise sonbahar ayları olmuştu. Bakalım ay sonunda Windows 10 ön yüklü PC'leri raflarda görebilecek miyiz?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Microsoft bu hafta başında art arda Windows 10 10158 ve 10159 sürümlerini yayınlamıştı. Şimdi de 10162 sürümünü yayınladı. Diğerleri gibi bu sürüm de Hızlı güncelleme döngüsünü seçen kullanıcılar için yayınlandı. Eğer bir Windows Insider kullanıcısı olarak Windows 10’u test ediyorsanız, bu son sürümü şimdi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  Bu son sürümle herhangi bir büyük yeniliği beklememeniz gerekiyor. 10162 sürümünün getirdiği yenilikler çıplak gözle görülecek nitelikte sayılmaz.
  Diğer sürümler gibi bu yeni sürümün duyurusu da Microsoft’un Windows’tan sorumlu yöneticilerinden Gabe Aul tarafından yapıldı. Aul şu anda daha çok hata düzeltmelerine ve son dokunuşları yapmaya odaklandıklarını kaydetti. Bu da Windows 10’un 29 Temmuzdaki dağıtımına yaklaştıkça daha hızlı çıkan sürümler ve daha fazla ince ayar girişimin göreceği anlamına geliyor. Windows Insider kullanıcıları bu son sürümlerle birlikte sistemlerinde performansın daha da iyileştiğine tanık olacaklardır.
  Hafta içinde gelen 10159 sürümüyle birlikte kullanıcılar görsel açıdan bazı değişikliklere tanık olmuş, yeni bir açık renk temalı duvar kağıdı gelmişti. Ayrıca bu sürüm daha iyi pil ömrü, daha fazla güvenilirlik, uyumluluk iyileştirmeleri gibi performans değişikliklerini de beraberinde getirmişti.
  Yavaş güncelleme döngüsü içinde yer alanlar da çok yakında bir güncelleme alacak. Microsoft 10162 sürümünün yavaş güncelleme döngüsü içinde dağıtılması için değerlendirmeler yaptığını kaydetti. Eğer herhangi bir sorun olmazsa, bu son sürüm gelecek haftanın başında Yavaş güncellemeleri tercih edenlere de ulaştırılacak.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Microsoft, Windows 10 işletim sisteminde satın alınan uygulamalar için kullanılabilecek cihaz sayısını azalttı.[/h]Windows 10 işletim sistemi daha önce yapılmamış bir şeyi gerçekleştirmek ve çok farklı türden cihazları bir araya getirmek için tasarlanıyor. Cep telefonundan bilgisayara, oyun konsolundan sanal gerçeklik gözlüğüne dek her türden donanımı desteklemeyi hedefleyen Windows 10, Microsoft’un yazılım pazarındaki yerini iyice güçlendirebilir.
  Microsoft uzun vadede Windows 10 altında sunulacak ve farklı cihazlarda da rahatlıkla çalışabilecek olan uygulama ve hizmetlerden ciddi bir gelir elde etmeyi de umuyor. Bu yüzden de ücretli uygulamaların kurulabileceği farklı cihazların sayısına bir kısıtlama getirmişler.
  Herhangi bir ücretli uygulama ya da servisi, on farklı Windows 10 cihazına aynı kullanıcı hesap bilgileriyle kurup kullanmak mümkün olacak. Bu sayı kullanıcıyı zor durumda bırakmadan, uygulamanın çok sayıda kişi tarafından kullanılmasını engellemeyi amaçlıyor. Tabii çoğu kullanıcı aynı anda on farklı Windows 10 cihaz kullanmayacağından, yine bir kaç yakın arkadaşın aynı uygulamayı ortaklaşa kullanmasının önünde bir engel olmayacaktır. Ama tek bir lisansla tüm ofisi idare etmek de mümkün olmayacak.
  Aslında bu sınırlama Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinde de vardı. Ancak bu sistemlerde uygulama kurulum ve kullanım sınırı 81 cihaza kadar izin veriyordu. Microsoft, Windows 10 ile bu rakamı hayli düşürse de, çoğu kullanıcı için pek fazla sorun yaratacağını düşünmüyor.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Lisans anahtarı olanlar için Windows 10 fabrika imaj dosyaları yayınlandı

  Lisans anahtarı olanlar için Windows 10 fabrika imaj dosyaları yayınlandı

  [​IMG]
  [​IMG]
  Microsoft 29 Temmuz itibariyle daha önce rezervasyon yapan kullanıcılar için Windows 10 güncellemesini 190 ülkede resmen başlattı. Windows 10 güncellemesi ülkemizde saat 07.00’dan itibaren kullanıcılarla buluşmaya başladı.
  Yazılım devi bir yandan 3GB’ı bulan Windows 10’un dağıtım işlemini sürdürürken, diğer taraftan elinde ürün anahtarı olan başka bir ifadeyle rezervasyon yapmayan ya da güncellemeyi dilediği an yüklemek isteyen kullanıcılar için Windows 10’un fabrika imaj dosyalarını resmi site üzerinden indirmeye sundu.
  Windows 10 ISO dosyalarını 32 ve 64 bit şeklinde

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz. Yükleme işlemine başlamadan önce Microsoft tarafından hazırlanan kılavıza alt bölümde göz atabilirsiniz.
  [​IMG]

  -Şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:
  *Bir İnternet bağlantısı (İnternet servis sağlayıcısı ücreti ödemeniz gerekebilir).
  *Bir bilgisayarda, USB'de veya harici sürücüde indirme işlemi için yeterli veri depolama alanı.
  *Medya oluşturmak istiyorsanız, içinde en az 4 GB boş alan bulunan boş bir USB veya DVD (ve DVD yazıcı). İçindeki tüm içerik silineceğinden boş bir USB veya DVD kullanmanızı öneririz.
  *

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  okuyun.

  İşletim sistemini ilk kez yükleyecekseniz, Windows ürün anahtarınıza (xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx) ihtiyacınız olacaktır. Ürün anahtarları ve ne zaman gerekli oldukları hakkında daha fazla bilgi için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sayfasını ziyaret edin.

  *Enterprise sürümlerini indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  oturum açın.


  [​IMG]
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 kullanıcıları ikiye böldü. Peki Windows 10'a geçerken acele etmeli miyiz? Windows 10 kararınızda size yardımcı olacak ipuçları


  [​IMG]Teknoloji ve yazılımtutkunlarının uzun süredir merakla bekledikleriWindows 10 geçtiğimiz gün yayınlandı. Windows 10'un yayınlanmasıyla birlikte internet üzerinde dünya çapında büyük bir yoğunluk yaşanmaya başladı.
  Bu yoğunluğun asıl sebebi ise lisanslı Windows kullanıcılarının Windows 10'a ücretsiz olarak erişebilecek olmasıydı.
  Özellikle Windows 8 kullanıcıları, Windows 10 indirmeye açılır açılmazMicrosoft serverlarına adeta hücum ettiler. Windows 7kullanıcıları iseWindows 8 kullanıcılarına oranla, Windows 10 konusunda biraz daha mesafeli yaklaştılar.
  [​IMG]
  Tabi ki bunun ana nedeni Windows 7'nin Windows 8'e göre daha stabil ve sorunsuz çalışabiliyor olmasıydı.
  Peki, şimdi gelelim kafalardaki asıl soruya;
  Windows 10 yüklemeli miyim?

  Birçok kullanıcının kafasına aynı soru var. Windows 10 yüklemeli miyim? Bu sorunun yanıtı ise tamamen sizin beklentilerinize göre şekillenecek diyebilirim.

  Kullanıcıların büyük bir kısmı, Windows 10'un daha yükleme aşamasında sorun vermeye başladığından yakınıyordu. Windows 10'un yüklenirken donup kaldığı, ekranın geri gelmediği gibi birçok temel sorun ön plana çıkıyordu.
  [​IMG]
  Bunun yanı sıra geniş bir kitle, PC'de bağlı duran birçok donanımı Windows 10'un tanımadığını, sürücülerin çöktüğünü dile getirdi.
  Ayrıca birçok oyunun Windows 10 ile yaşadığı uyumsuzluk sorununu da atlamayalım. Birçok kullanıcı, Windows 10 kurduktan sonra, yüklediği oyunların açılmadığı ya da açılsa bile bir süre sonra çöktüğü konusunda şikayetçi
  Dahası Windows 10 henüz derin bir maziye sahip olmadığından ötürü, kullanıcılar karşılaştıkları soruna çözüm bulabilme konusunda da geniş seçeneklere sahip değiller.
  Sonuç Olarak

  Her ne kadar Microsoft ve diğer yazılım şirketleri Windows 10 için ortaya çıkan sorunlar için sürekli yamalar ve güncellemeler yayınlasa da, şu an ortada sorunsuz dolayısıyla da stabil bir şekilde çalışan Windows 10bulunmuyor.
  Eğer işletim sistemi yönünden çok büyük sıkıntılar çekmiyorsanız, Windows 10'a geçmek için acele etmemenizi tavsiye ederiz. Zira bugünler, Windows 10'un gerçek anlamda test edildiği günlerdir. Microsoft'un yeni işletim sisteminde ne kadar açık, ne kadar hata varsa önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ortaya çıkacaktır.
  [​IMG]
  Bu süre içerisinde bir köşede bekleyip, aceleci davranan kullanıcılarının,Windows 10 sorunlarını ortaya çıkarmasını ve yazılım şirketlerinin bu sorunları ortadan kaldıracak yamalar ya da güncellemeler yayınlamasını beklemenizi tavsiye ederiz. Eğer biraz sabırlı olursanız, birkaç hafta sonra kuracağınız Windows 10'da bu günlere nazaran çok daha az problemle karşılaşacağını söylemek şimdiden mümkün.
  Windows 10 Kurdum Şimdi Ne Yapmalıyım?

  Eğer Windows 10 konusunda aceleci davrandıysanız ve durumdan hoşnut değilseniz geriye yapılacak tek birşey kalıyor. O da eski işletim sisteminize geri dönmek. Peki Windows 10'dan eski işletim sisteminize nasıl dönüş yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkteki haberimizde Windows 10'dan nasıl geri dönüleceğini, sizler için detaylı bir şekilde anlattık. Şimdiden kolay gelsin.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 için deneme sürümü çıktı. Eğer Windows 10'a geçiş yapmadıysanız ve merak ediyorsanız Windows 10 deneme sürümü

  [​IMG]

  [​IMG]Microsoft, Windows 7,Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10 güncellemesini geçtiğimiz günlerde ücretsiz olarak sundu. 2 Gün içerisinde14 milyondan fazla kişi tarafından yüklenen Windows 10takdire şayan bir başarıya imza attı. Windows 10’un dijital sürümlerinin yanında önümüzdeki günlerde kutulu ve USB bellek sürümlerini de satışa sunacak olan Microsoft, herkesin yeni işletim sistemini denemesi içinWindows 10 deneme sürümünü indirime sundu.
  [​IMG]
  Windows 10 deneme sürümü direkt olarak kurumsal firmaları hedefliyor.Windows 10 Enterprise versiyonu, 90 günlük deneme süresinesahip. Deneme sürümü olduğu için Windows 10 Pro ve Windows 10 Homeversiyonlarında bulunan; Cortana, Mağaza, Posta, Kişiler,Fotoğraflar veTakvim gibi çoğu özellik Windows 10 Enterprise versiyonunda bulunmuyor.
  [​IMG]

  Windows 10 Enterprise versiyonunu denemek için Windows Evaluationssayfasına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kayıt işlemi bittikten sonra inenWindows 10 ISO dosyasını, DVD veya USB belleğinize yazdırıp, 90 günlükdeneme sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Performans ve optimizasyon açısından küçük çaplı sorunların bulunduğuWindows 10 için önümüzdeki günlerde büyük çaplı birgüncelleme gelecek. Umarız Microsoft, yaşanan sorunları güncelleme ile düzeltir ve bizlere akıcı bir işletim sistemi deneyimi yaşatır

  [​IMG]
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Microsoft Windows 10’da kullanıcıların e-posta, takvim veya internet tarayıcısı gibi uygulamalar için varsayılanları ayrı ayrı belirlemelerine imkan tanıdı. Bu, Chrome ve Firefox gibi internet tarayıcılarının kurulum sırasında kendilerini varsayılan internet tarayıcıları olarak belirlemesini engelliyor.
  Mozilla bu değişiklikten hoşnut görünmüyor ve şirket Microsoft’a açık bir çağrıda bulunarak Windows 10’da kullanıcı seçimlerinin üstünden geçmeye yönelik agresif hareket olarak tanımladığı bu uygulamadan vazgeçmesini istedi.
  Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya hitaben bir blog yazısı ve açık mektup yayınlayan Mozilla CEO’su Chris Beard şirketinin endişelerini dile getirdi. Beard insanların daha önceki Windows versiyonlarında yaptıkları seçimlere geri dönemk için daha fazla fare tıklaması, içerikler içinde gezinme ve bazı karmaşık arayüzlerden geçerek içeriklere ulaşmak zorunda olduklarını kaydetti. Bu işlemleri kafa karıştırıcı, bulması zor ve kaybolması kolay olarak da nitelendirdi.
  Bu arada Mozilla Firefox’u yeniden varsayılan internet tarayıcısı olarak ayarlamak isteyenlere yardımcı olacak, kılavuz niteliğinde bir video da hazırladı. Üstelik Mozilla bu videoyla birlikte Firefox’u varsayılan internet tarayıcısı olarak ayarlamak için kaç kez tıklama yapmak gerektiğini de gösteriyor.

  Chrome ve Firefox gibi uygulamalar varsayılan tarayıcı olarak ayarlanmak istiyorsa, genellikle ilk açılış sırasında kullanıcının bunu yapmasını sağlayacak bildirim penceresini gösteriyor, ancak Windows 10 kullanıcıları için bu işlem otomatik olarak yapılmıyor, bunun yerine yeni bir ayarlar sayfasına yönlendiriliyor, değişikliğin buradan yapılması isteniyor.
  Mozilla bunun varsayılan internet tarayıcısı işlemini daha zahmetli ve kafa karıştırıcı hâle getirdiğini ve kullanıcıları caydırabileceğini söylüyor. Microsoft’un neden böyle bir değişikliğe gittiği bilinmiyor, ancak şirket güvenliği ön planda tutmak, uygulamaların varsayılan ayarları istedikleri gibi değiştirmediklerinden emin olmak, kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı vermek için bunu yapmışa benziyor. Bununla birlikte bu yöntemle Microsoft Edge daha fazla kullanıcının varsayılan internet tarayıcısı olarak da kalabilecek.
  Mozilla bu konuyla ilgili endişelerini daha önce Microsoft’a ilettiğini, ancak anlamlı bir süreçle sonuçlanmadığını iddia ediyor. Bu nedenle Beard bir açık mektup yazmak zorunda kalmış.


  [​IMG]

  Microsoft ise Mozilla’nın açık mektubuna bir açıklamayla cevap verdi. Windows 10’u kullanıcılar için kolay yükseltme deneyimi ve sonrasında da birbirine bağlı bir deneyim sunacak sağlayacak şekilde tasarladıklarını, yükseltme sırasında kullanıcıların varsayılanları belirleme imkanı olduğunu, bu imkanın internet tarayıcısı için de bulunduğunu kaydetti. Kullanıcıların yükseltme işleminden sonra varsayılan internet tarayıcıların diledikleri gibi değiştirebileceklerini de ekledi. Windows 10’u bir servis olarak tasarladığını dile getiren Microsoft, kullanıcı deneyimlerinden öğrendiklerini iyileştirmeler yapmak için kullandıklarını da vurguladı.


  [​IMG]
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=2]Büyük bir güncelleme dalgasını kaldırabilmek için internetiniz kullanılıyor…
  [/h]Eğer sizde Windows 10 güncellemesi yaptıysanız Microsoft internetinizi diğer güncellemelerekaynak sağlamak için kullanıyor olabilir. Yeni gelen güncellemeleri engelleme gibi bir şansımız bulunmayacağı açıklanmıştı. Bu sistem, Microsoft tarafından Windows Update Delivery Optimization (Windows güncelleme alma sistemi) olarak adlandırılmıştı. Son gelen bilgilere göre internet hızı yüksek olan sistemler Microsoft’un sunucularına destek sağlıyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Son verilere göre 29 temmuzdan itibaren 42 milyon cihaz Windows 10 işletim sistemine geçmiş durumda. 29 temmuzda Windows 10 genel olarak indirilmeye sunulduğundan itibaren anlık olarak dünya üzerinde kullanılan internetin %2lik bir kısmını Windows 10 güncellemesi kapsıyordu. Bu kadar büyük bir veri transferinin altından kalkabilmek için Microsoft çeşitli yöntemler kullanarak sorunsuz şekilde bu dönemi atlattı.
  Rezervasyon sistemi kullanılmasını hepimiz biliyoruz peki bilmediğimiz sistem ne? Torrent mantığı diyebileceğimiz bu sistem çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyordu. Windows 10 kurulan cihazların,kurulduğu andan itibaren internetin belirli bir kısmı Windows 10 güncellemesini upload etmek için uğraşıyordu. WUDO olarak adlandırılan bu sistemde herhangi bir güvenlik açığı bulunmamakta fakatinternetin kotalı olduğu gibi bir durumda bu sistem oldukça büyük sıkıntı doğuruyor. Eğer ben sistemim upload etmesin zaten kota bize yetmiyor diyorsanız aşağıdaki yolları izleyerek böyle bir sistemden kurtulabilirsiniz.

  • Başlat> Ayarlar> Ağ ve İnternet> Wi-Fi> Gelişmiş Seçenekler>Tarifeli Bağlantı (Bu seçeneği aktif hale getirirseniz arkaplanda çalışan hizmetlerden bazıları interneti kullanmayacaktır Windows Update gibi.)
  • Başlat> Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> Gelişmiş Seçenekler>Güncelleştirmelerin Nasıl Teslim Edileceğini Seç ( Buradaki seçeneği kapatırsanız bahsettiğimiz WUDO sistemi çalışmayacaktır. Bu sistemi kapatmak cihazınıza hiçbir zarar vermeyecektir.)
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 için ilk büyük güncellemesini dün akşam saatlerinde yayınladı.
  [​IMG]
  Dünyanın bir numaralı yazılım devi durumu Windows 10 güncellemesi ile yeniden gösteren Microsoft geçtiğimiz hafta Windows 10 güncellemesini yayınlamaya başlamıştı. Windows 10 için ilk güncellemenin Ağustos ayında yayınlanacağı açıklanmış fakat bu kadar erken olacağı belirtilmemişti.
  [​IMG]
  Microsoft’un Windows Insider Program yöneticisi olan Windows 10 güncellemesi yayınlandıktan sonra İşletim Sistemleri başkan yardımcılığı görevine yükselen Gabriel Aul, dün akşam saatlerinde twitter ve Windows Blog üzerinden yaptığı duyuru ile Windows 10 Cumulative Update güncellemesinin yayınlandığını ve tüm Windows 10 kullanıcılarının güncellemeyi indirebileceğini açıkladı.

  Windows 10 için Ağustos ayında “Service Release (SR1)” güncellemesinin yayınlanacağı iddia edilmişti. Bir kullanıcının twitter üzerinden Gabriel Aul’a bu yöndeki sorusuna ise Aul isim olarak sadece “Cumulative Service Update” ismini kullandı.
  Microsoft, henüz güncellemenin detaylı içeriği ile ilgili açıklama yapmadı. Genel olarak hata giderme ve performans iyileştirmelerinin bulunduğu belirtilen güncelleme hakkında önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamanın yapılması bekleniyor.
  Windows 10 güncellemesi ilk olarak Windows Insider kullanıcıları için indirmeye sunuldu. Ardından sırayla rezervasyon yapan kullanıcılara sunulmaya başlayan Windows 10 güncellemesi, lisanslı Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ilk bir içinde ücretsiz yükseltme imkanı tanıyor.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Windows 10 ile gelen PIN kodu girerek oturum açma özelliği sayesinde uzun şifreler girmekten kurtuluyoruz.[/h]Windows 8’den beri işletim sistemi ile Microsoft hesabımızı bir bütün olarak kullanabiliyoruz. OneDrive ile dosyalarımızı kolayca senkronize etmek -her ne kadar Microsoft en ufak bir yanlış dosya paylaşımınızda sizi uyarmadan hesabınızı içindeki dosyalarla birlikte erişime kapatsa da-, Wi-Fi şifrelerimizin yedeklenmesi ve birçok mağaza uygulamasına kolayca giriş yapabilmek hoş. Tabi bunun bir de olumsuz yanı mevcut: hesap şifremizle oturum açmak.
  PC’yi her açtığımızda içinde harf, rakam ve çoğunlukla özel karakter olan Microsoft hesabımızın şifresini girmek gerçekten meşakkatli bi iş. Windows 8 ile Microsoft bunun farkına varmış ve 4 haneli bir PIN ile oturum açma seçeneğini işletim sistemine dahil etmiş. Windows 10 temiz kurulumda bu seçenek doğrudan karşınıza çıkıyor ve bir PIN belirleyebiliyorsunuz. Fakat sonradan yükseltme yaptığınızda bu seçenek karşınıza çıkmıyor. Bunun için Ayarlar altından kendiniz PIN belirleyebiliyorsunuz.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un yaklaşan Windows 10 Mobile Insider Preview güncellemesinden ekran görüntüleri sızdırıldı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesini yayınlandıktan sonra Windows 10 Mobile güncellemesine yoğunlaşacağını açıklamıştı. Windows 10 Mobile Insider Preview sürümünde Yapı 10240 sürümünün yayınlanması beklenirken Gabriel Aul yaptığı açıklama ile bu sürümün bir hata nedeni ile iptal edildiğini ve yeni bir yapıya ihtiyaçları olduğunu belirtmişti.
  [h=3]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ?
  [/h] Windows 10 Mobile Insider Preview için yaklaşan yeni güncellemenin Yapı 105xx sürümü ile geleceği kesinleşmişti. Bugün Çin’de ortaya çıkan görüntüler ise Yapı numarasının “Yapı 10512″ olacağını ortaya koydu. Her ne kadar ekran görüntülerinde kullanılan cihazda Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 sürümü yüklü olduğu görülse de Microsoft, yayınlanacak güncellemenin son halinde bu sürümün numarasını değiştirebilir.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 sürümü yüklü Lumia akıllı telefondan alınan ekran görüntülerine aşağıda göz atabilirsiniz:
  Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul, twitter’da yaptığı açıklamada şu anda oldukça iyi durumda bir yapıya sahip olduklarını ve bu yapının çok yakında yayınlanacağını belirtmişti.
  Windows Insider programı çerçevesinde yayınlanan güncellemeler, kullanıcıların geri bildirimlerine göre geliştirilip Windows 10 Mobile güncellemesinin son haline şekil verilmeye çalışılıyor. Bu sayede kullanıcı deneyimi üst seviyeye taşınırken, Microsoft’un en iyi kullanıcı dostu işletim sistemi hedefi de yakalanmaya çalışıyor. Windows 10 Mobile Yapı 10512 sürümünün, Windows 10 Mobile için RTM sürümü olabileceği iddiaları da halen geçerliliğini koruyor.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde yeni bir güncelleme daha yayınladı. Windows 10 Mobile Yapı 10581 güncellemesi yayınlandı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Mobile güncellemesini geliştirmeye devam ediyor. Yapılan düzeltmeleri ve yeniliklerin eklendiği sürümlerin yayınlandığı Windows Insider programı, az önce yeni bir güncelleme daha aldı.
  Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul’un twitter’da ve resmi Windows blog üzerinden duyurduğu yeni güncelleme Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 sürüm numarası ile geldi. Bu güncelleme ile genel olarak hata düzeltme ve performans iyileştirmelerini amaçlayan Microsoft, Lumia 930 ve Lumia 1520 için Hey Cortana özelliğini aktif etti.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581’de bilinen önemli sorunlar arasında depolama alanında kayıt yerini seçme özelliğinin çalışmaması. Bu nedenle yükleyecek olanlar güncellemeye başlamadan önce bu ayarları yapmalı. Ayrıca Yapı 10581 ile Silverlight uygulamalar çalışmıyor. Bu nedenle geliştiricilerin uygulamalarını Evrensel Windows Platformu olarak yüklemeleri gerekecek.
  Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıklarına artık sona gelindi diyebiliriz. Bu nedenle Windows Insider programında da son güncellemeler geliyor. Microsoft, bazı ülkelerdeki resmi facebook hesapları üzerinden güncellemenin Aralık ayında yayınlanacağı belirtmişti. Bu nedenle Kasım ayında tamamlanması beklenen Windows Insider programı iki veya üç güncelleme daha alacaktır.
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows 10 güncellemesi için ilk büyük güncellemesini 10 Kasım’da yayınlayacağı bilgisi geldi.
  [​IMG]
  Microsoft, 29 Temmuz’da uzun bekleyişin ardından Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak tüm Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için kullanıma sunmuştu. Her ne kadar bazı eksikleri olsa da ücretsiz olmasının da etkisi ile kısa zamanda büyük beğeni kazanan Windows 10 güncellemesi kullanıcılardan geçer not almayı başardı.
  Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için ilk büyük güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Windows 10 Threshold 2 ya da Microsoft’un kullanmayı planladığı genel adıyla Windows 10 Sonbahar Güncellemesi (Fall Update) gelen bilgilere göre 10 Kasım tarihinden itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanacak.
  Windows 10 Threshold 2 veya Sonbahar Güncellemesinin hangi özellik ve yenilikleri getireceği henüz resmi olarak açıklanmadı. Fakat Windows Insider programı ile test edilen Windows 10 Insider Preview TH2 sürümlerinde bir çok yeniliğin test edildiği biliniyor. Bunlar arasında canlı karolar için daha fazla kişiselleştirme, başlat ekranı açılır menüleri ve Microsoft Edge tarayıcıda yapılan geliştirmeler dikkat çekiyor.
  Microsoft, Windows 10 için ikinci büyük güncellemesine Windows 10 Redstone kod adı altında şimdiden çalışmalara da başladı. Bu güncellemenin de 2016 yaz aylarında sunulması beklenirken Windows 10 Mobile ile entegrasyonu artıracak olan Continuum özelliğinin geliştirilmesine odaklanacağı belirtiliyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Microsoft’un Windows 10 için çıkacak olan ilk büyük güncelleme olan Redstone paketini 2016 yazına yetiştirmesi bekleniyor.[/h]Microsoft’un Windows 10’un gelişiyle birlikte yazılım geliştirme politikasında ciddi bir değişikliğe gittiği açıkça biliniyor. Zaman içinde yeni Windows sürümleri çıkarmak yerine, Windows 10 üzerine çok büyük çaplı güncellemeler getirmeyi planlayan şirket, bu sayede pazardaki bölünmeyi ortadan kaldırmayı planlıyor.
  Tabii bu büyük güncellemeler arasında daha küçük çaplı olanlar da devamlı olarak çıkmaya devam edecek. Şirketin Windows 10 için devamlı güvenlik ve sürücü gibi konularda yamalar çıkarması, eskiden beri süren bir çalışma. Bunun yanına ek olarak yakında çıkması beklenen Threshold 2 gibi daha büyük çaplı yamalarla, eski servis paketlerinin açığı tamamlanacak.
  Adını Minecraft oyunundaki değerli bir taştan alan Redstone gibi büyük güncelleme paketleri ise, pratikte Windows 10’un çalışma prensiplerinde büyük değişimlere yol açacak. Redstone güncellemesinin üzerinde çalışmaya devam eden Microsoft’un, bu paketi 2016 yaz aylarında indirmeye açacağı tahmin ediliyor.
  Redstone özellikle şirketin Continuum projesine odaklanacak. Continuum ile farklı cihazlardaki Windows 10 üzerinde devamlılık sağlanması planlanıyor. Kullanıcının dizüstü bilgisayarından cep telefonuna geçtiğinde, açık olan uygulamada kaldığı yerden devam edebilmesi amaçlanıyor. Bunun için de hem işletim sistemi, hem de uygulamalar üzerinde tam uyumluluk sağlanması gerekiyor. Cihazlar arasındaki farklar dikkate alındığında, bunu sağlamanın hiç kolay olmayacağı görülebiliyor.
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un uygulama geliştiricilerine Windows 10 için Evrensel Uygulama Platformu içinde uygulama geliştirme tekniklerinin anlaşılacağı Microsoft Windows 10 Hands-On Labs etkinliği için artık satışa günler kaldı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile hem pc hem de mobil cihazlarda sürdürülebilir kullanıcı deneyimi yaşatmak amacıyla geliştirdiği Evrensel Uygulama Platformu üzerinde uygulama geliştirme anlatımını yapacağı Windows 10 Hands-On Labs etkinliği, Türkiye’dekş Windows Uygulama geliştiricilerini bir araya getiriyor.
  [​IMG]

  Windows 10 ile geleceğin uygulamalarını yazmak, hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve kod yazarları arasında adını yazdırmak mümkün! Microsoft Türkiye’nin 25 Kasım Çarşamba günü İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştireceği “Windows 10 Hands-On Labs” etkinliğinde yazılım geliştiriciler hem yeni uygulamalar geliştirebilecek hem de yazılım geliştirmeye tutkuyla bağlı olan diğer arkadaşlarla tanışma fırsatı bulabilecek. Aktif katılımın şart olduğu etkinlik tüm gün sürecek.
  [​IMG]
  Microsoft Türkiye’nin yazılım geliştiricileri için düzenlediği “Windows 10 Hands-On” etkinliğinde, geliştiriciler, tek bir uygulama kodlayarak tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcıya ulaşmanın detaylarını Microsoft Türkiye’nin uzmanlarından öğrenecek. Bu sayede, Windows 10 ile tek bir uygulama kodlayarak dizüstü bilgisayarlardan tablet, telefon gibi mobil cihazlara, nesnelerin interneti cihazlarından Xbox’a pek çok platformda çalışan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulamalar geliştirmek mümkün olacak. Üstelik geliştirilen uygulamalar Windows 10’da yer alan Windows Mağaza’da yerini alabilir ve 120 milyondan fazla kullanıcıya aynı anda farklı ekranlardan ulaşabilir.
  Katılımcılar, “Windows 10 Hands-On labs” etkinliğinde, Universal Windows Platform’u kullanarak uygulamalar geliştirecek ve aktif katılımlarıyla anında ve yerinde “hands-on” deneyim kazanacak. Farklı ekran boyutları ve oryantasyonlarda çalışırken nasıl uyarlanabilir arayüzler geliştirebileceklerini öğrenecek olan geliştiriciler, yeni Windows 10 özellikleriyle uygulamalarını nasıl daha fark edilebilir yapabileceklerini de deneyimleyecekler. Tüm kullanıcıların cihazlarında çalışabilen bir mobil deneyim yaratmak için bir mobil uygulamayı buluta bağlamak da katılımcıların etkinlikte öğreneceği önemli detaylardan biri olacak.
  Windows 10 ile geliştirmek çok kolay!
  Windows 10, Windows’u kullanan 1,5 milyar insana sürekli inovasyon ve yeni olanaklar yaratmak için tasarlandı. Windows 10 ile birlikte gelen Universal Windows Platform (UWP) uygulamaları, uygulama kullanma alışkanlıklarını baştan sona değiştirecek.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10’u tüm cihazlarla senkronize şekilde çalışan bir geliştirme platformu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu şekilde üretilen uygulamalar çok sayıda cihaz (telefon, tablet, PC, Xbox, IoT cihazı, yeni Surface Hub ve HoloLens) ve insana kolaylıkla ulaşabilecek. Tüm bu çalışmalar sırasında uygulama kendisini otomatik olarak bulunduğu cihaza adapte edebilecek.
  Windows 10 ile geliştiriciler Microsoft’un büyük yatırımlar yaparak geliştirdiği kişisel asistan Cortana, ses tanıma, touch, ses, video ve hologramlar üzerinde çalışabilir ve uygulama konusunda deneyim kazanabilirler. Ayrıca, Windows 10 ve HoloLens, geliştiricilere dijital ve fiziksel dünyayı bağlayan ve insanların cihaz ve uygulamalarla olan etkileşimini değiştiren bir platforma geçiş sağlıyor.
  Geliştiriciler, Universal Windows Platform uygulamalarını Windows 10’la birlikte gelen merkezileştirilmiş Windows Mağaza’dan tek bir çatı altında bulup indirebiliyor. Kullanıcılar, bununla yetinmeyerek Windows Mağaza’da mobil, masaüstü, tablet ve XBOX gibi cihazlar için de özel versiyonlar bulabiliyor. Üstelik bu merkez üzerinden yazılım geliştiricileri kodladıkları uygulamaları paylaşabilecekler, hatta isterlerse belirli bir ücret karşılığında satabilecekler.
  Windows 10 UWP uygulamaları geliştirmek için Windows 10 yüklü bir cihaz üzerinde Visual Studio 2015 ile birlikte Windows 10 SDK kurulması yeterli. Yeni bir Windows 10 uygulaması geliştirildiğinde, uygulama birçok cihazın birbirine bağlı olduğu tek bir platformda tek bir proje olarak görülebilecek.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Kasım Güncellemesi Dağıtımda

  İlk sene boyunca Windows kullanıcılarına ücretsiz sunulan Windows 10 güncellemesi kısa süre içinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı ama Microsoft’un geliştirme çalışmaları durmuyor. Bir yandan Xbox One oyun konsolu ve bir yandan da Windows Phone’dan Windows 10 Mobile geçisi için çalışmalarını sürdüren firma aynı zamanda Windows 10 sahipleri için Kasım güncellemesini hazırladı. Büyük oranda işletmelere yönelik bir güncelleme olarak görülen bu paket halihazırda 110 milyondan fazla cihazda kurulu Windows 10’u ileri taşıyor. Windows Experience Blog açıklamasına göre güncellemeyle işletim sisteminin performansı yüzde 30’a varan oranda artıyor. Cortana artık daha işlevsel ve Avustralya, Hindistan ve Japonya’da işler hale geliyor. IE yerini alan Edge tarayıcı da hızlanıyor. Sekme önizleme adı verilen yeni görünümle pencereden ayrılmadan önizleme yapılabiliyor. Xbox One Experience güncellemesi de dağıtımda ve konsolun işletim sistemi Windows 10 geçişi yaşıyor. En büyük getirisi yüzden fazla Xbox 360 oyunu için eklenen destek.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Windows 10’un yeni özelliklerinden olan Cihazımı Bul nasıl açılır ve kullanılır, bu yazımızda onu anlatıyoruz.[/h]Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Kasım güncellemesi ile birlikte Windows 10 yepyeni bir özelliğe kavuştu. Cihazımı bul adlı bu yeni özellik, internet üzerinden Windows 10 cihazınızın yerini tespit etmenize olanak sağlıyor. Eğer Kasım güncellemesini aldıysanız, yapmanız gereken tek şey bu özelliği aktifleştirmek.
  Öncelikle Başlat menüsünden Ayarlar menüsüne girin.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine tıklayın ve açılan listeden Cihazımı Bul seçeneğine tıklayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Açılan sayfada Cihazımı bul kapalı yazısının altında Değiştir butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak açılan penceredeki anahtarı Açık seçeneğine sürükleyin.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Bu işlemden sonra Cihazımı bul özelliği devreye girecektir. Özelliği test etmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  adresine gidin ve Microsoft hesabınızla giriş yapın. Cihazlarınız sekmesi altında bilgisayarınızı ve Cihazımı bul özelliğini göreceksiniz.
   

Sayfayı Paylaş