Windows 10 Yeni version güncellemeleri

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Mobile, Gelişmiş NFC Ödeme Desteği İçeriyor

  Microsoft’un mobil işletim sistemi için hazırladığı yeni güncellemesi büyük ses getirecek gibi görünüyor.

  Microsoft, Ocak ayında ilk ön tanıtımını yaptığı Windows Phone platformunun ikinci büyük güncellemesi Windows 10 Mobile için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.
  Henüz detaylı tanıtımı yapılmayan Windows 10 Mobile güncellemesinin bir çok detayı ise Çin’de düzenlenen Windows Donanım Mühendisliği Konferansında (WinHeC) ortaya çıktı. Bu detaylardan biri de Tap to Pay NFC Mobil ödeme desteği oluyor.  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesinde telefon ve sim kartlar için Secure Element (SE) ihtiyacını ortadan kaldırarak, Soft Card Emülatör desteğini getiriyor.
  Visa, MasterCard ve AMEX kartlarla uyumlu olan bu özelliğin önümüzdeki dönemde daha geniş uyumluluk listesine sahip olacağı düşünülüyor.
  [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, Spartan Projesinde Adobe ile İş Ortaklığı Yaptığını Açıkladı

  Microsoft ve Adobe, Spartan tarayıcı geliştirme sürecinde ortaklığa gitti.

  Yazılım dünyasının lideri, Redmond merkezli teknoloji devi Microsoft, İnternet Explorer web tarayıcısının yerini alacak Project Spartan adıyla yeni tarayıcı geliştirmeye başlamıştı. Windows 10 güncellemesiyle tüm Windows platformlarında yerini alacak olan Spartan tarayıcı için yeni bir iş ortaklığı duyurusu yapıldı.Microsoft, “Windows 10’da daha etkileyici bi web deneyimi” sloganıyla geliştirilen Spartan Web tarayıcı için ilk resmi iş ortağı duyurusu yapıldı. Yapılan açıklamada şu hususlara dikkat çekildi:Adobe, WebKit, Blink, ve Gecko gibi açık kaynak tarayıcı motorları için önemli katkıda bulunuyor. Geçmişte, Internet Explorer kod tabanına katkıda bulunmak için onları (veya Microsoft harici herkes) ikna etmek zor oldu. Sonuç olarak, Adobe, diğer tarayıcılarda web platformu geliştirmiş, ancak Microsoft’un platformlarıa aynı iyileştirmeler getirilmemiştir. Bu durum bir kaç ay önce değişti ve Microsoft, Adobe Web Platformu Ekibinin Project Spartan’a katkıda bulunmasını sağladı. Adobe ekibi, düzen, tipografi, grafik tasarım ve hareket alanlarında Microsoft ekibine katkıda bulunuyor. Adobe mühendisleri Rik Cabanier, Max Vujoviç, Sylvain Galineau ve Ethan Malasky IE takımındaki mühendisler ile işbirliği içinde katkılar sağlamıştır.”Microsoft, degrade orta noktalar ve görüntüler için yeni karışım modu olarak CSS özellikleri için destek içeren Windows 10 Mart Teknik Önizlemede zaten mevcut Adobe katkılarıyla oluşturulan Spartan sürümünü kullanıldığını belirtiyor.Microsoft, bugünkü blog yazısında sadece Adobe’den bahsederken, önümüzdeki aylarda Spartan Web tarayıcı için diğer ortaklar hakkında daha fazla bilgilerin de verileceği belirtiliyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Geliştirici Araçları Insider Programına Dahil Oldu

  Geliştirici araçlarının programa dahil olması ile birlikte bir çok özellik de gün yüzüne çıkıyor.

  Windows 10 teknik önizleme sürümü kullanıcılar tarafından yakından takip ediliyor. Windows 10 teknik önizleme olarak build 10041 sürümü yayınlanmıştı. Çok köklü değişiklikler olmasa da spartan ve Cortana üzerinde geliştirmelerin hızla sürdüğünü görme fırsatımız oldu.Microsoft şimdi ise bu programa geliştirici araçlarını dahil ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada geliştirici araçlarının ilk teknik önizlemesi Windows Insider katılımcılarına sunulmuş vaziyette. [​IMG] Önizleme olduğu konusuna dikkat çekilen geliştirici araçları, evrensel uygulama tasarımı için gerekli olan tüm desteğin sunduğu görülüyor. Geliştiricilere kolaylık olarak gösterilen bir başka özellik ise API bilgisi çağırmadan uygulamanın uyumululuk kontrolünün yapılabilmesi. Öte yandan Visual Studio araçlarında sunulan gelişmiş özellikler sayesinde daha hızlı uygulama testi mümkün hale geliyor.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10, Alt Yazı Desteği Genişliyor

  Windows 10 güncellemesi, doğal ASS,SSA ve SRT formatlarını destekleyecek.

  Windows 10 henüz çok erken sürümlerinde olmasına rağmen multimedya anlamında oldukça geniş format desteğine şimdiden kavuştu.
  Bir önceki yapıda doğal .MKV desteğini de beraberinde getiren Windows 10’un doğal ASS, SSA ve biçimlendirilmemiş SRT alt yazı desteğine sahip olacağı Windows Insiders Program yöneticisi Gabriel Aul tarafından resmen açıklandı.Doğal olarak, SSA / ASS / SRT için sağlanan ek destek,. MKV format desteğiyle birleştiğinde Windows 10 ile kusursuz bir deneyim yaşamayı vaad ediyor. Microsoft’un Windows 10 işletim sistemini deneyimlemek istiyorsanız Windows Insiders Programına kayıt olmanız gerekiyor. Ya da yaz aylarında yapılacak resmi duyuruyla final güncellemesini bekleyebilirsiniz. O zamana kadar değişiklikleri takip için bizimle kalın.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Build 10056; Yeni Haber Uygulamasıyla Geliyor

  Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünden yeni bilgiler geliyor.

  Microsoft’un Windows platformu için yeni yapısı Yapı 10056 bir kaç gün önce sızmıştı. Bu yeni yanı önemli değişiklikler ve bazı yeni uygulamalar ile birlikte geliyor. Bu uygulamalardan ilk dikkat çeken ise yenilenen Haber uygulaması oluyor. Microsoft, Haber uygulamasını Evrensel Uygulama olarak Bilgisayarlar, Tabletler ve Akıllı telefonlar için yeniden tasarlamış. Aşağıdaki ekran görüntüleri fotoğraf galerimizde de görebileceğiniz gibi son başlıkları, belirli konularda arama sonıçları, yerel haberler, videolar ve daha fazlasının keyfini çıkarın
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Yaz Aylarında Tam Sürüm Olarak Sunulabilir!

  Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden olan Terry Myerson bir süre önce yeni windows’un
  önümüzdeki yaz aylarında satışa sunulacağını belirtmişti ve sonraki süreçte ilk teknik önizleme sürümü yayınlanmıştı. Şimdi de Windows 10’un 10051 numaralı yeni teknik önizleme sürümü telefonlara gelmeye başladı.Bu sürümle desteklenen cihaz sayısı artırılarak 35 e çıkarıldı. Ayrıca İnternet Explorer yerine geleceği belirtilen yeni Spartan Web tarayıcısı akıllı telefonlara da geldi, Outlook ve Calender uygulamaları yenilendi.
  Windows 10 işletim sisteminin tam sürümünün yayınlanmasından sonra Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları, işletim sistemlerini Windows 10’a ücretsiz olarak yükselterek bir yıl süresince kullanabilecekler.
  Yeni Windows 10 yazılımı tablet, telefon, bilgisayar ve hatta televizyon dahil birçok farklı cihazda çalışan bir işletim sistemi olacak. Tüm bu cihazlar için tek bir uygulama mağazası olacak ve bilgisayarınıza indirdiğiniz bir uygulamayı aynı şekilde telefonunuzda da istediğiniz taktirde kullanabileceksiniz.
  Geliştiriciler uygulamalarını tablet için hazırladıklarında bu uygulamalar bilgisayar , telefon gibi farklı platformlar altında da çalışabilecek ve böylece yazılımcılar çok daha geniş kitlelere kısa sürede ulaşabilecekler.
  Windows uygulamaları hem dokunmatik arayüzde hemde klavye ve fare ile çok daha uyumlu çalışacak. Klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.
  Windows 10’un bilgisayar arayüzünde klasik masaüstü görünümü korunacak ve “Başlat” menüsü sabit bir şekilde yine sol alt bölmede bulunacak.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10 Yayınlanma Tarihi Belli Oldu[/h]Microsoft’un merakla beklenen büyük güncellemesi Windows 10 ne zaman yayınlanacak sorusu cevabını buluyor. Windows 10 lansmanı ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde!
  [​IMG]
  Microsoft geçtiğimiz yıl duyurusunu yaptığı Windows 10 güncellemesi için kesin bir yayınlanma tarihi vermemişti. Fakat yaz ayları olarak belirtilen Windows 10 lansmanı konusunda, AMD CEO’su sayesinde daha net bir tarihe sahibiz.
  Microsoft yetkilileri tarafından bir çok açıklamada Windows 10 güncellemesinin yayınlanma tarihi “yaz ayları” olarak işaret edilirken, spesifik bir tarih verilmemişti. Fakat AMD CEO’sunun finansal mali tablo ile ilgili bir konferans görüşme sırasında Windows 10’un yayınlanma tarihini açıkladığı belirtiliyor.
  [h=3]Windows 10 Lansmanı Temmuz Sonunda[/h]AMD CEO’su Lisa T. SU‘nun açıklamalarına göre Microsoft, Windows 10 lansmanı için Temmuz ayı sonuna göre hazırlıklarını yapıyor. Bu tarih, Microsoft’un geçmişteki stratejileri de göz önüne alındığında mantıklı bir tarih olarak gözüküyor. Zira okul döneminden önce piyasada Windows 10 yüklü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerin boy göstermesi geçmişte de olduğu gibi satışlara olumlu yansıyor.
  Öte yandan işin bir de Windows 10 geliştirme boyutu bulunuyor. Windows 10 güncellemesinin hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için henüz hazır olmadığını Windows Insider programında yayınlanan sürümlerinden biliyoruz. Temmuz Sonunda Windows 10 lansmanıyapmayı planlayan Microsoft, bu tarihe kadar güncellemeleri hatasız olarak yetiştirebilecek mi? Bunu zaman gösterecek…
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows bitiyor mu? Geçtiğimiz hafta ilk olarak maxicep.com tarafından yayınlanan bir makale ile Windows’un geleceği hakkında bir çok yazı yayınlandı. Gerçekler ise yine maxicep’te…
  [​IMG]
  Microsoft, son bir kaç aydır yoğun bir şekilde Windows 10 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Öte yandan firmanın Windows platformunun geleceğine yönelik planları da yöneticilerin açıklamalarının satır aralarında yer alıyor. Son günlerde Microsoft hakkında en çok sorulan soru ise “Windows 10, Windows’un son güncellemesi mi?” oldu.
  Evet, aslında alışık olduğumuz Windows güncellemeleri artık yayınlanmayacak. Bu ne demek? Şöyle ki Microsoft bugüne kadar Windows sürümlerinde Windows 7, Windows XP, Windows Vista gibi “yeni isim” ve yep yeni bir sürümle karşımıza çıkmıştı. Fakat bu düzen artık değişiyor. Microsoft, Windows ekosisteminde yep yeni bir düzene geçiyor. Bu düzende Windows tüm platformlarda aynı özellikler ve aynı tasarım dilini kullanacak.
  Windows bitmiyor. Tam tersi Windows 10 güncellemesi ile belki de en uzun ömürlü Windows sürümü olarak kullanıcıların hizmetinde olacak. Büyük çaplı güncellemeler yerine periyodik olarak küçük ama önemli düzeltme ve güvenlik güncellemeleri yayınlanmaya devam edecek.

  Microsoft, Windows 10 güncellemesinde Eylül ayından bû tarafaWindows Insider programı ile kullanıcıların taleplerini toplayarak geliştirmelerine devam ediyor. Bu nedenle Windows 10 güncellemesi yayınlandığında kullanıcılarla birlikte geliştirilen ilk işletim sistemi olacak. Yaklaşık 3.7 milyon kullanıcının katıldığı Windows Insider programı sayesinde, çok büyük bir kullanıcı kitlesinin alınan tavsiye, öneri ve geri bildirimlerle geliştirilen Windows 10 güncellemesi, kullanıcı dostu en iyi işletim sistemi olma iddiasında. Bu nedenle de tamamlandığında, uzun yıllar yeni bir sürüme ihtiyaç duymayacak.
  Microsoft ayrıca Windows platformunu bir işletim sisteminden çok daha farklı olarak bir servis hizmeti haline getirmeye çalışıyor. Bu servis, bilgisayarlardan akıllı telefonlara, M2M cihazlardan, nesnelerin interneti ile güçlenecek tüm teknoloji alanlarında hizmet verecek. Daha açık konuşmak gerekirse, bir banka ATM’si, ya da sağlık alanında kullanılan Manyetik Rezonans makinelerinden, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlara kadar her alanda Microsoft’unWindows servisinigörmek mümkün olacak.
  Microsoft, Windows 10 güncellemesini ne zaman yayınlanacağı konusunda her hangi spesifik bir tarih vermedi. Fakat yaz aylarında tamamlanacağı belirtilen Windows 10 güncellemesinin Temmuz ayı sonunda, bilgisayarlar için tüketicilere sunulacağı tahmin ediliyor. Devamında ise Windows 10 Mobile güncellemesi ile akıllı telefonlar için Windows 10 da kullanılabilir olacak.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Insider Preview sürümü için Yapı 10122 güncellemesini çok yakında yayınlanacağını doğruladı.
  [​IMG]
  Bugün erken saatlerde, Microsoft’un Windows Insider programı yöneticisi Gabe Aul, bazı kullanıcılar için özellikle sinir bozucu olabileceği bilinen bir sorun bulunan Windows 10 için yeni bir yapının yayınlanıp yayınlanmasını konusunda Windows Insider kullanıcılarının karar vermesi için mini bir anket düzenledi.
  Gabriel Aul, “Büyük Yapı” dediği Windows 10 Yapı 10122 sürümünde AMD marka grafik işlemci kullanılan cihazlarda Microsoft Edge tarayıcının sık sık çökme sorunuyla karşılaştıklarını ve Windows Insider kullanıcılarının bu konuda kendilerine yardım istediklerini belirtti.

  Windows Insider kullanıcıları, Gabriel Aul’un bu çağrısına kısa zamanda büyük ilgi gösteren büyük çoğunluğu bu yapının Fast Ring için yayınlanmasını istedi. Anketin sonucunda Gabriel Aul, attığı tweet ile yeni yapının çok yakında yayınlanacağını resmi olarak doğruladı.

  Gabriel Aul konu ile ilgili attığı son tweetinde, yayınlanacak bu sürüm ve sürüm notları için hazırlanması gerektiğini belirterek çok kısa zaman içinde yeni güncellemenin yayınlanacağını ima etti.
  Microsoft Edge tarayıcının, bu sürümde AMD grafik kartı kullanan sistemlerde sık sık çökme sorunu yaşadığını ve dolayısıyla AMD grafik işlemci birimine sahip cihazların Slow Ring’de kalarak bu sürümü yüklememenizi gerektiğini belirten sürüm notunun yayınlanması bekleniyor. Microsoft Edge tarayıcı çökme sorunu yaşamak istemeyenler için şimdilik en kısa çözüm yolu Windows 10 Insider Preview Yapı 10122 yayınlanmadan önce Slow Ring’e geçiş yapmaları gözüküyor. Bu sorun çözüldüğü duyurulduktan sonra tekrar Fast Ring’e geçip güncellemeyi yükleyebilirsiniz.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Edge tarayıcı, her yeni Windows 10 güncellemesi ile birlikte yepyeni özellikleri de beraberinde getiriyor.
  [​IMG]
  Microsoft, dün akşam saatlerinde Windows 10 Insider Preview Yapı 10122 sürümünü

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  . Windows 10 için yeni özellikler ve hata düzeltmeleri getiren bu güncelleme, Microsoft’un yeni tarayıcısıSpartan kod adlı Microsoft Edge tarayıcı için de önemli yenilikler ve hata düzeltmeleri getirdi.

  Microsoft, Windows 10 güncellemesi kararlı sürümü ile birlikte İnternet Explorer tarayıcının yerini alacak olan Spartan Browser‘ın yeni özelliklerini birer birer kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Dilerseniz bu yapı ile gelen yeni özelliklere göz atalım…
  [​IMG]
  [h=3]İşte Edge Tarayıcı yenilikleri tam listesi:[/h]

  • HTML5 tarih / hafta / ay girişleri artık varsayılan olarak desteklenmektedir
  • CSS3 imleç değerleri (zoom-in ve zoom-out) artık destekleniyor
  • Önizleme Yeni Sekme Sayfası şimdi popüler siteler, özellikli uygulamalar, ve MSN içerikli sayfaları görüntüleme özelliklerine sahip
  • InPrivate (Gizli sayfa) modu artık destekleniyor
  • Sayfaları Başlat ekranına pinleme desteği
  • Geçmiş görünümü artık daha fonksiyonel
  • Uygun içerik tespit edildiğinde okuma görünümü simgesinde bildirim animasyonu
  • Sekmelerde artık ses veya video oynadığını belirten bildirim simgesi var
  [h=3]Ve tabii ki bu bir önizleme, bu nedenle bazı bilinen sorunlar da var:[/h]

  • Tam ekran içeriği henüz gerçekten tam ekran değil
  • Project Spartan, AMD GPU bulunan cihazlarda çökebilir
  • Localhost erişilemiyor. Daha fazla bilgi için SSS kontrol edin
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte Project Spartan kod adlı Microsoft Edge tarayıcının da geliştirmelerine devam ediyor. Her güncelleme ile daha fazla özelliğin eklendiği Microsoft Edge tarayıcı yaptığınız testlerde henüz hazır olmamasına rağmen etkileyici sayfa yükleme hızı ile bizleri şaşırttı.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 güncellemesi, yeni özellikler ve tasarımda yapılan değişikliklerle gelişmeye devam ediyor.
  [​IMG]
  Microsoft, yoğun bir şekilde yaz aylarına yetiştirmeye çalıştığı Windows 10 güncellemesi için önemli değişikliklere imza atıyor. Bir çok yenilik getirilen Windows 10 güncellemesi için yayınlanması beklenen Yapı 10125 sürümünde ikonlarda da değişikliğe gidiliyor.

  Microsoft’un Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un twitter üzerinde de doğruladığı ve şirket içi test ekibi tarafından testlerinin devam ettiği belirtilen Windows 10 Preview Yapı 10125 sürümünde, masaüstünde ve görev çubuğunda bulunan uygulama ikonları değiştiriliyor.
  [​IMG]
  Neowin tarafından paylaşılan habere göre RTM sürümü öncesi son değişikliklerin yapıldığı Windows 10 güncellemesi üzerinde, artık kararlı sürümü kadar önemli değişiklikler yapılmayacak. Bunun yerine küçük tasarım ve kozmetik düzeltmelerle sisteme son hali öncesinde şekil verilmeye devam edilecek.
  Geçtiğimiz hafta yayınlanan Yapı 10122 güncellemesinden sonra Yapı 10125 güncellemesi ile klasör, sürücü, bilgisayar, ağ ve Dosya Gezgini uygulamalarının simgeleri değiştiriliyor. Güncelleme ile yapılan diğer değişiklikler ise henüz bilinmiyor.
  [​IMG]
  Gabriel Aul’un twitter üzerinde yapı 10125 güncellemesi için şirket için test ekibi tarafından testlerinin başlandığını belirtmesi güncellemenin ne,zaman yayınlanacağını dair ipucu da veriyor. Zira Windows Insider güncellemelerinde şirket test ekibi tarafından başlanan testlerde büyük bir sorun çıkmadığı takdirde güncellemenin Windows Insider Fast Ring kullanıcıları için bir kaç gün içinde yayınlandığı biliniyor. Bu nedenle önemli bir sorun çıkmadığı takdirde Windows 10 Preview Yapı 10125 sürümü bu hafta Windows Insider Fast Ring kullanıcıları için yayınlanacak diyebiliriz.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 güncellemesinin çıkış tarihini resmi olarak açıkladı.


  [​IMG]

  Microsoft, Eylül 2014 tarihinde ilk duyurusunu yaptığı Windows 10 güncellemesi için kesin çıkış tarihini bugün açıkladı. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz tarihinden itibaren indirilebilecek.

  Windows 10 güncellemesi yayınlanmayacak tarihi konusunda Microsoft, “yaz ayları” şeklindeki açıklama yaparken AMD CEO’su yaptığı açıklamada güncellemenin Temmuz ayı sonunda geleceğini belirterek ilk tarihi vermişti. Windows 10, Windows PC’ler, Windows tabletler, Windows telefonlar, Windows Nesnelerin İnterneti, Microsoft Surface Hub, Xbox One ve Microsoft HoloLens için kullanılabilir olacak.
  Windows 10 güncellemesi, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için yayınlanma tarihinden itibaren bir yıl süre ile ücretsiz olarak yayınlanacak. Hatta Microsoft bunun için Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına göreceğiniz çubuğunda görünen bir de bilgilendirme göndermeye başladı.
  Windows 10 güncellemesi yaklaşık olarak sekiz aydır Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcılarından da katılımı ile birlikte geliştiriliyor. Son olarak bir kaç gün önce Windows 10 Preview YAPI 10130 sürümü yayınlanmış ve bazı hatalar giderilecek yeni özellikler eklenmişti.
  Microsoft’un Windows 10 güncellemesindeki sorun ve hataları gidermek için iki ayı kaldı diyebiliriz. Bu süre içinde mevcut hataların giderilir, sisteme eklenecek olan özelliklerin son halini alması bekleniyor.
  Windows Insider programı kullanıcıları final güncellemesinin yayınlanmasından ile birlikte, isterlerse Windows 10 final sürümünü yükleyip kullanmaya devam edecekler. Dileyen Windows Insider kullanıcıları ise Windows 10 için yayınlanacak ön izleme güncellemelerini almaya devam edebilecekler.
  Microsoft’un, Windows 10 güncellemesini bilgisayarlar için yayınlandıktan sonra ise akıllı telefonlara odaklanacağı belirtiliyor.

  Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’un duyurusunu geçtiğimiz eylül ayının sonunda yapmış, daha sonra da çeşitli etkinliklerle işletim sistemine dair yeni detayları kamuoyuyla paylaşmıştı. Windows 10’un çıkışı için hep 2015 yazını işaret eden şirket, işletim sisteminin kesin yayın tarihini de nihayet açıkladı. Resmi Windows blogunda Microsoft’un Windows şefi Terry Myerson’ın imzasıyla yapılan açıklamada, Windows 10’un 29 Temmuzda yayınlanacağı belirtildi.
  29 Temmuz itibarıyla mevcut Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemli cihazları, Windows 10’a yükseltmek mümkün olacak. Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu cihazlar da bu tarih itibarıyla satışa sunulacak.
  [​IMG]
  Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows 10 güncellemesinin mevcut Windows cihazları ve uygulamalarıyla uyum içinde olmasına özen gösterildiği belirtilirken, güncelleme sürecinin muhteşem bir deneyim hâline getirilmesi için sıkı bir çalışma yürütüldüğünün altı çizildi. Kullanıcılar ekranın alt kısmında beliren Windows logosuna dokunarak Windows 10 güncellemesi için rezervasyon işlemini gerçekleştirebilecek.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un fiyatı belli oldu. Sıfırdan bir işletim sistemi satın almak biraz pahalıya patlayacak. İşte Windows 10 fiyat listesi.
  [​IMG]Microsoft, Windows 10'un çıkış tarihini duyurmasından sonra yeni işletim sisteminin satış fiyatlarını da açıkladı. Lisanslı Windows 7, Windows 8 veWindows 8.1 sahiplerinin ücretsiz olarak sahip olabileceği Windows 10, ayrıca harici olarak da satılacak. Sıfırdan işletim sistemi satın almak isteyen kullanıcılar Windows 10 için biraz fazla ücret ödemesi gerekiyor.
  Windows 10 Fiyat Listesi!

  Microsoft'un açıklamış olduğu fiyat listesine göre; Windows 10 Home 119 dolara ve Windows 10 Pro 199 dolara satılacak. Windows 10 Home satın alan kullanıcılar Pro versiyonuna yükseltmek için 99 dolar ödeyecek. Önceki Windows sürümlerinin fiyatları ile karşılaştırırsak Windows 10'un makul seviyede satılacağını söyleyebiliriz.


  [​IMG]
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10’u 29 Temmuzda yayınlayacağını resmen açıklamıştı. Tayvan’da düzenlenen Computex fuarında da Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelecek yeni cihazlardan bazıları görücüye çıktı. Asus Transformer Book T100HA en etkileyici Windows 10 cihazlarından biri olurken, Dell’in 15 inç XPS dizüstü bilgisayarı da, 13 inç’lik kardeşinin sanal sınırsızlık sunan InfinityEdge ekranını ödünç alarak etkileyici bir görüntü sunuyor. HP’nin yeni tableti de devrimci not alma yetenekleriyle ön plana çıktı.
  Microsoft’un orijinal ekipman üretici biriminin başkan yardımcısı Nick Parker, melez bir HP cihazının daha örtüsünü kaldırdı. Manyetik menteşesi sayesinde esnek bir yapıya kavuşan cihaz, bir tablet gibi kullanılabiliyor. Cihazın kalemi sayesinde Windows 10’un yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge üzerinde not almak da mümkün oluyor. Toshiba’nın Windows 10 işletim sistemli yeni ikisi bir arada cihazı Toshiba Astrea da, Computex 2015’te boy gösterdi. Astrea, 4K çözünürlüklü ekranı ve yüz tanıma özelliğine sahip kamerasıyla dikkat çekiyor.
  Asus’un Intel i7 işlemcili monitör bilgisayarı Asus Zen AiO ve Acer Aspire Z3-710 da, Computex’te tanıtılan masaüstü Windows 10 cihazları arasında ön plana çıkmayı başardılar.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Bankacılık işlemlerini pratik olarak gerçekleştirdiğimiz ATM'lerde artık son kullanma tarihi geçmiş Windows XP yerine Windows 10 kullanacak.
  [​IMG]Para yatırma, çekme, havale ve EFT gibi işlemleri bankada sıra alarak gerçekleştirmek yerine ATM'lerde hızlı bir şekilde sıra beklemeden bu işlemler yapılabiliyor. Ancak ATM'ler Microsoft'un son kullanma tarihi geçmiş işletim sistemiWindows XP ile çalışıyor. Uzun bir süredir Windows 8 ile güncellenmeyen ATM'ler, Windows 10'un çıkmasından sonra komple bir değişikliği gidecek
  ATM'de Windows 10 Kullanılacak!

  ATM Sanayi Windows 10 ile güncellemek istiyor. Ancak ortada güvenlik açığı olabileceğinden dolayı dernek Windows 10'un çıkışını gerçekleştirmesinden hemen sonra değil sistemin oturmasından, güncellemeler ile daha güvenli hale gelmesinden sonra ATM'lerini güncellemek istiyor.


  [​IMG]

  ATM Sanayi Derneği ayrıca Android ve Linux işletim sistemlerini de denemek istiyor. Ancak bu konu hakkında ciddi bir çalışma bulunmuyor. Dünya genelindeki ATM'lerin %95'inde Windows XP kurulu. BakalımWindows 10, mavi ekran hataları ile bizleri güldüren Windows XP'yi tahtından indirebilecek mi?
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Windows 10 Transformation Pack İndir 4.0 TemaWindows 10 Transformation Pack,32x64bit uyumlu windows 10 temasıdır Windows’u 8.1 / 8/7 / Vista / XP sistemler için yapılmış
  fatklı görsellikte kaliteli bir tema,Windows 10 Transformation Packv4.0 denemek isteyenlere.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  NOT: Sistem geri dönüşüm noktası oluşturunuz ilk başta————————————————————-Boyut:100-mb
  Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
  Tarama: Webroot. / Durum Temiz————————————————————–

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  (((Alternatif)))

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10 İçin Build 10147 Sürümü Yayınlandı[/h][h=2]Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtılan Windows 10 işletim sisteminin Final sürümüne oldukça az bir süre kalırken yetkililer yeni bir Teknik Ön İzleme sürümünü internet ortamından yayınladı. Geliştirilen bu sefer ki Teknik Ön İzleme yapı olarak 10147 sürümü ile birlikte ara yüz konusunda çok büyük değişiklikler gerçekleştirmiş.[/h][​IMG]Windows 10 teknik ön izleme sürümlerine bakacak olursak son dokunuşlar gerçekleştiriyor. Gün içerisinde yapılan açıklamalar sonucunda son sürüm teknik ön izleme sürümünü yayınladı. Kullanıcıları için ara yüz sürecini oldukça renkli bir hale getirdi.
  [​IMG]
  Çıkarılan yapı üzerinde ortaya yeni bir ara yüz beraberinde gelen başlat menüsünde ortaya çılan sıkıntıların yok edildiğini görüyoruz. Windows 10 sürüm olarak 10147içerisinde karşımıza çıkan Microsoft Edge yeni tarayıcısının da açık ve koyu renklerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Geliştirilen Cortana sisteminin de değişikliğe uğradığını görebiliyoruz.
  [​IMG]
  Yeni sürüm içerisinde başlat menüsünün oldukça şeffaf olma nedeniyle ortaya güzel bir görüntü çıkıyor. Böylece masa üzerinde oldukça derin ve ferahlık yaratılmış. Firma tarafından Fast Ring güncelleme seçeneği aktif bir haldeyken Slow Ring kullanıcıları biraz daha bekletiyor.
  [​IMG]   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows 10 güncellemesi için lisans satış fiyatları ortaya çıkmaya başladı.
  [​IMG]
  Microsoft’un da yaptığı açıklamalardan bildiğimiz üzere Windows 10 güncellemesi ilk bir yıl boyunca Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme imkanına sahip olacak. Fakat ücretsiz yükseltme imkanı bulunmayanlarviçin Windows 10 fiyat bilgisi bugüne kadar ortaya çıkmamıştı.
  Dünyanın önde gelen online perakende satış mağazası Newegg tarafından yayınlanan bazı slayt görüntülerinde Windows 10 Home versiyonu 109.99$, Windows 10 Pro versiyonu ise 149.99$ fiyata sahip olacağı belirtiliyordu. Öte yandan Neowin de bu fiyatları Amerika için 119.99$ ve 199.99$ olarak Microsoft kaynaklarına doğrulatmıştı.
  [​IMG]
  Bugün Microsoft, Windows 10 uyumluluk kontrolü sağlayan bir uygulaması için yayınladığı bir güncelleme ile doğrudan müşterilerine Windows 10 için ilk fiyatlandırma bilgisini göstermeye başladı. Güncellenen uygulamanın başlangıç sayfası, kullanıcıya bulunduğu bölgesinin Windows 10 fiyatlandırma bilgilerini gösteriyor.
  Microsoft, her ne kadar bu fiyatlandırma bilgilerinin altında “fiyatların henüz kesinlemediğini ve değişebileceğini” belirtmiş olsa da fiyatların pek gazla değişmeyeceğini ve Windows 8.1 ile benzer ücretlendirme oranına sahip oldukları görülüyor.
  Microsoft, Windows 10güncellemesini bilgisayarlar için 29 Temmuz tarihinden itibaren Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz olarak dağıtmaya başlayacak. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının yanında Windows Insider programına kayıtcolarak birincil işletim sistemi olarak Windows 10’u test edenler de Windows 10 güncellemesine ücretsiz olarak sahip olabilecek.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Windows 10’un 29 Temmuz tarihinde yayınlanacak, ancak Microsoft’un belli ettiğine göre, ilk gün sadece seçilmiş bir kullanıcı grubu yeni nesil işletim sistemine sahip olacak.
  Microsoft’un işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Terry Myerson, Windows blogunda yayınlanan yeni bir yazısında Windows 10’un gerçekten de kademeli bir çıkış yapacağını ve yeni müşterilerin önemli bir kısmının sırada beklemesinin gerekeceğini dile getirdi.
  Myerson 29 Temmuz tarihinden itibaren, Windows 10’u ilk olarak Windows Insider kullanıcılarına sunarak işe başlayacaklarını kaydetti. Bundan sonra Windows 10 güncellemesini rezerve etmiş olan kullanıcılara bildirimlerin başlayacağını ve bunun 29 Temmuzdan sonra kademeli olarak gerçekleştirileceğini ekledi. Dağıtımın her bir gününü dikkatli şekilde izleyecek olan Microsoft bu süreçten sürekli yeni bir şey öğrenerek bütün Windows 10 kullanıcıları için deneyimi daha da iyileştirecek.
  Anlayacağınız üzere, şu anda Windows 10’un beta sürümlerini test eden Windows Insider kullanıcıları yeni Windows sürümünü kullanmaya başlayan ilk kitle olacak. Diğer mevcut Windows kullanıcılarının güncelleme için biraz daha beklemesi gerekecek.
  Bekleme süresinin ne olacağı konusunda Myerson, windows 10 kopyası rezervasyon yaptırmış kullanıcıların mükemmel bir deneyim yaşayabilecekleri Microsoft’un uyumluluk çalışmaları tarafından onaylandıktan sonra bildirim alması mümkün olacak ve Windows 10 sistemlerine indirilecek.
  Microsoft bu kademeli dağıtımla birlikte talebi daha kolay şekilde yönetmeyi amaçlıyor. Zaten Myerson’ın konuyla ilgili olarak yayınladığı yazının başlığı olan “Bir Milyar Cihazı Yükseltmeye Hazırlamak” da yazılım şirketinin amacının bu olduğunu açık şekilde gösteriyor. İlk gün Windows 10’a kavuşacakları söylenen Windows Insider kullanıcılarının sayısının bile beş milyon olduğunu belirtmekte fayda var.
  Eğer Windows 10 deneyimi yaşamak için sabırsızlanıyorsanız, şimdi hemen Windows Insider programına kayıt olabilir ve Windows 10’un bir kopyasını indirerek sıfırdan kurabilirsiniz. Ancak bu şekilde mevcut Windows sistemini ürün anahtarını kullanamazsınız, yüklediğiniz windows 10 lisansının geçerli olması için de Microsoft’un gelecekte Windows 10’a getireceği beta güncellemelerini almaya devam etmelisiniz.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Sürüm Karşılaştırma Tablosunu Yayınladı

  [​IMG]
  Microsoft’un yeni Windows 10 sürümünün tüm kullanıcılar için yayınlanmasına az kaldığı şu günlerde,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , hangi Windows sürümünün sizin ihtiyacınıza uygun olduğunu anlamanıza olanak sağlayan

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sürüm karşılaştırma tablosunu yayınladı.Yayınlanan tabloya istinaden, Microsoft‘un yeni Windows 10 sürümünde, Windows 8’e göre biraz sürüm farklılığına gittiği görülüyor. Windows 8’de Core, Pro ve Enterprise sürümleri bulunurken, Windows 10‘da Home, Pro, Enterprise veEducationsürümleri yer alıyor. Aşağıda Microsoft’un yayınladığı tablosu görebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  29 Temmuzda tüm kullanıcıların indirmesine sunulacak olan yeni Windows 10‘un farklı sürümlerine yönelik Microsoft tarafından yayınlanan detaylı PDF dokümanını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz.  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş