Windows 10 Yeni version güncellemeleri

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 yapı 9888 göründü!

  Windows 10'un bizlere ulaşmayan yeni yapısında, dikkat çeken önemli yenilikler var!


  [​IMG]
  Microsoft, 2014'te bize başka bir

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yapısı sunmayacağını söylese de bu, ortaklarına yeni yapıları dağıtmadığı anlamına gelmiyor.
  Yazılım devinin geliştirdiği son Windows 10 yapısı 9888 ise birkaç yenilikle birlikte firmanın birlikte çalıştığı ortaklara gönderildi. Bu yapıdaki yenilikler arasında güncellenen animasyonlar, işlev menülerinin birleştirilmesi ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  uygulamasının varsayılan ayarlar uygulaması haline gelmesi gibi işlevler var. Microsoft'un bu yapıyı halka açık biçimde paylaşmayacağını tekrar söyleyelim.
  Windows 10'un herkese açık olarak yayınlanacak bir sonraki yapısı, muhtemelen Ocak sonunda beklenen Tüketici Önizleme sürümü olacak.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG] Herkes Windows 9'u beklerken Microsoft büyük sürpriz ile Windows 10 tanıtımını gerçekleştirdi. Şaşıtıcı bir hamle olarak görülebilecek bu yenilikle Microsoft'un hem daha fazla ilgi çekmeyi, hem de yeni işletim sistemi ile Windows 8 arasındaki farklılıkları vurgulamayı amaçladığı söylenebilir. Zira Windows 8 ile revizyonizmden radikal değişimlere yelken açan şirket, Windows 10 ile hem bir adım geri çekiliyor hem de arayüzde yeniden önemli değişikliklere imza atıyor.
  Huzurlarınızda Başlat Menüsü
  [​IMG]
  Geri çekilmeden kastımız tabii ki çok tartışılan "başlat menüsü - modern arayüz" tartışması. Aynı konuyu tekrarlayıp Windows 8'in yayınladığı günden beri süregelen tartışmayı açmaya gerek yok. Başından beri sevilmeyen ve dokunmatik olmayan masaüstü sistemlerdeki kullanım zorluklarından yakınılan modern arayüz bir adım geriye çekilmiş durumda. Bir başka değişle; Microsoft, Vista'dan sonra bir kez daha kullancı deneyiminin önemini hatırlayıp, dayatma ile kitlelerin değişime zorlanamayacağı anlamış oluyor.
  Revize edilmiş klasik bir yapı
  Peki ya yazılım devinin Windows 10 ile getirdiği değişimler ve yenilikler neler? Ne kadar yenilikten sayarsınız bilinmez ama arayüzdeki en büyük yenilik tabii ki başlat menüsü. Haksızlık etmeyelim, başlat menüsünün geri gelmesi belki yenilik değil ama kendi içinde yenilikler içeren, hatta neredeyse tamamen elden geçirilen bir yapı söz konusu.
  Canlı kutucuklar yine iş başında
  [​IMG]
  Microsoft tarafından yayınlanan ilk tanıtım videosuna bakılırsa, daha önce ortaya çıkan ekran görüntülerini doğrulayan bir başlat menüsü kullanıcıları bekliyor. Modern arayüzün temel taşı olan canlı kutucuklarla revize edilmiş yeni başlat menüsü, hem Windows 8 esintilerini taşıyor hem de klasik Windows deneyimini kullanıcılara sunuyor. Canlı kutucuklar klasik başlat menüsü öğelerinin hemen sağ tarafında yer alıyor. Bu bölüme favori web siteleri, favori uygulamalar ve kişiler eklenebiliyor. Canlı kutucuklar tıpkı Windows 8'de olduğu gibi otomatik olarak güncelleniyor ve kullanıcılara bildirim sağlıyor.
  Arama tekrar yerli yerinde
  [​IMG]
  Windows 10 ile gelen bir diğer yenilik ise arama satırının tekrar başlat menüsündeki yerini alması. Klasik yapısıyla dikkati çeken yeni arama sistemi hem lokal arama hem de web üzerinde arama gerçekleştiriyor.
  Tam ekran dayatmasına son
  [​IMG]
  Arayüze yönelik geliştirmelerden bir diğeri ise tam ekran uygulamalara yönelik. Windows 8 ile birlikte kullanıma sunulan Windows App Store uygulamaları işletim sisteminde tam ekran olarak çalışmaktaydı. Windows 10 ile birlikte tam ekran uygulamalar artık tamamen kullanıcının kullanım tercihine bırakılmış durumda. Kullanıcılar Windows App Store uygulamalarını ister tam ekran, isterlerse yeniden boyutlandırarak kullanabilecek.
  Yeni multitask deneyimi
  [​IMG]
  Microsoft'un Windows 10 ile birlikte el attığı alanlardan birisi de masaüstü görünümü. Yeni sürümde Multitask ekranını derleyip toparlamaya çalışan şirket, OS X'in Mission Control özelliğini andıran yeni bir yapı oluşturmuş. Böylec, masaüstü üzerinde açık olan pencereler kolayca görüntülenip istenilen uygulamaya geçiş yapılabiliyor. Ayrıca, sanal masaüstü özelliği sayesinde birçok uygulamayı tek masaüstünde görüntülemek yerine iş ve eğlence gibi farklı amaçlara yönelik masaüstleri tasarlanabiliyor.
  Daha fazla tuttur!
  [​IMG]
  Uzun süredir Windows sürümlerinde bulunan "snap" özelliği de Windows 10 sürümünde revizyondan geçirilmiş durumda. Artık aynı anda ekranda 4 ayrı pencere görüntülenebilecek. Ayrıca Windows 10, uygulamaların ekranda nasıl yerleştirilebileceği hakkında ipuçları da sağlayacak.
  Final sürümü ne zaman gelecek?
  Yarın kullanıma sunulacak ilk ön izleme sürümü ile öncelikli olarak masaüstü PC deneyimine odaklanacak. Windows 10'un önümüzdeki aylarda sağlanacak geribildirimler ile şekilleneceği ve geliştirileceği belirtiliyor. Windows 10 final sürümünün 2015 yılı ortalarında, Microsoft BUILD konferansından sonra sunulması tahminler arasında. Bakalım Windows 10 final sürümü ne zaman gelecdek?
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 Önizleme Sürümü Çıktı!

  Microsft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10’un Teknik Önizleme sürümü bugün yayınlanıyor.

  Dün San Francisco ABD’de düzenlenen bir etkinlikte Microsoft, herkesi şaşırtarak yeni Windows’u Windows 10 olarak duyurmuştu. Bugün ise yeni Windows’un ilk önizleme sürümü olan “Technical Preview” kullanıcılarla buluşacak.
  Windows 10 Teknik Önizleme sürümü 32 Bit ve 64 Bit olarak sunulacak -her ne kadar Windows 9 ile birlikte 32 Bit sürümlerin tarih olacağına dair söylentiler olduysa da. 64 Bit sürümü 4 GB, 32 Bit sürümü ise 3 GB boyutunda olacak olan işletim sistemini tecrübeli kullanıcıların yüklemesi tavsiye ediliyor zira yeni Windows halen yapım aşamasında ve hatalar barındırabilir.
  Microsoft’un Insider programı kapsamında indirilmeye sunulacak olan yeni Windows, kullanıcılara

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  hakkında Microsoft’a

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yapma seçeneği sunacak. Böylece Microsoft’a ileteceğiniz görüşlerinizle Windows 10’un geliştirilmesine katkıda bulunabileceksiniz. Tabi bunun için İngilizce bilmeniz gerektiğini belirtelim. Zira önizleme sürümü Türkçe olmayacak -en azından şimdilik.


  Ve işte Windows 10 Önizleme Sürümü:
  Ürün anahtarı için Windows Insider programına katılın (ücretsizdir):

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10'a FLAC Desteği

  Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10'a, FLAC ses formatı desteği geliyor. Peki, FLAC nedir? Windows 10 da yer alacak FLAC ses formatı hakkında detaylar haberimizde.

  [​IMG]
  Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10, pek çok büyük yenilikle birlikte geliyor. Özellikle tüm platformlarda ortak olarak kullanılmasıyla dikat çeken Windows 10'da olacak yeni bir özellik daha ortaya çıktı.

  [​IMG]
  Bugün itibariyle Microsoft Windows ekibinden olan Gabriel Aul, Twitter hesabı aracılığı ile önemli bir paylaşım yaptı.
  Native FLAC Desteği Geliyor!

  Paylaşımda dikkat çeken, Windows Media Player'da oynatıldığı görülen medya içeriklerinin FLAC formatında olmasıydı.

  [​IMG]
  Bugüne kadar Windows'ta yer almayan FLAC ses formatı desteği, görünüşe göre Windows 10 ile birlikte, bizlerle olacak.
  Peki, FLAC nedir?

  FLAC formatı kısaca, kayıpsız ses dosyası formatı olarak tanımlanıyor. Detaylandırdığımızda ise FLAC(Free Lossless Audio Codec), mp3 gibi bilinen ses formatlarına kıyasla çok daha kaliteli ses deneyimi sunan bir format.

  [​IMG]
  2015'de gelecek olan Windows 10 ile kullanıma sunulacak olan FLAC formatıyla birlikte, artık FLAC ses formatı oynatımı için bilgisayarlara VLC media player gibi harici bir medya oynatıcısı kurma ihtiyacı da olmayacak.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Cortana, Windows 10'da da göründü!

  Microsoft'un sanal asistanı Cortana, sonunda Windows 10'un ön izleme sürümünde de göründü!


  [​IMG]

  Microsoft'un, Siri'ye rakip olarak geliştirdiği sanal asistan Cortana, Windows Phone telefonlarında bir süredir hizmet veriyordu. Microsoft'un şimdilik sadece ABD ve İngiltere'de kullanıma açtığı ve henüz sadece İngilizce konuşabilen sanal asistanı, 2015 baharında, Windows 10 ile birlikte tüm dünyaya açılabilir zira Windows 10'un ön izleme sürümünde Cortana da ortaya çıktı. Ocak ayında yayınlanacak olan ön izleme sürümünde Cortan'nın mavi daire simgesi görev çubuğunda dikkat çekiyor.
  Microsoft'un Cortana'yı Windows 10 ile birlikte tüm dünyada kullanıma açıp açmayacağı henüz kesin değil ancak şirketin Cortana'yı, Windows 10'un bir parçası yapmak istediği bu gelişmeyle birlikte net bir şekilde ortaya çıktı.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilecek

  [​IMG]
  Microsoft’un davetini uzun süre önce yaptığı Windows 10 etkinliğinde gerçekleştirilen ilk önemli duyuru, yeni işletim sistemine geçişle ilgili oldu. Yazılım devi eski sürümlerden Windows 10’a nasıl geçiş yapılacağını fazla vakit harcamadan açıkladı.

  Eski sürümleri kullananların Windows 10’a geçmesi konusunda oldukça istekli gözüken Microsoft, bu isteğini geçiş yöntemiyle de ortaya koyuyor. Windows 10’un yayınlanmasının ardından bir yıl boyunca Windows 7, Windows 8.1 veya Windows Phone 8.1 işletim sistemli cihazlar, Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltilebilecek.
  Bu geçiş sürecinde bazı donanımsal kısıtlamaların uygulanması muhtemel gözükse de, Microsoft’un teklifinin Windows 10’a geçişi teşvik edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.
  Etkinlikte sahneye çıkan Microsoft’un Windows’tan sorumlu şefi Terry Myerson, şirketin Windows’u bir işletim sisteminden daha çok bir servis olarak tanımlama vizyonuna ilişkin bilgiler de verdi. Microsoft’un yeni dönemdeki en önemli önceliklerinden birisinin de cihazları sürekli olarak güncel tutmak olacağını söyleyen Myerson, bu desteğin cihazın desteklenen kullanım süresi boyunca devam edeceğini belirttti. Bu da Windows 10 ile birlikte kullanıcıların düzenli aralıklarla güncelleme alacağı anlamına geliyor.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft artırılmış gerçeklik deneyimi Windows Holographic’i ve HoloLens başlığı tanıttı

  [​IMG]
  Microsoft Windows 10 etkinliğinde artırılmış gerçeklik deneyimi Windows Holographic’i de görücüye çıkarttı. Son zamanlarda oldukça popüler olan sanal gerçeklik başlıklarına benzer bir aksesuarla birlikte tanıtılan Windows Holographic, işin içine hologramları eklemesi sayesinde türevlerinden ayrılıyor.


  HoloLens adını taşıyan özel başlık ise Microsoft tarafından ”Dünyanın gördüğü en gelişmiş holografik bilgisayar” olarak tanımlanıyor. CPU ve GPU’ya ek olarak özel bir holografik işlemci de taşıyan HoloLens, kendi kendine yeten bir bilgisayar izlenimi veriyor. Başlığın ön kısmında bulunan siyah vizör, transparan bir ekran barındırıyor. Uzaysal ses özelliği sayesinde hologramları duymak mümkün olurken, üzerinde bulunan çeşitli sensörler de HoloLens’i güçlendiriyor.
  [​IMG]
  Henüz gelişimi süren HoloLens, Windows 10’un zaman çerçevesi içinde satışa sunulacak. Microsoft CEO’su Satya Nadella, cihazın hem kurumsal hem de bireysel tüketicilere uygun biçimde fiyatlandırılacağını belirtirken; HoloLens’i deneyen oyun şirketi Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick,cihazın sağladığı deneyimi ”gerçeküstü” olarak tanımladı.

  HoloLens’in tanıtımında bilişimin ve eğlencenin geleceği için ortaya son derece hırslı bir vizyon koyan Microsoft, Minecraft’ı oturma odasına taşıma ve Mars’ın yüzeyinde yürüyüş gibi örnekler verdi. Projeyi yürüten Alex Kipman, Windows Holographic’in insanları sanal dünyalara yerleştirmek için geliştirilen bir deneyim olmadığının altını çizdi. Kipman HoloLens’in gelişiminde NASA ile işbirliği yaptıklarını da sözlerine ekledi.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 tanıtıldı! Tüm detaylar

  Windows 10: Yeni Nesil Windows karşınızda


  [​IMG]
  Microsoft, yeni nesil Windows'u bugün görücüye çıkardı. Yeni dijital çağın başlangıcını sembolize eden Windows ile teknoloji daha da kişiselleşirken, çok çeşitli deneyimler ile zenginleşiyor. İki yeni inovatif cihazın da öne çıktığı bugünkü duyuru kapsamında, kullanıcı deneyimi geniş ekranlara ve ekransız kullanıma taşınacak.
  Ayrıca, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 kullanan ve ilk yıl içinde güncelleme yapan kullanıcılar, Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yapabilecek. Tüm bu özelliklerle, Windows 10, cihazın kullanım ömrü boyunca güvenli, yenilikçi ve güncellenen bir deneyim ve hizmet sunacak.

  Microsoft CEO'su Satya Nadella “Windows 10, önce mobil, önce bulutun öncelikli olduğu dünyada daha kişisel bir dijital çağın başlangıcı niteliğinde” açıklamasında bulundu.

  [​IMG]

  “Amacımız bugün Windows kullanan 1,5 milyar kişinin Windows 10'a tutkuyla bağlanmasını ve milyarlarca yeni kullanıcının da Windows'u ana işletim sistemi olarak tercih etmesini sağlamak”

  Windows 10: Teknoloji artık daha kişisel

  Windows 10, kullanıcıların merkeze yerleştiği daha kişisel bir teknoloji çağının başlangıcını oluşturuyor. Günümüzde kullanıcılara aynı anda birden fazla cihaz üzerinden eşzamanlı, tutarlı ve benzer deneyimi, mobil teknolojiler doğrultusunda sunmak önem taşıyor. Bu doğrultuda, Windows 10’un ikinci bilgilendirme toplantısında aşağıdaki yeni özellikler kullanıcılarla paylaşıldı:

  Cortana kişisel bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanıma sunulacak

  Geçtiğimiz yıl ilk kez Windows Phone'da kullanıma sunulan kişisel dijital asistan Cortana, kullanıcıların hayatında katma değer yaratmak ve kolaylık sağlama hedefi ile artık Windows 10 kişisel bilgisayarlarında ve tabletlerinde de kullanıma sunulacak.

  Cortana, kişilerin tercihlerini öğrenerek ilgili tavsiyeler, bilgiye hızlı erişim ve önemli hatırlatmalar sağlayan kişisel bir yardım aracı olarak öne çıkacak. Sesli ve yazılı iletişimi doğal ve kolay bir şekilde sunan Cortana, gelişmiş özellikleri sayesinde daha fazla güvenlik ve şeffaflık sağlayacak.

  Yeni Tarayıcı “Project Spartan” ile giderek kişiselleşen web deneyimi

  Windows 10, aynı anda çalışma özelliği göz önünde bulundurularak tasarlanan “Project Spartan” kod adlı yeni bir tarayıcı içerecek. Tarayıcı, yerleşik olarak bulunan dâhili temel özellikler sayesinde daha fazla güvenlik ve daha iyi keşfetme olanağına sahip olacak. İster klavye, ister kalemle doğrudan not alma ve bunu arkadaşlarla kolayca paylaşma özelliği bulunan yeni tarayıcıda ayrıca, web yazılarının çevrimiçi ve çevrimdışı okunmasında kolaylık sağlayan yeni okuyucu formatı ve aranan içeriğin daha hızlı bulunması sağlayan Cortana entegrasyonu da olacak.

  Xbox Live ve Xbox uygulaması oyun dünyasının dinamiklerini değiştirecek

  Oyun tutkunları ve geliştiricileri Windows 10 PC'lerinden ve Xbox One oyun konsollarından renkli Xbox Live oyunlarına erişim fırsatını yakalayacak. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyun tutkununu birbirine bağlayacak Game DVR özelliği ile, oyuncular en iyi oyun anlarını kaydedebilecek ve yeni oyunları farklı cihazlar arasında arkadaşları ile paylaşabilecek. Oyuncular, mekan ve zamandan bağımsız olarak Xbox One konsollarından Windows 10 tabletlerine veya PC'lerine oyunlarını aktararak kendi PC'lerinden istedikleri an oynayabilecek.

  Windows 10 için “Dokunmatik” Office

  Windows 10 Office universal uygulamaları tüm cihazlarda 'dokunmatik' bir deneyim sunacak. Dokunmatik özelliğe kavuşan, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook kullanıcılara yeni kolaylıklar sunacak. Kullanıcılar, PowerPoint’te yeni imza özelliği ile kullanıcılar gerçek zamanlı not alabilecek Excel’de rahatlıkla çalışma tabloları oluşturabilecek ve güncelleyebilecekler.

  Süreklilik (Continuum) modu: Windows 10 kullanıcıları 2'si 1 arada cihazlarda, klavye ile fare ve dokunmatik ile tablet kullanım arasında kolayca geçiş yapabilecekler.

  Universal uygulamalar: Windows 10; Fotoğraflar, Videolar, Müzik, Haritalar, Kişiler Mesajlaşma, Posta ve Takvim için yeni ve birbiri ile uyumlu uygulama deneyimleri sunacak. OneDrive üzerinden senkronize edilen içerik ile kullanıcılar bir cihazda başladıkları çalışmalarını sorunsuz bir şekilde başka bir cihazda bitirebilecekler.

  Microsoft İşletim Sistemleri Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Hizmetler ve ücretsiz güncelleme deneyimleri ile zenginleşen Windows 10 bugün yeni bir üründen çok daha fazlasını sunuyor. Windows 10, müşterilerimizle dünden bugüne süregelen ilişkimizi temsil ediyor. Bu ilişki kapsamında tüm müşterilerimize değer sunmaya devam edeceğiz. "Yeni nesil Windows bir sözdür; karmaşık teknolojilerden insanları kurtarmak ve hayatlarında daha fazlasını yapabilmelerine olanak sağlamanın sözü...” açıklamasında bulundu.

  Windows 10: Yenilikçiliğe güç katıyor, yeni platformlara ilham veriyor

  Windows 10, Xbox'tan PC'lere, telefonlara, tabletlerden, küçük aletlere kadar, müşterilerin kullandığı cihazlara ve yaptıkları işlere uyum sağlayacak. Windows 10, Nesnelerin İnterneti kavramının parçası olan en minik sensörlerden, dünya çapındaki şirket veri merkezlerinde bulunan sunuculara kadar, inanılmaz ölçüde geniş bir cihaz ekosisteminde kullanılabilecek.

  Windows 10, Microsoft HoloLens ile “Holografik Gelecek”

  Windows 10, dünyanın ilk holografik bilgi işlem platformu olarak, geliştiricilerin gerçek hayatta holografik deneyimler tasarlamasını sağlayan bir dizi API içerecek. Windows 10 sayesinde universal uygulamalar hologram olarak çalışabilecek. Böylece, üç boyutlu hologramların fiziksel ortamda kullanılması da mümkün olacak.

  Yeni Microsoft Surface Hub ile verimlilik artacak

  Windows 10, iş yerindeki ekiplerin paylaşımda bulunmasına, tasarımlar yapmasına ve birlikte yaratmasına yardım edecek yeni geniş ekranlı bir cihazla da beraber gelecek. Surface Hub, dahili kamera, sensör ve mikrofonlarla birlikte çok noktalı dokunma ve dijital mürekkep kullanımı gibi donanımsal yeniliklerle öne çıkacak. Bununla birlikte, son teknoloji ürünü olan dijital beyaz tahta özelliği, anında uzak konferans görüşmesi, birden çok cihaz üzerinden paylaşım ve geniş ekranlı uygulamalar için güvenilir platform özellikleri sunacak. 55 inç ve 84 inç olmak üzere iki boyutta tasarlanan Surface Hub, ekiplerin daha verimli çalışmasını sağlayacak.

  Kişisel Bilgisayar'da Windows 10 için gelecek Teknik Ön İzleme, önümüzdeki hafta Windows Insiders'da ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Windows 10’un telefonlar için geliştirilen teknik önizleme sürümü şubat ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Windows Insider Programı ve Teknik Ön İzlemeler konusunda ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilinir
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10'a merhaba

  [​IMG]
  Nadella'nın Microsoft CEO'su olarak değerinin belirlenmesindeki en önemli nokta, Eylül ayında firmanın Windows 9'u atlayarak bir sonraki işletim sistemi olan Windows 10'u açıklaması oldu.
  Microsoft, hemen her yerdeki kullanıcılarının isteklerini dinleyerek Başlat menüsünü bir sonraki işletim sisteminin bir parçası haline getirdi ve bu işletim sistemi, uygulama geliştiriciler için ön izleme aşamasına geçmiş durumda. Ve bugün, yeni bir virajı daha dönecek. Ayrıca Windows 10'un her Lumia akıllı telefonda kullanılacağı ve Cortana sesli asistan ile bağlantılı olacağı da belirtilmekte.
  Windows 10'un erken bir sürümünün bugün yayınlanması bekleniyor. Bu arada işletim sisteminin, Nadella'nın yeni vizyonu ile orantılı bir şekilde, üyelik sistemi ile çalışıp çalışmayacağı da henüz tam olarak belli değil.
  Üyelik sistemi önemli bir hal alıyor

  [​IMG]Yılın en büyük başarı hikayelerinden biri, Office'in iPad'lere sunulmasıydı ve uygulama, yayınlanmasından sonraki ilk saatlerde App Store listelerinin başına yükselmeyi başardı. 6 hafta sonrasında ise, iPad için Office ailesi toplamda 27 milyon kez indirilmişti.
  Eylül ayında ise Office uygulamaları da aylık ödeme sistemine geçerek firmanın yeni çalışma modelinin bir parçası haline geldi. Bu noktadan sonra ise Microsoft, giderek artan sayıdaki ürünü için lisansları vermeye başladı ve Windows 10'un da aylık ödeme sistemine sahip bir model ile sunulacağı konuşulmaya başlandı. Aylık ödemeler, Nadella'nın firmayı yenileme planının en büyük parçalarından biri haline geldi ve firmanın gelirini, cihazlar ve ürünlerden (lisanslardan) daha çok aylık ödemelere bağlamayı hedeflemekte.
  Bu arada 8 Nisan, tarihte önemli bir yer kazanmış durumda çünkü bu tarih, Microsoft'un eski ancak en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Windows XP için güvenlik yamalarını ve desteği sona erdirdiği günü göstermekte. Ancak, birçok firmanın Windows 7 veya 8'e geçmiş olmasına rağmen Windows 10'un çıkış tarihine çok az bir süre kalması ile beraber bu geçişi yapmak istemeyen bir grup da varlığını sürdürüyor.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Windows 10 ile Skype’ı iMessage’a dönüştürüyor

  [​IMG]
  Microsoft, Skype’ı yeni işletim Windows 10’a doğrudan entegre edecek. Bu entegrasyona dair ilk bilgiler ise ortaya çıkan sonucun Apple’ın iMessage servisine fazlasıyla benzediğini gösteriyor. 21 Ocakta düzenlenen Windows 10 etkinliğinde Skype entegrasyonunu duyuran şirket, Windows 10’un PC versiyonuna eklenen mesajlaşma uygulamasını ise daha sonra göstermeyi tercih etti. Söz konusu uygulamanın Windows 10’da Skype ile sağlanacak mesajlaşma deneyiminin anahtarı olması bekleniyor.

  Microsoft’un Windows 8.1 ile Mesajlaşma uygulamasını sonlandırma kararından memnun kalmadığı da Windows 10’daki geri dönüşle anlaşılıyor. Skype’a entegre biçimde çalışan yeni mesaj uygulamasında, Skype kullanıcılarıyla sohbet etmenin yanı sıra sesli ve görüntülü sohbetler gerçekleştirilebiliyor. Tüm konuşmalar PC, tablet ve akıllı telefon arasında eş zamanlanırken, uygulama görünüm itibarıyla Skype’ın sadeleştirilmiş bir versiyonu olduğu izlenimini veriyor.
  İki panelli arayüz tasarımı ve yuvarlak içindeki kişi fotoğraflarının varlığı nedeniyle Microsoft’un mesajlaşma uygulaması akıllara Apple iMessage’ın OS X sürümünü de getiriyor. Skype kullanıcı isimlerini telefon numaralarına bağlamaya başlayan Microsoft, böylelikle insanların arkadaşlarını Skype kullanıcı isimlerine ihtiyaç duymadan bulmalarını amaçlıyor. Bu yaklaşım da Microsoft’un yeni mesajlaşma anlayışını Apple iMessage’a biraz daha yaklaştırıyor. Skype ve iMessage arasındaki temel farkıysa Skype’ın birden fazla platformda desteklenmesi, iMessage’ın ise sadece Apple platformlarında bulunması oluşturuyor.
  Skype’ın Windows 10 telefonlarda bulunacak versiyonuyla kullanıcılar kısa mesaj da gönderebilecek. İlerleyen dönemde Skype üzerinden kısa mesaj gönderme özelliğinin Windows 10 PC’leri de kapsayacak şekilde genişletilmesi muhtemel gözüküyor. Microsoft mesajlaşma uygulamasına dair tüm detayları açıklamasa da, şirketin Skype için daha yerel ve basit bir entegrasyon imkanı sunması olumlu bir gelişme olarak göze çarpıyor.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Microsoft Office Ve Outlook Önizleme Sürümü Android İçin Yayınlandı[/h] Microsoft Windows 10 sürümü ile ilgili çalışmalarına devam ederken Android cephesindeki uygulama desteğini de sürdürüyor.

  Microsoft Android sistemi üzerinde hali hazırda kullanılan bir çok uygulamasını etkileştirmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Windows 10 sürümünü tüm cihazları için ön sunum şeklinde tanıtan

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi, Android sistemine birer birer uygulamalarını eklemeye devam ediyor. Office ve Outlook uygulamaları şirketin en sık kullanılan uygulamaları arasında olduğu bilinmekte. Microsoft bu uygulamalarını geliştirerek Android

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve tablet cihazlar için bir önizleme sürümünü Google Play’de kullanıcıların beğenisine sundu. [​IMG] Bir çok Android cihaz kullanıcısının ilk anda izlenimleri ise olumlu yönde olduğu gözlendi. Outlook uygulaması Yahoo ve Gmail gibi bir çok

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  hesabını destekliyor. Ofis uygulamalarına ayrı şekilde yüklenebildiğini hatırlatmakta fayda var. İş dünyası ve öğrencilerin sıklıkla kullandıkları uygulamalar arasında yer alan Office ve Outlook uygulamaları saniyeler içinde binlerce kişi tarafından indirilmiş durumda.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10’un Sistem Gereksinimleri Neler?[/h][h=2]Windows 10’u bilgisayara kurabilecekmiyim diye merak ediyorsanız sizi haber ile baş başa bırakalım.[/h]

  [​IMG]
  Microsoft kısa süre önce herkesı şaşırtan bir sürpizle Windows 10 işletim sistemini duyurmuşru.Herkes Windows 9’un tanıtılmasını beklerken Microsoft Windows 10 işletim sistemini tanıtarak herkesi şaşırttı.Windows 9 böyle olacak,başlat menüsü vb. haberler yapılsada işetim sistemi Windows 10 olarak adlandırıldı.
  Windows 10 işletim sisteminin belkide en büyük özelliği tüm platformları kapsıyor olması.Yani artık hem masaüstü,hem tablet hem de akıllı telefon kullanıcısı aynı işletim sistemini kur.
  Peki Windows 10 işletim sistemini kurabilmek için sistem gereksinimleriniz nasıl olmalı? İlk olarak Windows 10’un sistem gereksinimleri Windows 8 ile aynı olacak.Yani Windows 8 kullanıcıları içleri rahat bir şekilde Windows 10’u bilgisayarlarına kurabilecek.
  Windows 10 Sistem Gereksinimleri
  -İşlemci:1 GHz hızında çalışan PAE,NX ve SSE2
  -RAM:32-bit sürüm için 1GB RAM, 64-bit sürüm için 2GB RAM
  -Sabit Disk Alanı:32-bit sürüm için 16GB, 64-bit sürüm için 32GB
  -Grafik Kartı: WDDM sürücüsü içeren DirectX 9 destekli grafik kartları

   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]İlk Windows 10 Başlat Menüsü Alternatifi Geldi: Stardock Start10[/h] Microsoft’un masaüstü platformunda kişiselleştirme seçenekleri artıyor.

  Tüm dünyada en çok kullanılan bilgisayar işletim sistemi hiç şüphesiz açık ara farkla Redmond merkezli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft’un Windows platformudur. Windows 8’den itibaren kaldırılan bir özellik büyük tepkilere neden olmuş ve Windows 10 sürümüyle birlikte çok daha gelişmiş olarak geri dönüyor. [​IMG] Evet Başlat Menüsünden bahsediyoruz. Microsoft geçtiğimiz aylarda yaptığı Windows 10 tanıtımında, artık Başlat Menüsünün gelişmiş özelliklerle tekrar platformda yer alacağını duyurmuştu. Microsoft, Başlat Menüsünü geri getirmekle kalmamış, geliştiricilere sağladı ayak kodları sayesinde Başlat Menüsü için alternatif uygulamalar geliştirilmesinin de önünü açmıştı. Nihayet Windows 10 Başlat Menüsü için ilk alternatif uygulama resmi olarak duyuruldu. Stardock tarafından geliştirilen Windows 10 Başlat Menüsü alternatif uygulamasının adı Start10. [​IMG] [h=4]Start10 Özellikleri:[/h]
  • Windows 10’a klasik veya geliştirilmiş Başlat menüsünü Ekleme
  • Klasik Windows 10 Başlat Menüsü
  • Uygulamalar, dosyalar ve ayarlar için birleşik

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  • Başlat menüsünden masaüstü ve Modern uygulamalara erişim
  • Özelleştirilebilir Başlat Tuşu
  [​IMG]
  Stardock tarafından geliştirilen Windows 10 alternatif Başlat Menüsü uygulamasının belasını test etmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayabilirsiniz.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Click here to view the original image of 620x280px.
  [​IMG]
  Microsoft Türkiye, Windows 10 Tanıtım Turuna Çıkıyor!


  Click here to view the original image of 620x330px.
  [​IMG]Microsoft Türkiye’den dikkat çekici bir Windows 10 tanıtım programı başlıyor.

  Redmond merkezli yazılım ve donanım devi Microsoft’un Windows 10 güncellemesini duyurmasıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenmeye başladı. Microsoft Türkiye de düzenlediği tanıtım etkinlikleriyle bu merakı bir nebze oldun gidermeye çalışacak.“Hep Beraber Yarına” sloganıyla başlatılan Microsoft Türkiye Windows 10 tanıtım toplantıları, Microsoft’un en son ürünlerini Türk kullanıcılarla buluşturacak. Bu toplantılara katılanlar, Windows 10, Hololens ve Cortana’yı test etme imkanı bulacak.Evet yanlış duymadınız! Cortana da test edilecek Microsoft yenilikleri arasında yer alıyor. Tabi bu testin hangi dilde olacağı belli değil. Fakat tanıtım ve test etkinliğinin Türkiye’ye özel olması Türkçe Cortana ihtimalini güçlendiriyor.Microsoft Türkiye’nin “Hep Beraber Yarına” Windows 10 tanıtım ve test toplantıları Haziran ayı sonuna kadar toplam 22 ilde devam edecek. Microsoft Türkiye Windows 10 tanıtım toplantılarına, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ve Microsoft Türkiye Windows İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener ev sahipliği yapıyor.
  Windows Insider programı özellikle son Windows 10 duyurusunun ardından büyük ilgi görürken, kayıtlı kullanıcı sayısı da 2.2 milyona ulaşmıştı.Microsoft, MWC™de Windows Insider program kullanıcılarını unutmadı ve gelen bilgilere göre bazı şanslı kullanıcılara, İspanya Barcelona™da düzenlenecek olan MWC 2015, Mobil Dünya Kongresi™ne davetiye verecek.Bu şanslı kişiler, 2-5 Mart tarihleri arasında MWC 2015™de teknolojinin kalbinde yer alırken, ayrıca 2 Mart tarihinde özel Windows Insider akşam yemeğine konuk olacaklar ve ayrıca Windows Insider etkinliklerine de katılabilecekler.Bu kişiler 2 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan App Developers Conference etkinliğine de katılabilecekler. Windows uygulamaları hakkında bilgi sahibi olacak olan şanslı kullanıcılar ayrıca akıllı telefon , tablet ve PC için geliştirilen Windows 10 işletim sistemi için geliştirilen uygulamalar hakkında da bilgilere ulaşabilecekler.PC™lerinde Windows 10 işletim sistemi yer alan Windows Insider program kayıtlı kullanıcılar, Insider Hub uygulamasını açmaları gerekiyor.

  Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 704x400px.

  Click here to view the original image of 704x400px.
  [​IMG]
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Click here to view the original image of 620x280px.
  [​IMG]
  Windows 10 Kurulum Ekranı Yeniden Tasarlandı

  Microsoft, Windows 10 çalışmalarını sürdürürken bu çalışmalardan sızıntılar da devam ediyor.

  Bilgisayar platformları arasında Windows işletim sistemi ile yıllardır liderliği kimseye kaptırmayan Microsoft, geçtiğimiz yıl Eylül ayında resmi tanıtımını yaptığı Windows 10güncellemesiyle yeni bir döneme geçiş yapıyor.
  Click here to view the original image of 600x407px.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesiyle telefon , tablet ve bilgisayarlarda evrensel uygulama kavramıyla aynı kullanıcı deneyimini yaşatmayı amaçlarken Windows 10 ara yüzünde bazı önemli tasarım değişikliklerine de gidiyor.Bu değişikliklerden son olarak ortaya çıkan ise Windows 10 yeni kurulum ekranı oldu. Oldukça şık olarak tasarlanan Windows 10 Kurulum Ekranı flat tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor.


  [​IMG]
  Microsoft’un Mart ayında yayınlaması beklenen Windows 10 Preview sürümüne yeni kurulum ekranının da dahil edilmesi bekleniyor. Öte yandan bu sürümde görev yöneticisi ve transparan canlı karo özelliğinin de gelmesi bekleniyor.
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 ile birlikte akıllı telefonlarda LED bildirim desteğini aktive etmeye hazırlanıyor. Polonya merkezli Windows Mania tarafından yayınlanan ekran görüntülerine bakıldığında Windows 10’un telefonlara arayüz değişikliğini ve bildirim güncellemelerini getireceği görülüyor.
  Windows 10 ile birlikte uygulamalar kullanıcıları uyarmak için ses ve titreşime ek olarak, LED ışıklarından faydalanabilecek. BlackBerry OS ve Android’de LED bildirim desteği uzun süredir bulunuyor. Microsoft’un Windows 10 ile sunacağı desteğin uygulamaya göre farklı renkleri destekleyip desteklemeyeceği ise henüz bilinmiyor. Lumia 730 ve Lumia 930 gibi telefonların bu özellikten faydalanması bekleniyor.
  Microsoft, Windows 10 ile birlikte akıllı telefon sahiplerinin cihazı tamamen sıfırlamadan ana Microsoft hesabını kaldırmalarına izin verecek. Halihazırda Windows Phone 8’de bu konuda bazı kısıtlamalar bulunuyor. Şirket, Windows 10’un telefon versiyonunda kullanılan arayüzü bilgisayar versiyonundaki arayüze daha yakın hâle getirmeye hazırlanıyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Cortana, Windows 10’da Yeni Ara Yüzle Geliyor!

  Microsoft’un dijital sesli asistanı yenileniyor.

  İlk olarak

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yılında düzenlenen Build Geliştirici Konferansında karşımıza çıkan ve Windows

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  8.1 platfotmu için yayınlanan Cortana Dijital Asistan, Windows 10 güncellemesiyle birlikte masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarla birlikte tüm Windows cihazlara gelecek. [​IMG] Geliştirme aşaması devam eden Cortana hakkında The Verge editörlerinden Tom Warren’ın paylaştığı bir

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , Cortana’nın Windows 10 güncellemesiyle birlikte yeni bir arayüz kazanacağını ortaya koydu. Paylaşılan resme baktığımızda, Cortana’nın arkaplanına Bing Günün fotoğrafını atama özelliğinin geleceği görülüyor. Tasarımı da elden geçirilen Cortana ara yüzü daha hoş bir görünüme kavuşuyor. Microsoft’un Windows 10 Yapı 10036 sürümünden sızan bilgilere göre Cortana artık kullanıcısının sesini de öğrenecek. Bu sayede ses benzerliği olsa bile farklı kişiler tarafından kontrol edilemeyecek. Windows 10 for Phones ve Windows 10 bilgisayarlar için yakın zamanda yeni ön izleme sürümü indirmeye açılacak. fakat Cortana üzerinde yapılan bu geliştirmeler, yayınlanacak sürüme dahil edilecek mi bilinmiyor.
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 for Phones, USB Mass Storage, Çevre Birimleri ve Hubs Desteği Açıklandı

  Microsoft, Windows 10 hakkında yeni bilgiler vermeye devam ediyor.

  Windows Phone kullanıcılarının uzun zamandır merakla beklediği USB bağlantı destekleri konusunda önemli bilgiler verdi.
  Click here to view the original image of 600x277px.

  Orjinal boyutu görmek için tıklayın 600x277px ve 100KB.
  [​IMG]
  Microsoft, Çin’de düzenlediği WinHEC Konferansında, Windows 10 Mobile SKU desteği hakkında USB senaryolarını açıkladı. Açıklanan bu destekle birlikte bir çok harici aksesuar Windows Phone telefonlara bağlanabilecek.  • USB Hub
  • Klavye ve fare için İnsan Arabirim Cihazı (HID)
  • USB Yığın Depolama
  • USB Ses giriş / çıkış


  Bu arada yapılan açıklamanın detaylarında Windows 10 for Phones güncellemesi ile birlikte USB 3.1 Gen2 (10GB/s) desteği de sağlanırken bu özelliği destekleyen cihazları, yılın ikinci yarısından itibaren pazarda görmeye başlayacağız.Ayrıca, USB Seri Cihazlar, USB Bluetooth ve USB Host Genel Sürücüsü, USB Host veya USB Aygıt arasında geçiş anlamına gelen USB Dual Role özelliği de yapılan açıklamada belirtilen diğer USB yenilikleri olarak dikkat çekti.
  Click here to view the original image of 600x344px.


  Orjinal boyutu görmek için tıklayın 600x344px ve 93KB.
  [​IMG]
  Son olarak, aynı sunumda ilginç bir slayt daha göründü. Windows 10 çalıştıran Windows Phone akıllı telefonları, birden fazla cihaz -Xbox denetleyicisi ve harici ekran da dahil olmak üzere- bağlanmanın mümkün olduğu gösteriliyor.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 yapı 10036'daki yeni simgeler!  Windows 10'un final sürümünde bizi nasıl simgeler bekliyor? Büyük ihtimalle böyle...  [​IMG] Windows 10'la ilgili yeni bilgilerin şu sıralar hızlandığından şüphe yok. Şimdiyse geçtiğimiz günlerde sızan 10036 numaralı Windows 10 yapısındaki simgelerle karşınızdayız.
  Yeni simgeleri yukarıda görebiliyorsunuz. Windows 10'un 9926 numaralı yapısındaki 37 simgenin bu yapıda 83'e yükseldiğini belirtmekte de fayda var.
  Simgelerin tüm kullanıcıları yakından ilgilendirmediğini biliyoruz, ancak onlara önem veren bir kitle de var. Dahası yeni simgeler, Windows 10'a yeni bir hayat kazandırmak için Microsoft'un kullanabileceği iyi araçlardan bir tanesi.
  Windows 10'un önümüzdeki yaz aylarında yayınlayacağı, microsoft tarafından açıklanmıştır
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  “Project Spartan” Bir Sonraki Windows 10 Preview Sürümü ile Gelecek

  Microsoft’un yeni tarayıcısı bir sonraki Windows 10 önizleme sürümü ile kullanıma sunulacak.

  Microsoft, Windows 10 güncellemesiyle birlikte varsayılan tarayıcısı olacak olan Project spartan adlı yeni tarayıcısının hazırlıklarını sürdürüyor. Kullanıcıların da merakla beklediği yeni tarayıcının ne zaman kullanıma sunulacağını resmi olarak açıklandı.Project Spartan, Windows ve Windows Phone platformlarında tüm kullanıcılar için varsayılan tarayıcı olarak sunulacak. Yepyeni arayüz, EdgeHTML adı verilen görüntüleme motoru ve Google Chrome eklentilerine verdiği destekle dikkati çeken Project Spartan, bir sonraki Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü ile kullanıma sunulacak.Dün yayınlanan Windows 10 Premium yapı 10041 üzerinde Spartan kod adlı tarayıcının EdgeHTML görüntüleme motorunu test etmek isteseniz yapmanız gereken basit bir işlem var. Bunun için deneysel web platformu özelliklerini İnternet Explorer 11 üzerinde etkinleştirmeniz gerekiyor.Deneysel Web Platformu Özellikleri etkinleştirme  1. IE11 Tarayıcıyı Açın
  2. Adres çubuğuna “about:flags” yazın
  3. “Deneysel Web Platformu Özellikleri” ya da “Experimental Web Platform Features” aktif edin
  4. Tarayıcıyı yeniden başlatın


  Artık İnternet Explorer 11 üzerinde, Spartan kod adlı tarayıcının görüntüleme motoru EdgeHTML kullanarak internette gezintiye çıkabilirsiniz. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.
   

Sayfayı Paylaş