Windows 10 Yapı 14390 Pc ve Mobil için Yayınlandı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Windows 10 Yapı 14390 Pc ve Mobil için Yayınlandı


  Microsoft, Windows 10 Yapı 14390 sürümünü Windows Insider Fast Ring halkasında Pc ve Mobil cihazlar için yayınladı.

  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider Preview sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Bu haftanın ikinci Windows Insider yapısı 14390 yapı numarası ile pc, tablet ve akıllı telefon kullanan Windows Insider üyeleri için hızlı halkada yayınlandı.
  Windows Insider Program yöneticisi Dona Sarkar'ın duyurduğu Windows 10 Yapı 14390 sürümü dün akşam saatlerinde, Windows Insider Fast Ring kullanıcıları için yayınlandı. Windows 10 Yapı 14390, herhangi yeni bir özellik ya sa kullanıcı deneyimi tarafında bir geliştirme içermiyor. Windows 10 Anniversary Update güncellemesi için artık son hazırlıkların yapıldığı güncellemede bir önceki Yapı 14388 sürümünde olduğu gibi performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri üzerinde duruluyor.
  Dona Sarkar'ın Windows Blog yazısında belirttiği üzere Windows 10 Yapı 14390 sürümü ile pc için yapılan geliştirmeler arasında Microsoft Edge tarayıcı için Amazon Asistant eklentisi ve İngilizce / Amerika dil ve bölgesinde olmayanların, Geliştirici modunu aktif ettiklerin karşılaştıkları 0x80004005 hata kodu sorunun çözüldüğü belirtiliyor.
  Windows 10 Mobile Yapı 14390 sürümünde ise Ses Kaydedici ve Cüzdan uygulamalarında bilinen bazı hatalar olduğu ve bu hataların önümüzdelki günlerde Windows Store üzerinden yayınlanacak olan uygulama güncellemesi ile çözüleceği söyleniyor. Ayrıca son iki yapıda olduğu üzere bu yapıda da daha az alan kullanımından Onedrive yedek sisteminde yapılan dosya formatı nedeni ile kullanıcıların veri kaybı yaşamaması için uyarı yapılıyor.
  Microsoft, Windows 10 Anniversary Update güncellemesini 2 Ağustos tarihindeyayınlanacağını resmi olarak açıklamıştı. Dona Sarkar da twitter üzerinden Bşr kullanıcıya verdiği cevapta Windows 10 Mobile Anniversary Update güncellemesinin de aynı tarihte yayınlanacağını açıkladı. Öte yandan Windows 10 Anniversary Update güncellemesinin gruplar halinde ülke ve bölgelere göre dağıtımının yapılacağı söyleniyor.

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş