Windows 10 Üzerinde Otomatik Donanım Güncellemeleri Nasıl Kapatılır

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Windows 10 Üzerinde Otomatik Donanım Güncellemeleri Nasıl Kapatılır[/h][h=2]Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu yeni Windows 10’un özelliklerinden biri de sürücülerine otomatik olarak yükleyebilmesi.[/h][​IMG]Normalde cihazlarınıza sürücülerde bazı yazılımlar sayesinde yükleme yapabiliyor. Ayrıca internet üzerinden direkt olarak da yükleme sağlayabilirsiniz. Windows 10’da Windows Update aracılığıyla birlikte yükleme yapılıyor. Bu duruma göre de otomatik şekilde yapılıyor. Bazen sürücüler güncellenin bilgisayarınızın özellikleri eskisinden çok daha da kötü hale geliyor. Bu durumlara karşı karşıya kalmak için de otomatik güncellemeye devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bu yazımıza da ise bunu ele alacağınız.
    Sürücüyü güncellemeyi devre dışı bırakmak için:

1. Denetim Masası \ Donanım ve Ses \ Aygutlar ve Yazıcılar yolunu ileryerek bilgisayar simgesine sağ tıklayın. Hemen arkasından aygıt yükleme ayarlarına tıklayın.

2. Karşınıza bir aygıt yükleme ayarları gelecek. ORadan da Hayır, Ne yapılacağı benim seçmeme izin ver seçeneğine tıklayın.

3. Bu seçenekten sonra karşımıza bir tankın yeni seçenekleri çıkacak. bu seçenekler arasında Hiçbir zaman Windows Update’in sürücü yazılım yükleme seçeneği yer alacak. Tam olarak işlemlerimiz bitmiyor. Aşağıdaki resimdeki gibi seçenek seçimlerini ayarlayarak kaydedin.

Sayfayı Paylaş