Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview için yeni bir güncelleme daha yayınladı.
  [​IMG]
  Şubat 2015’te başlayan Windows 10 Mobile Insider Preview programı geçen süre içinde ortalama her ay bir güncelleme ile geliştirmeye devam etti. Windows Insider kullanıcılarının en önemli şikayetlerinin biri olan geliştirme sürecinin yavaşlığı nihayet sona eriyor. Microsoft, bir önceki güncellemenin üzerinden 6 gün geçmiş olmasına rağmen Windows 10 Mobile Insider Preview için yeni bir güncelleme daha yayınladı.
  Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un ilk olarak twitter’da açıkladığı ve gece yarısından sonra yayınlanan güncelleme ile Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10572 sürümüne güncellendi. Yapı 10572 yükseltmesi için Windows Phone 8.1’e dönme zorunluluğu bulunması nedeni kararı Windows Insider kullanıcılarına bırakan Gabriel Aul, bir anket düzenledi ve anket sonucunda evet oylarının %80 çıkması sonucu Windows 10 Mobile Yapı 10572 yayınlandı.
  [h=3]Neler Yeni?[/h][​IMG]
  Windows 10 Mobile Yapı 10572 ile bazı yenilikler de Windows Insider kullanıcılarına sunuldu. Bu yenilikler arasında cevapsız aramaları Cortana ile pc üzerinde görmek ve sms ile cevaplamak ilk dikkat çeken özelliklerinden oldu. Ayrıca yeni depolama uygulaması ile çevrimdışı Haritalar da dahil indirilen dosyaların ve uygulamaların kayıt yerlerinin detaylı seçimi artık kullanıcıya bırakılmış durumda.
  Gabriel Aul bu arada bir sonraki yapının 10575 derleme numarasına sahip olacağını ve tüm sürümlerde bu yapıya yükselmenin mümkün olacağını belirtti. Bir sonraki Yapı olan Yapı 10575’in yayınlanacağı tarih de açıklandı. Buna göre çok önemli bir sorun oluşmazsa Windows 10 Mobile Yapı 10575 önümüzdeki hafta Salı günü yayınlanacak.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Mobile Yapı 10572 güncellemesini yayınlandıktan sonra bu güncelleme ile giderilen sorunlar da ortaya çıktı.
  [​IMG]
  Microsoft, geceyarısı yayınladığı güncelleme ile Windows 10 Mobile Insider Preview’ı Yapı 10572 sürümüne yükseltti. Her Windows Insider güncellemesinde olduğu gibi bu güncellemeden sonra da Windows resmi blogunda bir yazı yayınlayan Gabriel Aul, Windows 10 Mobile Yapı 10572 ile çözülen sorunlar ve Giderilen hataların bir listesini paylaştı.


  Düzeltilen bazı şeyler:  • Bildirimler, örneğin yeni mesaj bildirimleri, öncelikle kilit ekranını açmaya gerek kalmadan da alınabiliyor.
  • Cortana’nın arka plandaki güç kullanımı optimize edildi.
  • Başlangıç ekranının yüklenmemesine neden olan bazı sorunları çözdük. Ayrıca, başlangıç ekranında bazı performans iyileştirmeleri yaptık.
  • Eylem merkezinde, bildirimleri kaydırarak açma veya kapatmayı da içeren bazı performans iyileştirmeleri yaptık. Bildirimleri kaydırarak açma ve kapatma artık daha hızlı gerçekleşiyor.
  • Alarmlar ve Saat uygulamasında bir alarm ayarlandığında artık simge kilit ekranında görünüyor.
  • Aramalar sırasında daha önce ekranı kapatmama gibi hatalar verebilen yakınlık sensörünün davranışı artık olması gerektiği gibi.
  • Mağazadan uygulama indirmeleri bazen arka planda çalışan bir hizmet tarafından bloke ediliyordu. Bu sorun artık düzeldi ve uygulama indirmeler artık daha tutarlı.
  • Klavyenin dil değiştirme özelliği artık daha az agresif. (Yanlışlıkla dil değiştirmeler yaşanıyordu)
  • Güncellemeyi yüklemek için restarta basıldığında, artık cihaz daha hızlı restart oluyor.

  Windows 10 Mobile Yapı 10572 güncellemesi performans olarak oldukça geliştirilmiş. Bu güncelleme ile uygulamalara yeni özellikler eklenirken, ara yüzde de bazı geliştirmelere imza atılmış. Özellikle Kilit Ekranı açılış animasyonu dikkat çeken değişikliklerden.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 Mobile Yapı 10572 güncellemesinin yayınlanması ile bir çok sorun çözülse de hala daha bilinen bazı sorunlar da bulunuyor.
  [​IMG]
  Gabriel Aul’un twitter ve resmi Windows bloğu üzerinden yaptığı duyuru ile kullanıma sunulan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10572 sürümü bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Bu sorunları ve sorunların çözümüne dair ipuçlarını da Gabriel Aul yine blog yazısında paylaşmış.
  Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un belirttiği sorunlar dışında Windows 10 Mobile Yapı 10572 güncellemesi oldukça stabil ve önceki sürümleri oranla hızlı çalışıyor. Yeni özelliklerin de eklendiği Windows 10 Mobile Yapı 10572’deki sorunlara ve çözümleri için ipuçlarına bir göz atalım:

  [h=3]Windows 10 Mobile Yapı 10572 Bilinen sorunlar:[/h]
  • Telesekreter senkronizasyonu bazı cihazlarda sorunlu. Telesekreter aramasını doğrudan şu menüden yapmanız gerekiyor: Telefon uygulaması > Ayarlar > Daha fazla ayar göster > Telesekreter araması.
  • Çift simli telefonlarda ikinci hattın mesajlaşma kısayolu (tek sim kullanılıyor olsa bile) başlangıç ekranından kaldırıldığında mesajlaşma uygulamasında mesajları açarken hatayla karşılaşılıyor. İkinci hattın mesajlaşma uygulaması uygulama listesinden de kalkmış olarak görünüyor. Bu sorunu çözmek için, ikinci hattın mesajlaşma kısayolu ilk hattın mesajlaşma uygulamasına girip ayarlar kısmından “kısayolları birleştir” denerek ilk hattın mesajlaşma kısayolu ile birleştirilmeli.
  • Çift simli cihazlarda, ikinci hattın telefon uygulaması kısayolunu başlangıç ekranından kaldırma, tüm uygulamalar listesinden de kalkmasına yol açıyor. Telefonu yeniden başlatma hem uygulamanın hem de kısayolun yeniden görünmesini sağlıyor.
  • Facebook, Facebook Messenger, Instagram Beta ve Whatsapp benzeri üçüncü parti uygulamalarda paylaşmak üzere fotoğraf seçimi yapılamıyor.
  • Bazı cihazlarda telefon uygulamasının sürekli açılır açılmaz çökmesi durumu yaşanıyor. Cihazı sıfırlamak bu durumdan kurtarıyor.
  • Windows Phone 8’den Windows Phone 8.1’e güncellenen cihazlar, Windows 10 Mobile Insider Önizleme yapılarında Wifi’ye bağlanma özelliğini kaybedebilirler veya Windows 10 Mobile Insider Önizleme yapılarına güncellemede sorun yaşayabilirler. Windows Device Recovery Tool’u kullanarak öncelikle cihazınızı Windows Phone 8.1’e ve ardından en son Windows 10 Mobile Insider Önizleme yapısına güncelleyebilirsiniz.
  Microsoft önümüzdeki hafta Salı günü Windows Insider programı için Yapı 10575 sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Umarız bu sorunlar da Yapı 10575 ile çözülür ve kullanıcılar sorunsuz olarak Windows 10 Mobile keyfini sürerler.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde yeni bir güncelleme daha yayınladı. Windows 10 Mobile Yapı 10581 güncellemesi yayınlandı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Mobile güncellemesini geliştirmeye devam ediyor. Yapılan düzeltmeleri ve yeniliklerin eklendiği sürümlerin yayınlandığı Windows Insider programı, az önce yeni bir güncelleme daha aldı.
  Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul’un twitter’da ve resmi Windows blog üzerinden duyurduğu yeni güncelleme Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 sürüm numarası ile geldi. Bu güncelleme ile genel olarak hata düzeltme ve performans iyileştirmelerini amaçlayan Microsoft, Lumia 930 ve Lumia 1520 için Hey Cortana özelliğini aktif etti.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581’de bilinen önemli sorunlar arasında depolama alanında kayıt yerini seçme özelliğinin çalışmaması. Bu nedenle yükleyecek olanlar güncellemeye başlamadan önce bu ayarları yapmalı. Ayrıca Yapı 10581 ile Silverlight uygulamalar çalışmıyor. Bu nedenle geliştiricilerin uygulamalarını Evrensel Windows Platformu olarak yüklemeleri gerekecek.
  Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıklarına artık sona gelindi diyebiliriz. Bu nedenle Windows Insider programında da son güncellemeler geliyor. Microsoft, bazı ülkelerdeki resmi facebook hesapları üzerinden güncellemenin Aralık ayında yayınlanacağı belirtmişti. Bu nedenle Kasım ayında tamamlanması beklenen Windows Insider programı iki veya üç güncelleme daha alacaktır.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 Mobile Yapı 10581 Düzeltilen Sorunlar

  Microsoft’un bugün yayınladığı Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 güncellemesi ile düzeltilen hatalar ve sorunların listesi de yayınlandı.

  [​IMG]
  Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone platformunun ikinci büyük güncellemesi Windows 10 Mobile için hazırlıklar ve geliştirmeler Windows Insider programı çerçevesinde devam ediyor. Yaklaşık 6 milyon Windows 10 Mobile kullanıcı bulunan Windows Insider programı için yeni bir güncelleme daha yayınladı.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 ile gidebilen hataların listesine aşağıda gözatabilirsiniz:
  Giderilen Hatalar:


  • Windows Phone 8.1’den yükseltilen Lumia 930, Icon ve Lumia 1520 cihazlarında ‘Hey Cortana’ özelliği tekrar çalıştırılabilir duruma getirildi. Ayarlardan bu özelliği aktif etmeniz yeterli.
  • 3. parti uygulamalarda meydana gelen, Fotoğraflar’dan direkt paylaşımı engelleyen sorun giderildi. Artık Whatsapp, Messenger gibi diğer uygulamalardan fotoğrafları paylaşabilirsiniz.
  • Batarya performansı geliştirildi
  • Kilit ekranına durum eklemek için seçilemeyen uygulama sorunu giderildi
  • Klavyenin tahmin ve otomatik düzeltme sorunları giderildi
  • Video kaydı özelliği geliştirildi
  • Sanal sesli mesaj senkronizasyonu iyileştirildi
  • Yapı 10572’de oluşan çift-SIM sorunları giderildi
  • Çince klavyede oluşan ve çalışmayı durdurmaya neden olan hata giderildi.

  Aralık ayından itibaren dağıtımına başlanacak Windows 10 Mobile’ın merakla beklenen Usb Otg ve Split Screen gibi yeni özelliklerinin ise Windows 10 Mobile final güncellemesinden sonra kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 Mobile Yapı 10581 Bilinen Sorunlar

  Microsoft’un bugün yayınladığı Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 güncellemesinde bilinen sorunların listesi yayınlandı.

  [​IMG]
  Microsoft, Ekim ayındaki üçüncü Windows 10 Mobile Insider Preview güncellemesini bugün yayınladı. Yayınlanan güncellemede Yenilikler sunulmazken genel olarak performans geliştirmelerine yer verilmiş. Her Windows 10 Mobile Insider Preview güncellemesinde olduğu gibi bu sürümde de bazı hatalar bulunuyor.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10581 sürümündeki bilinen hatalar ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz:
  Bilinen sorunlar


  • Güncelleme bittikten sonra ilk açılışda 5 dakikalık siyah ekranda bekleme olabilir (acele etmeyin)
  • Uygulama ve medya indirme ve kaydetme alanı ayarları depolama alanında yapılamıyor. Bu nedenle ayarlarınızı geçerli olsa da sıfırlama yapılırsa tümü için varsayılan depolama alanı telefon olacaktır.
  • Bazı uygulamalarda SD karta taşıdıktan sonra çökme sorunu oluşabilir. Yeniden başlatma bu sorunları çözecektir.
  • Farklı çözünürlükteki cihazdan alınan yedekler kurulursa Başlat Ekranı sorunları oluşabilir. Eylem merkezinden Ayarlar menüsüne girip Başlat Ekranı arkaplanını değiştirmek bu sorunu çözecektir.

  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için artık son hazırlıklarını yapıyor. Zaten Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10572 sürümünden itibaren neredeyse sorunsuz çalışan Windows 10 Mobile, yayınlanacak son iki üç yapı ile finale ulaşacak gibi görünüyor.
  Aralık ayından itibaren dağıtımına başlanacak Windows 10 Mobile’ın merakla beklenen Usb Otg ve Split Screen gibi yeni özelliklerinin ise Windows 10 Mobile final güncellemesinden sonra kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows 10 Mobile için RTM sürümü olarak yayınlamaya hazırlandığı Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün ekran görüntüleri sızdırıldı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için sona yaklaştı. Bir kaç gündür gelen haberler ise Windows 10 Mobile güncellemesinin Windows 10 ile birlikte Yapı 10586 sürümünde Threshold 2 güncellemesine yükseltileceğini ve sürümün Windows 10 Mobile için RTM (Release to Manufacturing) sürümü olacağını gösteriyor.
  WMPoweruser adlı Windows üzerine haberler yayınlayan bir site Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün ekran görüntülerine ulaştı. Herhangi yeni bir özelliğin göze çarpmadığı ekran görüntülerinde Microsoft’un genel olarak kozmetik hatalar ve performans iyileştirmelerine odaklandığını gösteriyor.
  Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün önümüzdeki hafta Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcıların test etmeleri içim sunulması bekleniyor. Öte yandan Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul da twitter’da yaptığı açıklamada şirket içi test ekibinin çok iyi durumda olan bir kaç yapıyı test ettiğini ve bu hafta sonundan önce yeni bir yapı yayınlayabileceklerini belirtti.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için henüz kesin bir tarih açıklamamakla birlikte bazı resmi sosyal ağ hesapları güncellemenin belirlenen cihazlar için Aralık ayından itibaren dağıtımına başlayacağını belirtmişti.
  Microsoft nihayet Windows 10 Threshold 2 güncellemesini 10586 numaralı Yapı dosyası ile imzalayarak tamamladı. Peki Windows 10 Sonbahar Güncellemesi ne zaman gelecek? Detaylar haberimizde…
  [​IMG]
  Microsoft, 29 Temmuz tarihinde, ilk Windows 10 güncellemesini yayınlamaya başlamış ve büyük beğeni kazanan Windows 10, kısa sürede rekor sayıda indirme rakamına ulaşmıştı. Hem akıllı telefonlarda mobil sürümü hem de pc, tablet ve oyun konsolu Xbox’larda masaüstü sürümü ile Windows 10’u kullanıma sunmaya hazırlanan Microsoft, Windows 10 için önemli bir güncellemenin eşiğinde.
  [​IMG]

  Windows Insider programı çerçevesinde hem mobil hem de pc sürümü için geliştirme çalışmaları devam eden Windows 10 işletim sistemi için Microsoft’un Sonbahar Güncellemesi adını verdiği “Windows 10 Threshold 2” güncellemesi artık tam anlamı ile hazır. Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Microsoft, Windows 10 Threshold 2 güncellemesini Yapı 10586 sürümü ile hem akıllı telefonlar hem de PC’de için tamamladı ve sertifika imzası atıldı.
  Windows 10 Mobile Yapı 10586 Threshold 2 güncellemesi ile mobil cihazlar için çok fazla yeni özelliğin kullanıcılara sunulması beklenmiyor. Zira Microsoft, final güncellemesine kadar sistem kararlılığı ve performans iyileştirmelerine odaklanacağını açıklamıştı. Fakat Yapı 10586 ile masaüstü kullanıcıları için bir çok yeni özellik sunulacak.
  Daha önce 10 Kasım’da yayınlayacağı iddia edilen Windows 10 Threshold 2 güncellemesi ile ilgili Microsoft’tan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat gelen bilgilere göre Windows 10 Threshold 2 güncellemesi, 12 Kasım’da bilgisayar kullanıcıları için sunulmaya başlanacak. Akıllı telefonlarda ise RTM sürümü olacak olan Yapı 10586’nın Windows Insider kullanıcıları için önümüzdeki hafta sunulması bekleniyor.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesini yayınlamaya hazırlanırken çeşitli kaynaklardan bu güncelleme hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.
  [​IMG]
  Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Yapı 10586 sürümü ile Windows 10 Mobile RTM sürümünü hazırladığı ve sertifika imzası atıldığı iddiaları gelmişti. Windows 10 Mobile Yapı 10586’nın genel dağıtım sürümü olduğu Çin’deki bir şirket içi test ekibi kullanıcısı tarafından da doğrulandı.
  Yapı 10586’nın son derece stabil ve kozmetik hata içermediğini belirten Çinli test kullanıcısı, bilinen bir hata dışında hataya da rastlamadıklarını belirtti. Bilinen tek hata olarak ise bazı cihazlarda hard reset sonrası bazı cihazların reboot döngüsüne girdiği belirtiliyor.
  [​IMG]
  Bu arada yukarıdaki ekran görüntüsüne dikkat ettiyseniz güncelleme detaylarında güncellemenin kaç mb boyuta sahip olduğu da yazıyor. Bu durumda Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün 744.97MB boyuta sahip olacağını söyleyebiliriz.
  Microsoft, bilindiği üzere Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Mobile güncellemesi için erken sürümleri kullanıcılara test ettiriyor. Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün de genel dağıtıma sunulmadan önce Windows Insider kullanıcıları tarafından test edilmesi için bu hafta ya da önümüzdeki hafta başlarında yayınlanması bekleniyor.
  Son olarak gelen haberlerde, Windows 10 Mobile güncellemesinin bazı cihazlarda için operatörler tarafından yakın zamanda başlayacağına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili Microsoft cephesinden ise şimdilik herhangi bir açıklama gelmedi.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 için ilk büyük güncellemesini Windows 10 Yapı 10586 sürümü ile yayınlamaya hazırlanıyor.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, Temmuz ayında Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak kullanıma sunmuştu. Kısa zamanda büyük beğeni kazanan ve rekor düzeyde indirme sayısına ulaşan Windows 10 güncellemesi için ilk büyük yükseltme çok yakında kullanıcılara sunulacak.
  Windows 10 Yapı 10586 sürümünün Windows 10 için ilk büyük yükseltme olacak Windows 10 Threshold 2 güncellemesi olduğu iddia ediliyordu. Bu iddiaları güçlendiren gelişme, Microsoft’un Windows 10 Yapı 10586 sürümünü Insider programı çerçevesinde Slow Ring için yayınlaması ile yaşandı. Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul, twitter’da yaptığı duyuru ile Windows 10 Yapı 10586 sürümünün Windows Insider programında Slow Ring için yayınlandığını duyurdu.

  Twitter’da gelen bir soru üzerine açıklama yapan Gabriel Aul, Slow Ring (Yavaş Halka) için yayınlanan bu sürümün geçtiğimiz hafta Fast Ring (Hızlı Halka) sürümü ile aynı olduğunu ve herhangi bir sürüm farkı bulunmadığını belirtti.
  Windows 10 Yapı 10586 sürümü, oldukça kararlı ve hızlı çalışmasının yanında sahip olduğu yeni özelliklerle de dikkat çekiyor. Özellikle Cortana dijital sesli asistanın yeteneklerindeki geliştirmeler, Microsoft Edge tarayıcıda yapılan geliştirmeler ve daha fazla kişiselleştirme seçenekleri bu yalıda öne çıkan değişiklikler olarak göze çarpıyor. Windows 10 Yapı 10586 sürümünün Windows 10 Mobile için de RTM sürümü olarak kullanıcılara dağıtılacağı tahmin ediliyor.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Yapı 10586 sürümünü yayınlamış, çok kusa bir süre içerisinde de Windows 10 Mobile Yapı 10586 sürümünün yayınlanması bekleniyordu. Bugün Windows 10 Yapı 10586 sürümünün Geliştirici araçlarının indirme linkleri internete sızdırıldı.

  [​IMG]
  Microsoft, son günlerde yoğun bir şekilde Windows 10 ve Windows 10 Mobile güncellemelerine odaklanmış durumda. Gelen bilgilere RTM sürümü olacağının iddia edilen Windows 10 Yapı 10586 sürümü Windows Insider programı kullanıcıları için bilgisayarlarA sunuldu fakat mobil tarafta bekleme devam ediyor. Yeni güncellemenin yayınlanmasını bekleyen başka bir grup da geliştiriciler.


  [​IMG]

  Microsoft Windows Insider PC sürümü için Yapı 10586’yı yayınlayalı birkaç gün oldu. Birçok kişi bu sürüm için çeşitli geliştirme kitleri kullanılabilirliği hakkında sorular soruyor fakat Microsoft WDG Mühendislik Sistemleri Takımı Başkan Yardımcısı Gabriel Aul’un konu ile açıklaması şu şekilde olmuştu:
  [​IMG]


  Bugün, mobil emülatör de dahil tüm geliştirme kitleri bağlantıları da internete sızdırıldı. Aşağıda paylaştığımız bağlantılar, Microsoft’un kendi depolama sunucuları altındaki bağlantılardır bu nedenle bağlantıların kaynağı hakkında endişeye gerek yok.


  Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin iki yıl içinde en az bir milyar kullanıcıya ulaşmasını hedefliyor. Bu nedenle yarın Xbox One için kullanıma sunulması beklenen Windows 10 Yapı 10586 sürümünün aynı zamanda Windows 10 Mobile Insider Preview sürümünün de yayınlanması bekleniyor.
  [​IMG]
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile için RTM sürümü olarak yayınlamaya hazırlandığı Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 sürümüne ait ekran görüntüleri internete sızdırıldı.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için artık son hazırlıklarını yapıyor. Bu ay içinde Windows Insider programı dahilinde RTM sürümünü kullanıcılara test için dağıtması beklenen Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü test ediyor.
  [​IMG]

  Bugün winbeta.com sitesi tarafından paylaşılan görseller, Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586 11 sürümüne ait ve mevcut kullanımda olan Yapı 10581 sürümüne göre göze çarpan önemli bir değişiklik yok gibi görünüyor.
  [​IMG][​IMG]
  Microsoft Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul, geçtiğimiz hafta twitter’da gelen bir soru üzerine yeni yapıyı yayınlamak için bir kaç güne daha ihtiyaçları olduğunu belirtmişti. Bu açıklamayı göre bu hafta yayınlanmasına kesin gözüyle bakılan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586 sürümünün ekran görüntülerinde görülen 10586.11 derlemesi ile mi geleceği yoksa daha yeni bir sürüme mi sahip olacağı henüz bilinmiyor.
  Microsoft, Windows Insider programı dahilinde yayınladığı güncellemeler üçün genel olarak Salı ve Perşembe günlerini tercih ediyor. Bu nedenle yayınlanacak yeni yapının yarın akşam saatlerde Windows Insider kullanıcıları için sunulması bekleniyor.
  Öte yandan Windows 10 Mobile işletim sistemi yüklü akıllı telefonları satışa çıkarmaya başlayan Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesini mevcut Windows Phone telefonlar için Windows Insider test sürecinden sı ra yayınlayacak. Herhangi olumsuz bir geri bildirim oluşmazsa Windows 10 Mobile güncellemesinin bu ay içinde OTA üzerinden seçili birinci akıllı telefonlara dağıtılmasına başlanması bekleniyor.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, yaklaşık bir haftadır Windows Insider kullanıcıları tarafından heyecanla beklenen Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü nihayet yayınladı.
  [​IMG]
  Microsoft, bugün Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul’un twitter ve resmi Windows blog üzerinden yaptığı duyuru ile Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü Windows Insider kullanıcılarına sundu.
  Bir çok farklı kaynaktan gelen bilgilere göre RTM sürümü olacağı belirtilen Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünde bilinen bazı hatalar giderilirken bazı sorunlar ise devam ediyor. Devam eden sorunların genel kullanıma etki etmeyeceğini hatırlatalım.
  [h=3]Giderilen Sorunlar[/h]
  • Farklı çözünürlüklerde telefonu yeniden kurduğunuzda bozulmuş başlangıç ekranı sorunu bu yapı ile birlikte giderildi.
  • SD kart destekli telefonlarda 10581 yapısı ile karşılaşılan kaydetme konumu sorunu bu yapı ile giderildi. Kaydedeceğiniz dosyaları ve indireceğiniz verilerin nereye kaydolacağını seçebilirsiniz.
  • Uygulamalar SD karta taşıdığında oluşan uygulama çökme sorunu giderildi.
  • Mesajlaşma + Skype ve Mağaza uygulamalarının sunucu tarafındaki sorunları giderildi.
  • Sürdürülüyor ve yükleniyor ekranları artık yok denecek kadar az düzeye indirildi.
  • Fiziksel kamera tuşu olan telefonlarda tuşun çalışmama sorunu giderildi.
  • Mağazadan uygulamalar ve oyunlar daha tutarlı şekilde indirilebiliyor.
  Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 sürümü ile giderilen Sorunlar bu şekilde sıralanıyor. Dilerseniz bir de devam eden ya da bilinen sorunlara göz atalım.
  [h=3]Bilinen sorunlar[/h]
  • Yapı 10581’de keşfedilen bir sorun yapı 10586’ya geçildiğinde cihazı sıfırlarken, yeniden başlatma döngüsüne ve açılmama sorununa neden oluyor. Eğer Windows logosunda takılı kalırsa yapacağınız işlemler şu şekilde; Ses kısma ve güç tuşuna telefon titreyene kadar basılı tutun. Titredikten hemen sonra ses kısma tuşuna basın; ünlem işareti çıktığında sırasıyla; ses arttırma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Bu hatadan kaynaklı olarak mutlaka güncellemeden önce yedekleme yapın.Eğer daha tutarlı bir kurulum istiyorsanız; Windows Recovery Tool kullanabilirsiniz.
  • Silverlight ile geliştirilen uygulamalar önceki yapılarda olduğu gibi bu yapıda da çalışmıyor. 30 Kasım’da yayınlanacak olan Visual Studio 2015 Güncelleme 1’in ardından UWP uygulamalarını cihazınıza gönderebilirsiniz.
  Microsoft’un açıkladığı giderilen ve bilinen sorunlardan oluşan Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 sürümü değişiklik listesi bu şekilde. Fakat her zaman olduğu gibi bu yapıda da kullanarak keşfedllecek bazı değişiklikler var. Onları da detaylı inceledikten sonra sizlerle paylaşacağız.
   
 13. Tamerbond
  Offline

  Tamerbond Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2015
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz emeğinize sağlık
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü Windows Insider Fast Ring için yayınlamıştı. RTM sürümü olduğu düşünülen Yapı 10586.11 şimdi de Slow Ring için yayınlandı.
  [​IMG]
  Akıllı telefon pazarının küçük bir orana sahip olmasına rağmen üçüncü büyük platformu olan Windows Phone platformu, Windows 10 Mobile güncellemesi için artık gün sayıyor diyebiliriz. Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü Windows Insider kullanıcılarına Fast Ring için yayınladıktan sonra bugün de Slow Ring için yayınlandı.
  Microsoft, mobil pazarda var olan iddiasını artırmak için Windows 10 Mobile güncellemesi ile oldukçaiddialı bir güncelleme hazırlıyor. Baştan aşağıya yenilenen Windows Phone ara yüzü Windows 10 Mobile güncellemesi ile yeni özellikler de kazandı. Günlerdir RTM sürümünün hazır olduğu iddia edilen Windows 10 Mobile’ın Yapı 10586.11 sürümünü Windows Insider Slow Ring için yayınlayan Microsoft, bir nevi bu iddiaları daha da güçlendirdi.

  Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul’un twitter üzerinden duyurduğu Windows Insider Slow Ring için Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 güncellemesinin artık kararlı sürüm olarak tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor. Tabi bu dağıtım başlamadan önce cihazlar için entegrasyonu sağlayan firmware yazılımını Çin da tamamlanması gerekiyor.
  Windows 10 Mobile güncellemesi, Continuum for Phones, arka plan görüntüsü, manuel dpi ayarı, yenilenmiş Ayarlar menüsü, evrensel uygulama platformu ile pc deneyimi yaşatan uygulamalar ve daha bir çok yeniliğin sahip. Bugün satışa sunulan ve önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de satışa sunulması beklenen Lumia 950 ve Lumia 950 XL de Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 sürümü ile kullanıcılara sunuluyor.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows Insider programı için yayınlayacağı bir sonraki Windows 10 Mobile sürümü hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.
  [​IMG]
  Microsoft, son olarak 18 Kasım tarihinde Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10586.11 sürümünü Windows Insider kullanıcılarına sunmuştu. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre bir sonraki Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü Yapı 10586.17 derleme numarası ile gelebilir.

  [​IMG]
  Microsoft, geçtiğimiz günlerde Lumia 950 ve Lumia 950 XL’nin de ön yüklü olarak sstışa sunulduğu Windows 10 Mobile Yapı 10586.11 sürümünü yayınlamış ve aradan geçen iki haftalık süre içinde Windows Insider programı bir sessizliğe bürünmüştü. Bugün Buildfeed üzerinde ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft, Windows 10 Mobile Yapı 10586.17 sürümünü şu anda test ediyor. Bu sürümün bir sonraki Windows Insider sürümü olacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.
  [​IMG]
  Microsoft’un dökümanlarından sızan bilgilerde yaşam döngüsü 16 Kasım itibariyle başlayan Windows 10 Mobile güncellemesi için Yapı 10586.11 sürümünün RTM sürümü olduğu belirtiliyor. Zaten Lumia 950 ve Lumia 950 XL’nin bu sürüm yüklü olarak satışa sunulması da bu iddiayı doğruluyor.
  Microsoft’un Windows 10 Mobile güncellemesi için henüz resmi bir tarih açıklamadığını belirtelim. Fakat Microsoft, Lumia 950 ve Lumia 950 XL’nin Windows 10 Mobile güncellemesi ile satışa sunulmuş olmasını Windows 10 Mobile güncellemesi için başlangıç olarak kabul ediyor. Microsoft Türkiye destek ekibinin bu konuda yaptığı açıklama ise Windows 10 Mobile güncellemesinin Kasım ayında başladığı, ilk grup cihazlar için Aralık ayı ve Ocak ayı başlarında, ikinci grup cihazlar içinse Ocak Şubat döneminde dağıtımın yapılacağı yönünde.
  [​IMG]
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un geçtiğimiz günlerde güncelleştirme sırasında oluşan bazı sorunlar nedeni ile geri çektiği Windows 10 Mobile güncellemesi yeniden indirmeye sunuldu.
  [​IMG]
  Microsoft, geçtiğimiz hafta Windows 10 Mobile işletim sistemi ile satışa sunulan Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 için ilk Windows 10 Mobile güncellemesi olan Yapı 10.0.10586.29 sürümünü kullanıma sunmuştu. Bazı kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine geri çekilen ve Microsoft güncelleme serverlarından kaldırılan Windows 10 Mobile Yapı 10586.29 güncellemesi yeniden indirmeye açıldı.
  Microsoft’un bu güncellemeyi kaldırdığı, Microsoft Answer Topluluk Forumlarında açıklanmıştı. Yapılan resmi açıklamada bazı akıllı telefon kullanıcılarının güncelleme sırasında cihazlarını kapatıp açmak zorunda kaldıkları ifade ediliyordu. Microsoft tarafından yapılan açıklamanın devamında güncelleme bazı cihazlarda %0’da takılıyor ya da kullanıcılar hatalı bir düşük kapasite bildirimi ile karşılaşıyorlardı.
  Microsoft’un bugün yaptığı açıklamaya göre bilinen hatalar giderildi ve Windows 10 Mobile Yapı 10.0.10586.29 sürüm numaralı güncelleme Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 için yeniden aktif edildi. Microsoft basın sözcüsünün yaptığı açıklama şu şekilde:
  “Windows güncelleme sunucusunda meydana gelen anlık bir sorun, sınırlı sayıda bazı telefonların güncelleme yüklemesini etkiledi, Windows 10 Mobile güncellemesinin durdurulmasından sonra sorunu tekrar ele aldık ve 10.586,29 güncellemesini tekrar başlattığımızı duyururuz.”
  Microsoft’un Windows 10 Mobile Yapı 10586.29 güncellemesindeki sorunu giderdikten sonra gelecek geri bidirimlere göre Windows Insider programı için yeni bir yapıyı daha bu hafta Windows Insider kullanıcıları için sunması bekleniyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile için Insider Preview Yapı 10.0.10586.36 güncellemesi yayınlandı.
  [​IMG]
  Microsoft, son günlerde mobil ve masaüstü sistemleri için yoğun bir güncelleme telaşı içinde. Dün akşam saatlerinde Windows 10 için ilk Windows Redstone güncellemesi Windows Insider kullanıcıları için yayınlandıktan sonra bugün de Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10.0.10586.36 sürümü ile toplu güncelleştirme yayınlandı.
  [​IMG]

  Microsoft İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı Gabriel Aul’un twitter üzerinden yaptığı duyuru ile kullanıma sunulan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10.0.10586.36 sürümü genel olarak performans iyileştirmeleri ve stabilite konusunda geliştirmeler içeriyor.
  [​IMG]


  Gabriel Aul, Windows Blog üzerinde yayınladığı duyuru açıklamasında, Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10.0.10586.36 sürümünün bu yıl Windows Insider programı çerçevesinde yayınlanan son Yapı olduğunu ve 2016 Ocak ayından başka yapının Windows 10 Mobile Insider kullanıcıları için yayınlanmayacağını belirtti.
  Windows 10 Mobile Insider programı dahilinde yayınlanacak bir sonraki yapının ise PC ve mobil cihazlar için yayınlanacağını belirten Gabriel Aul, bu sayede bir sonraki Windows 10 Mobile Insider Preview sürümünün de PC’de olduğu ilk Windows Redstone güncellemesi olacağının işaretini vermiş oldu.
  Windows 10 Mobile Redstone güncellemesinin ilk sürümlerinde, dün yayınlanan PC için Windows 10 Redstone ön izleme güncellemesinde olduğu gibi herhangi yeni bir özellik ya da önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor. Genel olarak mühendislik de düzeyinde teknik alt yapıda değişiklikler yapılması beklenen Windows 10 Redstone güncellemesinin sonraki dönemde yapılarında yayınlanacak sürümlerinde ise önemli yenilik ve değişikliklerin gelmesi bekleniyor.
  [​IMG]
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Insider'lara Windows 10 yapısı yağacak!

  Microsoft, Windows 10 için gaza basacağının ilk sinyallerini, Inisder'lar için verdi!

  [​IMG]  Microsoft kısa bir süre önce Windows 10 için ilk Redstone güncellemesi (RS1) olma özelliğini taşıyan 11082 yapı numaralı teknik ön izleme sürümünü yayınlamıştı. Yeni yapı Fast Ring halkası üzerindeki Insider'lar için artık kullanılabilir durumda ancak hızlı dağıtım halkasının da zaman zaman biraz yavaş işlediği oluyor.
  [​IMG]

  Daha doğrusu kullanıcılar bazen birkaç hafta bekleyebiliyorlar ancak Microsoft yetkilisi Gabe Aul artık "daha hızlı" Fast Ring yapılarının hazırlanması gerektiğinin farkında olduklarını, yayınladığı bir blog yazısında dile getirdi.
  Aul, kriterleri gözden geçirdiklerini ve Ocak ayıyla birlikte teknik önizleme yapılarını Windows Insider kullanıcılarına daha hızlı şekilde sunacaklarını söyledi. Microsoft'un kendi iç halkasıyla paralel işleyecek hızlı dağıtım süreci, yeni yapıların kullanıcılarına sunulmadan önce daha sınırlı bir kontrol sürecine tabi olması anlamına geliyor. Bu da yayınlanan yapıların daha fazla sorun içerebileceğini gösteriyor.
  [​IMG]
  Gabe Aul, bununla başa çıkmak için hazır olmayan kullanıcıların Fast Ring halkasından çıkmalarını öneriyor. Aul bunun için Windows Update'in Gelişmiş ayarlar bölümünde yer alan "Slow Ring" seçeneğini etkinleştirmelerini öneriyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü için en son test ettiği yapının 11088 sürümü olduğu ortaya çıktı.
  [​IMG]
  Microsoft, merakla beklenen Windows 10 Mobile güncellemesini henüz yayınlamadı. Yapılan açıklamalara göre Ocak ayında yayınlanması beklenen Windows 10 Mobile güncellemesi için geliştirme çalışmaları ise Redstone yapısı altında devam ediyor.
  [​IMG]
  Bugün Buildfeed üzerinde ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft, Windows 10 Mobile için Yapı 11088 Redstone sürümü üzerinde çalışıyor ve testlere devam ediyor. İddialara göre Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 11088 sürümü ile bazı yeni özellikler de Windows Insider kullanıcılarına sunulacak.
  Microsoft’un geçtiğimiz hafta yayınladığı son Windows Insider sürümünde sonra bir sonraki yapının yeni yılda yayınladığı belirtilmişti. Masaüstü Windows Insider sürümü için Windows 10 Redstone Yapı 11082 sürümünün yayınlanmasından sonra Windows 10 Mobile için ilk Redstone sürümünün yeni özellikler getirmeyeceği daha çok alt yapısal mühendislik çalışmalar içereceği belirtiliyordu. Ortaya çıkan Yapı 11088 sürümü bilgileri ile birlikte bazı küçük yeniliklerin de gelebileceği iddia edildi.
  Microsoft İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı Gabriel Aul’un twitter’da verdiği bilgilere göre bir sonraki Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü yeni yılla birlikte yayınlanacak. Tahminlere göre Ocak ayının başlarında yayınlanacak olan Windows Insider sürümü Windows 10 Mobile için de ilk Windows 10 Mobile Redstone sürümü olacak.


   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için toplu güncelleştirmeler yayınlamaya devam ediyor.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider programında test ettiği Windows 10 güncelleme sürümlerini bu testlerin ardından kararlı sürüm olarak kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Son olarak Windows 10 Yapı 10586.63 sürümünün Windows Insider kullanıcıları tarafından test edilmesinden sonra bu derleme toplu güncelleştirme olarak tüm Windows 10 kullanıcıları için sunuldu.
  [​IMG]
  Windows 10 Yapı 10586.63 sürümü geçtiğimiz hafta Windows Insider programının 2016 yılındaki ilk derlemesi olarak sunulmuştu. Windows 10 Mobile için de Windows Insider kullanıcılarına sunulan Yapı 10586.63, Windows 10 toplu güncelleştirme KB3124263 sürüm numarası ile genel dağıtıma verildi.
  Microsoft bu güncelleme ile önemli bir yenilik getirmiyor, genel olarak hata giderme ve performans iyileştirmeleri üzerinde çalışmalar yapılmış.
  [​IMG]
  Windows 10 İnsider Preview için en son Yapı 11082 derlenmesi kullanıma sunulmuştu. Bu derleme Windows 10 Redstone güncellemesi altında geliştiriliyor. Microsoft İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı Gabriel Aul’un twitter üzerinden yaptığı açıklamada henüz mühendislik çalışmaları yapıldığını belirttiği Redstone güncellemesi ile kullanıcı deneyimi ve kullanıcı ara yüzünün geliştirmeleri, önümüzdeki yapılardan itibaren Windows Insider kullanıcılarının test etmesine imkan sağlanacak.
  Microsoft, Windows 10 için 2016 yılında iki önemli güncelleme yayınlayacak. Windows 10 Redstone altında sunulacak olan bu güncellemelerin ilki yaz aylarında ikincisi ise yılın son çeyreğinde yayınlanacak.
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş