Windows 10 Mobile Yapı 10586.71 Microsoft Güncelleme Serverlarında Hazır

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un Windows 10 Mobile güncellemesinde kararlı sürüm olarak dağıtmaya hazırlandığı Windows 10 Mobile Yapı 10586.71 sürümü, Microsoft’un güncelleme serverlarında ortaya çıktı.

  [​IMG]
  Windows 10 Mobile güncellemesi için artık sayılı günler kaldı. Microsoft cephesinden güncelleme tarihi ile ilgili net bir tarih açıklanmasa da gelen bilgiler güncelleme için çok kısa bir zaman kaldığını gösteriyor.

  Microsoft, 8 Ocak Cuma günü Windows 10 Mobile Yapı 10.0.10586.63 sürümünü Windows Insider Fast Ring için ön izleme olarak yayınlamıştı. Fakat aradan geçen iki haftadan fazla süre içinde bu sürüm Windows 10 Mobile ile çalışan Lumia akıllı telefonlar için yayınlanmadı. Gelen bilgilerde Microsoft’un Windows 10 Mobile için güncelleme planlarına dair bazı bilgiler ortaya çıkmıştı.

  [​IMG]

  Son gelen bilgilerde ise Windows 10 Mobile Yapı 10586.71 güncellemesinin Microsoft Update güncelleme serverlarında hazır olduğu ortaya çıktı. Güncellemenin Microsoft Update serverlarında ortaya çıkması yayınlanma öncesi güncellemenin hazır olduğunu işaret ediyor.

  Güncellemenin 26 Ocak Salı günü Windows Insider programı çerçevesinde ön izleme olarak yayınlanacağı gelen bilgiler arasında. Windows Insider sürümünde sorun çıkmaması durumunda da öncelikli olarak Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 için toplu güncelleştirme olarak yayınlanması bekleniyor. Daha sonra ise Şubat ayı itibariyle mevcut Lumia cihazlar için yayınlanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

  Microsoft, Windows 10 Mobile Yapı 10586.71 güncellemesinin ardından Windows Insider programında ilk Windows 10 Mobile Redstone sürümlerini test için kullanıcılara sunmaya başlayacak. Windows 10 Mobile Redstone için ilk bir kaç yapıda önemli bir değişiklik ve yeni özelliğin gelmesi beklenmiyor. Windows Onecore çekirdeği üzerinde mühendislik çalışmaları ve geriye doğru uyumluluk geliştirmeleri yapılan Windows 10 Mobile Redstone güncellemesinin, ilerleyen sürümlerinde önemli değişiklikler, ara yüz ve kullanıcı deneyimi yenilikleri yapılacağı belirtiliyor.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 Yapı 10586.71, Salı Güncellemesi Olarak PC ve Mobile Insider için Yayınlanabilir

  Microsoft, Windows 10 Yapı 10586.71 sürümünü bilgisayarlar için ve akıllı telefonlar için Salı günü yayınlamaya hazırlanıyor.
  [​IMG]
  Microsoft, 2016 yılı ile birlikte artık çok daha hızlı bir şekilde yeni güncellemeler yayınlayacağını açıklamıştı. Farklı kaynaklardan alınan bilgilere göre Microsoft, önümüzdeki hafta Salı günü Windows 10 masaüstü sürümü için yeni bir güncelleme daha yayınlamaya hazırlanıyor. 12 Ocak’ta yayınlanan Yapı 10586.63 sürümünden sonra pc için şimdi de Yapı 10586.71 sürümü toplu güncelleştirme olarak yayınlanacak.
  Windows Update için yeni güncelleme “Salı Yaması” (patch tuesday) adıyla 26 Ocak Salı günü için planlanıyor. Fakat her güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de son dakika çıkması muhtemel sorun veya sorunlar nedeni erteleme olabileceği belirtiliyor.
  Windows 10 Yapı 10586.71 güncellemesi ile herhangi bir yeniliğin gelmesi beklenmiyor. Bu güncellemenin masaüstü bilgisayarlar, dizüstü ve Surface cihazlar için işletim sistemi optimizasyonları ve çekirdek yapının geliştirilmesini içereceği belirtiliyor. Sürüm değişiklikleri toplu güncelleştirme yayınlandığı zaman ortaya çıkacak fakat yeni özelliklerin beklemediği güncelleme ile küçük düzeltmeler ve mail, Mesajlaşma gibi Windows Çekirdek uygulamalarında geliştirmeler olması bekleniyor.
  Windows 10 Mobile Insider daha hızlı Fast Ring

  [​IMG]
  Microsoft ayrıca gelen bilgilere göre Windows 10 Mobile Insider Preview için de Yapı 10586.71 sürümünü telefonlarda test ediyor. Şubat ayında final güncellemesi olarak dağıtılması planlanan Yapı 10586.71 sürümünün, mevcut cihazlar için yayınlanmadan önce Windows Insider Fast Ring için telefonlara sunulması bekleniyor.
  Microsoft, 8 Ocak Cuma günü Windows 10 Mobile Insider Preview için Yapı 10586.63 sürümünü yayınlamıştı. Ancak bu güncelleme henüz Insider olmayan telefonlar için yayınlanmadı. Gelen bilgilerde Yapı 10586.63 sürümünün pas geçilerek direk olarak Yapı 10586.71 sürümünün kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.
  Microsoft şimdi bir kaç hafta boyunca mobil ve masaüstü Windows 10 sürümlerinde aynı Yapı numarasının sunulmasına öncelik verecek. Microsoft artık masaüstü ve mobil cihazlar için aynı anda insider sürümü yayınlarken, bazı zamanlarda mobil insider için bir kaç günlük gecikmeler olabilir.
  Windows Insider Fast Ring kullanıcıları geçtiğimiz ay sonundan itibaren Windows 10 Redstone sürümünü ifade eden (RS1) sürümlerini kullanmaya başladı. Windows 10 Mobile Insider Preview için Yapı 10586.71 sürümünün Redstone sürümlerinden önceki son yapı olacağı ve Şubat ayından itibaren Windows 10 Mobile Redstone sürümlerinin de Windows Insider programında kullanıcılara sunulmaya başlayacağı belirtiliyor.
   

Sayfayı Paylaş