Windows 10 Kutusu ile ilk tanışma

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un ay sonunda satışa çıkacak işletim sistemi Windows 10'un kutusu göründü. Kutu üzerindeki görsellerde yeni işletim sisteminin çarpıcı özellikleri öne çıkartılıyor.Kutudaki detaylar ise aşağıdaki görsellerde veriyoruz

  [​IMG]

  Microsoft'un ay sonunda satışa çıkacak yeni işletim sistemi Windows 10'un kutusu göründü. Ağırlıklı olarak online olarak satılacak ve ücretsiz güncelleme olarak sunulacak Windows 10'un teknoloji marketlerden satın alınabilecek perakende sürümü de olacak. Bu sürüm için tasarlanan kutuya yer aldığı iddia edilen görseller Neowin.net sitesi tarafından yayınlandı.
  Windows 10'a özel kutu

  Yeni Windows sürümünün kutusu Windows 8.1 sürümünün kutusunu andırıyor. Benzer tasarım öğelerinin yer aldığı kutu üzerinde Windows 10'un bazı özelliklerine de yer veriliyor. Örneğin, Windows 10'un en çarpıcı yeniliklerinden biri olan başlat menüsü, kutu üzerindeki görsele eklenmiş durumda. Ayrıca, resmi duvar kağıdı da kutu üzerindeki arayüzde yer alıyor.
  [​IMG]
  29 Temmuz'da geliyor

  Microsoft'un büyük ses getiren işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz tarihinde kullanıma sunulacak LisanslıWindows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ilk yıl ücretsiz olarak sunulacak işletim sistemi, perakende olarak teknoloji marketlerde de satışta olacak. Bakalım Windows 10 işletim sistemi kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi?Detayları beklemekteyiz.Sürpriz haberlerle sizlerle birlikte olacağız.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’un nihai versiyonunu iki hafta sonra yayınlayacak. Yayın tarihine kalan süre azalırken, işletim sisteminin kutularına ait görüntüler de internete sızdı. Alman internet sitesi WinFuture tarafından yayınlanan kutu tasarımı, oldukça basit çizgilere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Windows 10’un Home ve Pro versiyonları için iki farklı kutu tasarlanırken, her iki tasarımda da masaüstüne ait ekran görüntüsü ortaya yerleştirilmiş. Home versiyonun kutusunda beyaza mavi eşlik ederken, Pro versiyonda mavinin yerini mor alıyor.
  Windows 10, USB belleklerde satılacak ilk Windows sürümü olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahip. USB belleklerin kutu tasarımı da, CD’li kutunun tasarımıyla birlikte internete sızdı. Windows 10’un USB bellek kutularında ekran görüntüsü yerine Windows logosu tercih edilmiş. Home versiyonunda mavi renkle boy gösteren Windows logosu, Pro versiyonda mora dönüşüyor.
  Yeni kutulara rağmen, Microsoft yakında Windows’u kutulanmış biçimde satmaya tamamen son verebilir. Windows’u “servis” olarak konumlayan bir modele doğru geçiş yapan Microsoft, gerekli güncellemeleri internet bağlantısı aracılığıyla dağıtmayı planlıyor. Bazı Microsoft çalışanlarının Windows 10’u “son sürüm” olarak anmaları da, önümüzdeki güncellemelerin tamamen internet üzerinden dağıtılması ihtimalini artırıyor. Windows 10’un kutulu versiyonlarının 29 Temmuzdan sonra raflardaki yerini alacağını belirtmekte fayda var. 29 Temmuzdan itibaren Windows 10 keyfini yaşamak içinse güncellemeyi çevrim içi ortamda edinmek gerekiyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Windows 10 işletim sistemini kutulu olarak da satacak olan Microsoft, kutularda hayli sade bir tasarımı seçmiş gibi görünüyor.

  Resmen 29 Temmuz tarihinde satışa çıkacak olan Windows 10, kullanıcıların büyük kısmına internet üzerinde indirme yoluyla ulaştırılacak. Ancak Microsoft interneti kısıtlı kullanıcıları da unutmayacak ve Windows 10’un kutulu sürümlerini de piyasaya çıkaracak. Bu kutuların neye benzeyeceğini merak ediyorsanız, tasarımların internete sızdığını görmek sizi memnun edecektir.
  Windows 10’un birden fazla sürümü olacak, en çok satılması beklenen sürümler ise Home ve Pro. Home Edition 119 dolar fiyatla satışa çıkacak, son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak tüm özelliklere sahip olacak. 199 dolardan satışa çıkacak olan Pro Edition ise günlük kullanıcının pek işine yaramayacak kurumsal özelliklere sahip olacağından, kurum ve işletmeler tarafından tercih edilmesi öngörülüyor.
  Microsoft bu kez kutulu sürümleri sadece DVD üzerinde çıkarmakla yetinmeyecek. Taşınabilir USB belleklerin artık standart veri depolama birimleri haline gelmesinden yola çıkan Microsoft, Windows 10’u USB bellek üzerinde de sunacak. Aşağıda da görebileceğiniz üzere, USB bellek sürümünün kutu tasarımı aşırı sade denebilir.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Eğer Windows 10’u USB yerine DVD üzerinde almak isterseniz, o zaman aşağıdaki gibi kutu tasarımlarıyla karşılaşacaksınız demektir. Microsoft bu kutuların tasarımlarını daha detaylı yapmış ve Windows 8’den kaçanları çekebilmek için klasik Windows Başlat menüsünü içeren bir ekran görüntüsü kullanmayı da ihmal etmemiş.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş