Windows 10 Hakkında Her Şey

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un adıyla şaşırtan yeni işletim sistemi Windows 10 resmen tanıtıldı. Önizleme sürümü yarın yayınlanacak Windows 10'un yeni özellikleri
  [​IMG]Herkes Windows 9'u beklerken Microsoft büyük sürpriz ile Windows 10 tanıtımını gerçekleştirdi. Şaşıtıcı bir hamle olarak görülebilecek bu yenilikle Microsoft'un hem daha fazla ilgi çekmeyi, hem de yeni işletim sistemi ile Windows 8 arasındaki farklılıkları vurgulamayı amaçladığı söylenebilir. Zira Windows 8 ile revizyonizmdenradikal değişimlere yelken açan şirket, Windows 10 ile hem bir adım geri çekiliyor hem de arayüzde yeniden önemli değişikliklere imza atıyor
  Huzurlarınızda Başlat Menüsü  [​IMG]

  Geri çekilmeden kastımız tabii ki çok tartışılan "başlat menüsü - modern arayüz" tartışması. Aynı konuyu tekrarlayıp Windows 8'in yayınladığı günden beri süregelen tartışmayı açmaya gerek yok. Başından beri sevilmeyen ve dokunmatik olmayan masaüstü sistemlerdeki kullanım zorluklarından yakınılan modern arayüz bir adım geriye çekilmiş durumda. Bir başka değişle; Microsoft, Vista'dan sonra bir kez daha kullancı deneyiminin önemini hatırlayıp, dayatma ile kitlelerin değişime zorlanamayacağı anlamış oluyor.
  Revize edilmiş klasik bir yapı

  Peki ya yazılım devinin Windows 10 ile getirdiği değişimler ve yenilikler neler? Ne kadar yenilikten sayarsınız bilinmez ama arayüzdeki en büyük yenilik tabii ki başlat menüsü. Haksızlık etmeyelim, başlat menüsünün geri gelmesi belki yenilik değil ama kendi içinde yenilikler içeren, hatta neredeyse tamamen elden geçirilen bir yapı söz konusu.
  Canlı kutucuklar yine iş başında  [​IMG]

  Microsoft tarafından yayınlanan ilk tanıtım videosuna bakılırsa, daha önce ortaya çıkan ekran görüntülerini doğrulayan bir başlat menüsü kullanıcıları bekliyor. Modern arayüzün temel taşı olan canlı kutucuklarla revize edilmiş yeni başlat menüsü, hem Windows 8 esintilerini taşıyor hem de klasik Windows deneyimini kullanıcılara sunuyor. Canlı kutucuklar klasik başlat menüsü öğelerinin hemen sağ tarafında yer alıyor. Bu bölüme favori web siteleri, favori uygulamalar ve kişiler eklenebiliyor. Canlı kutucuklar tıpkı Windows 8'de olduğu gibi otomatik olarak güncelleniyor ve kullanıcılara bildirim sağlıyor.
  Arama tekrar yerli yerinde  [​IMG]

  Windows 10 ile gelen bir diğer yenilik ise arama satırının tekrar başlat menüsündeki yerini alması. Klasik yapısıyla dikkati çeken yeni arama sistemi hem lokal arama hem de web üzerinde arama gerçekleştiriyor.
  Tam ekran dayatmasına son  [​IMG]

  Arayüze yönelik geliştirmelerden bir diğeri ise tam ekran uygulamalara yönelik. Windows 8 ile birlikte kullanıma sunulan Windows App Store uygulamaları işletim sisteminde tam ekran olarak çalışmaktaydı Windows 10 ile birlikte tam ekran uygulamalar artık tamamen kullanıcının kullanım tercihine bırakılmış durumda. Kullanıcılar Windows App Store uygulamalarını ister tam ekran, isterlerse yeniden boyutlandırarak kullanabilecek.
  Yeni multitask deneyimi  [​IMG]

  Microsoft'un Windows 10 ile birlikte el attığı alanlardan birisi de masaüstü görünümü. Yeni sürümde Multitask ekranını derleyip toparlamaya çalışan şirket, OS X'in Mission Control özelliğini andıran yeni bir yapı oluşturmuş. Böylec, masaüstü üzerinde açık olan pencereler kolayca görüntülenip istenilen uygulamaya geçiş yapılabiliyor. Ayrıca, sanal masaüstü özelliği sayesinde birçok uygulamayı tek masaüstünde görüntülemek yerine iş ve eğlence gibi farklı amaçlara yönelik masaüstleri tasarlanabiliyor.
  Daha fazla tuttur!  [​IMG]

  Uzun süredir Windows sürümlerinde bulunan "snap" özelliği de Windows 10 sürümünde revizyondan geçirilmiş durumda. Artık aynı anda ekranda 4 ayrı pencere görüntülenebilecek. Ayrıca Windows 10, uygulamaların ekranda nasıl yerleştirilebileceği hakkında ipuçları da sağlayacak.
  Final sürümü ne zaman gelecek?

  Yarın kullanıma sunulacak ilk ön izleme sürümü ile öncelikli olarak masaüstü PC deneyimine odaklanacak. Windows 10'un önümüzdeki aylarda sağlanacak geribildirimler ile şekilleneceği ve geliştirileceği belirtiliyor. Windows 10 final sürümünün 2015 yılı ortalarında, Microsoft BUILD konferansından sonra sunulması tahminler arasında. Bakalım Windows 10 final sürümü ne zaman gelecdek?
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un 21 Ocak tarihinde düzenlediği basın toplantısında duyurduğu en son güncellemeleri içerenTeknik Ön İzleme sürümü yayınladı.
  Yayınlanan son sürümünde Windows 10, yeni Cortana entegrasyonu, Microsoft’un Continuum olarak adlandırdığı yeni tablet arayüzü, Başlat menüsünde veWindows 10 kullanıcı arayüzünde yapılan düzenleme ve değişiklikler, yeni bir Xbox uygulaması yer alıyor.
  Microsoft’un ayrıca Aksiyon Merkezi üzerinde yaptığı birçok yenilikte yayınlanan son test sürümünde yer alıyor.
  Fotoğraflar uygulamasının da yeni özelliklere kavuştuğu yayınlanan son Teknik Ön İzleme sürümü, gelecek sürümlerle beraber mail ve Haritalaruygulamalarına da güncelleme sunacak.
  [​IMG]
  Nasıl Kurulur?
  Windows 10’un hali hazırda ön izleme sürümünü kullananlar, bilgisayarlarında Ayarlar uygulamasına giriş yaparak yayınlanan en son sürüme kolaylıkla geçiş yapabilecekler.
  Türkçe dil desteği de sunan son sürüme ayrıca sanal makine veya sıfırdan kurulum yapmak isteyenler için ISO dosyası da yayınlanmış durumda. ISO dosyasını indirmek içinse

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayabilirsiniz.

  Microsoft’un yeni internet tarayıcısı olan Spartan ve Xbox One oyunlarını ağ üzerinden oynayabileceğimize olanak sağlayacak işlevler ise gelecek sürümlerdeyayınlanacak.
  Yayınlanan bu Teknik Ön İzleme sürümünün birçok hata içerebileceğini debelirtmekte fayda var.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener ile Windows 10 hakkında keyfli bir röportaj hazırladık. Bakalım Windows 10 bizlere neler sunacak?
  [​IMG]Son günlerin en çok konuşulan gelişmesi Windows 10'un nihayet çıkıyor olması. Herkes Windows 10'un ne zaman çıkacağını, ne kadar olacağını, nasıl ve hangi yenilikleri sunacağını merak ediyor. Biz de Windows 10'un yenilikleri başta olmak üzere Cortana gibi pek çok önemli konuyu Microsoft'a sorduk.
  Microsoft İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener ile Windows 10 hakkında keyfli bir röportaj hazırladık.
  Windows 10 Bizlere Neler Sunacak?

  Xbox entegrasyonu, DirectX 12, Windows 8'e göre daha yüksek performans, Cortana, ücretsiz güncelleme desteği ve pek çok büyük yenilikleri bizlere sunacak olan Windows 10'u, bir de Microsoft tarafından dinledik.
  Daha önce haberini yaptığımız gibi Cortana ve Microsoft'un diğer mobil uygulamalarını da masaya yatmış
  Bu arada Windows Server 2003'e verilen destek artık sona eriyor. Windows Server 2003 kullananlar, yapması gerekenler ve kolay geçiş imkanlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirler.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10’da sunacağı AllJoyn isimli bir özellik ile birlikte devrim yaratmayı ve bunu tüm dünyada yaygın haline getirmeyi amaçlıyor.
  [​IMG]
  Microsoft’un hazırladığı yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte gelen yenilikler arasında AllJoyn isimli bir yenilik daha eklendi. Bu özellik Windows 10 işletim sisteminin ne kadar günlük yaşama entegre edildiğini gözler önüne sermeyi başarırken, 29 Temmuz’da kullanıcıya dağıtılmaya başlanılacak.
  Windows 10’da yer alan AllJoyn özelliği tüm ev aletleri ile birlikte iletişim içerisinde kalmanızı sağlayacakken, bu projenin üzerinde Kasım ayından beri çalışılıyor. Evde alt yapısı uyumlu olan elektronik aletleri kumanda edebilen sistem, havalandırma, klima, buzdolabı ve kahve makinalarını bile dışarı da olsanız da çalıştırma imkanı sunuyor.
  Bu teknolojiye uyumlu olarak elektronik cihaz geliştiricilerinin üretim sağladığı belirtilirken, bu firmalar arasında Electrolux, Honeywell ve LG’nin yer aldığı belirtiliyor. Çalışmaların gizli gizli sürdürüldüğü açıklanırken, bu teknolojiyi taşıyan cihazların Samsung cephesinden de üretileceği ve bu teknolojinin Windows 10 Mobile işletim sistemli cihazlarda da bulunacağı belirtiliyor.
  Microsoft AllJoyn olarak isimlendireceği bu özelliğin 5 yıl içerisinde tüm dünyada yaygınlaşacağını ve artık kullanmayan hiçbir ailenin kalmayacağını savunuyor.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Windows 10 Transformation Pack İndir 4.0 TemaWindows 10 Transformation Pack,32x64bit uyumlu windows 10 temasıdır Windows’u 8.1 / 8/7 / Vista / XP sistemler için yapılmış
  fatklı görsellikte kaliteli bir tema,Windows 10 Transformation Packv4.0 denemek isteyenlere.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  NOT: Sistem geri dönüşüm noktası oluşturunuz ilk başta————————————————————-Boyut:100-mb
  Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
  Tarama: Webroot. / Durum Temiz————————————————————–

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  (((Alternatif)))

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone platformunu baştan yarattığı Windows 10 Mobile güncellemesi ile gelen yeniliklerin incelemeye devam ediyoruz.
  [​IMG]
  Windows 10 Mobile Yeniliklerini anlattığımız ilk yazımızda yedekleme özelliklerine değişmiştik. Yazılım devi Microsoft, Windows Phone platformunun ikinci büyük güncellemesi Windows 10 Mobile güncellemesi ile kullanıcı ara birimini baştan aşağı yeniliyor.
  Windows 10 Mobile güncellemesi ile ara yüzde yapılan değişikliklerde kişiselleştirme seçeneklerinin de arttığını görüyoruz. Öncelikle yeniden yapılandırılan “Ayarlar” menüsü kullanımı artık daha kolay. Ayarlar menüsünde “Kişiselleştirme” seçenekleri ise tek başlık altında toplanmış. Kişiselleştirme menüsüne girdiğimizde ise bu ayarların flört farklı başlık altında toplandığını görüyoruz.


  • Başlat Ekranı
  • Renkler
  • Sesler
  • Kilit Ekranı

  Başlat Ekranı

  Başlat ekranı ayarlarında artık yeni özellikler mevcut. Windows Phone 8.1 güncellemesi ile birlikte sunulan Canlı Karolar için parallax arka plan desteğine ek olarak “tam ekran” arka plan desteği de getiriliyor. Bu sayede Başlat ekranı arka planı için Canlı Karo, Tam Ekran ve boş seçenekleri ile üç farklı ayar tercihi bulunmakta.
  [​IMG]
  Başlat Ekranı arka plan resmini tam ekran olarak seçerseniz ayrıca bir seçeneğiniz daha oluyor. Bu da şeffaflık ayarı. Tam ekran arka plan görüntüsü üzerinde canlı kartların şeffaflık ayarını da burada bulunan slider ile istediğiniz ayara getirebilir ve aynı ekranda Başlat ekranı ön izlemesinden kontrol edebilirsiniz.
  Renkler

  Windows Phone, kullanıcının arayüzünün her yerinde ekranı süsleyen tema rengine sahip. Tema rengi telefon ara yüzü ve uygulama menüleri dahil hemen yerde görünümü kişiselleştirme sağlıyor. Windows Phone 8.1 güncellemesinde 20 adet olan bu renkler Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte toplamda 48 farklı renk seçeneğine kavuşuyor.
  [​IMG]
  Bu renk seçeneklerini ise iki farklı ana tema üzerine uygulayabilirsiniz. Windows Phone 8.1 güncellemesinde Siyah ve Beyaz olan tema seçenekleri Windows 10 Mobile güncellemesi ile Koyu ve Açık olarak değiştiriliyor.
  Sesler

  Windows 10 Mobile ile telefonunuzun sesleri ile ilgili tüm ayarlar tek başlık altında toplanıyor. Burada telefonun bildirim zil sesini belirleyebilir, özel zil seslerini edinmek için öğretici yönlendirme bağlantısına tıklayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Ayrıca yine Sesler ayar menüsü üzerinden telefon titreşimini açıp kapatabilirsiniz. Son olarak klavye sesleri, kilit sesi, deklanşör sesi ve sistem uyarıları gibi bildirim seslerini de buradan yönetebilirsiniz.
  Kilit Ekranı

  Windows Phone kişiselleştirme ayarlarında son seçenek ise kilit ekranı özelleştirmeleri oluyor. Kilit ekranı arka planı olarak bir fotoğraf arayabilir ya da günlük periyodik olarak günün fotoğrafını kilit ekranınıza getiren Bing Fotoğraflarını seçebilirsiniz. Son olarak kilit ekranı arka planı için kullanıcının belirlediği resimleri kullanıcı tarafından belirlenen periyotlarda değiştiren üçüncü parti uygulamaları Windows uygulama mağazasından edinebilirsiniz.
  [​IMG]
  Kilit ekranında dilerseniz bir uygulamaya yetki vererek ayrıntılı durum görüntülenmesini de sağlayabiliyorsiniz. Bu uygulama dilerseniz bir hava durumu uygulaması ya da anlık durum güncellemelerini gösteren Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ uygulamaları olabilir.
  Kilit ekranı özelleştirmeleri arasında hızlı bildirimleri gösterilecek beş uygulamayı seçme imkanı da bulunuyor. Burada seçeceğiniz uygulamalardan gelen bildirimler, kilit ekranında ikonlarının yanında bildirim sayısı ile birlikte görüntüleniyor.
  Kilit ekranı ayarlarında bir başka ayrıntı ise çalınan müziğin sanatçı resminin kilit ekranında görüntülenmesi. DRM koruması olmayan müziklerin çalınırken albüm kapakları veya sanatçı resmi otomatik olarak kilit ekranında gösterilebiliyor.
  Kilit ekranı ayarlarında altında son olarak ekran zaman aşımı süresini ayarlama ve Gelişmiş Ayarlar butonu altında kilit ekranı güvenliğini sağlamak için şifre belirleme seçeneği bulunuyor.
  Ek Özellikler

  Bu ayarlara ek olarak ek özellikler menüsü altında üretici firmalar tarafından eklenen seçenekler bulunuyor. Bu seçenekler arasında Lumia cihazlarda bulunan Lumia Renk ve Parlaklık profilleri, çift tıkla uyandırma, ekran dokunmatik hassasiyeti ve Navigasyon tuşlarının titreşimini kapatıp açma gibi seçenekler bulunuyor.
  Windows 10 Mobile kişiselleştirme seçenekleri şimdilik bu kadar. Fakat test etmeye devam ettiğimiz Windows 10 Mobile Insider Preview sürümünün son halini almadığını ve ileride yayınlamak yeni sürümlerde değişiklikler yapılabileceğini belirtelim.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, son olarak 14 Mayıs tarihinde yayınladığı Windows 10 Preview Insider Preview güncellemelerine bu akşam bir yenisini daha ekledi. Windows Insider ön izleme programı kullanıcıları yayınlanan yeni Yapı ile birlikte 10136 sürümüne geçiş yaptı.
  Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un da sık sık belirttiği üzere Yapı10080’e oranla oldukça stabil olan Yapı 10136 bazı yeniliklerin yanında önemli bazı sorunlar da gideriyor.
  [h=3]Yapı 10136 ile iyileştirilenler[/h]
  • MMS alma sorunu giderildi
  • Kilit ekranında takılı kalma sorunu giderildi
  • Eylem merkezindeki havada kalma sorunu giderildi
  • Kişiler uygulamasının çok küçük olan yazıları arayüze uyarlandı
  • Eylem merkezindeki Wi-Fi butonu tek tıkla açma / kapama, basılı tutulduğunda Wi-Fi ayarlarına gidiyor
  • Başlangıç ekranına eklenen arka plan ölçeklendirme sorunu giderildi
  • Desteklenen uygulamaların detaylı bilgileri kilit ekranında görüntüleniyor.
  • Sol üst köşede navigasyon tuşlarına basınca çıkan mouse işaretçisi giderildi
  Tabiki bir ön izleme sürümü olduğu için doğal olarak hala bazı bilinen sorunlar da yok değil. Bunlar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Yükseltmenin ardından uygulamaların altında telefon uygulaması kısayolu görünebilir
  • Skype çalışmayabilir, bunun için Windows Phone 8.1’de Skype’ı silip Windows 10’da tekrar kurun
  • Güncelleme yüklendikten sonra telefonunuz kilit ekranında takılı kalabilir. Kesinlikle ellemeyin ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin
  Microsoft, blog yazısında ayrıca bir uyarı daha yapıyor. Windows 10’un yayınlanma tarihi olan 29 Temmuz’un Windows 10 Mobile için de yayınlanma tarihi olarak bilindiği fakat belirtilen tarihin PC yayınlanma tarihi olduğu ve Mobile için kesin tarihin henüz belirlenmesini Microsoft tarafından paylaşıldı. Windows 10 Mobile deneyiminin iyi gittiği, ancak yeni özellikler için ekstra süreye ihtiyaçları olduğu Gabriel Aul tarafından belirtiliyor .
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10 ile XBOX 360 Üzerinden Streaming Desteği[/h][h=2]Windows 10 ile XBOX One ve XBOX 360 konsollarında yer alan oyunları bilgisayarınıza yayın yaparak oynayabileceksiniz.[/h][​IMG]Windows 10 ile birlikte karşımıza çıkacak olan yeniliklerin arasında yer alanlardan bir tanesi de XBOX One için duyurulan oyun paylaşımı özelliğini daha gelişmiş bir şekildeXBOX 360 modellerine de taşımak oldu.Aylar öncesinde yapılan açıklamalar içerisindeWindows 10’un lansmanın da belirli başlı birçok yeniliğin yer aldığı etkinlik içerisinde en fazla dikkat çeken detaylardan bir tanesi ise XBOX One oyunlarının Windows 10 ile birlikte PC üzerinde oynayabilmekti.
  [​IMG]
  Ortaya çıkan bu duruma baktığımız da ise XBOX One DVD’sini PC’ye takarak değilXBOX One üzerinden bilgisayarınız arasında gerçekleşecek olan senkronize sürecini tamamlayarak stream özelliği sayesinde bilgisayarınızda yansıtabilmek şeklinde gerçekleştiriyor.İlk olarak lansman içerisinde açıklanmış olsa bile günümüz içerisinde ortaya atıla bilgilere bakıldığın da ise bu özellik XBOX 360 kullanıcıların da beraberinde getiriyor. İşin özetini açıklamak gerekirse XBOX 360’ınızda sahip olmuş olduğunuz oyunları streaming özelliği sayesinde Windows 10 bilgisayarınızdan oynayabileceksiniz.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Windows 10 İçin Build 10147 Sürümü Yayınlandı[/h][h=2]Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtılan Windows 10 işletim sisteminin Final sürümüne oldukça az bir süre kalırken yetkililer yeni bir Teknik Ön İzleme sürümünü internet ortamından yayınladı. Geliştirilen bu sefer ki Teknik Ön İzleme yapı olarak 10147 sürümü ile birlikte ara yüz konusunda çok büyük değişiklikler gerçekleştirmiş.[/h][​IMG]Windows 10 teknik ön izleme sürümlerine bakacak olursak son dokunuşlar gerçekleştiriyor. Gün içerisinde yapılan açıklamalar sonucunda son sürüm teknik ön izleme sürümünü yayınladı. Kullanıcıları için ara yüz sürecini oldukça renkli bir hale getirdi.
  [​IMG]
  Çıkarılan yapı üzerinde ortaya yeni bir ara yüz beraberinde gelen başlat menüsünde ortaya çılan sıkıntıların yok edildiğini görüyoruz. Windows 10 sürüm olarak 10147içerisinde karşımıza çıkan Microsoft Edge yeni tarayıcısının da açık ve koyu renklerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Geliştirilen Cortana sisteminin de değişikliğe uğradığını görebiliyoruz.
  [​IMG]
  Yeni sürüm içerisinde başlat menüsünün oldukça şeffaf olma nedeniyle ortaya güzel bir görüntü çıkıyor. Böylece masa üzerinde oldukça derin ve ferahlık yaratılmış. Firma tarafından Fast Ring güncelleme seçeneği aktif bir haldeyken Slow Ring kullanıcıları biraz daha bekletiyor.
  [​IMG]   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Optik disk sürücüsüne sahip dizüstü bilgisayar sayısı giderek azalıyor. Yeni dizüstü bilgisayarların önemli bir kısmımda optik disk sürücüsü isteğe bağlı olarak sunuluyor. Bu da media disklerinin yürütülmesi görevini özel cihazlara veya konsollara bırakıyor. Bu trendi dikkate almışa benzeyen Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’u USB flaş belleklerin içinde satmayı da değerlendirdiği konuşuluyor. Söz konusu hamle kulağa önemsiz gelse de, yazılım devinin pazar dinamiklerine uygun hareket etmek için köklü yaklaşımlarından taviz verebileceğini göstermesi bakımından önem taşıyor.
  Son kullanıcılarının önemli bir kısmının Windows deneyimi, yükleme işleminin cihaz üreticisi tarafından gerçekleştirilmesinin ardından başlıyor. Ancak bilgisayar toplama işine girişenler veya ikinci el bir dizüstü bilgisayar alanlar, CD veya DVD’nin 10 yılı aşkın bir süredir yükleme standardı haline geldiğini gayet iyi biliyor.
  “Demode” sıfatıyla tanımlanabilecek bu yükleme araçları hızla gözden düşmeye devam ediyor. Artık yükleme işlemlerinin önemli bir kısmı internetten indirilen dosyalar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. İkincil seçenek olarak ise USB flaş bellek aracılığıyla yükleme ön plana çıkıyor. Microsoft’un da Windows 10 için bu seçeneği tercih etmesi kulağa oldukça mantıklı gelse de, olası sürecin nasıl işleyeceği henüz bilinmiyor.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 PC sürümünün varsayılan duvar kağıdını resmi olarak ortaya çıkardı.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, 29 Temmuz tarihinde yayınlamaya hazırlandığı Windows 10 güncellemesi için son hazırlıklarını yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bazı bilgiler Windows 10 güncellemesi için büyük ve kapsamlı çalışmaların bittiği, artık ince detaylara yoğunlaşıldığı belirtilmişti. Microsoft’un yayınladığı yeni görüntüler bu iddiaları destekler nitelikte.
  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte varsayılan arka plan resmini ve bu resmin hayata geçiş hikayesini anlatan bir video yayınladı. Windows logosunun işlendiği Windows 10 arka plan resmi tamamen dijital ortamda ışık ve lazerlerle oluşturuldu.
  [​IMG]
  [​IMG]


  Windows 10 kişisel bilgisayarların Başlat ekranında varsayılan arka plan resmi olarak gelecek olan görselini ayrıca GIF uzantılı bir de fotoğrafı paylaşıldı. Bu fotoğraf ise Windows 10 güncellemesi ile arkaplan fotoğraflarına GIF desteği gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte bir çok önemli değişiklik gerçekleştiriyor. Öncelikle dünyada bir ilk olan Windows Insider programı ile başlayan değişim, işletim sisteminin tasarım diline ve uygulama ara yüzlerine kadar sayısız yenilik içeriyor. Microsoft, ayrıca tasarıma ek olarak Windows 10 güncellemesi ile birlikte sistem ikonlarını da yeni tasarım diline uygun olarak değiştirdi.

  Windows 10 güncellemesinin ön izleme sürümünü test etmek isteyen kullanıcılar, Windows Insider uygulamasını yükleyerek Microsoft hesapları ile oturum açtıktan sonra Windows Update ile Windows 8.1 bilgisayarlarına Windows 10 Preview YAPI 10130 sürümünü kurabilirler.
  [​IMG]
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, 29 Temmuz öncesi Windows 10'un yeni yapılarını yayınlamaya devam ediyor. Build 10154 sürümü, Windows 10'un son halini gözler önüne seriyor.


  [​IMG]Microsoft, canla başla yeni işletim sistemi windows 10 için çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda Windows 10'un Build 10130 sürümünü yayınlayan Microsoft, şimdi de Build 10154 ile karşımıza çıktı. 29 Temmuz tarihinde Finalsürümü çıkacak olan Windows 10'un yeni yayınlanan sürümü, işletim sisteminin son haline en yakın görünümünü gözler önüne seriyor.
  Windows 10 Build 10154 Neler Getiriyor?

  Windows 10 Build 10154 sürümü ile sistemdeki hatalar giderilmiş veperformans artışları sağlanmış. Bu sürümde; uygulama ve klasör simgeleri, başlat menüsü, müzik uygulaması ve sistem ayalarının Windows 10'unFinal sürümünde nasıl görüneceği yer alıyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Windows 10 hakkında kafaların en çok karıştığı konu, onu ücretsiz olarak edinme konusu. İşletim sisteminin beta sürümü, onu denemek isteyen herkes için şu an itibariyle bedava. Windows 10'un önizleme sürümünü indirmek için tek yapmanız gereken, Windows Insider programına

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , önizleme sürümünü indirmekAncak bu sürüm, 1 Ekim 2015'te süresini dolduracak ve dahası, final sürüm, mevcut sürümden farklı olacak. Microsoft'un telemetri(uzaktan izleme) araçları, final sürümde yer almayacak - böylece finasürüm, daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacak.

  Dolayısıyla Ekim'de Windows 10'u bilgisayarınızda kullanmaya devam etmek istiyorsanız, o tarihlerde çıkacak yeni yapıları yüklemek ZORUNDA olacaksınız. Bunun anlamı, Microsoft'un uzaktan izleme hizmetlerine hep bağlı kalacağınız. Yani ücretsiz yükseltmeye hakkı olmayan bilgisayarlar (örneğin orijinal Windows 7/8 sahibi olmadığı için), hep test makinesi olarak kalacaklar. Microsoft, bunu şu sözleriyle doğrulamıştı: "Windows Insider programını devam ettireceğimiz için, yapıları almaya devam edebileceksiniz. Bu yapılar, Windows Insider programı şartları altında etkinleştirilecek."
  Ancak Microsoft'un çok sık fikir değiştirdiğine şahit olduğumuz için, Windows 10'un çıkış tarihi olan 29 Temmuz'da yine bir değişiklik yaşama ihtimalimiz var. Bu yüzden hayatınızı test makinesi olarak sürdürme olanağının da bir garantisi bulunmuyor.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows 10 Insider Preview için bir hafta içinde üçüncü güncellemesini yayınladı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider Program üyelerine bu hafta büyük bir sürpriz yaparak üç yeni güncelleme birden yayınladı. Son olarak dün akşam yayınlanan yeni güncelleme ile Windows 10 Insider Preview sürümü Yapı 10162 ile güncellendi.
  Microsoft, 29 Temmuz tarihinde Windows 10 güncellemesini kişisel bilgisayarlar ve tabletler için yayınlamaya hazırlanıyor. Yayınlanma tarihi için zaman dağıldıkça Microsoft yazılım geliştirme uzmanları da son hazırlıklarını tamamlıyor. İlk olarak üreticiler için RTM sürümünün bugünlerde yayınlanması beklenen Windows 10 için RTM sürümü öncesinde son Insider Preview güncellemesi olduğu belirtilen Windows 10 Insider Preview Yapı 10162 sürümü dün akşam yayınlandı.
  Son olarak iki gün önce Windows 10 Insider Preview Yapı 10159 sürümü kullanıma sunulan güncelleme ile sayısız hata düzeltmesi ve geliştirmenin yanında yeni bazı özellikler de sunulmuştu. Microsoft’un bu güncelleme ile genel tasarım düzeltmeleri ve sistem kararlılığı üzerine iyileştirmelere gittiği belirtiliyor.
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi için artık son hazırlıklarını yapıyor. Dün akşam Fast Ring için yayınlanan Yapı 10162’nin gerekli testlerin tamamlanmasından sonra Slow Ring için de yayınlanması bekleniyor. Bundan sonra da 29Temmuz’daki yayınlanma tarihine bir iki hafta kala Windows 10 RTM sürümünün dağıtımına başlanacağı tahmin ediliyor.
  Bildiğiniz üzere Windows 10 güncellemesi, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları ile Windows Insider Program üyelerine, yayınlanma tarihinden itibaren ilk bir yıl içinde ücretsiz olarak sunulacak. Daha sonra ise 120$’dan başlayan fiyatlarla satışına devam edilecek.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft çalışanlarından alınan bilgiye göre Windows 10 RTM sürümü bu hafta tamamlanıyor.
  [​IMG]
  Microsoft’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve tüm platformlarını birleştirecek güncellemesi Windows 10, bu hafta itibariyle ile Release to Manifacturer (RTM) sürümüne getirilecek. Microsoft, Windows 10 güncellemesi için sona yaklaştı.
  Sektör kaynaklarından alınan bilgilerde genel görünüme göre Microsoft, bu hafta sona ermeden Windows 10 RTM sürümünü tamamlamak istiyor. Buna gerekçe olarak da Microsoft’un 29 Temmuz’daki resmi dağıtımda önce Windows 10 RTM sürümünü üretim ortakları ve partnerlerine göndermeyi planlaması gösteriliyor.
  Windows 10 RTM sürümü, henüz sisteme evlenmeyen bazı özellikleri daha sonra yayınlanacak olan final güncellemesi ile alacak. Fakat yine de her şeye rağmen RTM sürümü final sürümüne en yakın yazılım sürümü olarak Windows 10 için oldukça önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor.
  [h=3]Evrensel Uygulamalar Geliyor![/h]Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonların yanında, oyun konsolları, nesnelerin interneti ve daha bir çok platformu aynı çekirdek ile tek çatı altında toplamayı amaçlıyor.
  Ara yüzde yapılan değişikliklerle kullanıcıların isteklerine daha fazla cevap veren Microsoft, özellikle mobil ve masaüstü sğrpmlerdrkş uygulama ara yüzlerinde ve kullanıcı denetiminde yaptığı geliştirmelerle Windows 10 ve Windows 10 Mobile güncellemelerine oldukça ümitli.
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Microsoft tarafından yapılan bir açıklama, Windows 10’un tüm kullanıcılara aynı anda değil, kademeli olarak dağıtılacağını ortaya koydu.

  Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, yaklaşık 9 aylık bir açık Beta testi süresinden sonra, bu ayın sonunda resmen piyasaya çıkacak. Şirketin daha önce yaptığı açıklamalar doğrultusunda, resmi Windows 7 ve Windows 8.1 lisansı olan kullanıcılar, bir yıl boyunca ücretsiz olarak Windows 10’a geçme fırsatından yararlanabilecekler.
  Ancak Microsoft piyasadaki tüm kullanıcıların aynı gün içinde Windows 10’a kavuşmalarına izin vermeyecek. Kullanıcı sayısının yüksekliği düşünüldüğünde, şirketin sunucularının bir anda çökmemesi için bu şekilde davranmaları gayet normal. Bu yüzden indirme sırası gelen kullanıcılar, Microsoft tarafından haberdar edilecek.
  Burada sıralamaya Microsoft tarafından, belirli kriterler dikkate alınarak karar verilecek. Windows 10’un Beta testine katılan ve geri bildirimde bulunan kullanıcılara öncelik verilecek. Eski sürümlerden geçiş yapacak olan lisans sahiplerine de kademeli olarak geçiş izni verilecek. Şirketler ve okullar gibi toplu kurumsal lisans alımı yapanlar ise yeni Windows 10 anahtarlarına 1 Ağustos itibariyle kavuşmaya başlayacaklar.
  29 Temmuz etkinliğindeki açılışta yeni versionlarla yüzleşmek üzere yeni jenerasyon çok merak edilenler arasındadır


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  Microsoft’un konuyla ilgili şirket blogunda yaptığı İngilizce açıklamaları

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  kendiniz de okuyabilirsiniz.
  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un ay sonunda satışa çıkacak işletim sistemi Windows 10'un kutusu göründü. Kutu üzerindeki görsellerde yeni işletim sisteminin çarpıcı özellikleri öne çıkartılıyor.Kutudaki detaylar ise aşağıdaki görsellerde veriyoruz

  [​IMG]

  Microsoft'un ay sonunda satışa çıkacak yeni işletim sistemi Windows 10'un kutusu göründü. Ağırlıklı olarak online olarak satılacak ve ücretsiz güncelleme olarak sunulacak Windows 10'un teknoloji marketlerden satın alınabilecek perakende sürümü de olacak. Bu sürüm için tasarlanan kutuya yer aldığı iddia edilen görseller Neowin.net sitesi tarafından yayınlandı.
  Windows 10'a özel kutu

  Yeni Windows sürümünün kutusu Windows 8.1 sürümünün kutusunu andırıyor. Benzer tasarım öğelerinin yer aldığı kutu üzerinde Windows 10'un bazı özelliklerine de yer veriliyor. Örneğin, Windows 10'un en çarpıcı yeniliklerinden biri olan başlat menüsü, kutu üzerindeki görsele eklenmiş durumda. Ayrıca, resmi duvar kağıdı da kutu üzerindeki arayüzde yer alıyor.
  [​IMG]
  29 Temmuz'da geliyor

  Microsoft'un büyük ses getiren işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz tarihinde kullanıma sunulacak LisanslıWindows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ilk yıl ücretsiz olarak sunulacak işletim sistemi, perakende olarak teknoloji marketlerde de satışta olacak. Bakalım Windows 10 işletim sistemi kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi?Detayları beklemekteyiz.Sürpriz haberlerle sizlerle birlikte olacağız.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft, yaklaşık 9 aylık süreç boyunca milyonlarca Windows kullanıcısı içindeki hayranlarını tespit etmeye çalıştı. 29 Temmuzda nihai sürümü yayınlanacak olan Windows 10, test süresi boyunca 5 milyona ulaştı. Henüz test aşamasında olmasına rağmen, Windows 10’un yakaladığı kitlenin genişliğinden memnuniyet duyan Microsoft, kullanıcılarına teşekkürlerini sunmaya şimdiden başladı. Windows 10’un pazarlama çalışmalarına başlayan şirket, odak noktasına Windows hayranlarını yerleştireceğini duyurdu.
  Microsoft’ta Windows ve cihazların pazarlamalarından sorumlu olan Yusuf Mehdi, Windows 10’un tanıtımında hayranlara odaklanacaklarının altını çizdi. Daha öncesinde Xbox’ın pazarlamasından sorumlu olan Mehdi’nin bu dönemde edindiği tecrübeleri Windows 10 için kullanacağı ise açıklanan programda net biçimde görülüyor. Daha önceki Windows sürümlerinin çıkışını tek şehirde düzenlediği etkinliklerle kutlayan Microsoft, Windows 10’un çıkışı için 13 farklı şehirde etkinlik düzenleyecek. Sydney, Tokyo, Singapur, Pekin, Yeni Delhi, Dubai, Nairobi, Berlin, Johannesburg, Madrid, Londra, Sao Paulo ve New York, Windows 10’un çıkış etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
  Microsoft, Windows 10’un televizyon reklamlarını yayınlamaya da önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Yusuf Mehdi, reklamın Windows ve Windows hayranları için yeni bir dönemi kutlamakla ilgili olduğunu belirtti ve izleyenlere Windows 10 dünyasında büyümenin nasıl bir his olduğunu yaşatacağının altını çizdi. Microsoft, Windows 10 ile başlatacağı “Dünyanı Yükselt” kampanyasıyla ise 10 küresel ve 100 yerel sivil toplum örgütüne toplamda 10 milyon dolarlık nakit desteği sağlayacak.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 resmen satışa çıkacak ama, Windows 10 yüklü bilgisayarlar raflara çok sonradan varacak.[/h]Microsoft’un heyecanla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10’un farklı cihazlar için kademeler halinde piyasaya sürüleceğini daha önce bildirmiştik. Burada öncelik en çok kullanıcının bulunduğu masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara verilecek. 29 Temmuz tarihinde resmen çıkacak olan Windows 10, PC sürümü olacak.
  Ancak bilgisayar üreticileri belirlenen çıkış tarihini kaçıracaklar. Microsoft’un Windows işletim sistemlerini çıkarmaya başlamasından beri ilk kez, tüketiciler verilen resmi çıkış tarihinde raflarda yeni Windows ile gelen bilgisayarlar bulamayacaklar.
  Bunun yegane sebebi de Microsoft’un piyasaya süreceği RTM versiyonu üzerinde karar vermeyi hayli geciktirmiş olması. Windows 10’un olabildiğince düzgün çıkmasını neredeyse takıntı haline getiren Microsoft yönetimi, test süresini neredeyse çıkış tarihine kadar uzatmış bulunuyor. Oysa bilgisayarlarına Windows 10 yükleyecek olan üreticilerin gerekli testleri ve ayarları yapabilmeleri için süreye ihtiyaçları var. Ancak bu kez kendilerine bu süre tanınmamış.
  Bu yüzden de Windows 10 yüklü bilgisayarların raflara ulaşması sonbahar aylarını bulabilecek. Bu arada yeni bir sistem alanların, Windows 8.1 işletim sistemini seçmekten başka alternatifleri olmayacak. Tabii resmi lisanslı Windows 8.1 yüklü bir bilgisayar satın almak, doğrudan Windows 10 indirmeye hak kazanmak anlamına geliyor. Ancak Windows 8.1’in piyasada pek o kadar sevilmediğini düşünürsek, önümüzdeki bir kaç ay yeni bilgisayar satışlarında yavaşlama yaşanabileceği düşünülüyor.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Windows 10'un 29 Temmuz'da yayınlanacak olan tam sürümü öncesi kullanıcılara dağıtılacak Yapı 10240 güncellemesi RTM sürümü olabilir.Artık

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  10'un tam sürümüne kavuşmamıza 13 gün gibi kısa bir süre kaldı. Yani Windows 10'un beta kullanıcıları artık tam sürüme yakın özelliklerdeki bir Windows'a sahipler. Önümüzdeki çarşamba günü gelmesi beklenilen Yapı 10240 güncellemesi ise Windows 10 öncesi son güncelleme olacak.

  Ancak bugün ortaya çıkan söylentilere göre Yapı 10240 güncellemesi Windows 10'un RTM sürümü olabilir. RTM iseRelease to Manufacturing kısaltması, yani donanım ve bilgisayar üreticilerine gönderilen, alacağınız yeni bilgisayarlarda ön yüklü olarak gelecek final sürümü olarak söyleyebiliriz. Yani söylentilere ve birçok kaynağa göre Windows 10 asıl çıkışı öncesi bir nevi final sürümüne çarşamba günü kavuşacak.

  [​IMG]

  Ancak yine bu söylentilere göre Yapı 10240 güncellemesi RTM sürümü gibi olacak olsa da kullanıcılara gelecek versiyonu tam olarak RTM gibi olmayabilir. Yani 22 Temmuz'da gelecek olan güncelleme 29 Temmuz'daki ana sürüme oldukça yakın ancak bazı eksiklikleri olabilir. Buradan hareketle aslında Microsoft'un 22'sinde bu güncellemeyi vererek 29'undan sonra sıkıntı yaşamamak için 1 haftalık test yapacak olduğunu düşünebiliriz. Windows 10 Final sürümünün test sürüşü olacak bir bakıma.

  Ancak artık birşey kalmadı ve 2 hafta sonra Windows 10 tüm kullanıcılara açılmış olacak ve nihayet yeni bir işletim sistemine geçiş süreci başlamış olacak. Bakalım Bu yeni Windows 10 tam sürümü ile beraber bizlere ne gibi artılar ve eksiler sunacak hep beraber görüp inceleyeceğiz.
   

Sayfayı Paylaş