Windows 10 Büyük Güncellemesi Ne Zaman?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 Büyük Güncellemesi Ne Zaman?
    1 yıl önce piyasaya sunulan Windows 10 yıldönümünde oldukça kapsamlı bir güncelleme sunulacak. Geçtiğimiz yıl sunulan ve üzerinden bir yıl geçen Windows 10, bu süre içerisinde 350 milyon kullanıcıya ulaştı.
    Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinden ücretsiz bir şekilde geçiş yapılabilmesi kullanıcı sayısının çok kısa bir süre içerisinde artmasını sağlarken önümüzdeki günlerde Microsoft Windows 10 için kapsamlı bir güncelleme yayınlayacak.

Yıldönümüne Özel Güncelleme

Yıldönümüne özel yayınlanacak güncelleme 2 Ağustos tarihinden itibaren bilgisayarlara gelmeye başlayacak. Konu ile ilgili Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılırken açıklama ile birlikte güncellemenin geleceği ve güncellemenin içeriği ile ilgili detaylar da paylaşılmış durumda.

350 milyon kullanıcıya ulaşan Windows 10 ile ilgili Microsoft çok iyi dönüşlerinin yapıldığı belirtilirken gösterilen bu ilgiye karşılık olarak Microsoft çok daha iyi bir deneyim sağlayacak işletim sistemini sunacak.

Şifre Sorunu Kalmayacak

Microsoft özellikle şifre ile giriş yapılan web siteleri için özel olarak bir proje geliştirdi. Projede kişilerin şifre yerine farklı biyometrik kullanımları ile sisteme erişim sağlaması mümkün kılınacak. Bu sayede Microsoft Edge ile birlikte artık kullanıcıların her sitede hangi şifreyi kullandığını hatırlamasına gerek kalmadan biyometrik giriş seçenekleriyle kolay bir şekilde sisteme erişim sağlanabilecek.

Defender Gelişiyor

Windows 10 yeni güncellemesi ile birlikte gelecek diğer bir özellik ise Windows Defender’ın daha kapsamlı hale getirmesi. Böylece Windows Defender artık tek başına koruma ve bilgisayar taramaları ile güvenlik durumu hakkında sürekli bilgilendirmeler yapacak.

Sayfayı Paylaş