Win 7 netbook düellosu

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında kıpkıp tarafından paylaşıldı.

 1. kıpkıp
  Offline

  kıpkıp Kıdemli Üye Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  izmir

  Netbook'larda hangi Windows 7 sürümünü kullanmalı? CHIP Online öne çıkan iki sürümü kapıştırdı...
  Aynı anda en fazla üç program çalıştırabiliyor, tüm ülkelerde sunulmuyor: Windows 7 Starter hakkında birçok dedikodu yapılıyor. En küçük Windows 7 sürümünün ardındaki bulmacayı çözmek için yeterli sebebimiz var. CHIP Online, mini paketin hangi fonksiyonları sunduğunu, ne kadar performans verdiğini ve bu sürüme kimin ihtiyaç duyacağını açıklıyor.

  Windows 7 Starter Edition varlığını ufak taşınabilir bilgisayarlar olan netbook'lara borçlu. Bu cihazların tipik donanım özellikleri Windows Vista gibi modern bir sistemi pürüzsüz bir şekilde çalıştırmaya yetmiyor. İşte bu performans farklı Windows XP'nin sanal hayatını bugüne kadar uzattı.

  22 Ekimnden itibaren XP kenara çekilmek zorunda kalacak; çünkü Windows 7, kaynak açısından kıt netbook'larda da rahatlıkla çalışıyor. Microsoft, iş ortaklarının ve kullanıcılarının ricaları üzerinde Starter sürümünün bazı temel kısıtlamalarını kaldırdı. İlk açıklamaların aksine artık Windows 7 Starter, üçten fazla programı aynı anda çalıştırmaya izin veriyor. Ayrıca Microsoft bu sürümü Hindistan gibi sadece yeni endüstrileşmiş ülkelerde değil, tüm ülkelerde sunacak.
   

Sayfayı Paylaş