Vista kullanıcıları Windows 7'ye geçmeli mi?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında pompacı tarafından paylaşıldı.

1. pompacı

pompacı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İkisi de yeni, ikisi de güçlü, geçiş gerekli mi?
    XP'den Windows 7'ye geçmek isteyenler hiç de az değil. Peki ama Vista'dan Windows 7'ye geçmeli mi?

Sadece Windows XP'den Windows 7'ye geçiş tartışılmıyor. Windows Vista kullananlar Windows 7'ye geçip geçmemeyi değerlendiriyor.

Windows Vista, Microsoft yetkililerinin de söylediği gibi Microsoft'un

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

bir ürünü. İlk çıktığı günlerde çoğu bilgisayar bu işletim sisteminin sistem ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar zayıf kalıyordu. Özellikle de bellek kullanımı yüzünden Windows XP'nin popülaritesine ve yaygınlığına ulaşamadı. Bununla birlikte Vista geçen zaman içerisinde servis paketleri ve gelişen sürücü desteğiyle birlikte sistemi yeten kullanıcıları memnun etti.

Microsoft umutlarını yeni işletim sistemi Windows 7'ye bağlamış durumda. Elbette en son DirectX desteği, XP kullanan oyuncuların yeni sistemlerinde Windows 7 kurmaları için geçerli bir sebep. Windows Vista çıktığı zaman oyunların büyük çoğunluğu DirectX 9 kullanıyordu. Günümüzde yeni DirectX sürümlerinden faydalanan oyun sayısı artıyor. Windows Vista'nın DX desteği de yeni yeni önem kazanmaya başlıyor. Bu yüzden Vista kullananların Windows 7'ye geçmek için
    acil bir gereksinimi yok.

Windows 7'nin, Vista'ya göre en büyük avantajı daha düşük sistem ihtiyaçlarıyla rahatlıkla çalışabilmesi. Önümüzdeki günlerde masaüstü bilgisayarlardan ziyade dizüstü bilgisayarlarda ve düşük sistem kaynaklarına sahip netbook'larda XP ya da Vista değil, Windows 7 yaygın olarak kullanılacak.

:apploud:

Sayfayı Paylaş