Ümraniye'deki Cinayet

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Leo27 tarafından paylaşıldı.

 1. Leo27
  Online

  Leo27 Guest

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ümraniye'deki Cinayete İlişkin Yaptığı Açıklamada, "Bu Olayla İlgili Savcılık Birimine Bir Müracaatın Olduğu Yönünde Basına da Yansımış Bir Bilgi Var Ama İl ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine Ulaşmış Herhangi Bir Bilgi Yok" Dedi.


  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ümraniye'deki cinayete ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu olayla ilgili savcılık birimine bir müracaatın olduğu yönünde basına da yansımış bir bilgi var ama il ve ilçe emniyet müdürlüklerine ulaşmış herhangi bir bilgi yok" dedi.

  İstanbul Valiliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mutlu, Ümraniye'de imam nikahlı yaşadığı Metin Çilingir tarafından silahla vurularak öldürülen Arzu Yıldırım'ın tehdit edildiği gerekçesiyle 3 gün önce Ümrarine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu bilgisinin olduğunu söyledi.

  Mutlu, savcılığa yapılan suç duyurusunun emniyete ulaşıp ulaşmadığı ve emniyet yetkililerinin bir ihmalinin söz konusu olup olmadığıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

  "Ben özellikle emniyetimizden aldığımız bilgiyi paylaşmak istiyorum. Ne Ümraniye Emniyet Müdürlüğüne ne de İl Emniyet Müdürlüğümüze ulaşmış herhangi bir talep, bir evrak gözükmüyor. Keşke ulaşmış olsaydı, keşke emniyetimize müracaat etmiş olsaydı ve keşke bunun tedbirini alabilmiş olsaydık."

  Son zamanlarda artan kundaklama olaylarına ilişkin de bir açıklama yapan Mutlu, "15 Şubat itibariyle örgüt başının yakalanışı ve Türkiye'ye getirilişiyle ilgili yaygınlaştırılmak istenen birtakım toplumsal eylemler var" dedi.

  -"BUNU YAPANLARIN YANINA KAR BIRAKMAYIZ"-

  Örgütün eylemleri şiddete dönüştürmek için kundaklama faaliyetlerine girdiğini belirten Vali Mutlu, şöyle devam etti:

  "Maalesef, gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'da da bu olayları görebiliyoruz. Emniyet, tedbirlerini fevkalade müteyakkız bir şekilde sürdürüyor. Bunu yapanlarla ilgili emniyet güçlerimizin çok ciddi çalışmaları var. Bunun sonuçlarını önümüzdeki günlerde hep beraber izleriz. Bu çalışmalar sonucunda yakalananlar var. Biz İstanbul'un güvenlikli bir şehir olması için 24 saat ayaktayız. Bu kundaklamalar olacak ama biz bulacağız. Bunu yapanların yanına kar bırakmayız. Biz her zaman İstanbullunun canına ve malına kastedenlerin peşindeyiz. Çok net olarak ifade ediyorum; İstanbul güvenli bir şehir olma özelliğini her halükarda sürdürecektir."


   
 2. atakurtul
  Offline

  atakurtul Süper Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  Üsküdar
  Dava düşmüştür kocada aynı silahla intahar etmiştir vali ikisindede geç kalmıştır
   
 3. Leo27
  Online

  Leo27 Guest

  hmmm... haberin devamı'nı atakurtul arkdaşımız getirmiş teşekkürler...
   

Sayfayı Paylaş