UAC Nedir? Nasıl Kapatılır? Nasıl Açılır?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC: User Account Control yani Kullanıcı Hesap Denetimi
  [h=1][/h]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC: User Account Control yani Kullanıcı Hesap Denetimi[h=1]Windows Vista ve Windows 7’de UAC’yi kapatmak, açmak ve gri ekran sorunlarını çözmek çok kolaydır. İşte kullanıcı hesap denetimi ile ilgili bilmeniz gerekenler…[/h][h=2]UAC Nedir?[/h]UAC- Yani User Account Control (Kullanıcı Hesabı Denetimi) Windows Vista ve Windows 7’de sisteminizin güvenliği için gerekli bir uygulamadır.
  [h=2]UAC Nasıl Kapatılır? Nasıl Açılır?[/h]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC Kullanıcı hesap denetimi nasıl açılır?Kullanıcı Hesabı Denetimini açma veya kapatma işlemi için şu adımları takip edin:
  Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayarınızda izinsiz değişiklik yapılmasını önlemenize yardımcı olur. Görev, yazılım yükleme ve diğer kullanıcıları etkileyen ayarların değiştirilmesi gibi yönetici hakları gerektirdiğinde sizden komut isteyerek çalışır.
  Kullanıcı Hesabı Denetimi özelliğini kapatmanız önerilmez. Özelliği kapattıktan sonra en kısa sürede yeniden etkinleştirin.

  • Başlat düğmesi, Denetim Masası, Kullanıcı Hesapları ve Aile Güvenliği ( ya da, ağ etki alanına bağlıysanız, Kullanıcı Hesapları) ve ardından Kullanıcı Hesapları‘nı tıklatarak Kullanıcı Hesapları’nı açın.
  • Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni aç veya kapat‘ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  • UAC işlevini etkinleştirmek için Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni (UAC) kullanın onay kutusunu işaretleyin veya UAC’yi kapatmak için onay işaretini temizleyin, ardından Tamam‘ı tıklatın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC Nasıl Kapatilir?
  [h=2]UAC: Gri Ekranda Takılı Kalma Sorununun Çözümü
  [/h]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC: Gri Ekranda Takılıp Kalmaya ÇözümEğer UAC’niz gri ekranda uzun süre kapalı kalıyorsa bu durumu düzeltmek için Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları’na girerek 4 kademeli ayar çubuğunu en altın (kapalı) bir üstüne getirerek “Yalnızca programlar bilgisayarımda değişiklik yapmaya çalıştığında uyar (Masaüstümü soluklaştırma) seçeneğini seebilirsiniz. Microsoft bunu bilgisayarınız her seferinde uzun süre takılıp tepkisiz bekliyorsa öneriyor.
  [box type=”note”]Technopat Tavsiyesi:[/box]
  UAC Ayarlarını en yüksek güvenlik ayarına getirdiğinizde her türlü değişiklik için sık sık karşınıza çıkacaktır. Bu ayarı genel olarak şüphelendiğiniz durumlarda kullanmanız faydalıdır. Genel günlük kullanımda varsayılan ayarlar yeterli olacaktır. Windows Vista ya da Windows 7’de UAC’yi tamamen kapatmanızı tavsiye etmiyoruz.
  UAC’nin tek başına sisteminizi korumakta yeterli olmadığını, iyi bir güvenlik duvarı, anti-virüs ve anti-zararlı yazılım uygulamasının da yanında kullanılması gerektiğini unutmayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  UAC: Varsayılan Ayar
   

Sayfayı Paylaş