turksat ve uydular hakkında bir kaç soru

Konu, 'Uydu Alıcıları Genel Sohbet Bölümü' kısmında r@m@z@n tarafından paylaşıldı.

1. r@m@z@n

r@m@z@n Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar uyduda yeniyim daha bir hafta öncesine kadar hiç kullanmadım hep karasal yayınları izlemiştim merak ettiğim sorular var cevaplarsanız mutlu olurum

1)turksat devletinmi özel sirketmi
    2)turksat nasıl gelir elde ediyor çanak ve uydu alıcısından başka hiç bir şeye para vermiyoruz turksat nasıl kazanıyor
    3)çatılarda gördüğüm uyduların bazıları küçüçük bazıları kocaman bişey küçük ve büyük çanak arasında ne fark var büyük olunca dahamı çok uydu çekiyor

4)aynı lnb ile hem turksat 2a hemde 3a izlene bilirmi

5)bir sifreli kanalı izlemek istersem ne yapmam lazım kanal sahibine paramı ödemem gerekir yoksa dsmart toplu haldemi satıyor sifreli kanalları

2. Leo27

Leo27 Guest

1) Türksatın devlete ayit olup olmadığını bilmiyorum ancak şuan ki internet,haberleşme vs.. gibi şeyleri uydudan sağlıyoruz.
    2-) Galiba reytinglerden gelir elde ediyorlar.. Sadece tek seferde receiver , çanak anten , lnb ve kablo alıp bir daha hiç para ödemeyeceksiniz.
    3) Çatılarda gördüğün büyük antenler türkiyeye uzak olan uyduların sinyallerini daha da güçlendirebilmek içindir. Gerek astra gerekse w2. Küçüğü sadece türksat'ı kullanacaksan işini görür.
    4-) Aynı lnb ile 2a-3a izlenir çünkü türksat 42' de olduğu için. Ancak zaten eski fırlatılan uydunun adı 2a idi. Şuanki 3a ve 4a nın atılması bekleniyor.
    5-) Şifreli kanal izlemek istiyorsanız iptv,dijitürk,dsmart gibi platformlardan izleyebilirsiniz ki en ucuzu ve en basiti ip tv , cccam gibi linux veri tabanlı uydu alıcılarıdır. ( İnternet üzerinden paylaşımla izlenen cihazlar)

Bildiklerim umarım işinize yarar.

3. r@m@z@n

r@m@z@n Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok teşekkür ederim kardeş merakımı giderdiniz :)

4. Leo27

Leo27 Guest

Rica ederim , iyi forumlar.

Sayfayı Paylaş