"Türkiye ileri Gidiyor" diyenlere duyuru

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

 1. harami44
  Offline

  harami44 Kıdemli Üye Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  272
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  malatya
  gaibi allah bilir dünyada hik bir kimse keramet sahibi değildir eğer ben gaibi biliyorum derse kirli ilişkilerin sonucu olduğunu bilmemiz gerekir diye düşünüyorum
   
 2. engunaydin
  Offline

  engunaydin Banlı Üye

  Kayıt:
  3 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  789
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  İzmir
  Gaib ancak teoride bilinebilir pratikte ise dünyanın bütün bilgisayarları bir araya gelse ve evrenin matematiği çözümlenebilse dahi gaib pratikte hesaplanamaz. Ne insan beyni ne de insan yaratısı insan beyninden daha çok işlem yapan bilgisayarlar bu hesapları yapamaz. Evrenin bir matematiği vardır ve bunu ancak çok daha üst düzey bilinç seviyesinde anlayıp çözmek mümkündür. Kader denilen şey de budur. Kişinin durumlar karşısında alacağı tavırlar, özgür seçimlerini ne yönde yapacağı bellidir. Ateistlerin sık söylemidir; kader varsa benim kaderim inanmamak derler. Oysa bu aslında kaderin değil özgür iradeleirinin sonucudur. Kader ancak bu seçimlerin önceden biliniyor olmasıdır.
   
 3. BİLO33
  Offline

  BİLO33
  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  22 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.970
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Mersin
  Biliyorum yalakalık yapıyorsun diyecekler bazıları...olsun desinler doğru söyleyene sonunu kadar yalakayım....engunaydin bey ben size yalakalık yapıyorum ve alkışlıyorum:apploud::flower4you:
   
 4. ozzy1990
  Offline

  ozzy1990 Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  220
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  türkiye

  sizi destekliyorum sevgili kardeşim.
  :apploud::apploud:
   
 5. severimseni
  Offline

  severimseni Süper Üye Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  512
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Şehir:
  istanbul
  engünaydın evladım; her kelimenizin altına imzamı atarım.zaten sizi heyecanla takip ediyorum.teşekkür ediyorum.
   
 6. toycan
  Offline

  toycan Banlı Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  682
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  dün kü ıslak imza ne oldu diye sormak lazım tık yok sonradan uydurulanlardan da tık cıkmayacak hepsi gündem değiştirmek aslında bunların tek derti rejimi yıkıp hayallerindeki rejimi kurmak ama hala emin değiller ortam hazır mı değil mi bunlar kendi gömleklerini cıkarmış birgün demokrat birgün atatürkçü bir gün cumhuriyet savunucusu olabiliyorlar sizce neden
   
 7. beydemir
  Offline

  beydemir Süper Üye Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.700
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Şehir:
  BURSA-KÜTAHYA
  ergünaydın renk katmaktan ne anladığını gerçekten merak ediyorum renk katmak benim anladığım değişik fikirleri ortaya koymaktır. demokratik bir ülkede herkes fikirlerini açıkca beyan etmelidir
  asaker bence hata yapınca hatasını söylemeyelimmi
  Atatürkün bir hatası varsa konuşulmasınmı nereye kadar güdümlü demokrasi.
  arkadaşım sen neden insanları tanımadan amerikancı stv ci kanal 7 ci gibi yaftalar yakıştırıyorsun adamı tanımıyorsunki bir insanla bazı konularda anlaşamazsın belki ama belki yüz yüze görüşsen birçok fikirlerin uyduğunu anlayacaksın örneğin ben seninle pkk konusunda aynı fikirdeyim aileisne düşkünlük konusunda aynı fikirdeyim bunlar bir misal birçok fikirlerimizin uyuştuğunu biliyorum ama islamiyet konusunda demokrasi konusunda fikirlerimiz uyuşmuyor diye seni kırıcı sözler söylememin bir manası yokki.
  yukarıdaki yazında gene bi sürü şereften, onurdan, çöplükten,vatan haininden vs.vs. bir sürü aşağılayıcı kelime kullanmışsın sana terbiye dersi verecek değilim lütfen yanlış anlama ama insanlara bu şekilde yaftalar yakıştırmanın doğru olmadığı kanısındayım.:no_clue:
   
 8. Mu®aT
  Offline

  Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

  Kayıt:
  4 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  United States Of Turkey

  önce selvi64 ile başlayayım konuya...Selvi64 nickli üyenin açtığı tüm konulara bakın bakalım kaç tanesi orduya, kaç tanesi ülkeye ve kaç taneside cumhuriyetin değerlerine saldıran amerikan güdümlü gazetelerin yazıları....Siz diyorsunuzki bir insanın açtığı 3-5 konudan o kişinin ne olduğunu bilemezsiniz oturup konuşmanız gerek vs vs....Ben eğerki bir grubun bir partinin yada bir görüşün düşüncelerini taşıyorsam o görüşüme ait konu ve olaylar ilgimi çeker ve onları bu foruma taşırım...selvi64 te aynen bunu yapıyordu... amerikan köpeği gazetelerin orduya ve cumhuriyetin değerlerine saldıran yazılarını buraya taşıyordu....diğer konuya gelince orduyu yönetenlerin hatası varsa elbette sorgulansın ama bu sorgulama mesnetsiz saçma sapan dayanaklara bağlanarak daha suçluluğu kanıtlanmadan kimsenin onların üzerinden ülkenin savunucusu bir orduyuda yıpratma amacı gütmesin lütfen..ismail ağa cemaatine yönelik soruşturma açan savcı, albay ve diğer yedi kişi neden ya görevden alınıyor yada soruşturma açılıyor haklarında?..Akp ve cemaatlere karşı kim eylemde bulunursa hemen ya ergonokoncu yada suçlu yaftası neden yakıştırılıyor acaba?.....bana bunlarında cevabını verin renk olsun:) ...Madem herkesi hatası yüzünden sorguluyolar, madem bu kadar temizler, madem herşey açık olsun demokratik olsun diyolar neden kendi dokunulmazlıklarını kaldırmıyolar?....Temizlik yapacak insanın elinin önce temiz olması gerekli:thumb_up:...Yargılama yada sorgulama yaparken kendimizede bakalım arada değilmi :)
   
 9. beydemir
  Offline

  beydemir Süper Üye Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.700
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Şehir:
  BURSA-KÜTAHYA
  MURAT kardeş admin-adminstatör sizlersiniz yanlış birşey yazıldı ise ikaz edecek veya banlayacak sizlersiniz bir ülkenin vede insanlarının değerleri vardır. yukarıda adı geçen arkadaş veya bir başkası amerikan köpeği dediğiniz gazetelerin yazılarını buraya aktarmak yasaktır dersiniz aktarırlarsa banlarsınız.ama benim naçizhane düşüncem komiinzimle yönetilen ülkedeki fikirler gibi bu forumdada fikirler tek düze olmasın demokratik bir ülke gibi çok sesli olsun yukarıdada belirttiğim gibi kimse kimsenin manevi değerlerine hakaret etmesin kafi.
  Akp konusunda fikrlerim pek senden değişik değilki renk olacak bişi yazayım.:)
  asker veya diğer ülkeyi yöneten kişiler hakkındaki görüşlerimde seninle örtüşüyor:thumb_up: askerdir,savcıdır,hakimdir ne yapsa yeridir değilde gerçekten suç işleyenler varsa onlar cezalansın hiç bir kurum gereksiz yere yıpratılmasın diyorum,seninnde aynı görüşte olduğunu düşünüyorum.yukarıdaki yazının %80 ine zaten katılmamak mümkün değil.:thumb_up:
   

Sayfayı Paylaş