Telefonunuzu Windows 10'la bağlayın!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Telefonunuzu Windows 10'la bağlayın!

  Windows 10'lu PC'nizi Windows'lu, Android'li cihazınızla veya iPhone'la nasıl bağlamalısınız?

  [​IMG]
  Bugünlerde PC'ler, laptop'lar, telefonlar ve tabletler bir arada, birbirlerine bağlı biçimde çalışabiliyorlar. Eskiden birbirinden kopuk olarak çalışan bu cihazlar arasında geçiş, çeşitli uygulamalar ve hizmetler sayesinde sorunsuzca gerçekleşiyor.
  Microsoft'un cihazlarınızı kullanırken sorunsuz geçiş yapmanızı sağlayan bulut hizmetleri arasında OneDrive, Office 365 ve Outlook bulunuyor. İyi haber ise Android'li cihazınız ve iPhone'unuz dahil, telefonunuzu PC'nizle eşitlemenizi sağlayan ücretsiz uygulamaların bulunması. Örneğin Skype sohbetinizi kesintiye uğratmadan PC'den telefona veya telefondan PC'ye taşımanız bugün mümkün.
  Cihazlarınızı birbirine bağlamak için Windows 10'un sunduğu bir uygulama var: Telefon Eşlikçisi (Phone Companion). Bu uygulamanın telefonunuzu ve tabletinizi nasıl birbirine bağladığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

  1. Uygulamayı çalıştırın

  Windows 10'la yüklü gelen Telefon Eşlikçisi uygulamasını Başlat menüsünü kullanarak bulun ve çalıştırın.
  2. Windows Phone kullanıcıları

  Telefonunuz Windows'lu ise sizin için her şey hazır demektir. Windows düğmesine tıklayarak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.
  3. Daha fazla entegrasyon

  Windows Phone'lu telefonunuz ve PC'nizle neler yapabileceğiniz hakkında bilgi edinmek için ana ekrandaki "Windows Phone hakkında" bağlantısına tıklayın.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10'un Mobil sürümünün parmak izi tarayıcısını destekleyeceği açıklandı. Parmak izini destekleyecek Windows 10 Mobil sürümüne ilişkin detaylar

  [​IMG]

  Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un mobil sürümüne parmak izi tarayıcısını getireceğine ilişkin iddialar, şirketin gündemini meşgul ediyordu.
  Microsoft, gerçekleştirdiği WinHEC Konferansında söz konusu iddiaları doğrulayarak, Windows 10 mobil sürümünün parmak izi tarayıcısını destekleyeceğini açıkladı.
  Parmak İzi Çözümü Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

  Kullanıcıların Windows 10 mobil sürümüne yönelik olarak gelecek parmak izi tarayıcısı çözümüne kavuşması için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yer alan habere göre 2016 yılının sonlarını beklemeleri gerekiyor.
  WinHEC Konferansında gerçekleşen duyuruda, Windows 10’a yönelik olarak gelecek parmak izi tarayıcısının, cihazlara uygulanacak bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı belirtildi.
  Microsoft en son mobil cihazlara, “Yüz Tanıma” ve “İris Tarayıcı”çözümlerini getirmiş, parmak izi teknolojisi yerine yüz tarayıcılarına odaklanacağı iddialarını ortaya çıkarmıştı.
  Windows Hello özelliği ile kullanıcıların biyometrik profillerini çıkaracak yüz tanıma tarayıcılarının, ilk etapta Lumia modellerine uygulanacağı ifade edilmişti.


  [​IMG]
  Mobil platformlarda parmak izi tarayıcıların varlığı da çok eskiye dayanmıyor. 2014 yılında Apple Dokunmatik Apple Kimliği özelliğini meydana getirdikten sonra; Samsung, LG, Sony, HTC, One Plus gibi şirketler, teknolojiyi cihazlarına uygulama yoluna gitmişlerdi.
   

Sayfayı Paylaş