Samsung Galaxy S3 Android Lollipop 5.1 kurma rehberi

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung'un elini ayağını çektiği Galaxy S3 modeline Cyanogenmod sahip çıkıyor. Bu yazımızda sizlere Android Lollipop 5.1 kurulumunu anlatacağız.
  [​IMG]Samsung Galaxy S3 Android Lollipop 5.1 kurulumu! / © AndroidPITSamsung Galaxy S3'ünüz varsa sizde şansılısınız. Bir zamanlara damga vuran Galaxy S serisinin yiğidi bu aralar unutulmaya yüz tutmuş durumda. Cyanogenmod geliştiricileri S3'ü unutmayarak Lollipop'un son sürümünü sizler için hazırladı.
  [h=2]Kurulumu başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;[/h]Telefonunuzun şarjının en az %50'nin üzerinde olmasına dikkat edin.
  Rehber, resim vs. yedeklerinizi kesinlikle alın. Yedekleme işlemini Kies ile yapmayın. Cyanogenmod Kies'i desteklemez.
  Bu işlemler telefonunuzda garanti devam ediyorsa garanti dışı bırakmasına sebep olacaktır. Bundan dolayıdır ki telefonunuzda oluşabilecek hasar ve problemlerde AndroidPIT ekibi sorumlu tutulamaz. Sorumluluk tamamen uygulayan kişiye aittir.
  [h=2]İndirmeniz gereken dosyalar[/h]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  CM 12 olanı indirmeniz gerekiyor

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Kurulum işlemleri;[/h]Kuruluma başlamadan önce Gapps dosyasını ve Cyanogemod dosyalarını "hafıza kartına" atın. Lütfen indirdiğiniz şekilde atın. Kesinlikle Zipten cıkarmayın.

  Gerekli dosyaları hafıza kartına attıktan sonra root işlemini yapmaya başlayabiliriz.

  Telefonunuzu Ses Kısma + Menü + Açma Kapama tuşu ile Download moduna alın ve telefon ile bilgisayar bağlantısını sağlayın ve Odin programını açın. Sol üst köşede İD:COM yazan kısmın mavi olduğundan ve Sol alt kısımda ise Added! yazısını gördüğünüzden emin olup işlemlere öyle başlayın.
  [h=2]Samsung Galaxy S3 root atma işlemi ve CWM kurulumu[/h]AP/PDA bölümüne zipli dosya içinden çıkarttığımız tar.md5 uzantılı dosyayı tanıtın ve start diyerek kuruluma başlayayın. Bu işlemleri yaparken kesinlikle bilgisayar ile telefon bağlantısını kesmeyin. PASS yazını görmeden bilgisayardan USB kablosunu çıkartmayın.Kurulumu başarılı bir şekilde yaptıktan sonra telefonu tekrar download moduna alın.

  CWM_6.0.4.7_Touch_GT-I9300.tar dosyasını zipten çıkartmadan root işlemlerini yaptığınız gibi CWM kurulumunuda yapın. PASS yazını görmeden bilgisayardan USB kablosunu çıkartmayın


  NOT: Recovery modda aşağı yukarı işlemleri için ses açma ve kapama, seçme işlemlerini menü tuşundan, geri çıkma işlemleri ise açma kapama tuşu ile yapılmaktadır. Dilerseniz dokunmatik özelliğinide kullanabilirsiniz.

  Ses Açma + Menü + Açma Kapama tuşuna basarak recovery modunu açın.

  Şimdi mevcut ROM Android yedeklemeyi gerçekleştirin: Backup and Restore > Backup diyip geri çıkın. Yedekleme işlemi yapıldıktan sonra ana menüye geri dönün.

  Öncelikle Wipe Data/Factory Reset seçeneğine tıklayın. Sonra Wipe Cache Partition (Optional)yaparak formatlama işlemlerini bitirin.

  [h=2]Cyanogenmod kurulumu[/h]Recovery modda bulunan İnstall Zip from SD card Seçeneğini tıklayarak hafıza kartına attığımız cm-12.1-20150406-UNOFFICIAL-i9300.zip dosyasını seçerek evet diyoruz.
  Bir süre bekledikten sonra kurulum bitecektir ve tekrar İnstall Zip from SD card diyerek içine attığımız Google programlarını barındıran Gapps.zip dosyasını seçerek tekrardan evet diyerek işlemi bitiriyoruz.
   

Sayfayı Paylaş