Neden dreambox?

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Çoğu arkadaşımız diyor ki bir çok uydu alıcısı var neden dreambox'u tercih etmeliyim?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit ve aklımda olduğu kadarıyla yazmak istedim.

Dreambox almalıyım çünkü:

Linux sistemi üzerine kurulmuş bir cihaz olduğu için yazılım,emu ve özellik olarak hiçbir firmaya bağlı değilsiniz.

Açık kaynak kodlu bir sistem olduğu için linux geliştirmeye her zaman açık ve linux bilgisi olan herkes geliştirebilir.

A cihazında olup dreambox'da olmayacak bir özellik yoktur nedeni ise dreambox ta plugins denen olayla her özelliği hatta A cihazından daha fazla özelliği kullanma imkanınız olur.

En basit model olan dm 500 de ki bu cihaz piyasadaki cihazlar ile az çok aynı fiyata sahiptir.Bu cihazla bilgisayrınıza film kaydı yapabilir,herhangibi bir tv kartı olmadan pc de uydu izleyebilirsiniz.İsteyende vlc player ile pc de bulunan filmleri dreambox'un takılı olduğu tv'de izleyebilirsiniz.

En önemli özelliği ise kart paylaşımı yapmasıdır bu sistemin matığıda basitçe arkadaşınızda bir kart ve dreabox kullanıyor sizdede başka bir kart ve dreambox kullanıyorsunuz.Kart paylaşımı kullanarak ondaki kartı siz,sizdeki kartıda o kullanabilir.Ethernet girişli cihazlar piyasada mevcut ama bir çoğu linux sistemine sahip olmadığı için e yaygın emu olan cccam'i kullanamamaktadır ki en büyük artısı bence budur dreambox'un.

Eğer pc kullanmaya seviyorsanız ve dreambox cihazınız varsa zamanla anlıyacaksınız ki pc ile dreambox bütünleşebiliyor yani cihazınızı pc den tam olarak kontrol edebiliyorsunuz.

Aklıma gelen artılar bu kadar ki bence eksi bir yanı yok diğer cihazlardan dreambox'un ama artısı çok.Yazımda hatam varsa şimdiden affola sadece dreambox ile yeni tanışan kişileri bilinçlendirmek yada almaya düşünenleri aydınlatmak için yazdım bunları.

2. ceryan

ceryan Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Başlarda biraz sabırlı olunmalı :) bir haftada ancak çözebildim canımdan bezdirdi ama artık rahatım :)

3. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Herkesin genel sorunu o zaten cihazı ilk kullanmaya başlayanın gözünü korkutuyor ama gayet kullanışlı olduğu zamanla çıkıyor ortaya:thumb_up:

4. ceryan

ceryan Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yaklaşık 3 ay oluyor çok memnunum artık :) iyiki almışım

5. hkemalh

hkemalh Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bendede dream 500s var bende memnunum hakikatten güzel cihaz hem bendeki klon olmasına rağmen

6. kadir@gr

kadir@gr Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    bende dm 7020si original var 5 ay oldu ve gunden gune daha cok bilgi ve kullanmasini oyreniyorum.hakaten super bir cihaz . multimedia destek oldugu sure, bu cihazin sirti yere gelmez!

7. eagle41

eagle41 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    dreambox tam bir rüya boyundan büyük işler yapıyor.Diğer uydu cihazlarına hiç benzemiyor.Uğraşmayı sevenler için süper bir cihaz.Herkese tavsiye ederim.Her eve lazım.

8. dilay11

dilay11 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    acıklamalarınız için cok teşekkür ederim bedede var 7020dm orjinal birde 500s var oda orjinal cok menmunum herkese tavsiye ederim

9. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    1- Kanal Geçişleri hızlı diğer uydulara göre
    2- Mp3 film resim oynatabilme özelliği var
    3- Cardsharing yapabiliyor tüm protokoller ile
    4- Menü çeşitleri çok
    5- Açık kaynak kodlu olduğu için yazılımı istediğiniz yerini kafanıza göre değiştirebilirsiniz

Bunlarda benden ilave olsun

10. dost21

dost21 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bede bu cihazı yeni aldım 3 gün oldu alalı ve 3 gündür kuralıyorum gerçekten de harika bir cihaz ister p den seyret filim felan kaydet istesende cihazdan izle kanal geçişleride çok iyi gerçi henüz server üyeliğim yok ama bu haliyle bile birçok ihaza fark atar

11. İNTİKAM

İNTİKAM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu cihazın üstüne yok zaten ancak fiyatı oldukça pahalı yani bence biraz daha cüzzi bi fiyata verilip de sürümden kazanç sağlansa piyasadaki biçok cihaz nal toplar

12. billica

billica Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya ilk başta çok zor gibi geldide alıştıkca ilk defa uydu kullandığımı hissettim bu receverse dierleri başka bişi

13. enthusia

enthusia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yaklaşık 1 aydır kullanmaktayım. Kullanımını çözmekte zorlanmadım. Cihazı keşke daha önce alsaymışım dedim. Çok zaman kaybetmişiz diğer receiverlar ile.

14. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Pahalı diyen arkadaşlar bence yanılıyorsunuz çünkü next 2000cx 225 tl civarı ve dm 500s 200 tl civarı.

özelliklerini bir karşılaştırın farkı anlıyacaksınız:)

15. LORD_KING

LORD_KING Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Usta çok güzel açıklamışsın emeğine sağlık hazır yeri gelmişken açıkladığım bilgilerin bir köşeşinde demişsin ki '' vlc player ile pc de bulunan filmleri dreambox'un takılı olduğu tv'de izleyebilirsiniz.'' bunu nasıl yapabiliriz ?

16. tarık16

tarık16 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    tek kelime ile harika 1, sınıf kolon falan hikaye ben 150 tl aldım bıde düzgün server buldun mu senden iyisi yok tavsiye ederim

17. lnb34

lnb34 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    dreambox kalitesi tartışılmaz yeterki kullanmayı bilin

18. cevbay

cevbay Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ilk aldığında kullanımı zor gibi ama alıştıktan sonra niye bu kadar geç kaldım dedim

19. memory33

memory33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    dreambox almayi bende istiyordum fakat HD görüntüsünün cok iyi olmadigini duyunca Kathrein ufs 922 aldim.
    Dreambox kullanan arkadaslar görüntü gercekten kötümü?

20. memory33

memory33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    DM 8000 kullanan arkadaslar görüntü hakkinda biraz bilgi verebilirlermi acaba?

Sayfayı Paylaş