Motorlu Çanak Demiri ve LNB ayarı

Konu, 'Diğer Uydu Ekipmanları' kısmında şimşek59 tarafından paylaşıldı.

1. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    çatıda tadilat olmuştu anteni ve demirini takarken çatının eğimini hiç düşünmedim ve antenin demiri çatının dışında olan bölüm 50 cm uzunluğunda bayramdan sonra yeni demir alarak anteni biraz daha yükselticem çünkü şu anda 1 derece batı Thor uydusunda çatı tadilat olmdan önce 12 batı uydusuna kadar dönüyordu ben 30 batı hispasata kadar dönmesi için ayarlayacağım fakat şu anki demirin nekadar uzununu almam gerek anten 1 derece döndüğünde 1 cm mi dönmüş olmakta hispasata dönmesi ve çatıya değmemesi için antenin şu anki demirin 30 cm daha uzununu mu alayım anteni çok fazla da yükseltemk istemiyorum rüzgar etkeilememesi için ve LNB yönü tam nasıl olmalı istanbul anadolu yakası için birde uydu yön bulucu almayı düşünüyom 250 TL 350 TL arası bu motorlu çanağı ayarlarken yön bulucu da anten hangi uyduya geldiyse yön bulucu ekranında otomatik o uydu görünüyor mu bunu merak ediyom yön bulucu konusunda acemiyim ne tavsiye edersiniz birde anadolu yakasında ümraniye bölgesinde yön bulucu satan yer bulamadım ?

[​IMG] [​IMG]

2. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Çanağı fazla yükselmezseniz iyi olur.Lnb ayarını ise Türksat ile hispasat üzerinde yapmanız daha faydalı olur.Uydu bulucu alıcaksanız tavsiyem fiyat olarak kesinlikle karaköye geçmenizdir.Hem çeşit çok hemde fiyat daha uygun.Uydu bulucular da siz aradığınız uyduyu ve o uydudaki frekansı seçersiniz oda size o uyduya geldiğinizde sinyal seviyesini söyler.Yani üzerinden geçtiğiniz uydunun ismini kendi bulmaz.

3. Leo27

Leo27 Guest

uydu yön bulucu ben sana
    FG Finder King 'i öneririm görüntüleri bunun gibi;:

Ama Uygun Birşeylerde bulaiblirsin saygılar

4. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Syn; Joker77 ve Syn; bilgileri için teşekkür ederim, uydu bulucu konusunda şu açıdan sordum bundan yaklaşık 4-5 yıl önce olabilir anten şu anki yerinden farklı yere takmıştım ve bir antenci buldum ayar yapsın diye tam hatırlamıyorum ama ondaki cihaz magic finder plus 3 benzer olabilir kendisi cihaz ve lnb arasına kabloyu bağladı sonra cihazda bişeyler yaptı ve cihazı çatıya kiremit üzerine koydu sonra antenin arkasına geçerek anteni hem sağa sola ve arkasından viadayı gevşeterek de aşağı yukarı oynatarak uydu kuşağını buldu bu işlemi yaparken sanırım önce 26 derece yada 19 derecede sinyali yakaladı sonra 4 derece sirius ve 1 derece thor sontekrar aynı uydulardan geri gelerek türksat üstünde sinyale baktı ve bu işlemleri yaparken de uydu bulucunun ekranına sürekli bakıyordu tabi ama aşağı eğilipde cihaz üzerinde bir şey yapmadı sadece ilk LNB ye bağlarken bişey yaptı okadar uydu kuşağında anteni sağa sola çeviriken örnek 19 astra ya gelince sinyali gördü ona göre başka diğer udyuya geçti onadki sinyale baktı bu açıdan ben öğrenmek istedim anteni çeviriken elimle sağa sola uydu bulucu ekranında hangi uyduya geldiysem yada yaklaştıysam onun frekansı otomatik çıkıyor mu ? magic finder plus 3 almayı düşünüyorum ve karaköyden alıcam ssanıırm teşekkürler

5. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Syn, usrobotic

ilgin yardımın için teşekkür ekteki dosya Disces motoro için ben kollu motor kullanıyom o yüzden anteni klark kuşağına tam ayarlamak için uydu buluıyu aldığımda sanırım önce türksattan sinayli bulucam sonra en batı uçta hispasatta sinyali bulunca uydu kuşağı biraz yakalanıyor ortada ki uydular astra 19 hotbird 26 28 derecellerde de ince ayar yapınc sanırım olur ama uydu bulucu henüz almadım izinli olduğum gün karaköye gitmeyi düşünüyom teşekürler

6. Leo27

Leo27 Guest

Sn şimşek kardeşim mesela sen uydu bulucudan turksat/2A/3A yı açtın mesela trt 1 'in frekansınııda actın sonra vidayı gevsetıp sağ veya sola hafif hafif cevirirsen zaten sen türksat uydusuna gelirsen bulucu öter :D yani esgeçmessin buda almayı düşündüğün uydu bulucu resimleri BEN ARAŞTIRDIM ALACAĞIN MAL COK KULLANIŞLI ŞARSIDA İYİ VE TAŞIMASI OLDUKÇA KOLAY KEMER GİBİ BELİNE BAĞLARSIN EE CATIYA CIKCAN YA DÜŞMEMESİ İÇİN KOLAY GELSİN :DD::

7. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Sayın JOKER 27 ; Cihazı aldım evet söğlediğin gibi cihaz çok güzel kullanışlı dediğin gibi uyduya gelince otomatik uyduyu gösteriyor teşekkürler verdiğin bilgiler için

8. Leo27

Leo27 Guest

Önemli Değil Yardımım Olduysa Ne Mutlu

9. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Sayın usrobotic ; yüksek kaldırımdan 290 TL ye aldım cihazı şu ana kadar problem yok güzel udyu bulamsıda kolay kullanışı kolay tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş