Microsoft hakkında gelişen son haberler

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’tan Joe Belfiore: “Office ekibi Windows Phone’u unutmadı”

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Microsoft son zamanlarda hem iOS hem de Android tarafında Office ile ilgili önemli haberler verdi ve sanki kendi işletim sistemi Windows Phone’a gereken önemi göstermiyormuş gibi bir durum ortaya çıktı. Ancak durum öyle sayılmaz, Microsoft’un mobil platformunun halka dönük temsilcisi Joe Belfiore Weibo sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı, sessizliğin nedenleri hakkında bilgi verdi.
  Belfiore, Office ekibinin Windows Phone’u unutmadığını, 19 Şubata denk gelen Çin Yeni Yılının hemen öncesinde düzenlenecek bir etkinlikte çeşitli duyuruların yapılacağını kaydetti. Windows Central sitesinin haberine göre bu duyurular

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ile ilgili etkinlikte yapılabilir, ancak Belfiore bununla ilgili herhangi bir ipucu vermedi. Henüz Windows Phone için Office sürümünün hangi yenilikleri veya yetenekleri kazanacağı noktasında da resmi haberler çıkmadı.

  Microsoft yöneticisinin açıklamasını Weibo üzerinden yapmış olması garip görünebilir, ancak bunun bir sebebi var. Belfiore aynı paylaşımda şirketinin özellikle Çin pazarını hedefleyen yeni özellikler üstünde çalıştığını kaydetti. Bunlar önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak. Çin, satın alma öncesinde Nokia’nın cihaz biriminin öncelik verdiği bölgelerden bir tanesiydi, hatta şirket 2012’de çıkan Windows Phone “Tango” güncellemesiyle Çin pazarına özel cihazların çıkışı için, cihaz donanım gereksinimlerinde çeşitli indirimlere gitmişti.
  Üretkenlik uygulamalarını güncellemek Microsoft’un Windows Phone pazarını büyütmesi için sihirli formül olmayabilir, ancak şirketin Office’i kendi mobil platformunda en iyi deneyimi sunacak hâle getirmesi yapılması gereken işlerin başında geliyor.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Yazılım devi Microsoft sunduğu işletim sistemleri ile dünya genelinde en etkili firmalar arasında başı çekiyor. Hem bilgisayar hem tablet hem de akıllı telefonlar için işletim sistemleri geliştiren firma, geçtiğimiz sene sonunda, Ekim ayında işletim sistemlerinin yeni sürümlerini sundu.
  [​IMG]
  Microsoft masaüstü, dizüstü bilgisayar ve x86 tabanlı tablet modelleri için Windows 8‘i sunmuştu. Firma diğer taraftan ARM tabanlı işlemci içeren tabletler için Windows RT, akıllı telefon modelleri için geliştirdiği Windows Phone 8 mobil işletim sistemini de sunmuştu. Bilgisayar pazarında en fazla tercih edilen işletim sistemi olan Windows ile karşımıza gelen Microsoft, son işletim sistemi sürümü Windows 8 hakkında bilgiler de paylaşıyor. Firmadan gelen açıklamaya göre Microsoft şimdiye kadar 100 milyon Windows 8 lisansı sattığını duyurdu. Geçtiğimiz Ocak ayında açıklanan rakam ise 60 milyon olarak belirtilmişti. Bu 100 milyon rakamının içinde yeni PC ya da tablet ile satılan lisanslar ve bir önce ki versiyondan yükseltilen lisanslar yer alıyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'tan önemli bir satın alma daha!

  Microsoft, iOS ve Android'de birinci sınıf e-posta deneyimi sunmak için kesenin ağzını açtı!


  Click here to view the original image of 620x392px and 62KB.
  [​IMG]

  Microsoft'un düzenli olarak OS X, iOS ve Android için ürünler yayınlaması ile beraber, artık platformlar arası bir kuruluş olduğuna dair hiçbir şüphe bulunmamakta. Ancak e-postalar söz konusu olduğunda, firmanın iOS ve Android'te yaşamakta olduğu sorunlar bulunuyor ve bu sorunlar da yakın zamanda sona erecek gibi gözüküyor.
  Microsoft, Acompli adlı firmayı, Re/Code'un söylediğine göre 200 milyon doların üstünde bir fiyata satın aldığını açıkladı. Bu firmanın e-posta uygulaması, iOS ve Android'te birinci sınıf bir e-posta tecrübesi sağlıyor; Outlook ve Google'ın e-posta servisleri ile oldukça iyi bir uyum gösteriyor.
  Microsoft'un söylediğine göre bu alım işlemi, firmanın kullanıcılara mobil ürünler üzerinde daha fazla işlem yapabilmelerini amaçlayan bir projenin parçası. Bu yıl iPad ve iPhone'a Office uygulamaları sunulmuştu ve Android'e de Office'in sunulacağı yakın bir zamanda duyurulmuştu. Bu satın alım da firmanın daha iyi bir mobil tecrübe sunma uğraşının önemli adımlarından biri.
  Uygulamanın arkasındaki takım ise VMware ve Zimbra gibi önemli isimlerden oluşmakta ve bu isimler artık Microsoft çalışanları olmuş durumdalar.
  Bu satın alma, Microsoft'un rakip platformlara yeni bir uygulama daha yerleştirmesine imkan tanıyacak. Uygulamanın yüksek derecelendirmesi düşünülürse, Acompli ile beraber firma, mobil e-posta yarışının önlerinde bir konuma sıçramış olacak. Tabii ki uygulamanın adı firmanın şu anki e-posta önerilerine uygun bir şekilde Outlook Mobile veya benzer bir ismle değiştirilirse şaşırmamak gerekiyor...
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Band 3 Ocak'ta Tekrardan Satışta!

  Microsoft'un 199 dolar fiyat etiketine sahip giyilebilir cihazı Microsoft Band, geçtiğimiz haftalarda stokları tükenmişti. Gelen bilgilere göre 3 Ocak Cumartesi günü cihaz tekrardan satışa sunulabilir.

  [​IMG]
  Giyilebilir teknolojiler arasında sık sık gördüğümüz akıllı bileklik ve saatler 2014 yılının revaçta olan aksesuarlarından biriydi. Samsung, Sony, LG veASUS gibi devlerin yer aldığı bu pazara yılın son çeyreğinde Microsoft'da dahil olmuştu.
  2014 yılının Ekim ayının son günlerinde Microsoft'un ilk giyilebilir cihazıMicrosoft Band tanıtılmış ve gerek fiyatı gerekse avantajlı özellikleri ile bazı satış noktalarında bir günde tükenen Microsoft Band genel olarak olumlu eleştiri almayı başarmıştı.

  Orijinal boyutunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x545px ve 177KB.

  Orijinal boyutunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x545px ve 177KB.
  [​IMG]


  Windows Phone 8.1 ile uyumlu çalışmasının yanı sıra Android ve iOSplatformu ile de kullanılabilen Microsoft Band, kişisel asistan Cortanadesteği sunuyor. Kalp hızı monitörü, GPS, ivmeölçer gibi sensörlere sahip olan 320x106 piksel çözünürlüğündeki TFT ekrana sahip.
  İlk etapta 199 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan Microsft Band, sağlık ve spor konusunda da çözümler sunarak en verimli kullanıma ulaşmayı hedefliyor.

  Geçtiğimiz haftalarda fiziksel Microsoft mağazalarında ürünün oldukça çok sattığı ve bu nedenle stokta kalmadığı belirtilmişti.Bunun yanı sıra benzer zamanlarda online satış kanalında ise stok dışı olduğu görüldü.
  Bunun nedeninin ise ortaya atılan iddialara göre ürünün internet üzerinden aldığı talep sayısının çok düşük olduğu söyleniyor. Yılın en iyi satış zamanlarından biri olan yılbaşı döneminde stoklarda olmayan Microsoft Band hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı.

  Orijinal boyutunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x450px ve 154KB.

  Orijinal boyutunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x450px ve 154KB.
  [​IMG]

  Microsoft'un yaptığı resmi açıklama ile 2015'in ilk aylarına kadar internette satılmayacak ürün hakkında resmi Microsoft veri tabanında sorulan bir soruya karşılık verilen cevapta 3 Ocak Cumartesi günü fiziksel Microsoft mağazalarında tekrardan satılmaya başlanacağı ortaya çıktı. AyrıcaMicrosoft Band ile beraber cihazın aksesuarlarının da satışa sunulabileceği belirtiliyor.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Spartan'dan İlk Görüntüler!

  Yılların Internet Explorer'ının yerini alacak Spartan tarayıcı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Microsoft'un yeni tarayıcısının ilk görüntüleri internete düştü.


  [​IMG]Microsoft'un Internet Explorer'ı geliştirmeyi bırakarak Spartan adında yeni bir tarayıcı ile yoluna devam edeceği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.
  [​IMG]
  İlk görseller ortaya çıktı
  Neowin.net sitesinin paylaştığı görseller, Microsoft'un yeni tarayıcısıSpartan'dan sınırlı ilk izlenimleri sunuyor. Tarayıcının adres satırı ve çevresindeki ikonların görülebildiği fotoğraflarda ilk dikkat çeken, yeni tarayıcının Internet Explorer'ın klasik çizgilerinden kurtulmuş olması.
  [​IMG]
  Yeni ikonlar, yeni özellikler
  Sol kısımda önceki sayfa - sonraki sayfa tuşlarının bulunduğu tarayıcının sol kısmında, yıldız simgesi şeklinde "favorilere ekle" seçeneği yer alıyor. Adres satırının hemen sağında yer alan, yıldız ikonunun yanındaki simgenin Safari tarayıcının "okuyucu" özelliğine benzer bir kullanım sunan "okuma modu" olduğu belirtiliyor.
  Sosyal medyada kolay paylaşım
  Okuma modu simgesinin yanında klasör ikonu yer alıyor. En sağda yer alan simge ise web sayfalarının sosyal medyada kolayca paylaşılabilmesini sağlıyor. Bakalım önümzdeki günlerde Spartan tarayıcı ile ilgili yeni görseller ortaya çıkacak mı?
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 tanıtıldı! Tüm detaylar

  Windows 10: Yeni Nesil Windows karşınızda


  [​IMG]
  Microsoft, yeni nesil Windows'u bugün görücüye çıkardı. Yeni dijital çağın başlangıcını sembolize eden Windows ile teknoloji daha da kişiselleşirken, çok çeşitli deneyimler ile zenginleşiyor. İki yeni inovatif cihazın da öne çıktığı bugünkü duyuru kapsamında, kullanıcı deneyimi geniş ekranlara ve ekransız kullanıma taşınacak.
  Ayrıca, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 kullanan ve ilk yıl içinde güncelleme yapan kullanıcılar, Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yapabilecek. Tüm bu özelliklerle, Windows 10, cihazın kullanım ömrü boyunca güvenli, yenilikçi ve güncellenen bir deneyim ve hizmet sunacak.

  Microsoft CEO'su Satya Nadella “Windows 10, önce mobil, önce bulutun öncelikli olduğu dünyada daha kişisel bir dijital çağın başlangıcı niteliğinde” açıklamasında bulundu.

  [​IMG]

  “Amacımız bugün Windows kullanan 1,5 milyar kişinin Windows 10'a tutkuyla bağlanmasını ve milyarlarca yeni kullanıcının da Windows'u ana işletim sistemi olarak tercih etmesini sağlamak”

  Windows 10: Teknoloji artık daha kişisel

  Windows 10, kullanıcıların merkeze yerleştiği daha kişisel bir teknoloji çağının başlangıcını oluşturuyor. Günümüzde kullanıcılara aynı anda birden fazla cihaz üzerinden eşzamanlı, tutarlı ve benzer deneyimi, mobil teknolojiler doğrultusunda sunmak önem taşıyor. Bu doğrultuda, Windows 10’un ikinci bilgilendirme toplantısında aşağıdaki yeni özellikler kullanıcılarla paylaşıldı:

  Cortana kişisel bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanıma sunulacak

  Geçtiğimiz yıl ilk kez Windows Phone'da kullanıma sunulan kişisel dijital asistan Cortana, kullanıcıların hayatında katma değer yaratmak ve kolaylık sağlama hedefi ile artık Windows 10 kişisel bilgisayarlarında ve tabletlerinde de kullanıma sunulacak.

  Cortana, kişilerin tercihlerini öğrenerek ilgili tavsiyeler, bilgiye hızlı erişim ve önemli hatırlatmalar sağlayan kişisel bir yardım aracı olarak öne çıkacak. Sesli ve yazılı iletişimi doğal ve kolay bir şekilde sunan Cortana, gelişmiş özellikleri sayesinde daha fazla güvenlik ve şeffaflık sağlayacak.

  Yeni Tarayıcı “Project Spartan” ile giderek kişiselleşen web deneyimi

  Windows 10, aynı anda çalışma özelliği göz önünde bulundurularak tasarlanan “Project Spartan” kod adlı yeni bir tarayıcı içerecek. Tarayıcı, yerleşik olarak bulunan dâhili temel özellikler sayesinde daha fazla güvenlik ve daha iyi keşfetme olanağına sahip olacak. İster klavye, ister kalemle doğrudan not alma ve bunu arkadaşlarla kolayca paylaşma özelliği bulunan yeni tarayıcıda ayrıca, web yazılarının çevrimiçi ve çevrimdışı okunmasında kolaylık sağlayan yeni okuyucu formatı ve aranan içeriğin daha hızlı bulunması sağlayan Cortana entegrasyonu da olacak.

  Xbox Live ve Xbox uygulaması oyun dünyasının dinamiklerini değiştirecek

  Oyun tutkunları ve geliştiricileri Windows 10 PC'lerinden ve Xbox One oyun konsollarından renkli Xbox Live oyunlarına erişim fırsatını yakalayacak. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyun tutkununu birbirine bağlayacak Game DVR özelliği ile, oyuncular en iyi oyun anlarını kaydedebilecek ve yeni oyunları farklı cihazlar arasında arkadaşları ile paylaşabilecek. Oyuncular, mekan ve zamandan bağımsız olarak Xbox One konsollarından Windows 10 tabletlerine veya PC'lerine oyunlarını aktararak kendi PC'lerinden istedikleri an oynayabilecek.

  Windows 10 için “Dokunmatik” Office

  Windows 10 Office universal uygulamaları tüm cihazlarda 'dokunmatik' bir deneyim sunacak. Dokunmatik özelliğe kavuşan, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook kullanıcılara yeni kolaylıklar sunacak. Kullanıcılar, PowerPoint’te yeni imza özelliği ile kullanıcılar gerçek zamanlı not alabilecek Excel’de rahatlıkla çalışma tabloları oluşturabilecek ve güncelleyebilecekler.

  Süreklilik (Continuum) modu: Windows 10 kullanıcıları 2'si 1 arada cihazlarda, klavye ile fare ve dokunmatik ile tablet kullanım arasında kolayca geçiş yapabilecekler.

  Universal uygulamalar: Windows 10; Fotoğraflar, Videolar, Müzik, Haritalar, Kişiler Mesajlaşma, Posta ve Takvim için yeni ve birbiri ile uyumlu uygulama deneyimleri sunacak. OneDrive üzerinden senkronize edilen içerik ile kullanıcılar bir cihazda başladıkları çalışmalarını sorunsuz bir şekilde başka bir cihazda bitirebilecekler.

  Microsoft İşletim Sistemleri Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Hizmetler ve ücretsiz güncelleme deneyimleri ile zenginleşen Windows 10 bugün yeni bir üründen çok daha fazlasını sunuyor. Windows 10, müşterilerimizle dünden bugüne süregelen ilişkimizi temsil ediyor. Bu ilişki kapsamında tüm müşterilerimize değer sunmaya devam edeceğiz. "Yeni nesil Windows bir sözdür; karmaşık teknolojilerden insanları kurtarmak ve hayatlarında daha fazlasını yapabilmelerine olanak sağlamanın sözü...” açıklamasında bulundu.

  Windows 10: Yenilikçiliğe güç katıyor, yeni platformlara ilham veriyor

  Windows 10, Xbox'tan PC'lere, telefonlara, tabletlerden, küçük aletlere kadar, müşterilerin kullandığı cihazlara ve yaptıkları işlere uyum sağlayacak. Windows 10, Nesnelerin İnterneti kavramının parçası olan en minik sensörlerden, dünya çapındaki şirket veri merkezlerinde bulunan sunuculara kadar, inanılmaz ölçüde geniş bir cihaz ekosisteminde kullanılabilecek.

  Windows 10, Microsoft HoloLens ile “Holografik Gelecek”

  Windows 10, dünyanın ilk holografik bilgi işlem platformu olarak, geliştiricilerin gerçek hayatta holografik deneyimler tasarlamasını sağlayan bir dizi API içerecek. Windows 10 sayesinde universal uygulamalar hologram olarak çalışabilecek. Böylece, üç boyutlu hologramların fiziksel ortamda kullanılması da mümkün olacak.

  Yeni Microsoft Surface Hub ile verimlilik artacak

  Windows 10, iş yerindeki ekiplerin paylaşımda bulunmasına, tasarımlar yapmasına ve birlikte yaratmasına yardım edecek yeni geniş ekranlı bir cihazla da beraber gelecek. Surface Hub, dahili kamera, sensör ve mikrofonlarla birlikte çok noktalı dokunma ve dijital mürekkep kullanımı gibi donanımsal yeniliklerle öne çıkacak. Bununla birlikte, son teknoloji ürünü olan dijital beyaz tahta özelliği, anında uzak konferans görüşmesi, birden çok cihaz üzerinden paylaşım ve geniş ekranlı uygulamalar için güvenilir platform özellikleri sunacak. 55 inç ve 84 inç olmak üzere iki boyutta tasarlanan Surface Hub, ekiplerin daha verimli çalışmasını sağlayacak.

  Kişisel Bilgisayar'da Windows 10 için gelecek Teknik Ön İzleme, önümüzdeki hafta Windows Insiders'da ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Windows 10’un telefonlar için geliştirilen teknik önizleme sürümü şubat ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Windows Insider Programı ve Teknik Ön İzlemeler konusunda ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilinir
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Lumia ve Windows Phone 8.1

  [​IMG]
  Nokia'nın Lumia serisi akıllı telefonlarda varlığı, ilk olarak Ekim ayında Microsoft Lumia akıllı telefonlarla azalmaya başlarken, bir ay sonra Nokia markası, Lumia'ları tamamen terk etti. Nokia isminin kaybolmasının, firmanın Microsoft tarafından 7.2 milyar dolara satın alınmasından yedi ay sonra gerçekleşmesinin en büyük sebebi ise düzenleyici işlemlerden kaynaklanmaktaydı. Microsoft'un şu anda mobil alanda tek ihtiyacı olan ise, Windows Phone işletim sisteminin daha fazla dikkat çekmesini sağlamak.
  Nisan ayında Windows Phone 8.1 yayınlandı ve bu sürüm ile beraber Apple'ın Siri'sine ve Google Now'a Microsoft'un cevabı olan Cortana sesli asistan devreye girdi. Sanal asistan Mart ayında aktif olduğundan beri başarılı bir şekilde Dünya Kupası'nın ve NFL maçlarının galiplerini tahmin ederek, dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Hizmetin Windows 10 ile beraber sunulması ise, kazanmaya başladığı ünü arttırmaya devam edecek.
  Microsoft Band ve diğerleri

  [​IMG]Yine bu yıl içerisinde, Microsoft'un giyilebilir teknoloji ürünü olan kol bandı Microsoft Band'in tanıtımı gerçekleştirildi. Bu fitness cihazının sahip olduğu özellikler ise o kadar fazlaydı ki, bataryası, bir günlük normal kullanımına ancak yetiyordu.
  Yılın sonlarına doğru ise uygulamalar, oyunlar ve videolar için Bitcoin ödemeleri Microsoft tarafından kabul edilmeye başlandı.
  Microsoft'un .NET framework sisteminin kapılarının açılması ile beraber açık kaynak topluluklarından heyecanlı sesler yükseldi. Sistem tarihinde ilk defa Linux ve Mac OS için kullanılabilmekte. Bu durum da Microsoft'un açık kaynak topluluğunu bir yazılım geliştirici olarak gerçekten kabul ettiği ilk anlardan birini göstermekte.
  Microsoft ailesine Mojang'ın 2.5 milyar dolar karşılığında katılması ile beraber Minecraft da firmanın bir parçası oldu.
  Son olarak ise, Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer'a Ağustos ayında toplu bir "güle güle partisi" düzenlendi ve bu enerjik kişilik, artık NBA'in Los Angeles Clippers takımının sahibi olarak yeni hayatına başlamış durumda...
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Windows 10 ile Skype’ı iMessage’a dönüştürüyor

  [​IMG]
  Microsoft, Skype’ı yeni işletim Windows 10’a doğrudan entegre edecek. Bu entegrasyona dair ilk bilgiler ise ortaya çıkan sonucun Apple’ın iMessage servisine fazlasıyla benzediğini gösteriyor. 21 Ocakta düzenlenen Windows 10 etkinliğinde Skype entegrasyonunu duyuran şirket, Windows 10’un PC versiyonuna eklenen mesajlaşma uygulamasını ise daha sonra göstermeyi tercih etti. Söz konusu uygulamanın Windows 10’da Skype ile sağlanacak mesajlaşma deneyiminin anahtarı olması bekleniyor.

  Microsoft’un Windows 8.1 ile Mesajlaşma uygulamasını sonlandırma kararından memnun kalmadığı da Windows 10’daki geri dönüşle anlaşılıyor. Skype’a entegre biçimde çalışan yeni mesaj uygulamasında, Skype kullanıcılarıyla sohbet etmenin yanı sıra sesli ve görüntülü sohbetler gerçekleştirilebiliyor. Tüm konuşmalar PC, tablet ve akıllı telefon arasında eş zamanlanırken, uygulama görünüm itibarıyla Skype’ın sadeleştirilmiş bir versiyonu olduğu izlenimini veriyor.
  İki panelli arayüz tasarımı ve yuvarlak içindeki kişi fotoğraflarının varlığı nedeniyle Microsoft’un mesajlaşma uygulaması akıllara Apple iMessage’ın OS X sürümünü de getiriyor. Skype kullanıcı isimlerini telefon numaralarına bağlamaya başlayan Microsoft, böylelikle insanların arkadaşlarını Skype kullanıcı isimlerine ihtiyaç duymadan bulmalarını amaçlıyor. Bu yaklaşım da Microsoft’un yeni mesajlaşma anlayışını Apple iMessage’a biraz daha yaklaştırıyor. Skype ve iMessage arasındaki temel farkıysa Skype’ın birden fazla platformda desteklenmesi, iMessage’ın ise sadece Apple platformlarında bulunması oluşturuyor.
  Skype’ın Windows 10 telefonlarda bulunacak versiyonuyla kullanıcılar kısa mesaj da gönderebilecek. İlerleyen dönemde Skype üzerinden kısa mesaj gönderme özelliğinin Windows 10 PC’leri de kapsayacak şekilde genişletilmesi muhtemel gözüküyor. Microsoft mesajlaşma uygulamasına dair tüm detayları açıklamasa da, şirketin Skype için daha yerel ve basit bir entegrasyon imkanı sunması olumlu bir gelişme olarak göze çarpıyor.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft Cortana ve Xbox işlevleri eklenmiş en güncel Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünü yayınladı

  Microsoft’un en son Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü yayınlandı. 21 Ocaktaki basın toplantısında son güncellemelerin paylaşılmasının ardından yayınlanan son sürümde yeni Cortana entegrasyonu, Microsoft’un Continuum olarak adlandırdığı tablet arayüzü, Başlat menüsünde ve Windows 10 kullanıcı arayüzünde yapılan düzenleme ve değişiklikler, yeni bir Xbox uygulaması yer alıyor.

  Öte yandan Microsoft bildirim merkezi niteliği de taşıyan Aksiyon Merkezi üzerinde yaptığı birçok değişikliği bu en son test versiyonunda gösteriyor. Fotoğraflar gibi yeni dahili evrensel uygulamaların bu sürümde ön gösterimi yapılırken, gelecek sürümlerde Mail ve Haritalar gibi uygulamalar da güncellenecek.
  Hâlihazırda ön izleme programında bulunanlar Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü yüklü bilgisayarlarında Ayarlar uygulamasına giriş yaparak en son sürüme geçiş yapabilecekler. Öte yandan sanal makinaya veya sıfırdan kurulum yapmak isteyenler için de ISO dosyaları mevcut.
  Yeni Spartan internet tarayıcısı ve Windows 10’da Xbox One oyunlarını ağ üzerinden oynama gibi işlevler gelecek sürümlerde gelecek.
  Bunlara ek olarak Windows 10’un en son teknik ön izleme sürümüyle birlikte yeni dil destekleri geliyor. Bunların arasında Türkçe de bulunuyor.
  Her zaman olduğu gibi bu beta yazılımının doğal olarak birçok hata barındırabileceğini hatırlatalım. Ayrıca Microsoft, Windows 10’un gelişimine yardımcı olmanızı bekliyor, bu nedenle geri bildirimlerinizi iletmenizi rica ediyor. Kaynak bağlantıda ISO dosyalarına açılan bağlantıyı bulabilirsiniz.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10'a Büyük İlgi

  Geçtiğimiz haftaki Microsoft etkinliğinde detayları ortaya çıkan ve yeni yapılandırması yayınlanan Windows 10'a ilgi büyük. Anketlere göre, kullanıcılar teknik önizleme sürümüne sıcak bakıyor.

  [​IMG] Geçtiğimiz haftaki etkinlikte ilk teknik önizleme sürümü Windows 10'a ilgi büyük.
  Kullanıcılar ilgi gösteriyor
  Neowin.net sitesinin gerçekleştirdiği anket çalışmasına göre, katılımcıların yüzde 78.1'i yeniWindows 10 yapılandırmasını yüklemiş durumda. Yüzde 21.9'luk kesim ise henüz teknik önizleme sürümünü yüklememiş. Şu an için 2000 kişinin üzerinde bir katılımcı ile devam eden anket, yeni yapılandırmanın ve Windows 10'un gördüğü ilgiyi göstermesi açısından önemli.
  [​IMG]
  Nasıl Yüklenir?
  Yavaş yavaş final sürüme doğru yaklaşan Windows 10'u sizde denemek ve PC'nize yüklemek istiyorsanız önceklikle

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sitesindenMicrosoft hesabınızla servise kayıt olmanız gerekiyor.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows 10 Gizli Oturum Açma Ekranı Aktifleştirme Nasıl Yapılır[/h] Kısa bir süre önce yayınlanan Windows 10 teknik sürüme ait gizli bölümlere ait bilgilere gelmeye devam ediyor.

  Redmond merkezli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft‘un Windows 10 teknik sürümüne ait gizli bölümleri paylaşıldı. Teknik ön inceleme sürümü çatısı altında paylaşılan ve geçtiğimiz hafta içi başta masaüstü ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yazılım olmak üzere bir çok yenilik başarılı bir etkinlikle tanıtılmıştı. Arayüzde beklendiği gibi yapılan değişikliklerin yanı sıra, gelişmiş

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ile masaüstü kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Kullanıcılar ise inceleme sırasında oturum açma ekranını değiştirilebileceğine dair ufak bir ayrıntı paylaşıldı. [​IMG] Windows 10 build 9926 yapı numarasına sahip sürümde oturum açma ekranını ufak bir regedit değişikliği ile değiştirmek mümkün. Sistem yapısı incelendikçe bu tür gizli kalmış yerlerin paylaşılması oldukça muhtemel. Windows 10 build 9926 yapıya sahip sistemi test ediyorsanız aşağıdaki açıklamada yer alan bilgiler ışığında sizlerde oturum açma ekranını değiştirebilirsiniz. [​IMG]

  • Başlat – regedit.exe
  • HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE \ Microsoft \ Windows\ CurrentVersion Kimlik \ \ LogonUI \ TestHooks
  • Değeri “1” yapınız
  • regedit.exe kapatını yeniden başlatınız.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Microsoft’un Windows Phone 10 Amiral Gemisi İkinci Çeyrekte Gelebilir![/h] Microsoft’un Windows 10 güncellemesini tanıtmasının ardından yeni amiral gemisi iddiaları da artmaya başladı.

  Seattle Redmond merkezli yazılım ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  toplantısında Windows 10 ve Windows Phone 10 güncellemelerini tanıtmıştı. Tanıtım toplantısının ardından ise

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Satya Nadella
  , Windows 10 amiral gemisi gemi akıllı telefonlarını bu yıl içinde duyuracaklarını açıklamıştı. Windows 10‘un tanıtımıyla birlikte Windows Phone 10’a dair bazı önemli değişiklikler de bilindiği üzere 21 Aralık’ta tanıtılmıştı. Bununla birlikte kullanıcılar, Windows Phone 10‘lu ilk amiral gemisi niteliğindeki telefonun ne zaman çıkacağını merakla beklerlerken, Çinli Windows Phone haber sitesi WPDang‘ın bazı kaynaklardan aldığı bilgilere göre Microsoft‘un ilk Windows Phone 10’lu amiral gemisi, beklenildiği gibi Ağustos aylarında değil Mayıs-Haziran aylarında tanıtılacak. Tanıtılmasının ardından kısa süre içinde satışa sunulması beklenen Windows Phone 10‘lu ilk amiral gemi cihazın yılın ikinci çeyreğini kapsayan Haziran ayı içinde raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor. Ayrıca bu cihazın Nokiapoweruser‘ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı haberini doğrular bir şekilde 3D-Touch teknolojisini kullanacağı belirtildi. Ayrıca Microsoft’un MWC 2015 konferansında iki tane Windows Phone 8.1 yüklü cihaz tanıtacağı gelen diğer bilgiler arasında. Bu cihazlardan ilkinin Lumia 1330/1335 olması beklenirken, geçtiğimiz günlerde hakkında bazı iddialar ortaya atılan Lumia 830‘un uygun fiyatlı versiyonu olacağı belirtilen bir cihazın da tanıtılacağı gelen diğer bilgiler arasında.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Microsoft, Mobil Dünya Kongresi Basın Toplantısını Duyurdu![/h]Microsoft, Mobil Dünya Kongresi’nde yapacağı etkinliğini resmi olarak duyurdu.
  Redmond merkezli yazılım ve donanım devi Microsoft, yeni cihaz duyurularını yapması beklenen, Mobil Dünya Kongresi basın toplantısı için duyuru yayınladı.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirilecek

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  2 Mart Pazartesi tarihinde saat 8:30’da başlayacak. Bu etkinlikte Microsoft’un önemli cihaz tanıtımlarına imza atması bekleniyor.
  Yeni yılla birlikte hem Windows 10 hem de Windows 10 Mobile cephesinde önemli adımlar atan Microsoft’un Mobil Dünya Kongresi’nde yeni Lumia cihazlarının tanıtımını yapması bekleniyor. Tanıtımı yapılması beklenen cihazların başında ise Lumia 1330/1335 adıyla yeni phablervmoddli geliyor.Mobil Dünya Kongresi genellikle Microsoft’un yeni donanım duyurularını yapmak için tercih ettiği etkinlik olurken, burada Lumia 830’un yeni versiyonu un da gün yüzüne çıkması beklenirken Microsoft’un

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  cephesinde de yeni bir tanıtım yapacağı düşünülüyor.
   

Sayfayı Paylaş