İOS Windows Phone'unuzun Gücünü Ölçün ve Diğer Platformlarla (Android - IOS) Karşılaş

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Eğer cihazınızı test etmek, gücünü diğer cihazlarla karşılaştırmak sizi ilgilendiren bir konu ise Basemark OS IIilginizi çekecektir. Basemark OS II,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  yazılımın sunduğu ücretsiz bir benchmark uygulaması. Uygulama 3 platformda da çalıştığı için Windows Phone'unuzu Android ve IOS çaıştıran cihazlarla da karşılaştırabilirsiniz.


  Windows Phone 8.1 yapısı gereği özellikle Android cihazlardaki kadar yüksek donanım ihtiyaçlarına sahip değil. Örneğin Android'i çalıştırmakta zorlanan bir konfigürasyon Windows Phone'u gayet akıcı çalıştırabiliyor. Bu yüzden diğer platformların cihazları ile karşılaştırmak çok mantıklı değil ve yanıltıcı olacaktır.

  Uygulama genel sistem, CPU, GPU, Web sayfalarının oluşturulması, bellek ve kamera'ya yönelik testler içeriyor. Basitçe yapmanız gereken uygulamayı mağazadan indirip kurmak ve ardından uygulamayı başlatarak ana sayfasında Run Benchmark'a dokunmak.


  Test başlıyor ve 5 dk. civarı sürüyor. (Tahmini. Süre tutmadım) Test bitiminde sonucunuzu isterseniz

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sitesine yükleyebiliyorsunuz.


  Ayrıca telefon alma aşamasında iseniz aynı adresi bilgisayarınızla ziyaret edebilir ve düşündüğünüz modellerin test sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz. Ancak yukarıda yaptığım uyarıyı okumayı ihmal etmeyin. Windows Phoneyüklü cihazların donanımlarını diğer platformların cihazlarının donanımları ile karşılaştırmak yanıltıcı olacaktır.

  Kamerayı ise ayrıca test etmeniz gerek. Bunun için uygulamanın ana sayfasında Ekstra Tests/Camera Performance yolunu izleyin;  Merak edenler için üstteki skorlar LUMIA 925'e ait.

  Uygulamayı yüklemek için aşağıdaki

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ya da Windows Phone cihazınızdan giriyorsanız [B]QR koduna dokunun ve Windows mağazası'nda talimatları tak

  [CENTER][URL="http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/basemark-os-ii-free/e1c58476-48ce-4d5d-baaf-abe800d2b6f1"][IMG]http://3.bp.blogspot.com/-_TSnVIm9U9k/U5IgCHdbQII/AAAAAAAAnpk/9cUhp_AZLsY/s1600/sshot-14.png[/IMG][/URL][/CENTER]
  [/B]
   

Sayfayı Paylaş