İOS Windows Phone Uygulamalarındaki önemli detaylar

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows Phone ve Windows 10 Mobile için yeni bir uygulama daha yayınladı.
  [​IMG]
  Microsoft, bit taraftan Windows 10 Mobile güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürürken, Microsoft Garage ekibi de Windows Phone ve Windows 10 Mobile işletim sistemleri için yeni uygulamalar geliştirmeyi ihmal etmiyor. Microsoft Garage tarafından yayınlanan son uygulama ise Photo Story oldu.

  Photo Story, çekilen fotoğraflar arasından seçtiklerinizi ya da gruplandırdığınız fotoğrafları, uygun müzik ve sahne modu ile videolara çeviriyor. Photo Story Cortana entegrasyonu sayesinde son derece kolay bir şekilde günün hikayesini hazırlamanızı sağlıyor. Bunun için sadece “Story form today” komutu vermeniz yeterli.
  Bilgisayar görüntüleme teknolojisinin kullanıldığı Photo Story uygulaması bu sayede günün en iyi fotoğraflarını çok kolay bir şekilde seçiyor ve bunları düzenleyerek günün en iyi hikayesini seçeceğiniz müzik eşliğinde oluşturuyor.
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi ile geliştiricilere daha fazla alan ve uygulama geliştirme için yeni api destekleri sağlıyor. Windows Bridge projesi ile İos ve Android platformlarının geliştiricilerin de cezbetmi amaçlayan Microsoft, Windows 10 Mobile platformuna uygulama zenginliği kazandırmayı amaçlıyor.
  Windows Phone ve Windows 10 Mobile güncellemesi ile uyumlu olan Photo Story uygulamasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Windows Phone uygulama mağazası linkine tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone kullanıcılarının merakla beklediği büyük Whatsapp güncellemesi nihayet yayınlandı.
  [​IMG]
  Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone platformu kullanıcıları, Whatsapp Beta ile test edilen yeni özellikleri, nihayet yayınlanan güncelleme ile Windows Phone 8.1 ve üzeri sürüm kullananlar için sunuldu.
  Whatsapp Beta uygulamasından sızan bilgilerde uygulamaya eklenen özellikler kullanıcılar tarafından beğeni kazanmış ve merakla bekleniyordu. Aylardır beklenen bu güncelleme nihayet 2.12.72 sürümünden, 2.12.112 sürüm numarasına yükseltilerek yayınlandı.
  [​IMG]
  Yeni WhatsApp özellikleri:


  • Sohbete özel bildirim ayarları ve sessize alma
  • Sohbetleri okunmadı veya okundu şeklinde işaretleme
  • Eklenmiş birçok ifade (emoji). Ayrıca, bazı ifadelere dokunarak ve basılı tutarak farklı renk seçebilirsiniz.
  • Sohbetlerde çoklu mesaj seçebilir ve bunları iletebilir veya silebilirsiniz (Windows Phone 8+ için)
  • Kişi kartı aldığınızda şimdi hızlıca mesaj gönderebilir veya WhatsApp’ı varsa bu kişileri kaydedebilirsiniz
  • Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar’dan (Windows Phone 8+ için) WhatsApp aramaları sırasındaki veri kullanımını azaltma
  • Uygulama içi bildirimlerde artık sese ve titreşime izin verebilirsiniz veya engelleyebilirsiniz
  • WhatsApp aramaları için zil sesi seçimi (Windows Phone 8+ için)

  Windows Phone platformu için yepyeni özelliklerle ggüncellenen Whatsapp uygulamasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Windows Phone uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft araştırma ekibinin MobileFusion adını verdiği projesi, telefon kameraları ile 3D modeller oluşturulmasına imkan sağlıyor. Peki 3D modeller nasıl oluşturuluyor? İşte detaylar!


  [​IMG]Microsoft araştırma ekibinin yaptığı MobileFusion ismindeki yeni uygulaması ile akıllı telefonlar, 3D tarayıcı olarak kullanılabilecek ve bu şekilde kolayca 3D modeller oluşturulabilecek. Peki Microsoft'un, akıllı telefon kameralarını 3D tarayıcı yapacak uygulaması nasıl çalışıyor ?
  Microsoft'un 3D tarayıcı uygulaması MobileFusion'un tüm detayları!

  Microsoft'un 3D tarayıcı uygulaması, oldukça basit bir mantıkla çalışıyor ve hızlı bir şekilde 3D modelleme yapabiliyor. 3D modeliçıkartmak istenilen insanlar ya da nesneler, uygulamada 3D model yapılacak bölgeyi temsil eden kırmızı alanın içerisine alınıyor ve yan açılarından görüntüleri çekiliyor. Çekim sırasında derinliklerine göre, anlık olarak yapılmaya başlanan 3D modeller yüksek bir kalitede kısa sürede hazırlanıyorlar. HattaMicrosoft araştırma ekibine göre, kısa sürede hazırlanabilen bu 3D modeller, oyun yapımlarında ve 3D baskılarda bile kullanılabilecek kaliteye sahipler.


  [​IMG]MobileFusion 3D tarayıcı uygulamasının sunduğu bir diğer avantaj ise, internete veya herhangi bir şekilde bağlantı arabirimine ihtiyaç duymaması. Uygulama doğrudan telefon üzerinden tüm modelleme işlemlerini halledebiliyor. Bu sayede internet erişiminin olmadığı yerlerde de tıpkı fotoğraf/video çeker gibi 3D modeller elde edilebiliyor.

  Microsoft araştırma ekibi, şu anda iOS, Android ve Windows Phoneüzerinde uygulamanın kusursuz çalışması için testlerini sürdürüyor ve Ekimayına kadar testleri bitirip uygulamayı herkese açık şekilde yayınlamaya çabalıyorlar. Bakalım Microsoft'un, sunduğu avantajlarıyla rakiplerine fark atmayı başarabilen 3D tarayıcı uygulaması MobileFusion'u, ne zaman akıllı telefonlarımızda görebileceğiz?
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft, Windows Phone Skype uygulamasını güncelledi

  Skype için yayınlanan güncelleme performans geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri içeriyor.


  [​IMG]
  Microsoft’un dünya genelinde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulamasıSkype’ın Windows Phone sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri içeren güncellemeyle birlikteSkype v2.29.0.21 numaralı sürüme yükseltildi. Windows Phone için Skype’ı

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz.

  [​IMG]
  Skype’ın başlıca özellikleri;
  * Skype’tan Skype’a ücretsiz çağrılarla arkadaşlarını ve ailenizi arayın. Tüm dünyadan cep telefonlarına ve sabit telefonlara ucuz çağrılar yapılabilir.
  *Desteklenen cihazlarda, Skype’taki diğer kişilere ücretsiz görüntülü çağrılar yapın.
  *Skype’taki arkadaşlarına anlık iletiler gönderin.
  *Bir fikrinizi veya içten bir anınızı hemen paylaşmak için görüntülü mesaj gönderin.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Adduplex, Windows Phone platformuna yönelik yayınladığı istatistik verilerde ilk defa Türkiye akıllı telefon pazarına da yer verdi. İşte Türkiye’nin Windows Phone akıllı telefon kullanım oranları.
  [​IMG]
  Windows Phone platformunun uygulama içi reklam ağı olan Adduplex, Kasım ayı için hazırladığı raporu yayınladı. İşletim sistemi kullanım oranları, telefon modelleri gibi verileri paylaşan Adduplex, bu ayki raporunda ilk defa Türkiye akıllı telefon pazarına yönelik istatistikleri raporuna ekledi.
  [​IMG]
  Türkiye akıllı telefon pazarında en çok kullanılan Windows Phone akıllı telefon Lumia 520 oldu. Windows Phone platformunun dünya genelindeki kullanım oranlarının aksine Türkiye’de en popüler ikinci Windows Phone akıllı telefon Lumia 1320 oluyor. Lumia 520 Türkiye Windows Phone pazarında %18.4 kullanım oranına sahip. İkinci sıradaki Lumia 1320 ise %11 gibi oldukça yüksek bir kullanım oranına ulaşmış durumda.
  Türkiye’deki Windows Phone akıllı telefon kullanım ortalamasında en popüler telefon grubu ise eski modeller olmasına rağmen Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 625 oluyor. Bu rakamlar göz önüne alındığında da görülüyor ki Türkiye’de Windows Phone satışları oldukça yavaşlamış durumda. Ayrıca Türkiye’deki telefon değiştirme alışkanlığının 1,5-2 yıl arasında olması da yeni modellerine kullanım oranlarının düşük kalmasına neden oluyor.
  Öte yandan Adduplex, Windows Phone işletim sistemi sürümü kullanım oranlarını da açıkladı. Buna göre Kasım ayı itibariyle Windows 10 Mobile, Windows Phone platformunda %7 kullanım oranına ulaşmış durumda. Windows 10 Mobile güncellemesinin henüz yayınlanmadığını, %7 orana ulaşan bu rakamın Windows Insider kullanıcıları olduğunu hatırlatalım.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Indiegogo projesi olan SyncPhone, 750 bin dolar bağış hedefine ulaştığı taktirde kullanıcılarına 8 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonların dağıtımını gerçekleştirecek.SyncPhone, Indiegogo’da bağış bekleyen ve projenin lideriDrew Maben’in ‘Basit bir ifadeyle SyncPhone bizim bebeğimiz’ olarak tanımladığı dünyanın en yönlü akıllı telefonlarından bir tanesi. (olacak, eğer hedeflenen bağışa ulaşırlarsa)

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  10
  (mobile sürümü değil, baya baya Windows 10) işletim sistemiyle çalışan SyncPhone, Windows 10’la çalışan tüm cihazlarla bağlantılı olarak çalışabiliyor. Tabii bunun için gerekli olan uygulamaları indirmeniz gerekiyor.

  SyncPhone’u eğer daha büyük ekranlı olacak şekilde kullanmak isterseniz, micro-HDMI bağlantı desteği sayesinde uyumlu monitör ya da TV’yi birincil ya da çift ekran olarak kullanabileceksiniz.

  [​IMG]

  SyncPhone, SyncPhone S ve SyncPhone Pro versiyonlarıbulunan cihazların her biri diğerinden daha üst seviye özelliklere sahip olacak. Aşağıdaki şema üzerinden SyncPhone serisine ait cihazların özelliklerini inceleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Sırasıyla 199, 299 ve 499 dolar etiket fiyatlarıyla müşterilerine teslim edilecek SyncPhone, SyncPhone S ve SyncPhone Pro, güneş altın, gümüş ve gece siyahı renk alternatiflerine sahip olacak.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Device Recovery Tool Güncellenerek Windows 10 Mobile Desteği Kazandı

  Microsoft’un Windows akıllı telefonlar için yayınladığı Windows Device Recovery Tool uygulaması Windows 10 Mobile desteği ile güncellendi.

  [​IMG]
  Microsoft, bir taraftan Windows 10 Mobile güncellemesini yayınlamaya hazırlanırken, bir taraftan da destek uygulamalarını Windows 10 Mobile akıllı telefonlar için güncellemeye devam ediyor. Bu kapsamda Windows Device Recovery Tool uygulaması da Windows 10 Mobile akıllı telefonlar için destek kazandı.
  Microsoft, Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 akıllı telefonlarını Windows 10 Mobile güncellemesi ön yüklü olarak satışa sunmuştu. Bu cihazlarda oluşacak yazılımsal sorunları gidermek için kullanıcılara sunulan araç Windows Device Recovery Tool uygulaması da V3.1.5 sürümüne güncellendi. Bu güncelleme ile Windows Device Recovery Tool ayrıca LG Lancet Windows Phone telefon için de destek kazandı.
  Güncellenen Windows Device Recovery Tool uygulamasına Lumia 950 ile bağlanıldığında ise serverlarda Lumia 950 için yeni bir firmware güncellemesi olduğu görülüyor. AT&T Lumia 950, 15447 sürüm numaralı firmware güncellemesi ile gelirken, Windows Device Recovery Tool üzerinde Lumia 950 için 15454 Yapı numaralı güncelleme kullanılabilir gözüküyor.
  [​IMG]
  Windows Device Recovery Tool uygulamasının Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 için destek vermesinin bir diğer önemli tarafı ise bu cihazların Windows Device Recovery Tool desteği sonrasında Windows Insider programına dahil edilecek olmasıydı. Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul geçen hafta yaptığı açıklamada, Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550’nin haftanın ilk günlerinde Windows Insider güncellemelerini almaya başlayacağını belirtmişti.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  WhatsApp'ın Windows Phone sürümü yeni bir güncelleme aldı

  WhatsApp için yayınlanan güncelleme uygulamada sesli mesaj esnasında yaşanan çökme sorununu gideriyor.


  [​IMG]
  Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Windows Phone/Windows 10 Mobile uygulaması güncellendi. 2.12.222’den 2.12.226 sürümüne yükseltilen uygulamada gözle görülür bir yenilik yok, fakat bir süredir kullanıcılardan yoğun şekilde şikayet alan sesli mesaj esnasında yaşanan çökme sorunu yeni güncellemeyle gideriliyor.
  Yine klasik olmakla birlikte bir dizi iyileştirmeler de güncelleme içeriğinde yer alıyor. Windows Phone içinWhatsApp uygulamasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ya da aşağıdaki barkodu kullanarak indirebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone platformunda bir ilk olan Device Diagnostic Hub uygulaması ile Windows 10 Mobile akıllı telefonların gerçek zamanlı RAM ve işlemci kullanımı dahil bir çok bilgiyi görebilirsiniz.
  [​IMG]
  Windows Phone platformunun ilk gerçek zamanlı cihaz izleme ve kontrol uygulaması Device Diagnostic Hub, Windows Uygulama mağazasındaki yerini aldı.
  Uygulama ile gerçek zamanlı işlemci, sistem belleği ve hafıza kullanımı takip edilebiliyor, bağlı olunan ağların gerçek zamanlı download ve upload hızları ölçülebiliyor. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise kapatma ve yeniden başlatma için bir canlı karo özelliği sunması.
  [​IMG]
  Özellikler

  • CPU + BELLEK (RAM) + GPU gerçek zamanlı kullanım
  • DİSK I / O gerçek zamanlı kullanım
  • Ağ İndirme ve Yükleme gerçek zamanlı hız ölçümü
  • Telefonun içindeki mevcut cihaz ve sürücü listesi
  • Aktif sistemin CPU ve RAM kullanımı listesi (Özel Çalışma Kümesi)
  • Yüklü tüm uygulamaların listesi
  • Mevcut WiFi ağ listesi
  • Telefon yeniden başlatma veya kapatma
  • Yeniden başlatma ve Kapatma için Canlı Karo (Uygulama içi satın alma)
  Uygulamanın yeniden başlatma ve Kapatma için Canlı Karo desteği ve reklamsız kullanımı için uygulama içi satın alma yöntemi ile 7.25TL ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra konfigürasyon ayarlarını yapmanız gerekmekte. Bunun için ayarlar / güncelleştirme ve güvenlik / Geliştiriciler için adımlarını izleyip Cihaz Portalı açık yapın. Daha Sonra yerel ağ bağlantısı üzerinden tanılamayı açık yapıp kimlik doğrulamayı kapatmanız gerekiyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Aerize Optimizer Windows Phone 8 Mağazasında

  [​IMG]
  Windows Phone kullanıcıları için çok sık rastlanmayan bir durum olsa da, özellikle düşük ramli cihazların yavaşladığı zamanlarda bu uygulama ile hızlandırabilirsiniz.Aerize Optimizer, Windows Phone akıllı telefonlar için hazırlanmış güçlü bir bellek ve RAM optimizasyon aracıdır. Uygulama, cihazınızın bellek kullanımını düzenleyerek telefon veya tabletinizin daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu gelişmiş bellek temizleyici ve performans sağlayıcı optimizer ile cihazınızdan yüksek performans alabilirsiniz. BlackBerry telefonlar için en etkili ve en çok satan sistem optimizer programı olan Aerize Optimizer şimdi WindowsPhone kullanıcılarına da sunuldu. Test edilmiş ve kanıtlanmış optimizasyon teknikleri ile inşa edilmiş olan Aerize Doktoru en uygun cihaz performansını size otomatik olarak sağlayacaktır.Arka planda Aerize Doktoru performans azalmalarını izler, performans düşüklüğünde uygulamaları kapatıp cihaz için daha fazla sistem kaynağı sağlar. Sistem kaynakları azaldıkça, Aerize Doktoru kaynak sağlamak için daha kararlı davranır. Sağladığı sistem kaynakları ile cihazınız daha iyi performans gösterecektir.Özellikle arka planda yürütülen ve cihazınızın belleğini oldukça yoran uygulama ve işlemleri bulup anında sonlandırabilen program, bu alanda kullanabileceğiniz en başarılı WindowsPhone uygulamasıdır.Gerçek zamanlı bellek kullanım raporu, cihazınızın toplam ne kadar bellek kullanıp kullanmadığını canlı olarak gösterir. Ayrıca programın en önemli özelliklerinden birisi de geçici dosyaları telefonunuzdan temizleyebilmesidir.– Tek tıklama ile bellek arttırma
  – Geçici dosyaları tek tuşla temizleme

  Ekran Görüntüleri

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Uygulamayı İndirin

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]PayPal desteklediği mobil platformların sayısında indirime gidiyor. Sadece iOS ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  uygulamalarının varlığını sürdürecek olan şirket, 30 Haziran itibarıyla Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire OS uygulamalarını sonlandıracağını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  .

  Windows Phone ve BlackBerry uygulamaları için bu tarz kararlar, son zamanlarda daha sık alınıyor. Ancak PayPal’in Amazon Fire OS için hazırladığı uygulamayı da sonlandırma kararı alması kulağa biraz ilginç geliyor. PayPal’den karara ilişkin detaylı bir açıklama gelmezken, bu kararın iOS ve Android uygulamalarının daha iyiye gitmesini sağlayacağı belirtildi.


  PayPal’in tüketici ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Joanna Lambert, PayPal Windows Phone, BlackBerry ve Amazon uygulamalarını sonlandırma kararını kolay almadıklarını; ancak bunun eldeki kaynaklarla müşteriler için en iyi deneyimi yaratma amacıyla varılan bir nokta olduğunu ifade etti.

  PayPal söz konusu platformlardan birini kullananların hesap yönetimi ve para transferi gibi işlemler için mobil web sitesini kullanabileceğinin altını vakit kaybetmeden çizdi. BlackBerry kullanıcıları, BBM üzerinden PayPal üzerinden arkadaşlarına para gönderebiliyor. Windows tarafında ise Outlook.com kullanıcıları PayPal eklentisiyle arkadaşlarına para transferi gerçekleştirebiliyor.

  Lambert, mobil cihaz sağlayıcılarıyla işbirliği içinde hareket etmeyi sürdüreceklerini ve bu süreçte müşterilerinin yaşayabilecekleri problemlerden ötürü şimdiden özür dilediklerini ifade etti. PayPal sadece iki uygulamaya odaklanmanın mobil deneyimlerini yenilemek ve müşterilere en iyi yolları sunmak için gerekli alanı sağlayacağını belirtti.
   

Sayfayı Paylaş