İOS Windows Phone Uygulamalarındaki önemli detaylar

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 10 akıllı telefonda böyle görünecek!

  Microsift'un Windows 10 işletim sisteminin telefon versiyonu görüntülendi.

  [​IMG]
  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'u 21 Ocak tarihinde tanıtması bekleniyor. Yeni işletim sistemi muhtemelen yaz sonuna doğru yayınlanacak ve PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar için versiyonları bulunacak.
  Çin’den gelen sızıntılarda Microsoft’un yeni işletim sitemi Windows 10’un telefon versiyonuna ait görüntüler geldi. Sızdırılan ekran görüntüsü görsellerde, yeni işletim sisteminin başlat menüsü, arka plan görüntüsü ve karo şeklindeki tasarımı yer alıyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows Phone Platformunda Neden Hala 512MB Ram’li Cihazlara Ağırlık Veriliyor

  Windows Phone platformunda en çok sorulan sorunun cevabı muhatabından geldi.


  Redmond merkezli teknoloji devi Microsoft

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sektörde Windows Phone platformuna çok büyük yatırımlar yaparak yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz hafta paylaştığımız

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  üzere Microsoft, Windows Phone 8.1 güncellemesiyle üreticilerin de Windows Phone platformuna yönelmesini sağlamış ve Windows Phone telefon üreticilerinin sayısı 17′ye yükselmişti.Her ne kadar yeni üreticilerden Windows Phone platformuna yeni cihazlar gelse de Nokia’nın Windows Phone platformundaki hakimiyeti kısa zamanda kırılacak gibi görünmüyor. Nokia bunu geçtiğimiz ay tanıttığı yeni Lumia modelleri Lumia 630 ve Lumia 930 ile de göstermiş oldu. Fakat Nokia’nın da aldığı güçlü eleştiriler yok değil. Bu eleştirilerden en önemlisi de Lumia 630′da 512MB

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  kullanılması olarak dikkat çekiyor. Eleştirilerin ortak noktası ise Nokia, Lumia 630′da 1gb RAM kullansaydı çok daha rekabetçi bir ürün sunmuş olurdu.[​IMG]
  Peki Windows Phone platformunda Nokia ve dolayısıyla Microsoft’un 512MB RAM ısrarının (inadı) sebebi nedir? Bu soruya cevap ise resmi blog üzerinden Microsoft tarafından geldi. Windows Phone 8.1 baz alınarak yapılan açıklama Microsoft’un 512MB RAM kullanımında haklı sebepleri olduğunu ortaya koyuyor. Fakat bu haklı sebepler “şimdilik” Windows Phone mağazadaki bazı uygulamaların minimum 1GB RAM kısıtlaması olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Microsoft’tan yapılan açıklamada; Windows Phone 8.1, Windows 8.1 APİ’leriyle daha fazla yakınlaşan ve örtüşen Windows Phone 8.1 APİ’lerine sahip. Windows Phone 8 Silverlight yerine Windows Phone 8.1 XAML alt yapısı kullanılarak geliştirilen uygulamalar, Windows Phone 8.1’de Windows Phone 8′e göre %30 daha az sistem kaynağı kullanarak %30 daha hızlı çalışıyor. Ayrıca Windows Phone 8.1 güncellemesiyle geliştiriciler için izin verilen RAM kullanım limitleri de arttırıldı. Bu sayede daha az donanımla çok daha fazla işlevsel ve performanslı uygulamalar geliştirilebilir.Microsoft yaptığı açıklamanın devamında bazı bilgiler ve ileriye dönük stratejilerinden de bazı ipuçları verdi. Bu ipuçlarının arasında dikkat çeken bir nokta ise;Microsoft mühendislik bütçesinin %30′unu işletim sistemi optimizasyonu için ayırarak düşük donanımlarla yüksek performans alarak, üreticilerin maliyetlerini düşünmelerini ve daha fazla rekabetçi ortamın sağlanmasını amaçlıyor. Bu nokta cep telefonlarında

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  savaşlarının yaşandığı, cep telefonlarının neredeyse üst düzey bilgisayarlarla yarışacak donanım seviyelerine ulaştığı günümüzde oldukça önemli. Microsoft’un iddiasına göre Windows Phone platformunda 512MB RAM’li bir cihazın Android platformunda 1GB RAM’li bir cihaza eşdeğer performansa sahip olduğu belirtiliyor.Yapılan bu açıklamalar göz önünde bulundurularak değerlendirdiğimizde Microsoft çok ciddi bir strateji yürütüyor diyebiliriz. Tabiki bu bir süreç ve Microsoft’un iddia ettiği performansın alınabilmesi açısından önemli bir noktayı da geliştiricilerin yeni ve mevcut uygulamalarını Windows Phone 8.1 alt yapısına uygun olarak güncellemeleri gerekiyor. Önümüzdeki bir kaç ay Microsoft’un bu stratejisinin doğru olup olmadığını bizlere sonuçlarıyla birlikte gösterecektir.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG] Windows Phone pazarına yönelik yeni bir araştırma sonucu yayınlandı. AdDuplex şirketinin gerçekleştirdiği çalışma, Windows Phone sürümlerinin Windows Phone üreticilerinin pazar paylarını gözler önüne seriyor.
  Fark kapanıyor
  Microsoft'un güncel Windows Phone sürümü olan 8.1'in giderek yaygınlaştığını gösteren araştırmaya göre liderlik konumunda hala Windows Phone 8 bulunuyor.
  Yüzde 45.7'lik bir paya sahip olan WP 8'i yüzde 39.1 ile Windows 8.1 takip ediyor. Giderek kapanan fark yakın gelecekte Windows 8.1'in önce geçeceğini gösteriyor.
  [​IMG]
  Nokia egemenliği
  Üreticilere göre pazar paylarında ise Nokia'nın tam bir hakimiyeti söz konusu. Yüzde 95.14 ile Nokia neredeyse Windows Phone ekosisteminin tekeli durumunda. Buna rağmen diğer markalar da çok çok küçük yüzdelerle olsa da Windows Phone üretimini sürdürüyor. Bakalım önümüzdeki dönemde tablo nasıl şekillenecek?
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone'da Lider Değişmiyor!

  Windows Phone pazarına yönelik yeni bir araştırma sonucu yayınlandı. Neredeyse tamamına yakınına Lumia'nın egemen olduğu pazarda bilinen bir model öne çıkıyor.

  [​IMG]
  Windows Phone pazarına yönelik AdDublex şirketinin son araştırması ilginç sonuçlar ortaya koydu. Sonuçlara göre, pazardaki Lumia hakimiyeti bir kez daha gözler önüne serilirken, ülkemizde de oldukça tutulan Lumia 520 modeli yine liderlik tahtına oturdu.
  Lumia 520 / 521 liderliği
  Tüm zamanların en çok satan Windows ürünü ünvanına da sahip Lumia 520 modeli hem global pazarda en büyük pazar payına sahip Windows telefon olarak ön plana çıktı. Birleşik Devletler pazarında ise Lumia 520'nin türevi olan Lumia 521 liderlik koltuğuna oturuken ikiz kardeşi ikinci sırada yer aldı.
  Her 4 Windows cihazdan 1'i Lumia 520
  Pazar paylarına bakılacak olursa, dünya çapında tüm Windows Phone'ların yüzde 26.3'ü Lumia 520 oldu. Bir başka ifadeyle, her 4 Windows Phone'dan biri Lumia 520.
  ABD pazarında ise Lumia 521 yüzde 22 paya sahipken, Lumia 520 yüzde 12'lik pay ile ikinci sırada yer aldı.
  [​IMG]
  Lumia 630'un performansı
  Diğer birçok Lumia modeli yüzde 10 bandını aşamazken, başarılı pazar payı yakalayan modellerden biri olarak Lumia 630 dikkat çekti. ABD'de pazarında yüzde 11.4 pay yakalayan cihaz, dünya pazarında ise yüzde 7.1 oranına ulaştı.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  IDC'den Windows Phone'u sevindirecek tahmin!

  Eğer bu tahmin gerçek olursa, Android, iOS ve Windows rekabeti 2018 yılında çok hareketlenecek!

  [​IMG]

  Son rakamlar, 2014'teki telefon sevkiyatının geçen seneye göre yüzde 26.3 artarak 1.3 milyara ulaştığını gösteriyor. IDC'ye göre dünya çapındaki telefon sevkiyatı, son 5 senede yavaşlasa da büyümesini devam ettirecek ve 2018'de 1.9 milyara ulaşacak.
  Dünya çapında akıllı telefon satışlarında Google'ın işletim sistemi Android, yüzde 82'yle, yani yaklaşık 1 milyar ürünle piyasaya hükmediyor. 178 milyon birim sevkeden Apple'ın pazar payı, yüzde 13.8. 35 milyon sevk edilen Windows Phone'un 2014 sonundaki pazar payıysa yüzde 2.7.
  IDC'ye göre tüm bu telefonlar, tahminlerin sona erdiği 2018'e kadar yüksek satış rakamlarını koruyacaklar. Tahminlere göre Android, sevkiyat sayısına yarım milyar ekleyecek, iOS ise biraz daha yavaş büyüyecek ve 240 milyon ek iPhone satacak. Firmaya göre Windows Phone, 100 milyon sınırını aşarak pazar payını yüzde 5.6'ya yükseltecek.
  IDC, pazarın boyutu ikiye katlanacak olsa da akıllı telefonlardan elde edilen gelirlerin önemli ölçüde düşeceğinin altını çiziyor. Bunun nedeni, alt ve orta seviye cihazlar arasında yaşanacak rekabet. Bugün ortalama telefon fiyatı 297 dolar, ancak IDC'nin tahminine göre Xiaomi, OnePlus gibi üreticiler, daha iyi teknolojiye sahip ve daha uygun fiyatlı cihazlarla bu fiyatı 2018'de 241 dolara çekecekler.
  Bununla birlikte tahminlerin gerçekleşeceğine kesin gözle bakmamakta fayda var. IDC'nin Windows Phone'un 2015'teki pazar payının

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  hatırlatalım...
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone 8.1 Detaylı Ekran Görüntüleri
  [​IMG]
  Windows Phone 8.1 Detaylı Ekran Görüntüleri

  Windows Phone 8.1 Geliştirici Ön İzleme sürümünden en detaylı fotoğraflar.


  14 Nisan itibariyle Microsoft’un Windows Phone geliştiricileri için Windows Phone 8.1 Geliştirici Ön İzleme programını başlatmasıyla bir çok geliştirici ve Appstudio sahibi kullanıcı telefonlarını Windows Phone 8.1′e yükseltti.
  Bugün sizlerle paylaştığımız

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sonra şimdi de sizlere Windows Phone 8.1 güncellemesiyle gelen değişiklikleri en detaylı şekilde görsel olarak da gösterebilmek için ayrıntılı bir fotoğraf galerisi oluşturduk.
  Hazırladığım inceleme yazımda her ne kadar ilk göze gelen büyük değişiklik ve yeniliklere değinsem de aslında sistemin farklı yerlerinde yapılan küçük dokunuşlar kalite hissinin artmasına yardımcı olmuş.
  Örnek olarak; Telefonu kapatıp kapatıp açtığınızda

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ayarları artık değişmiyor. Bir başka yeni nokta ise yüklenen uygulamalar, uygulama listesinde siz uygulamayı açana kadar “yeni yüklenen” uyarısıyla bekliyor. Bir diğer giderilen eksik ise

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  uygulamasında gerçekleştirilmiş. Artık arama kaydında her arayan bir kere görüntüleniyor ve arama sayısı ismin yanında belirtiliyor.
  Dilerseniz sözümü daha fazla uzatmadan sizleri Windows Phone 8.1 Geliştirici Ön İzleme sürümü

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  görüntülerinden oluşan fotoğraf galerimizle başbaşa bırakalım. Galeriyi inceledikten sonra fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Cortana'ya Yeni Özellikler Geliyor

  Windows Phone 8.1 ile tanıtılan ve kullanılabilen Microsoft'un sesli asistanı Cortana'ya yepyeni özellikler geliyor. Peki bu özellikler neler? Detaylar haberimizde.


  Orijinal boyutunu görüntülemek için buraya tıklayın 580x330px ve 99KB.
  [​IMG] Microsoft'un sesli asistanı Cortana, kulanıcılarına çok farklı konularda yardım sağlayabiliyor, hatta maç skorlarını bile tahmin edebiliyordu.
  Bu gibi özelliklerin yanında Microsoft, Cortana'ya daha yeni özellikler eklenemeye devam ediyor. Cortana yakında yayınlanması beklenen güncellemeyle kullanıcılarına önemli arama sonuçlarını ve özel günleri hatırlatma özelliği de sunacak.
  Ayrıca Cortana, güncellemeyle yemek önerilerinde de bulunarak kullanıcısını yemek seçme derdinden kurtaracak.
  Güncellemeyle gelecek olan önemli günleri hatırlatma özelliği, kullanıcıların kaydettiği özel günleri düzenli olarak bildirecek. Bu şekilde kullanıcılar hatırlatma şeklindeki uygulamalardan kurtulacaklar.
  Yemek önerilerinde ise kullanıcıların belirttiği yemek saatlerinde, çeşitli yemek önerilerinde bulunacak. Bu şekilde kullanıcılar her yemek saatinde yemek aramak zorunda kalmayacak.
  Cortana'ya bu yeni özellikleri getiren güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında şimdilik bir açıklama yapılmadı. Ancak Microsoft cephesinden gelen bilgiler, güncellemenin önümüzdeki haftalarda yayınlanacağı yönünde.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG] Lumia 1320 kullanıyorsanız güncellemeleri kontrol edin.

  Görünüşe göre Microsoft, Lumia 1320 modeli için Denim güncellemesini göndermeye başladı. GSM Arena'nın bir okuyucusu telefonuna Denim yazılım paketinin yüklendiğini gösteren bir fotoğraf paylaştı. Portekiz'den bu görsel güncellemenin Avrupa bölgesinde diğer kullanıcılara da geleceğini işaret ediyor.
  Şimdiye kadar

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Avrupa'da güncellemeyi alan modeller oldu. Hindistan'da ise

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve 525 kullanıcıları

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  'e kavuştu.
  Lumia Denim güncellemesiyle uyumlu birçok cihaz bulunuyor. Listede; Lumia 521, 526, 530, 530 çift sim, 535, 535 çift sim, 620, 625, 630, 630 çift sim, 635, 636, 638, 720, 720T, 730 çift sim, 735, 810, 820, 822,920T, 925, 925T, 928, 930, Icon ve 1020 var.
  [​IMG]
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Dropbox Windows Phone'a Geldi
  Microsoft düzenlediği etkinlik ile Windows 10'un detaylarını açıklarken, Windows Phone kullanıcılarına bir sevindirici haber de Dropbox cephesinden geldi.

  [​IMG] Microsoft, dün düzenlediği etkinlik ile Windows 10 hakkında birçok önemli detayı kamuoyu ile paylaşırken, etkinlikte Windows Phone cephesi ile ilgili de çeşitli detaylar paylaşıldı.
  Şu ana kadar isimlendirmede Windows Phone olarak süregelen Microsoft'un mobil işletim sisteminin Windows 10 ile birlikte tek bir çatı altında toplanacak olacağının açıklanmasının yanı sıra düzenlenen etkinlikte mobil cihazlar için Windows 10'un Şubat ayında geliştirici sürümü ile karşımıza çıkacağı açıklandı.
  Haberimize konu olan olay ise her ne kadar etkinlikte duyurulmasa da, Windows Phone kullanıcılarını bir o kadar da ilgilendiren bir konu olan Windows Phone için Dropbox uygulaması.
  [​IMG]
  Bu zamana kadar Windows Phone platformunda resmi Dropbox uygulaması yer almadığı için üçüncü parti geliştiricilerin uygulamalarını kullanmak durumunda kalan Windows Phone kullanıcılarına müjde yayınlanan blog yazısı ile geldi.
  Windows Phone mağazasında yer alan Dropbox uygulaması ile kullanıcılar Dropbox'un otomatik fotoğraf yedekleme gibi çekirdek özelliklerinin yanı sıra çoklu kullanıcı gibi özelliklere de sahip olacak.
  Ayrıca başlangıç ekranına istediğiniz Dropbox klasörünü yerleştirmenize olanak sunan yeni Dropbox uygulamasını
  [B]Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 kullanan cihazlarınıza [URL="http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/dropbox/47e5340d-945f-494e-b113-b16121aeb8f8"][B]buradan[/B][/URL] ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.[/B]
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows Phone Viber Uygulaması Yeni Özelliklerle Güncellendi !

  Windows Phone platformunda uygulama güncellemeleri yeni özelliklerle gelmeye devam ediyor.

  Microsoft‘un mobil işletim sistemi Windows phone platformu, uygulama mağazasında yayınlanan yeni uygulama güncellemeleriyle uygulama kalitesini artırmaya devam ediyor. Güncellenerek yeni özellikler kazanan uygulamalara son olarak popüler mesajlaşma ve uygulaması Viber de katıldı.Popüler mesajlaşma uygulaması Viber, sürüm 4.4.0.0 için bir güncelleştirme aldı ve artık numara engelleme özelliğine de kavuştu. Uygulama yeni ifadeler ve performans iyileştirmelerinin yanı sıra mesajlaşma anında yeni bir bildirim paneline de kavuştu.Viber Windows Phone Yenilikleri:  • Herhangi bir numarayı engelleme
  • Sohbetlerde yeni bildirim göstergesi
  • Yeni İfadeler
  • Performans iyileştirmeleri

  Küresel 460 milyondan fazla kullanıcı ile, Viber mevcut en popüler mesajlaşma platformlarından biridir. Aşağıdaki Windows Phone linkinden uygulamayı yükleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Opera Mini Browser Tekrar Windows Phone Mağazada![/h] Geçtiğimiz hafta mağazadan kaldırılan Opera Mini Beta tekrar yayınlandı.

  Redmond merkezli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sektörde akıllı telefonlar için geliştirdiği Windows Phone platformu ile mücadelesini sürdürürken bir yandan da sistemini geliştirmeye devam ediyor. Uygulama mağazasının da gelişmesi için yoğun çaba harcayan Microsoft, son zamanlarda bunu da başarmaya çok yakın. Öte yandan uzun bekleyişler sonucu Windows Phone uygulama mağazasında yerini alan Opera Mini Beta internet tarayıcısı geçen hafta herhangi bir açıklama yapılmadan uygulama mağazasından kaldırılmıştı.
  Opera Mini Beta kullanıcıları için iyi haber bugün Opera twitter hesabından geldi. Herhangi bir açıklama yapılmayan tweette sadece uygulamanın tekrar beta olarak Windows Phone mağazadaki yerini aldığı belirtildi. Windows Phone için Opera Mini Beta uygulamasını aşağıdaki Windows Phone uygulama mağazası linkine tıklayarak

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  olarak indirebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows Phone Platformunda Hareketli Saatler![/h]Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone platformu gün boyunca kullanıcıları meraklandıran gelişmelere sahne oldu.
  Redmond merkezli yazılım ve donanım devi Microsoft, Windows 10 for Phones güncellemesini kısmi de olsa tanıttıktan sonra bir çok kullanıcıdan heyecanla Windows 10 for Phones Ön İzleme sürümünün yayınlanacağı günü beklemeye başladı.Gün içinde ilk olarak Wpbench sitesinde ortaya çıkan ve Windows 10 for Phones Ön İzleme sürümüne ait olduğu belirtilen yeni bir yapı numarası akılları karıştırdı. Build 8.15.12492 yapı numarasının Windows 10 for Phones‘a ait olduğu iddia edilirken, Windows

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  8.1 Update 2 ya da Windows 10 for Phones hazırlık güncellemesi de olabileceği biliniyor.
  Bu arada bir kullanıcının Twitter’dan Windows İnsiders Program Yöneticisi Gabriel Aul‘a sorduğu soruya Aul’a verdiği cevap ise akılları daha da karıştırdı. Bir kullanıcının güncellemeyi beklerken yaşadığı sıkıntıyı aktarması üzerine Gabriel Aul; “4 Şubat hakkındaki söylentiler sadece söylenti” derken herhangi bir yalanlamada bulunmaması gözlerden kaçmadı.
  Bu arada konuyla iilgili bugünkü bir diğer bilgi ise Neowin adlı siteden geldi. Neowin’in haberine göre Microsoft’un şirket departmanları çalışanları arasında oluşturduğu bin kişilik bir test grubuna 8.15.12492 yapı numaralı güncelleme test amaçlı olarak yayınlandı.Gün içinde son olarak, iddia olmasa da

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  geliştirici ekibinden bir da konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, test ekibine 8.15.12492 yapı numaralı güncellemenin dağıtılmasını her şey yolunda giderse Windows Insiders Programı kullanıcıları için bu hafta yayınlanacağının işareti olarak gösterdi.
  Microsoft‘un Windows 10 for Phones Ön İzleme güncellemesini tam olarak ne zaman yayınladığı henüz belli değil. Fakat görünen o ki yayınlandığı andan itibaren gündemin en merak edilen konusu olacağı kesin gibi görünüyor.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows Phone zorda, iOS yükselişte

  Android, Windows Phone ve iOS kullanım oranları verilerine göre sevinen sadece Apple oldu!  [​IMG] iOS, ABD'de Android'i yüzde 0,1 farkla geçti

  Analiz verilerini dünya üzerindeki farklı 60 ülke üzerinden toplayan Kantar Worldpanel ComTech'in yeni mobil işletim sistemi kullanım verileri, ilginç bir tablo çiziyor.
  Aralık 2014'te tamamlanan üç aylık periyodu temel alan verilere göre iOS, ABD, Çin ve Avrupa'daki diğer yüksek gelirli ülkelerde Android'de pazar payı çalmayı başardı. Kantar'ın kıdemli araştırmacısı Carolina Milanessi'ye göre iOS, ABD'de 2012'den bu yana ilk kez Android'i geçmeyi başardı (yüzde 0,1'le olsa da).
  Android, Avrupa'da yüzde 3,8'lik bir düşüş yaşayarak yüzde 66,1'e geriledi. Bu düşüşte Samsung, LG ve Sony'nin son ceplerini satmakta yaşadığı sıkıntıların etkisi var. Apple ise İngiltere'de 2013'teki yüzde 30'luk pazar payını 2014'te yüzde 42'ye yükseltme başarısında bulundu. Apple'ın Xiaomi ve Android'li telefonların çok popüler olduğu Çin'de bile büyüme kaydetti ve ülkede yüzde 21,5 kullanım oranına ulaştı.


  [​IMG] Windows Phone ise bulunduğu konumu ancak koruyabildi. Microsoft, 2015'te yeni amiral gemisi Lumia'lar piyasaya sürmeyi ve Windows 10'un telefon sürümünü yayınlamayı planlıyor. Dolayısıyla bu durum, önümüzdeki aylarda değişebilir.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows 10 for Phones Güncellemesinde Rollback Feature Olacak![/h] Microsoft’un, Windows 10 for Phones Ön İzleme güncellemesinde hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor.

  Redmond merkezli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft‘un mobil işletim sistemi Windows

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  platformu için hazırladığı yeni güncellemesi Windows 10 for Phones‘un teknik ön izleme sürümünün yayınlanmasına kısa bir süre kala detaylar gelmeye devam ediyor. Microsoft, Windows Insiders Program yöneticisi Gabriel Aul, Twitter hesabı üzerinden Windows 10 for Phones Ön İzleme sürümüne ait bilgiler paylaşmaya devam ediyor.
  Gabriel Aul yaptığı açıklamada ” Biz daha sonra daha fazla ayrıntı paylaşacağız ancak, bir sorun olduğunda geri dönebilme yeteneği bizim için oldukça önemli” derken bu geri dönüşün nasıl olacağı konusunda bilgi vermedi. Bu tam olarak ne anlama geliyor belli değil. Mesela telefondan sıfırlama ile mi yoksa bilgisayardan program yardımıyla mı dönülecek açıklamamış. Bu da demek oluyor ki Windows 10 for Phones Preview’ın ilk sürümlerinde de olsa kararlı sürüme geri dönüş olmayabilir o yüzden Windows 10 for Phones Ön İzlemesini yüklemeden önce bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu konunun netlik kazanmasını beklemeniz tavsiye ederim.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows Phone için “Telefonumu Bul” Sayfası Yeni Tasarımıyla Yayında![/h] Microsoft’un yeniden yapılanma içinde tasarım çalışmaları devam ediyor.

  Redmond merkezli yazılım ve

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  devi Microsoft, Satya Nadella’nın CEO görevine getirilmesiyle hızlı ve büyük bir değişim içine girmişti. Kullanıcı beklentilerine hızla cevap vermeye başlayan Microsoft operasyonları, yeni

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  diline uygun olarak web servislerini de güncelliyor. [​IMG] Bu servislerden biri de Windows

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  için “Telefonumu Bul” web sayfası oldu. Microsoft, Windows Phone için “Telefonumu Bul” web sayfasını yenilenen tasarımıyla kullanıcıların beğenisine sundu. Telefonumu Bul özelliğini kullanmak için öncelikle Windows Phone akıllı telefonunuzun konum ayarlarının açık olması gerekiyor. Bu sayede

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sayfası üzerinden kontrol edebileceğim özellik ile Windows Phone akıllı telefonunuzun, çaldırabilir, kilitleyebilir ya da güvenliği için içeriğini silebilirsiniz. [​IMG]
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=1]Windows 10 Mobile Güncellemesinin 512 MB Cihazlara Geleceği Bir Kere Daha Doğrulandı![/h]Microsoft’un yeni büyük Windows Phone güncellemesini 512 MB Ram’e sahip cihazlar da alacak.
  Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın aldıktan sonra

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  cephesinde de oldukça güçlü bir konuma gelen Redmond merkezli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ve donanım devi Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesini yayınlamaya hazırlanırken en çok sorulan sorulardan birine en yetkili ağız olan Joe Belfiore’dan yanıt geldi.

  Twitter’dan yaptığı açıklamada Windows 10 Mobile Teknik Ön İzleme sürümünün 512 MB

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ’e sahip akıllı telefonları da kapsayacak şekilde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı ve İşletim Sistemleri Grubu başkanı Joe Belfiore, özellikle Lumia 520’yi işaret ederek neredeyse tüm cihazları içine alan bir güncelleme hazırlığında olduklarını gösterdi.
  Tabi Windows 10 Mobile güncellemesini tüm cihazlar için mümkün kılmaya çalışsalar da 512 MB Ram’e sahip cihazlarda bazı özellikler olmayacak ya da farklı şekilde çalışacak.Windows 10 Mobile Teknik Ön İzleme sürümünün bugünlerde yayınlanması beklenirken, kararlı sürümünün tüm cihazlar için dağıtımına başlamasının yılın üçüncü çeyreğinin sonlarını bulması bekleniyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft’un Squadwatch Uygulaması Windows Phone Mağazadaki Yerini Aldı!

  Microsoft, Windows Phone platformu için yeni bir konum paylaşma uygulaması yayınladı.

  Redmond merkezli yazılım ve donanım devi Microsoft’un bünyesinde oyun ve uygulama geliştirmenin kolu Microsoft Garage Studio, People Sense adıyla bilgileri sızan yeni konum paylaşma uygulamasını Squadwatch adıyla Windows Phone mağazada yayınladı. Mart ayı itibariyle Windows Phone platformundaki desteği sona erecek sistemden kaldırılacak olan Rooms (Odalar) özelliğinin yerini alması beklenen Squadwatch Uygulaması, konum paylaşarak çevrenizdeki kişilerle iletişime geçmeyi ve yakınlardaki arkadaşlarınızı bulmayı sağlıyor. Squadwatch uygulamasının Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte Windows akıllı telefonlarda Kişiler uygulamasına entegre edilmesi bekleniyor. Uygulamaya, telefon bölgesini ayarlardan ABD seçerek aşağıdaki Windows Phone mağaza linki üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Windows Phone Squadwatch
  [​IMG]
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  MTV, Windows Phone için MTV Trax Uygulamasını Yayınladı, MTV Play ise Yakında Geliyor!

  Müzik tutkunlarının bir numaralı kanalı Windows Phone platformu için yeni uygulamasını sessizce yayınladı.

  Telecompaper’ın haberine göre MTV, Avrupalı müzik severleri hedef alan iki yeni uygulama geliştiriyor. MTV Trax ve MTV Play adındaki uygulamalardan MTV Trax, Windows phone mağazadaki yerini aldı bile. Yeni video ve dijital müzik uygulamaları özel marka lisans anlaşmaları kapsamında MTV Trax müzik uygulaması ile operatörlere sunulacak ve Windows Phone mağazada zaten yayınlanmış olan uygulamanın her üç büyük platform için kullanılabilir olması amaçlanıyor. [​IMG] MTV Trax uygulaması, ilk iki hafta ücretsiz kullanımdan sonra haftalık 0.79£ ya da 3 aylık 7.99£ fiyatla ücretlendirilecek. MTV Play uygulaması ise aylık 2.99 € ya da yıllık olarak 29.99€ fiyatla kullanıcılara sunulacak. Windows Phone için MTV Trax Uygulamasına

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Windows Phone mağaza linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Onedrive Windows Phone Uygulaması Yepyeni Özelliklerle Güncellendi!

  Microsoft, Windows Phone için Onedrive uygulamasına yeni bir güncelleme yayınladı.

  Redmond merkezli yazılım ve donanım devi Microsoft, mobil işletim sistemi Windows phone platformunun en önemli avantajlarından biri olan Microsoft servisleriyle tam entegrasyon özelliğini yeni güncellemelerle geliştirmeye devam ediyor.Microsoft’un bulut depolama çözümü Onedrive Windows Phone Uygulaması bugün yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile Windows Phone Onedrive uygulamasına giriş için ifre belirleme özelliği eğlenirken bir diğer yenilik olarak ise çoklu hesap açma desteği oldu.
  Click here to view the original image of 715x389px.
  [​IMG]
  Bu güncelleme ile bilgisayarda kullanılan bir özellik olan video ve fotoğraflardan albüm oluşturarak, kişileri davet etme, paylaşma ve düzenleme özelliği de artık Windows Phone Onedrive uygulamasında da kullanılabiliyor.Önemli performans iyileştirmeleri ve ara yüzde bazı geliştirmeler de içeren Windows Phone Onedrive uygulamasına Windows Phone mağazasından ulaşabilirsiniz.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows 10 for Phones Yapı 8.15.12521 Ekran Görüntüleri Yeni Özellikler Ortaya Çıkardı

  Microsoft, Windows Phone platformunun yeni güncellemesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

  Akıllı telefonlar için geliştirdiği Windows Phone platformu ilemobil pazarda bir türlü istenilen sıçramayı yapamayan Microsoft, hazırlamakta olduğu Windows 10 for Phones güncellemesi ile bu durumu değiştirmeye kararlı olduğunu gösteriyor.
  Geçtiğimiz ay ilk Teknik ön izleme sürümü yayınlanan akıllı telefonlar için Windows 10güncellemesinin yeni sürümünden internete sızan ekran görüntüleri bir dizi yeniliği de ortaya çıkarttıBu yenilikler arasından ilk göze çarpanlar ise LED Bildirim Işığı desteği, Microsoft hesabını telefona sıfırlama yapmadan kaldırabilme, Windows 10 masaüstü sürümde olduğu gibi mikrofon ve senkronizasyon ayarlarını detaylı kontrol etme gibi yenilikler bulunuyor.Öte yandan Windows 10 for Phones Yapı 8.15.12521 ekran görüntülerinde dikkat çeken bir diğer nokta ise ikonlar oluyor. Microsoft, bu sürümde yazılıma kozmetik bazı dokunuşlar da yapıyor. Bu dokunuşlar arasında en önemli yenilik ise Status Bar ikonlarında kendini gösteriyor.MDL2 Icon Pack (Metro Design Language 2) ile yeni ikon paketi Windows 10 for Phones Yapı 8.15.12521 Teknik Ön İzleme sürümü ile Windows Phone platformunda kullanılmaya başlıyor. Microsoft’un, Windows Insiders programı ile bu hafta yeni bir yapıyı kullanıma sunması bekleniyor. Fakat kullanıma sunulacak yapı numarası Yapı 8.15.12521 olacak mı bilinmiyor.
   

Sayfayı Paylaş