iOS ve Windows Phone'da Saatler Nasıl Değiştirilir?

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Bugün yaşanan saat krizi milyonlarca kişinin telefonlarındaki farklı saatler nedeniyle kafa karıştırdı. Peki ya işin aslına göre saatimizi nasıl düzenleriz? İşte detaylar.
  Bildiğiniz gibi bugün itibariyle tüm dünya kış saati uygulamasına geçerek saatlerini geri aldı. Ancak ülkemizde seçim nedeniyle bu uygulama 8 Kasım'a ertelenince olanlar oldu. Dün tüm medya kuruluşları ve internet sitelerinden defalarca uyarı yapılmasına rağmen birçok kullanıcı bu farkı düşünmeden değişmemesi gereken saati değişmiş olarak kullanmaya devam ediyor.

  Ayrıca telefonlarını otomatik saat seçiminden kaldıran bazı kullanıcılarda yine de bir saat değişimi olması kafarları karıştırdı. (Biz

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  6 ve General Mobile Discovery II+ modellerinde yaşadık mesela) Bu sebeple saat konusunda sıkıntılar yaşayan kullanıcılar için yeniden saat ayarlarını nasıl yapacaklarına dair bilgilendirmeyi paylaşalım istedik. Böylece el yordamıyla yeniden düzelterek sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.
  [h=3]iOS'te Saati Nasıl Değiştiririm?[/h]
  [​IMG]

  iPhone,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Touch,

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Watch gibi cihazlarda yaşanan değişiklikler oldukça kafa karıştırdı. Eğer hala saatinizin doğruluğundan emin değil iseniz Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gidrerek "Otomatik Ayarla" özelliğini devredışı bırakmanız gerekiyor. Ardından alt bölümde çıkan saat ayarı için şu anda saat kaç ise ona göre düzenlemenizi yapıp artık keyfinize bakabilirsiniz.

  [​IMG]
  [h=3]Android'de Saat Nasıl Değiştirilir?[/h]
  [​IMG]

  Dün ayarları yapan yapmayan birçok

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  kullanıcısı istemsizce yanlış saate uyanarak bugün mesai yapacak birçok kişi mesaisine geç kalmış oldu. Hemen bu tarz sıkıntılar yaşamamanız için Android cihazınızdan Ayarlar > Tarih ve Saat bölümüne gelip "Otomatik tarih ve saat" ile "Otomatik saat dilimi" işaretlerini kaldırmanız ve ardından "Saati Ayarla" kısmından saat ayarınızı yapmanız gerekecek.

   

Sayfayı Paylaş