iOS Uygulamaları Windows 10'da! yeni versionları

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows'un uygulama problemi için harekete geçen Microsoft, artık iOS uygulamalarını Windows 10 ile kullanabilme olanağı sunuyor. İşte Windows tarafında yaşanan önemli gelişme.

  [​IMG]Yazılım dünyasının en güçlü markalarından Microsoft, yaşadığı uygulama sorununu çözmek için uzun zamandır çalışıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında, bu alanda ilk adımı atan marka, sonunda geliştiriciler için iOS uygulamalarını Windows 10'da çalışabilecek şekilde dönüştürebilen araçlarını yayınladı.


  [​IMG]

  iOS uygulamaları, Windows Mağazaya geliyor!

  Açık kaynaklı olan Microsoft'un henüz önizleme konumundaki araçları sayesinde, Build 2015 konferansında belirtildiği gibi iOS uygulamalarıkolaylıkla Windows'da çalışabilecek şekilde düzenlenebilecek.
  Project Islanwood adındaki çalışmanın sonucunda ise Windows Mağazanınhareketlenmesi bekleniyor. Zira artık iOS geliştiricileri, uygulamalarınıWindows'a kolaylıkla uyarlayıp yayınlayabilecekler.


  [​IMG]

  Hızla gelişiyor!

  32 ve 64 bit Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleriyle çalışabilen açık kaynak kodlar, an itibariyle Github üzerinden indirilebiliyor. İlerleyen dönemde güncelleneceği belirtilen kodlar, çok yakında ARM tabanlı işlemci ile çalışan cihazları da destekleyecek. Araçların final sürümünün ise önümüzdeki sonbaharda yayınlanması bekleniyor.


  [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Microsoft'un en büyük derdi haline dönüşen uygulama sorunu, artık çözülüyor. Bugün gerçekleşen Build 2015 konferansında yapılan açıklamaların gösterdiği üzere, artık Android ve iOS için geliştirilen tüm uygulamaları Windows 10'da da görme şansımız var. Tabi bunun için geliştiricilerin bir takım çalışmalar yapması gerekiyor.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Android ve iOS uygulamaları Windows 10'a geliyor!

  Build 2015'te yapılan açıklamalara göre Microsoft, Visual Studio yazılımına birtakım yeni araçlar getirdi. Bu araçların amacı, geliştiricilere daha kolay uygulama portlama imkanı sunmak.
  Visual Studio'ya gelen yeni araçlarla birlikte yapılan açıklamalara göreObjective C yani iOS ve Java yani Android dilleri ile geliştirilen uygulamalar, kolaylıkla Windows 10 cihazlarda kullanılabilecek şekilde portlanabilecek.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Candy Crush Saga örnek gösterildi

  Bu çalışmanın en büyük örneği olarakta King'in geliştirdiği Candy Crush Saga uygulaması gösteriliyor. Windows Phone için yayınlanan oyun aslındaiOS için geliştirilen Candy Crush Saga oyununun portlanmış hali.
  Uzun zamandır yayında olan Candy Crush Saga, aldığı 4.5 yıldız ile diğer sistemlerden uygulama portlamanın başarı getirebileceğini kanıtlıyor.
  Microsoft'un attığı bu adımdan sonra, şimdi de işler geliştiricilere düşüyor. Bakalım Android ve iOS'te uygulamaları olan geliştiriciler, işleri bu kadar kolaylaştıktan sonra, uygulamalarını Windows 10'a getirecek mi?
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş