İOS İncisözlük'ün Namık Trollemesinde Son Durum Ne?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  İncisözlük'ün Namık Trollemesinde Son Durum Ne?
  Geçtiğimiz günlerde bizim de sitemizden duyurduğumuz Android Namık trollemesinde çalışmalar hala sürüyor. İşte son durum…
  İncisözlük'ün Namık Trollemesinde Son Durum Ne?
  Android'in yeni sürümünün N harfi ile başlayan bir isim olması kesinleşirken, bu konuda Google, kullanıcılardan öneri almak istedi. Bu kapsamda hazırlanan özel sayfa üzerinden kullanıcıların yeni işletim sistemi versiyonunun ismini belirlemesi için öneri göndermesi mümkün olurken, Türkiye'de bu konuda ilginç bir kampanya başlatıldı.

  İncisözlük'te başlatılan bu kampanyada kişiler Android N'in Namık adı ile sunulması amacıyla sayfa üzerinden Namık önerileri sunmaya başlaması kısa süre içerisinde büyük bir destek alırken, bu konuda sözlük üzerinden hala çalışmalar sürüyor. Üstelik İncisözlük ile sınırlı kalmayan bu kampanyaya pek çok sözlük de destek verirken, 8 Haziran'a kadar önerilerin sunulabileceği öğrenildi.

  Son Durum NE?

  İncisözlük'te yer alan konudan öğrenilen bilgilere göre şu anda Google'da çalışan biriyle görüşülerek son durumun öğrenildiği iddia edilirken, bu konuda Namık kelimesinin sıralamada gerilerde kaldığı belirtildi.

  Yoğun bir Namık öneri girişinin olmasına karşın, Google trolleme konusunda İncisözlük'ün şu anda hedefine ulaşması zor görünüyor. Buna karşın 8 Haziran'a kadar sürenin olması, bu konuda şartları değiştirebilir. Türkiye'de başlayan bu ilginç etkinlik ile birlikte Android N'in hangi isim ile sunulacağı en azından ülkemizde oldukça merak edilmeye başlandı.
   

Sayfayı Paylaş