İOS Google, Şifreleri Ortadan Kaldıracak

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Google, Abacus ile Android’deki tüm şifreleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.
  Google’ın geçen yıl Geliştiriciler Konferansı’nda duyurduğu Abacus projesinin kapsamlı testleri bu sene başlıyor. Şu ana kadar birçok farklı üniversite tarafından test edilen sistem, artık finansal işletmelere de açılıyor. Android’deki şifreleri tamamen ortadan kaldırmayı amaçlayan bu proje, şimdilerde sıkı bir güvenlik testinden geçiyor.

  Google, Abacus sayesinde kullanıcıların Android’de herhangi bir şifre girmeden işlem yapabilmesini sağlayacak. Sistem açılışından, uygulama satın almaya kadar birçok farklı işlem şifresiz yapılabilecek. Google burada özel bir sistemi devreye sokacak ve akıllı telefon kullanıcıları tepeden tırnağa analiz edilecek.

  Telefonun kullanılma biçimine göre bir rapor çıkaracak olan sistem, klavye kullanımından en çok tercih ettiğiniz uygulamalara kadar birçok farklı ayrıntıyla güvenlik skoru oluşturacak. Sistem bu alışkanlıklar doğrultusunda sizi tanıyarak, şifreleri devre dışı bırakacak. Önümüzdeki ay şirketlerin test etmeye başlayacağı Abacus’un bu yıl sonunda geliştiricilere sunulması bekleniyor.
   

Sayfayı Paylaş