İOS Genel Android Hakkında önemli detaylar

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Apple, iOS kullanıcılarının karşılaştığı sorunları en aza indirgemek için iOS 8.3 ve iOS 9'u açık beta olarak test etmeye hazırlanıyor.

  [​IMG]
  Apple'ın iPhone, iPad ve iPod Touch'larında kullandığı mobil işletim sistemi iOS, özellikle son yıllarda daha önceki yıllara kıyaslakullanıcılardan daha fazla şikayet alıyor.
  Bu sorunların önüne geçmek ve iOS sürümlerini kullanıcıların alıştığı seviyeye getirmeyi hedefleyen Apple, özellikle iOS 9 üzerinde yaptığı çalışmalarda bu konunun üzerinde duruyor.
  Apple hakkında başarılı tahmin ve iddiaları ile birçok detayı ortaya çıkaran Mark Gurman'ın iddiasına göre ise Apple, hem iOS 8.3'ü hem de iOS 9'u açık beta şeklinde test edecek.
  Geçtiğimiz yıl OS X Yosemite için yapılan açık beta testin ulaştığı başarının ardından bu kararı alan Apple'ın, Stowe kod adlı iOS 8.3'ü Mart ayının ortasında açık beta olarak sunacağı belirtiliyor.
  Geçtiğimiz haftalarda ilk geliştirici beta sürümü yayınlanan iOS 8.3'ünüçüncü geliştirici betası ile örtüşecek olan beta testlerinin ardından Apple, iOS 8.3'ün final sürümünü yayınlayacak.
  Yaz aylarına geldiğimizde ise, Haziran ayında gerçekleşecek olan Dünya Çapında Geliştirici Konferansı'nda (WWDC) yapılacak olan duyurunun ardından Apple, Monarch kod alı iOS 9'u açık beta olarak test etmeye başlayacak.
  iOS 8.4'de Gelebilir
  iOS 8.3 ve iOS 9'u açık beta olarak test etmeyi planlayan Apple'ın aynı zamanda Copper kod adlı iOS 8.4 üzerinde çalıitığı da biliniyor. İddialara göre iOS 8.4, Apple'ın şu aralar hazırlığını yaptığı yeni müzik servisine ait uygulamayı da içeriyor.
  Apple, açık beta testleri ile hem iOS'i daha kararlı ve performanslı bir hale getirmeyi hedeflerken, hem de geliştirici hesaplarına cihaz kaydı konusunda oluşan karaborsanın da önüne geçmeyi hedefliyor. Daha önce başkan yardımcısı Greg Joswiak bu konudaki kaygısını dile getirmiş ve ilerde bu konuda önlem alınacağının sinyallerini vermişti.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung Galaxy S5 Android 5.0 Lollipop Kasıyor!

  Bildiğiniz gibi bir kaç hafta önce Android 5.0 sürümü ülkemizde güncellemeye sunuldu.


  [​IMG]
  Geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy S5 için ülkemize açılan Android 5.0 Lollipop güncellemesi yayınlandı. Ben şahsım adına konuşmak istiyorum, güncelleme yaptıktan hemen sonra telefonda donmalar başladı. Geçici bir durumdur diye düşündüm ve kullanmaya devam ettim, şuan yaklaşık 2 hafta geçmesine rağmen telefonda çok ciddi kasma sorunları var. Mesaj yazarken bile kasma oluyor.

  Bu nedenle bu güncellemeyi henüz yapmamış kişilerin kesinlikle güncellemeyi yapmamalarını tavsiye ederim. Telefondan bir çok uygulama ve resim silmeme rağmen ne yazık ki kasma sorunu devam ediyor.
  Telefonum 16 GB Samsung Galaxy S5'tir bu modelde ne yazık ki Android 5.0'u başarısız olarak görüyorum. Güncellemeyi tavsiye etmem ama yine de karar sizin.

  Güncellemeyi yapan kişilerde güncelleme sonrasında yaşadıklarını yorum bölümünden yazarlarsa diğer kişiler için baya faydalı olacağını düşünüyorum.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android kullanıcıları telefonlarındaki bataryalardan izlenebiliyor!

  Android telefonların GPS ya da kablosuz internet bağlantısı olmadan da sadece pil kullanımlarına bakılarak izlenebileceği ortaya çıktı.

  [​IMG] Akıllı telefonlar, baz istasyonlarından uzaklaşıldıkça daha çok pil tüketiyor. Aynı şekilde, sinyal ararken karşılaşılan engeller de pil tüketimini artırıyor. Araştırmacılara göre, algoritmalarla diğer aktivitelerden kaynaklanan ilave pil tüketimini ayırmak mümkün.
  ABD'deki Stanford Üniversitesi'nden uzmanlar, enerji tüketimiyle ilgili veri toplayacak bir uygulama geliştirdi. Uzmanlar, makalelerinde, "Kötü amaçlı telefon uygulamalarının ne GPS (Küresel Konumlandırma Sistemi) ne de yerel internet sağlayıcılarının kablosuz internet ağına girme izni var. Bizim çalışmamız, cep telefonu şebekesi ve pil kullanımı verilerine girilmesi esasına dayanıyor. Ve bunlar, uygulamalar için çok yaygın olarak alınan ve kullanıcının şüphesini çekmeyecek izinler" dedi. Ayrıca uzmanlar halihazırda Android uygulama mağazası Google Play'de bu bilgiler için izin isteyen 179 uygulamanın mevcut olduğunu söylüyor.
  [​IMG]
  İngiltere'deki Surrey Üniversitesi'nden siber güvenlik uzmanı Prof. Alan Woodward araştırmayla ilgili olarak şunları söyledi:
  "Cep telefonlarının artık her yerde olması bizi izlemek için kullanılabilecekleri bu kadar çok yöntemin olması rahatsız edici. Bazen insanlar, akıllı telefonlarının jiroskoplardan GPS'lere pek çok sensörle, kamera ve mikrofonlarla dolu olduğunu unutuyorlar. Bu son çalışma, pil tüketimi gibi basit bir karakteristiğin bile, mahremiyetimizi ihlal etmek için kullanılabileceğini gösteriyor."
  Öte yandan Woodward, en güvenli yolun cep telefonların pillerini çıkararak kullanmak olduğunu söylüyor. Ancak tümleşik bataryası bulunan cihaz kullanıcılarının bu durumdan nasıl kurtulacakları hala cevap bulmuş değil.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android Versiyonlarının Son Kullanım Oranları Yayınlandı!


  Click here to view the original image of 795x350px.
  [​IMG]
  Sadece birkaç sene geçmesine rağmen, Dünya'daki akıllı telefonların %80'inde bulunan Andorid'in hızlı büyümesi devam ederken, son yayınlanan Android versiyonlarının kullanım istatistiği, yeni versiyonların aynı hızda büyümediğini gözler önüne seriyor.Android'in en büyük dezavantajlarından biri de, çok fazla üreticinin yüzlerce modelinde yer almasından dolayı, kullanıcıların yeni çıkan versiyonlara hemen ulaşamaması ve hatta bazılarının son versiyonları hiç bir zaman almayacak olması. Nitekim, son yayınlanan Mart ayı istatistiklerinde de görüldüğü üzere, Google'ın son şekeri Android 5.0 Lollipop'un kullanım oranı her ne kadar %100'lük bir büyüme yakalasa da, %1.6'dan sadece %3.3'e ulaşabilmiş. Buna rağmen Android 5.1 Lollipop versiyonuna yönelik dedikodular gelmeye başladı bile.
  Halen Andorid 4.1 - Android 4.2 - Andorid 4.3 Jelly Bean ve Android 4.4 KitKat'ın açık ara en çok kullanılan Android versiyonu olduğu son istatistikleri aşağıdaki grafikte detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  Click here to view the original image of 778x301px.
  [​IMG]
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Sailfish OS alpha, OnePlus One için Yayınlandı

  Jolla’nın geliştirdiği işletim sistemi OnePlus One üzerinde göründü.

  Nokia ile Intel‘in ortak geliştirdiği Linux tabanlı işletim sistemi Meego projesinin sonlandırılmasından sonra Nokia’dan ayrılarak Jolla‘yı kuran geliştirici grubu geliştirme çalışmalarının sürdüğü

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  OS Alpha
  sürümünü OnePlus One için yayınladı. Sailfish OS‘nin OnePlus One üzerinde çalıştığı bu ay başında ortaya çıkan görsellerde görülmüştü. Fakat artık isteyen tüm OnePlus One kullanıcıları bu sistemi telefonlarına kurabilirler. Yazılım henüz Alpha sürüm aşamasında olduğu için Wifi ve opsiyonel kamera uygulaması sorunları var. Ayrıca Android uygulama desteği ve OTA güncelleme desteği de henüz hazır değil
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google Maps, iOS için dört yeni özelliğini aktifleştirdi. Son zamanlarda Apple'ın Maps uygulaması Google Maps'ın yerini alınca atağa geçen Google, bakalım arayı kapatabilecek mi?

  [​IMG]
  Özellikle son zamanlarda Apple'ın Maps uygulaması, performans ve açıklayıcılık açısından gelişince, maalesef iOS kullanıcıları için Google Maps'in pabucu dama atılmıştı.
  Bu açığı kapatmak ve iki büyük işletim sistemi için de birinciliği elinde tutmak isteyen uygulama iOS için yeni dört özelliğini aktifleştirdi. İşte o özellikler.
  1. Daha Hızlı ve Kolay Yer Tarifi

  Maps gibi uygulamaların kullanılma amaçlarından en büyüğü, navigasyon sistemi görevi görmeleridir. Bu yüzden iOS için geliştirilen ilk özellik yer tarifi özelliği oldu. Gitmek istediğiniz yere kolayca ulaşabilmek için "Directions to (Gitmek istediğiniz yer)" cümlesini kullanmanız yeterli. Bu komuttan sonra, Google Maps, haritadaki konumunu belirleyecek ve size yolu tarif edecek.
  2.Tam Ekran Özelliği

  Aslında çok büyük bir özellik olarak gözükmese de tam ekran özelliği, özellikle daha küçük ekranlı iPhone'lar için ekstra görüntülenecek alan demek. Bu özelliği aktif ettiğinizde araç çubukları ortadan kalkar ve fazladan görüş alanı kazanmanıza yardımcı olur.
  Tam ekran moduna geçmek için ekranda boş bir alana tek sefer tıklayın, moddan çıkmak için ise yine aynı şeyi yapmanız yeterli.
  3.Toplu Taşıma Hatları Renkleri

  Google Maps, aracı olmayıp, toplu taşıma araçlarını kullanan kullanıcıları için de oldukça faydalı bir özellik geliştirmiş. Eğer bir yere gitmek istiyorsanız, gideceğiniz yeri işaretledikten sonra, Google Maps sizin için uygun toplu taşıma araçlarını anında buluyor. Üstelik eğer aktarma yapmanız gerekiyorsa, bunları da nerelerdn yapmanız gerektiğini, hangi yollarda trafiği daha yoğun olduğunu, en kısa handi araçla istediğiniz yere ulaşacağınızı sizin için tek bir tıkla belirliyor.
  4. Zagat Puanlamalı Restoran Aramaları

  Bir değişiklik yapıp yemeği dışarıda yemeye kara verdiniz, ya da hiç bilmediğiniz bir şehirde açlıktan ölüyorsunuz, hep aynı yerlere gitmekten sıkılıp, yeni yerler keşfetmeye karar verdiniz. İşte bunun için Zagat usulü puanlama sistemine göre yüzlerce restoranı önünüze seren Maps özelliği artık devrede.
  Her restoranın en beğenilen yiyecek ya da içeceğini belirten, ayrıca fiyat olarak da pahalılık derecesini rahatlıkla görüntüleyebileceğiniz bu yeni uygulama ile tüm şehir ayaklarınızın altında.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Casper’ın Android cihazlarında artık Office Uygulamaları ön yüklü olarak gelecek. Konuyla ilgili tüm ayrıntıları


  Click here to view the original image of 580x330px.
  [​IMG]Microsoft, Microsoft Office Uygulamalarının ve Servislerinin dağıtım ve kullanım ağını tüm dünyadaki tedarikçileriyle gerçekleştirdiği iş birlikleriyle genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda Microsoft’un hayata geçirdiği projelerden birine Türkiye’den katılan tek üretici Casper ile oldu.
  Casper, Microsoft ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı sonucunda tüm Android cihazlarında Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Onenote, Sypeuygulamalarını Mayıs 2015 itibari ile ön yüklü olarak tüketicisine ulaştıracak.
  Buna ek olarak Microsoft OneDrive üzerinden ücretsiz olarak 15GB bulut depolama imkanı da sunacak. Bu proje vasıtasıyla Casper mobil verimliliği iş dünyasına daha güvenli bir şekilde sunmuş olacak.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Huawei’den Android Lollipop’lu “P8 Lite” akıllı telefon gelebilir

  Huawei gelecek ay iki farklı P8 versiyonunu duyurabilir…

  Her geçen gün yeni akıllı telefonlar hakkında bilgiler gelirken, özellikle Huawei’nin yeni P8 modeli hakkında bilgiler son dönemde artış göstermişti. Çin kökenli firmanın yeni akıllı telefonu gelecek ay içerisinde düzenlenecek olan etkinlikle gün yüzüne çıkacak. [​IMG] Huawei, etkinlik adresi olarak İngiltere’nin başkenti Londra’yı tercih ederken, etkinlik tarihi de 15 Nisan olarak belirlenmiş. Huawei P8 gelen bilgilere göre 5.2″ 1920×1080 piksel Full HD ekran ile gelecek. 3GB sistem belleği içerecek olan cihaz Huawei’nin sekiz çekirdekli işlemcili Kirin 930 yonga setinden güç alacak. Cihazın arka yüzünde 13MP kamera yer alacak ve Google Android 5.0 Lollipop işletin sistemi üzerinde çalışacak olan cihaz 2.600mAh batarya içerecek.
  Diğer taraftan Çin’den sertifikasyon kurumu TENAA üzerinden Huawei’nin ALE-UL00 model numarasına sahip yeni bir cihazı ortaya çıktı. Huawei’nin P8’e oldukça benzeyen bu cihazın daha düşük özellikli P8 versiyonu olabileceği kaydedilmekte. [​IMG] Bu yeni cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, 5″büyüklüğünde 1280×720 piksel

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ekran ile geliyor. 2GB sistem belleği içeren akıllı telefon 1.2Ghz sekiz çekirdekli işlemcili yonga setinden güç alıyor. Cihazın dahili veri kapasitesi 16MB olarak yer alırken, Google Android 5.0 Lollipop üzerinde çalışıyor ve 13MP arka ve 5MP ön kamera ile geliyor.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  İnternet sayfalarındaki metin içeriklerini daha sonra okuma imkânı sağlayan Instapaper, yeni hızlı okuma özelliği ile güncellendi. Bu özellik ile hızlı okuma yetiniz gelişecek.


  Click here to view the original image of 580x330px.
  [​IMG]Mobil cihazlarda bazen görsel veya reklamlardan içerik veya haber okumak çok karmaşık olabiliyor. Özellikle interneti kotalı olan kullanıcılar bir içeriği okumak istediğinde yüklenen görsellerden dolayı mağdur olabiliyor. Bu olumsuzlukları ortadan kaldıran Instapaper uygulaması yeni aldığı güncelleme ile gücüne güç kattı.
  İnternet sayfalarındaki metin odaklı içerikleri sonradan okuma veya daha sade bir şekilde görüntüleme seçeneği sunan Instapaper’ın iOS uygulaması yeni güncelleme ile hızlı okuma opsiyonuna sahip oldu. Peki, nedir bu hızlı okuma?
  Instapaper hızlı okuma özelliği ile kaydedilen sayfadaki metinler karşınıza çok hızlı bir şekilde tek tek geliyor. Örnek olarak 6,853 kelimelik bir metnin sadece 13 dakikada okunabildiği gösteriliyor ve bu sayede 20 dakika zamandan tasarruf edilmiş oluyor.
  Biz de Instapaper’ın yeni özelliğini test ettik ve karşılaştığımız sonuca inanamadık. Gerçekten kelimeler çok hızlı bir şekilde gösterilmesine karşılık metinin tamamı çok rahat bir şekilde okunabiliyor. Eğer siz de buna şahit olmak istiyorsanız Instapaper’ı

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  iOS
  cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  WhatsApp Android kullanıcıları için sesli görüşme imkanı sunmaya başladı, iOS için de yolda

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Android kullanıcıları sessizce yayınlanan büyük ve önemli bir güncelleme sonunda nihayet WhatsApp üzerinden sesli görüşmeler gerçekleştirebilecek. Aylardır hakkında çeşitli bilgilerin sızdırıldığı, hatta WhatsApp’ın web sitesi üzerinden de daha önce yayınlanan bu son güncellemeyle birlikte WhatsApp hem sesli görüşme desteği sunmaya başladı, hem de daha düzenli bir tasarıma kavuştu.
  WhatsApp’ın yeni tasarımında Çağrılar, Sohbetler ve Kişiler olmak üzere üç tane sekme bulunuyor. Çağrılar sekmesine tıklatarak aranacak kişiyi seçebilirsiniz.
  Güncelleme hem WhatsApp’ın kendi sitesinden hem de Google Play mağazasından yayınlandı. Çağrının gerçekleştirilebilmesi için her iki tarafın da WhatsApp’ın en güncel sürümüne sahip olması gerekiyor.
  Telefon görüşmeleri özelliği birkaç hafta içinde iOS’e de gelecek.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Microsoft Outlook Android Ve iOS İçin Güncellendi

  Microsoft, farklı platformlarda bulunan uygulamalarını sürekli güncel tutmaya devam ediyor.

  Microsoft, popüler e-posta uygulaması outlook‘u geliştirerek diğer platformlarda da yer vermeye devam ediyor.Microsoft, uygulamalarını farklı platformlara sunarak, daha fazla kullanıcıya ulaşma hedefini sürdürüyor. Uygulamaların geliştirilmesi ve stabil hale getirilmesi, yazılım devi firmanın öncelikleri arasında yer alıyor. Outlook, Android ve iOS kullanıcılarının da vazgeçilmez uygulamaları arasında yer almaktadır.[​IMG][​IMG]Uygulama düzenli olarak geliştirilirken güncelleme almaya da devam ediyor. Kişi listesinin yeniden düzenlendiği uygulamada, alfabetik sıralama düzeni getirilmiş vaziyette. arama esnasında belirginleştirme özelliğinin eklenmesi, uygulamada göze çarpan yenilikler arasında. Ayrıca isteğe bağlı silinmesi öngörülen mailler de artık silinebiliyor.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android telefon kullanıcıları zaman zaman android telefonlarının donduğundan, takıldığından sık sık şikayet ediyorlar. Tabi ki bu durumu tamamen android işletim sistemine yıkmak doğru bir yaklaşım olmaz. Android sistemiyle beraber telefon modelinin, telefonunuzun ram, işlemci gibi özelliklerinin bu durumu doğrudan tetiklediğini söyleyemeliyiz. Ram ve işlemcinizi buradan değiştiremeyiz ancak bu yazımızda vereceğimiz uygulama önerileriyle android telefonlarınızdaki donma sorunlarını çözebilirsiniz.  1-) SD Cleaner uygulaması ile SD Kartınızı büyük oranda rahatlatabilirsiniz.
  2-) Greenify uygulaması sayesinde telefonunuzun arka planında çalışan gereksiz uygulamaları kapatıp telefonunuzun işlemcisini rahatlatabilirsiniz.
  3-) WakeLock Detector ile telefonunuzun gücünü en çok tüketen uygulamaları görüp, gerekli önlemleri erkenden alabilirsiniz.
  4-) App Cache Cleaner uygulaması ile çerez, önbellek kayıtlarınızdan biran önce kurtulmalısınız. Hızlanmayı rahatlıkla farkedeceksiniz.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Piiyasada büyük ilgi ile karşılanan OnePlus One akıllı telefonun büyük kardeşi yakında bizlerle olacak! Üretici OnePlus yeni cihazları OnePlus 2 için duyuru yapmaya hazırlanıyor.  [​IMG]Üretici OnePlus'ın uygun fiyat ve güçlü donanım sloganı ile satışa sunduğu, sadece davetiye sistemiyle satın alınabildiği için de büyük ses getiren akıllı telefonu OnePlus One yerini ağabeyine bırakmak üzere. Şirket bu yılın sonu gelmeden iki ayrı yeni cihaz tanıtacağını söylemiş ve akıllara ise direkt olarak OnePlus 2 gelmişti.
  OnePlus, üzerinde çalıştığı akıllı telefonlardan birinin OnePlus 2 olduğunu inkar etmezken, resmi duyuru konusunda herhangi bir ipucu vermemişti.
  Davetiyeler yollanıyor!
  Şirket geçtiğimiz gün başlattığı sanal davetiye gönderme işlemi ile birlikteOnePlus 2 için ilk işaret fişeğini ateşlemiş oldu. Davetiyede yer alan bilgiye göre OnePlus, 20 Nisan Pazartesi günü çok özel bir etkinlik gerçekleştirecek, yepyeni bir ürünü dünya ile tanıştıracak.
  Geçtiğimiz yıl aynı dönemde duyurusu yapılan OnePlus One'ın yeni versiyonu OnePlus 2'nun Snapdragon 810, genişletilebilir bellek, parmak izi tarayıcı ve 5.5 inç ekran ile üretimden çıkacağı bir süredir dolaşan dedikodular arasındaydı.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung'un elini ayağını çektiği Galaxy S3 modeline Cyanogenmod sahip çıkıyor. Bu yazımızda sizlere Android Lollipop 5.1 kurulumunu anlatacağız.
  [​IMG]Samsung Galaxy S3 Android Lollipop 5.1 kurulumu! / © AndroidPITSamsung Galaxy S3'ünüz varsa sizde şansılısınız. Bir zamanlara damga vuran Galaxy S serisinin yiğidi bu aralar unutulmaya yüz tutmuş durumda. Cyanogenmod geliştiricileri S3'ü unutmayarak Lollipop'un son sürümünü sizler için hazırladı.
  [h=2]Kurulumu başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;[/h]Telefonunuzun şarjının en az %50'nin üzerinde olmasına dikkat edin.
  Rehber, resim vs. yedeklerinizi kesinlikle alın. Yedekleme işlemini Kies ile yapmayın. Cyanogenmod Kies'i desteklemez.
  Bu işlemler telefonunuzda garanti devam ediyorsa garanti dışı bırakmasına sebep olacaktır. Bundan dolayıdır ki telefonunuzda oluşabilecek hasar ve problemlerde AndroidPIT ekibi sorumlu tutulamaz. Sorumluluk tamamen uygulayan kişiye aittir.
  [h=2]İndirmeniz gereken dosyalar[/h]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  CM 12 olanı indirmeniz gerekiyor

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Kurulum işlemleri;[/h]Kuruluma başlamadan önce Gapps dosyasını ve Cyanogemod dosyalarını "hafıza kartına" atın. Lütfen indirdiğiniz şekilde atın. Kesinlikle Zipten cıkarmayın.

  Gerekli dosyaları hafıza kartına attıktan sonra root işlemini yapmaya başlayabiliriz.

  Telefonunuzu Ses Kısma + Menü + Açma Kapama tuşu ile Download moduna alın ve telefon ile bilgisayar bağlantısını sağlayın ve Odin programını açın. Sol üst köşede İD:COM yazan kısmın mavi olduğundan ve Sol alt kısımda ise Added! yazısını gördüğünüzden emin olup işlemlere öyle başlayın.
  [h=2]Samsung Galaxy S3 root atma işlemi ve CWM kurulumu[/h]AP/PDA bölümüne zipli dosya içinden çıkarttığımız tar.md5 uzantılı dosyayı tanıtın ve start diyerek kuruluma başlayayın. Bu işlemleri yaparken kesinlikle bilgisayar ile telefon bağlantısını kesmeyin. PASS yazını görmeden bilgisayardan USB kablosunu çıkartmayın.Kurulumu başarılı bir şekilde yaptıktan sonra telefonu tekrar download moduna alın.

  CWM_6.0.4.7_Touch_GT-I9300.tar dosyasını zipten çıkartmadan root işlemlerini yaptığınız gibi CWM kurulumunuda yapın. PASS yazını görmeden bilgisayardan USB kablosunu çıkartmayın


  NOT: Recovery modda aşağı yukarı işlemleri için ses açma ve kapama, seçme işlemlerini menü tuşundan, geri çıkma işlemleri ise açma kapama tuşu ile yapılmaktadır. Dilerseniz dokunmatik özelliğinide kullanabilirsiniz.

  Ses Açma + Menü + Açma Kapama tuşuna basarak recovery modunu açın.

  Şimdi mevcut ROM Android yedeklemeyi gerçekleştirin: Backup and Restore > Backup diyip geri çıkın. Yedekleme işlemi yapıldıktan sonra ana menüye geri dönün.

  Öncelikle Wipe Data/Factory Reset seçeneğine tıklayın. Sonra Wipe Cache Partition (Optional)yaparak formatlama işlemlerini bitirin.

  [h=2]Cyanogenmod kurulumu[/h]Recovery modda bulunan İnstall Zip from SD card Seçeneğini tıklayarak hafıza kartına attığımız cm-12.1-20150406-UNOFFICIAL-i9300.zip dosyasını seçerek evet diyoruz.
  Bir süre bekledikten sonra kurulum bitecektir ve tekrar İnstall Zip from SD card diyerek içine attığımız Google programlarını barındıran Gapps.zip dosyasını seçerek tekrardan evet diyerek işlemi bitiriyoruz.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows'un sesli asistanı Cortana, Android platformu için portlandı. Portana ismini alan yeni sesli asistanın özellikleri
  [​IMG]iOS ve Android platformlarında yer alan sesli asistan özelliği günlük yaşamı kolaylaştıran unsular arasında yer alıyor. Microsoft da rakiplerinin gerisinde kalmamak için geçtiğimiz yıl Cortana ismini verdiği sesli asistanını duyurmuştu. Windows Phone 8.1 yüklü cihazlarda kullanılabilenCortana bugün bir ekip tarafından Android platformu için portlandı.
  DroidCon 2015 Konferansında gün yüzüne çıkan Portana ismini alan portlanmış Cortana'nın tüm özellikleri Android cihazlarda kullanılabiliyor. OrangeSec ekibi tarafından gerçekleştirilen bu portlama işlemi biraz karmaşık bir yapıda olduğu için normal kullanıcıların beğenisine sunulmayacak.


  Ekibin diğer açıklamasına göre Microsoft, Cortana'yı Android veya iOSplatformuna da taşımayı düşünürse firmaya destek verecek. Bakalım önümüzdeki günlerdePortana.apk dosyası XDA forumlardaki yerini alacak mı?


  [​IMG]

  HoloLens ve Windows 10 ile 2015'e hızlı başlayan Microsoft, Cortana'yı iOSve Android platformalarına sunmaya hazırlanıyor.
  Geçtiğimiz Şubat ayında 87. Oscar ödül töreninde verilecek ödüllerin %83'ünü doğru tahmin eden Cortana, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.
  Ünlü İngiliz haber ajansı Reuters'ın haberine göre iOS ve Android kullanan cihazlar için Windows'dan bağımsız bir sürüm hazırlanmış durumda.Cortana, uygulama marketlere girmek için hazır olsa da maalesef ilk başta Beta olacak ve sadece belli bölgeler için dağıtılacak.
  Ürünün stabil versiyonu 2015'in ilerleyen dönemlerinde marketlere giriş yapacak, dedikodular arasında Microsoft'un yeni bir Cortana sürümü hakkında çalıştığı da var, yeni gelecek sürümün adı ise Einstein projesi olacak. Projenin adından da anlaşılacağı üzere Microsoft, akıllı asistanları bambaşka bir yapay zeka boyutuna taşımayı hedefliyor.
  Sanal Asistan Savaşı Kızışıyor!
  Google'ın Google Now'ı ve Apple'ın Siri'si Cortana'nın en büyük rakipleri konumunda fakat Microsoft'un bu akıllı hamlesi Cortana için olumlu sonuçlar doğuracak gibi görünüyor. Cortana'nın üç büyük platformda da hizmet vermesi hem popülerliğini hem de kullanımını büyük oranda arttıracaktır.
  Google Now servisinin ülkemiz için açık olmadığı düşünüldüğünde Android kullanıcılar için Cortana iyi bir alternatif olacaktır.
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Sahte İOS Android Telefonu Kullanıp Kullanmadığınızı Öğrenin!

  En başında teknoloji, sonrasında internet,akıllı telefonlar, akıllı saatler ve diğer akıllı cihazlar derken, onlara sahip olmak isteyen biz kullanıcılar, bunu en rahat ve kolay yoldan yapma isteğimize yenik düşerek, “akıllı” bazı kişilerin internetten bize gönderdiği telefon kutusundaki bir adet “hıyar”a sahip olabiliyoruz.Tabi bu işin uç örneklerinden de olsa, aslında durum bu kadar vahim. Malum günümüzde neredeyse tüm ürünlerin sahtesi mevcut ve bilhassa internetten aldığımız ve hatta görerek mağazadan dahi aldığımız telefonlar veya diğer ürünler sahte çıkabiliyor.
  Telefonlar için performans testlerinden tanıdığımız AnTuTu, geliştirdiği AnTuTu Officer isimli yeni uygulama ile Android telefonunuzun sahte olup olmadığını öğrenmenizi sağlıyor.
  [​IMG] [​IMG]
  Öncelikle AnTuTu Officer uygulamasını indirin ve sonrasında

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  adresindeki QR kodunu telefonunuzdan tarattığınız takdirde, uygulama cihazınızdaki seri numaralarından ve diğer bilgilerden, telefonunuzun sahte olup olmadığını kolaylıkla size söyleyebiliyor.
  AnTuTu Officer uygulamasını Google Play Store’dan indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayınız.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Google İOS Android Kullanıcıları İçin “Handwriting Input” Uygulamasını Sundu!

  Google, Handwriting Input adlı uygulamayla Android cihazlara Türkçe dahil 82 farklı dille uyumlu el yazısı uygulamasını getirdi.Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları sanal klavye yerine parmakları veya cihaz kalemleriyle ekrana yazı yazabilecek ve çizim yapabilecektir. Kullanıcılar tek bir tuşla sanal klavyeden el yazısına geçilebilecek ve internet bağlantısı olmadan da el yazısı klavyesini kullanabilecektir.
  Google uygulamayla ilgili açıklamasında el yazısı özelliğinin sanal klavye kullanımı zor olan dilleri desteklediğini söylüyor ve Çince gibi çoğu Güney Asya dillerinde standart bir kullanım olmadığı gerekçesiyle el yazısının cihazların kullanımını kolaylaştıracağını düşünüyor.
  [​IMG]
  El yazısının, sanal klavyenin yaygın ve kolaylıkla kullanıldığı dillerde de hızlı ve rahat bir iletişim sağlayacağı öngörülüyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilen uygulama, henüz Türkiye’de kullanıma açılmadı. Uygulama, Android 4.0.3 ve daha üstü yazılıma sahip telefon ve tabletlerde kullanılabilecek.
  Uygulamayı doğrudan telefonunuza indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  bağlantısına veya Google Play Store’dan indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayabilirsiniz.
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]iOS 6 İle YouTube Uygulaması Çalışmayacak ![/h]iOS 6 sürümüne yavaş yavaş uygulama destekleri azalıyor. Şimdi de YouTube iOS 6 yüklü cihazlarda çalışmayacağı bilgisi paylaşıldı.
  [​IMG]
  [h=4]Apple’ın iOS 8 sürümünün yaygınlaşması ile bu desteği alamayan cihazlara uygulama desteği azalıyor.[/h]YouTube mobil uygulamasının son sürümünde iOS 6 yüklü cihazlarda direkt olarak çalışmayacağı bilgisi paylaşıldı. Buna göre iOS 6 yüklü cihazların YouTube’a erişimin resmi uygulamasıyla kullanımı artık mümkün olmayacağı sonucu çıkıyor.
  YouTube yayınlamaya hazırladığı uygulamasında yeni API’de eski nesil iPhone cihazlara yer vermeyeceğini bildirdi. Yeni API ile uygulamanın kullanımı mümkün olmayacak cihazların sahipleri ise duruma şimdiden tepki göstermeye başladığı görülüyor.
  [​IMG]
  AppStore‘a onaya gönderdiği yeni YouTube uygulaması ile iOS 7 ve üzeri kullanım zorunluluğu getirilmiş durumda. Bu bağlamda örnek vermek gerekirse iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 1 veiPod touch 4 cihazlar artık YouTube uygulamasını Safari veya diğer tarayıcılar üzerinden ulaşabilecek.
  Kullanıcıların bu duruma sosyal medya aracılığıyla tepki göstermesi geri adım attırır mı bilinmez ancak bu durumun daha önce de yaşandığını ve eski nesil cihazlara uygulama desteğinin kesildiğini unutmamak gerekir.
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Facebook Hello Arama ve Caller ID Uygulaması Android İçin Yayınlandı! [Apk İndir]

  İnsanları adeta birbirine bağlayan, Dünya’nın en büyük sosyal ağı Facebook, kendini geliştirerek yeni hizmetlerini ve uygulamalarını sunmaya devam ediyor.Bundan kısa bir süre önce, sizlere “

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ” başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz an geldi ve çattı. Facebook, arayan kişinin kim olduğunu öğrenebileceğiniz, gerektiğinde engelleyebileceğiniz akıllı arama uygulaması Facebook Hello‘yu Android için yayınladı.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  benzeri olan, ancak daha gelişmişi ve güçlü versiyonu diyebileceğimiz Facebook Hello uygulaması ile, Facebook’un devasa veri tabanındaki kişi bilgilerinin yardımıyla kimin aradığını öğrenmenin yanı sıra, arayan kişi hakkında bugün Bilmem Kimin doğum günü gibi kısa bilgileri de arama ekranından görebileceksiniz.


  [​IMG]
  Diğer taraftan, bir numaranın diğer kişiler tarafından engellemesini takip eden akıllı spam filtresi sayesinde, gelen spam aramalardan da kurtulacaksınız. Aşağıdaki Facebook Hello’nun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

  Facebook Hello uygulamasını doğrudan telefonunuza yüklemek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  bağlantısına veya Google Play Store’dan indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  veya apk dosyası için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayabilirsiniz.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Samsung Galaxy Note 4 Duos İçin Android Lollipop Güncellemesi Yolda[/h][h=2]Standart Samsung Galaxy Not 4 modeli yaklaşık olarak iki hafta önce Android Lollipop güncellemesi var. Brezilya, Avrupa Hindistan, BAE ve ABD genelinde kullanıcılara yeni ürünün yazılımı ve diğer farklı özellikleri hızlı bir şekilde gelecek.[/h]Standart Samsung Galaxy Not 4 modeli yaklaşık olarak iki hafta önce Android Lollipop güncellemesi var. Brezilya, Avrupa Hindistan, BAE ve ABD genelinde kullanıcılara yeni ürünün yazılımı ve diğer farklı özellikleri hızlı bir şekilde gelecek. Galaxy Not 4 Duos modeli Samsung firması tarafından amiral gemisi olarak tanıtılan phablet modeli aynı zaman da Çift SIM versiyonu için aynı güncelleştirmelere sunmaya başladı. Bu güncelleştirmeler sadece Çin ve Hong Kong aynı zaman da OTA üretici yazılımı için bölgesel modellere de sahip.
  [​IMG]
  OTA güncellemesi için yaklaşık olarak sadece 1 GB büyük ve doğru düzgün yükleme için yaklaşık olarak 3 GB alan gerektiriyor.Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi için Android OS beraberinde yeni UI olan TouchWiz Launcher ile güzel bir kullanım sağlıyor.Çin ülkesinde ki kullanıcılara sunulan bu güncelleştirme kurulmayı bekliyor.
   

Sayfayı Paylaş