İOS CyanogenMod için yararlı geliştirici seçenekleri ayarları

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Eğer CyanogenMod tabanlı rom kullanıyorsanız işinize yarayacak CyanogenMod geliştirici seçenekleri ayarlarını bu yazımızda anlatıyoruz.
  Çoğu Android cihaz için geliştirilen CyanogenMod romlarının içinde “geliştirici seçenekleri” ayarları altında işinize yarayacak bazı ayarları sizin için bir araya getiriyoruz.

  [​IMG]
  Cyanogenmod “geliştirici seçenekleri” ayarları nasıl açılır?

  Bu ayarlar her Android cihazda gizli olarak geliyor fakat küçük bir işlemle açabilirsiniz. Eğer geliştirici seçenekleri ayarlarınız açık ise aşağıdaki adımı geçebilirsiniz.
  CyanogenMod da bu ayarları açmak için uygulamalar>ayarlar>telefon hakkında yolunu takip ederek telefon hakkında bilgilerin bulunduğu yere gidin. Sonra “Derleme Numarası” kısmına üst üste dokunarak “Gerek yok, zaten geliştirme ayarlarını etkinleştirdiniz.” uyarısını görene kadar basın. Sonra bir geri çıktığınızda “Geliştirici seçenekleri” ayarlarını göreceksiniz. Burda işine yarayacak seçenekler bulunmaktadır ve aşağıda bunlardan bahsedeceğiz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  GeliÈ™miÈ™ yeniden başlatma:
  Bu seçenek ile güç menüsünde bulunan “yeniden başlat” özelliğini geliştirmenizi sağlar. Cihazınızı hızlı bir şekilde “Yeniden başlat” “Yazılımsal yeniden başlatma.” “Kurtarma modu” “Ön yükleyici” modlarında başlatabilirsiniz.
  [​IMG]
  ÇalıÈ™an hizmetler:
  Sadece CyanogenMod 13 ve Android 6.0 Marshmallow yüklü herhangi bir cihazda gerçek RAM kullanımını öğrenebilirsiniz.
  [​IMG]
  Root erişimi:
  CyanogenMod romlarının en güzel özelliklerinden biri olsa gerek. Bu seçenek ile root erişimi açıp kapatabilirsiniz ayrıca supersu gibi root kontrolü sağlayan uygulamaları indirmenize gerek yok uygulamalar root erişimi istediğinde sistem sizden izin isteyecektir. Root izinlerini kontrol etmek için Uygulamalar>Ayarlar>Gizlilik>Gizlilik oruması ayarlarına girdikten sonra sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayarak “GeliÈ™miÈ™” kısmına girin açılan ekranda uygulamalarınızın izinlerini yönetebileceğiniz ayarlar çıkacaktır sağ kaydırarak “ROOT ERİŞİMİ” kısmına gittiğinizde root izinlerini yönetebilirsiniz. Ayrıca CyanogenMod 12.1 kullanıyorsanız bile Android 6.0 Marshmallow ile gelen uygulama izinleri özelliği gibi uygulamalarınızın izinlerini burdan yönetebilirsiniz.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  GeliÈ™tirne kısayolu:
  Bu seçenek ile son uygulamalar ekranındaki uygulamaların simgesine uzun bastığınızda uygulama bilgilerine girmeden karşınıza çıkan seçenekler ile hızlıca uygulamaları yönetebilirsiniz.
  [​IMG][​IMG]
  Birden fazla pencere modu:
  Bu seçeneği açtığınızda Android 7.0 ile gelecek olan aynı ekranda 2 uygulama kullanma özelliğini CyanogenMod 13 sürümünde kullanabilirsiniz.
  [​IMG][​IMG]
  Uygulama sonlandırıcı geri tuşu:
  Bu seçeneği açtığınızda geri tuşuna basarak ön plandaki uygulamayı sonlandırabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş