İOS Android WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?
  Android işletim sistemlerinin kullanıldığı cihazlarda zaman zaman wifi sorunu yaşanabilmektedir.
  [​IMG]
  WiFi sorunu cihazların uyku moduna geçebilmesi nedeniyle yaşanabildiğinden dolayı kişilerin bu tür sorunların çözümünde bu detayı da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Özellikle cihazlarda güç tasarrufu modu aktif hale getirildiğinde belirli bir süre sonra sistemin uyku moduna geçmesi sağlanabilmektedir.

  Pek çok modelde yer alan bu detay aynı zamanda internet bağlantısının da kesilmesine yol açabilmektedir. Özellikle internet üzerinden bir film izleyen kişinin sürekli bağlantı sorunu yaşaması uyku problemi nedeniyle olabilmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda Yaşanan bu WiFi sorunu için kişilerin birkaç ayar yapması yeterli olabilmektedir.

  [​IMG]

  Ayar yapmak isteyen kullanıcıların ilk olarak telefonlarının ayarlar bölümüne girmesi ve bu ayarlar bölümünde yer alan kablosuz ağlar seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Kablosuz ağlar için açılacak ayarlarda ise kablosuz seçeneği seçilmelidir.

  [​IMG]

  Ayarların devam ettirilmesi için bu ekranda sağ alt köşede yer alan gelişmiş seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir. Gelişmiş bölümünde yer alan uykudayken kablosuzu açık tut ayarının seçilmesi halinde cihazın uykuya geçmesi halinde dahi bağlantının kopmaması sağlanacaktır.
   

Sayfayı Paylaş