İOS Android Tekrar Eden Kayıtları Temizleme

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Android Tekrar Eden Kayıtları Temizleme[/h][h=2]Google üzerinden tekrar eden rehber kayıtları nasıl birleştirilir?[/h][​IMG]Telefon rehberinde yer alan kişiler birden fazla yinelen kopya kişilere baktığımız da en ciddi zaman kayıplarına neden oluyor. Bu karışıklıkları önlemek adına aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Kişileri Telefon Üzerinde Birleştirmek
  Tüm Android telefonlara baktığımız da yer alan varsayılan rehber uygulaması "Contacts" ile kişileri çok kolay bir şekilde birleştirebilirsiniz.
  ⦁ İlk olarak birleştirmek istemiş olduğunuz kişinin ismini rehber üzerinde bulun ve dokunun.
  ⦁ Açılacak olan ekran üzerinde sağ üst kısımda ki "Kalem" simgesine tıklayın.
  ⦁ Kişi düzenleme üzerinden de ekranın sağ üst noktasındaki üç nokta simgesinin altından da "Birleştire" dokunun.
  ⦁ Son olarak birleştirmek istemiş olduğunuz kişinin kopyasını seçin.
  Dilerseniz bir Google firmasının geliştirmiş olduğu Google Mail üzerinden de bu işlemleri yapabilirsiniz.

   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Windows işletim sistemli bilgisayarlarımızda Everything Search adlı yazılım ile diskte kayıtlı dosyalar arasında hızlı ve kolay şekilde arama yapabiliyoruz. Benzer bir çözüm olan Search Everything ile Android’li akıllı telefonlarda dosya araması yapmak mümkün. Temelde Android için geliştirilen bir dosya yöneticisi olan araç bazı ilginç özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Ücretsiz bir çözüm ve akıllı telefonunuzdaki dosyalara hızlı şekilde ulaşabilmenize olanak tanıyor. Sade bir arayüzle gelen uygulamayı cihazınıza yükleyip çalıştırdığınızda depolama birimini tarama süreci başlıyor. Video, müzik, dökümanlar, fotoğrafların yanı sıra işletim sisteminin kendi parçası olan dosyalar da taranabiliyor. Arama yapıldığında üst kısımda kaç adet sonuç belirdiği gösteriliyor.
  Android: Dosya Araması Yapmak

  Search Everything basit bir dosya arama uygulaması olduğu için arama kutucuğuna bir şey yazdığınızda ilgili sonuçlar alt kısımda anında görüntüleniyor. Dosya adının alt kısmında dosyanın bulunduğu dizinin belirtilmesi beğenimizi kazandı. Uygulamanın yalnızca dahili depolama biriminde tarama yapabilmesi ve SD kartı pas geçmesi üzücü.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Arama sonuçlarından birisine uzun süreli dokunduğunuzda dosya tipi, dizini, boyutu ve son düzenlenme tarihi gibi bilgileri içeren bir açılır pencere ortaya çıkıyor. Sonuca dokunulduğunda ise dosyayı açmak, silmek, paylaşmak ya da mevcut dizine erişmek mümkün. Search Everything’i Google Play’de aratarak ya da

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  dokunarak yükleyebilirsiniz.

  Sonrası Android: Dosya Araması Yapmak Akıllı Telefon ilk ortaya çıktı.
   

Sayfayı Paylaş