İOS Android M Hakkında Gelişen önemli detaylar

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtılan Android’in en güncel sürümü Android M hakkındaki tüm detayları sizler için bir araya getirdik. İşte Android M hakkında her şey!


  [​IMG]Google’ın San Francisco’da düzenlemiş olduğu Google I/O 2015etkinliğinde herkesin merak ettiği Android’in yeni sürümü tanıtıldı. Android M ismini taşıyan bu sürümde yeni özellikler, performans ve stabilite iyileştirmeleri dikkat çekiyor.
  Android M Neler Getiriyor?

  Google geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Android sürümüne bir kod isim taktı.Android M ismindeki yeni sürümde kullanıcı deneyimi ve performans iyileştirmeleri üzerinde duruluyor.
  Uygulamaların izin konusunda yeniliğe giden Google, iOS’ta bulunan seçeneği kullanıyor. Android M ile uygulamaların izinleri tek tek seçilebilecek. Örneğin; WhatsApp uygulamasında mikrofona veya kameraya erişmek için uygulama sizden tek tek izin vermenizi isteyecek.
  [​IMG]
  Android M ile Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği geliyor. Bu özellik ile Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Uygulama arası geçişler Android M ile daha da gelişiyor. App Links özelliği sayesinde örneğin; size gelen Tweet içerikli bir maile tıkladığınızda otomatik olarak Twitter uygulamasında o Tweet açılacak.
  Android Pay ile Ödeyin

  Google’ın ödeme sistemi Android Pay basitlik ve güvenlik sunuyor. Android kullanıcıları artık NFC destekli cihazlarından kredi kartları yanında olmadan alışveriş yapabilecek. Android Pay 700,000'in üzerinde mağazada kullanılabilir olacak.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Parmak İzi Okuyucusu Gelişiyor

  Android M ile gelen bir yenilik ise gelişmiş parmak izi okuyucusu. Android’in zayıf kaldığı noktalardan biri olan parmak izi okuyucusu Android M ile gelişiyor yeni parmak izi okuyucusu ile Google Play üzerinden uygulama indirebilecek veya alışveriş sitelerinden parmak izi ile alışveriş yapabileceksiniz.
  [​IMG]
  Şarj Sorunu Çözülüyor!

  Android M ile şarj sorununda büyük bir yenilik yapılıyor. Geliştirmeler sayesinde pil ömründe 2 kata yakın iyileşme görünecek. Ayrıca artık Android USB Type C girişini destekleyecek.
  Doze adı verilen özellik sayesinde cihazın hareket algılayıcıları sadece cihazınız hareket ettiğinde uygulamaları aktif olarak kullanmaya başlayacak. Bu da cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda pil tüketmini minimuma indirmek anlamına geliyor.
  Android M’nin büyük çaplı gelişmelerinin yanında; gelişmiş paylaşma seçeneği, metin düzenleme aracı ve daha kolaylaştırılmış ses kontrolleri geliyor.
  Android M sürümünün önümüzdeki günlerde geliştiriciler için sunulması bekleniyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Önemli Yeni Android M Özellikleri

  İş profilleri için Veri Kullanımı API
  Bluetooth SAP
  Ses etkileşim hizmeti
  App bağlantı doğrulama
  Metin seçimi eylemleri
  Birleştirilmiş uygulama ayarları görünümü
  Kurumsal sahibi tek kullanımlık cihaz desteği
  Geliştirilmiş güvenilen yüz güvenilirliği
  Yeni çalışma zamanı izinleri

  Google Now Launcher uygulaması önerileri
  5GHz taşınabilir Wi-Fi hotspot
  Yedi adet ek dil
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Daha Az Önemli Yeni Android M Özellikleri

  Kişisel bağlamlarda Çalışma kontakları
  Hotspot 2.0
  VPN uygulamaları ayarları
  Dubleks baskı
  Kurumlar için Sorunsuz sertifika yükleme
  Klavye kısayolları
  otomatik kurallar Rahatsız Etmeyin

  Malzeme tasarım desteği kütüphane
  Android Pay
  USB Tip C şarj
  Pil tarihçesi v2
  BT 4.2
  Geliştirilmiş Bluetooth düşük enerjili tarama
  Geliştirilmiş metin düzenleme
  Geliştirilmiş Systrace
  BT OTA admin seçeneği
  Chrome özel sekmeler
  UI Araçları
  kurumsal fabrika sıfırlama koruması

  Rahatsız etme özelliği ve tekrar eden çağrılar hızlı ayalara eklendi
  Geliştirilmiş metin düzeni performansı
  Arama alfabetik uygulama listesi
  Stylus desteği
  UI araç performans iyileştirmeleri
  Birleşmiş Google ayarları ve cihaz ayarları
  Çalışma durumu bildirimleri
  MIDI desteği
  Cihaz sağlama için Bluetooth bağlantısı
  Wi-Fi tarama güç gelişmeler
  Veri bağlama destek kitaplığı Beta
  Devredilen sertifika yükleme
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android M'nin duvar kağıdını ve zil seslerini indirin

  Android M'nin geliştirici ön izleme sürümü yayınlandı. Geliştiriciler yeni sürüme ilişkin sistem dosyalarını indirmeye sundu.

  [​IMG]
  Android 5.0 Lollipop’ta tasarıma büyük oranda kafa yoran Google, Android’in yeni sürümü Android M’de ise işletim sisteminin içerisine odaklanıyor. Android M’de irili ufaklı yüzlerce yenilik var ancak öne çıkanları “Android Pay desteği, parmak izi sensör desteği, uygulama izinlerinde düzenleme, telefon ya da tabletlerin uzun süre kullanılmadığı zaman bekleme moduna geçiş yapması (pil verimliliği), daha hızlı veri transferi ve şarj olanağı sunan USB Type-C desteği ve özelleştirilmiş Chrome Sekmeleri” şeklinde sıralayabiliyoruz.
  Google I/O etkinliğinde kullanılan slaylatlarda tasarım noktasında dikkat çeken yenilik ise Google’ın yeni duvar kağıdı oldu. Google’ın harita uygulaması için çekilen uydu fotoğraflarından biri olan duvar kağıdı, Google’ın son yıllardaki doğal duvar kağıtlarını seçme geleneğini devam ettiriyor. Alt bölümde söz konusu duvar kağıdının üzerine tıklayarak orijinal haliyle indirebilirsiniz.
  Ayrıca Android M’nin 24 arayüzü, 12 zil, 8 alarm ve 11 bildirim sesinden oluşan sistem ses dosyasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google I-O 2015: Android M yeni koyu tema özelliği ile geliyor!

  Google, Nexus kullanıcılarının merakla beklediği koyu tema özelliğini Android M sürümünde kullanıma sunacak.

  [​IMG]
  Stock Android hayranları ve özellikle Nexus kullanıcılarının Android 5.0 Lollipop arayüzünde yer verilen beyaz renkten kurtuluyor. Google birçok kullanıcı tarafından istenen koyu tema isteğine kulak vermiş olacak ki şirket yeni Android M sürümünde koyu tema özelliğine yer verecek.
  [​IMG]Şirketin bu akşam düzenlediği Google I/O geliştirici konferansında yayınladığı Android M geliştirici önizleme sürümünde ortaya çıkan görüntülerde açık ve koyu temalar arasında seçim yapmanızı sağlayan bir işlevselliğe yer vereceği ortaya çıktı. Bende dahil olmak üzere birçok saf Android kullanıcısının beklediği bu özellik Android M ile gerçeğe dönüşmüş olacak.
  [​IMG]Geliştirici seçenekleri menüsünde yer alacak bu işlevsellik özellikle AMOLED ekranlanlı telefon kullanıcılarını sevindirecek. Kullanıcılar açık ve koyu temalardan birini seçebilme özgürlüğüne kavuşurken aynı zamanda dilerlerse günün belirli saatlerinde veya ışık değişkenliğine göre otomatik modda bu temalar arasında geçiş yapabilecek.
  [​IMG]Bu noktada, Android M arayüzünde yeni görsel değişikliklere fazla yer verilmesede, yeni tema kesinlikle pek çok Android kullanıcısınının cihazınının görünümünden hoşnut olacağını söyleyebiliriz. Sizlerde koyu tema özelliğinin Android M sürümünde olması gereken bir özellik olduğunu düşünenlerden misiniz?
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android M geliştirici önizleme sürümü ve SDK indir!

  Android M'in geliştirici önizleme sürümü indirmeye sunuldu.

  [​IMG]
  Google I/O 2015 konferansı gerçekleşti ve yeni mobil işletim sistemi Android M için geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sayfasında indirmeye sunuldu. Bu sürüm Nexus 9 tablet, Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlar, Android TV ve Nexus Player’i destekliyor.
  Geliştirici önizleme sürümü henüz tam anlamıyla geliştirilmediği için yeni özellikler hala uygulanmamış ya da az gelişmiş olabilir. Bu sürümü yüklerken telefonunuzdaki sürüm silineceği için telefonunuzda bulunan önemli şeyleri yedeklemeniz gerekiyor.


  [​IMG]

  Bu işlem çok karmaşık değil ve Google bunu nasıl yapılacağı hakkında kapsamlı bir rehber hazırladı. Ancak teknik olarak çok anlamıyorsanız yeni işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmiyoruz. İyi haber ise Android M önizleme sürümü cihazınıza kurulduktan sonra gelecekteki güncellemelerin otomatik olarak OTA üzerinden yapılacak ve böylece her küçük güncellemeden sonra sıkıcı işlemi tekrarlamanıza gerek kalmayacak.
  Android M geliştirici önizleme sürümü Android Developers web sitesinden indirilebilir. Aşağıdaki bağlantılardan bu sürümü indirebilirsiniz.
  İndir:

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  |

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android M Geliştirici Önizleme Sürümü Fabrika İmaj Dosyaları ve SDK Yayınlandı, Hemen İndir!

  [​IMG]
  Dün başlayan Google I/O 2015 etkinliğiyle resmi olarak tanıtılan herkesin merakla beklediği yeni Android M sürümüyle heyecanlar daha da arttı.Getirdiği bir çok yenilikle Android‘e farklılık katacak olan Android M sürümü, şimdi indirilebilir durumda. Google, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player içinAndroid M Geliştirici Önizleme Sürümü fabrika imaj dosyaları ve SDK‘sını yayınladı.
  [​IMG]
  Android M için yayınlanan fabrika imaj dosyalarını aşağıdaki Nexus cihazları için indirebilirsiniz:  Bunun yanı sıra Android M SDK ve diğer bilgiler için Google’ın resmi sayfasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android M özellik: Batarya tasarruf modunu sesle açma ve kapatma!

  Android M ile gelecek yeni özellik telefonunuzun batarya tasarruf modunu ses komutuyla açıp kapatmanızı sağlayacak.

  [​IMG]
  Google özellikle Android 5.0 sürümü ile Nexus cihazlara pil tasarrufu modu eklenmesini sağladı. Belirli bir batarya seviyesine düştüğünde otomatik veya elle etkinleştirilebilen bu özelliğe Android M ile üçüncü bir seçenek ekleniyor.
  Google Now uygulaması ile entegreli çalışan özelliği Google Now'un ülkemizde henüz kullanılamaması nedeniyle deneyemedik ancak gelen bilgiler özelliğin gayet iyi çalıştığını söylüyor. Google'a sesli komutla "pil tasarrufu modunu etkinleştir" dediğinizde yapacağı ilk işlem "batarya tasarruf modu"'nu açmak. Ayrıca bu sayede batarya tasarrufu modunu devre dışı bırakabiliyor aynı şekilde aktif edebiliyorsunuz.
  [​IMG]Bu özellik Android M önizleme sürümünde mevcut olmakla birlikte bazı hatalar içerdiği de söylenmekte. Özelliğin final sürümünde daha hızlı sonuç vereceğini düşünüyorum. Şu an kafa karıştırıcı bir kullanıma sahip özelliğin ülkemizde de kullanılabileceği günü merakla bekliyoruz.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Google'ın yenilenmiş işletim sistemi ile birçok animasyonda ve uygulamada değişikler oldu. Şimdi ise Android M'in Saat uygulaması Google Play üzerinden yayında.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  M
  'in adı henüz belli değil fakat içeriği ve bizlere neler sunacağı az çok belli. Yeniliklerden biri ise yeni animasyonları ile Saat uygulamasıydı. Şimdi o uygulama

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Play
  üzerinden yayında.

  Kronometre, alarm işlevlerini içeren uygulama ayrıca dünya saati özelliğine de sahip. (Diğerleri gibi) Fakat diğerlerinden bir farkı ise uygulamanın Google Nowüzerinden sesinizle alarm kurma fonksiyonunun bulunması. Bu sayede Google Now'ı daha efektif kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Google'ın daha Android M sürümü çıkmadan neden bu sürümün bir uygulamasını yayınladığı bilinmiyor. Android sürümlerinin geç geldiğini düşünürsek Google, kullanıcılarını daha fazla isyan ettirmemek için böyle bir hamle yapmış olabilir diye düşünüyoruz. Tabi yayınlanan uygulama kullanıcıların yeni sürüm gelmediği için isyanını ne kadar bastırabilir o da ayrı bir merak monusu.
  Android M Google Saat Uygulaması


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Motorola Moto G (2014) Android M güncellemesini alabilir!

  Motorola Moto G(2014): Android 5.1 ve M güncellemesini alacak mı?

  [​IMG]
  Birçok akıllı telefın üreticisinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Android 5.1 sürümünün hangi üreticilerin kullanıcılarını sevindirecek şimdilik bilinmiyor. Ancak yeni gelen haber yakında Motorola Moto G kullanıcıları için gerçekleşebilir.
  Twitter üzerinde bir kullanıcı ile Motorola arasınoa gerçekleşen konuşmada Motorola : Moto G (2014) versiyonunun yakında Android 5.1 Lolipopfüncellemesinin sunulacağını söyledi. Ama haberin belkide en önemli kısmı ikinci mesajda gibi görünüyor. Söz konusu tweet'te "Google Android M kaynak kodunu serbest bıraktığında bizler güncellemeyi almanız için sabırsızlanıyoruz" deniliyor.
  [​IMG]Moto G (2014) versiyonunun Android M güncellemesini alacağını kesin söylemek mümkün değil. Çünkü daha öncede olduğu gibi sosyal medya ortamlarında şirket adıyla yapılan yorumlar ya yalanlanıyor yada yanlışlık olduğu gerekçesiyle siliniyor.
  Umarız Motorola yakın zamanda Android 5.1 ve M hakkında net bir bilgilendirme mesajı yayınlar ve güncelleştirme hakkındaki kuşkuları giderir.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Google’ın I/O2015’te tanıttığı Android işletim sisteminin son sürümü olan Android M’nin geliştiriciler için ikinci versiyonunu yayımladı.Geliştiriciler için yayımlanan

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  M’nin ikinci versiyonunda bazı iyileştirmeler yapılmış. Bu iyileştirmeler arasında ilk olarak SDK ve sistem görselleri bulunuyor. Ayrıca izinler, API ve diğer değişiklikler de bu versiyona eklenmiş.

  Yapısal olarak gelen bazı değişikliklerden ilki uygulama izinleri.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Play Store’dan bir uygulama indirdiğimizde bizden bazı kişisel bilgilerimize erişim izni isteniyordu. Gelen bu değişiklikle birlikte artık istemediğiniz bilgilerin erişimine izin vermeyecek, isteğinize bağlı olacak şekilde bazı bilgilerinizi de paylaşabileceksiniz. Ya da daha sonra tüm bu değişiklikleri baştan yapılandırabileceksiniz.

  [​IMG]

  Akıllı

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  kullanıcılarının bir numaralı sorunu olan şarj problemi de Doze’la birlikte Android M’de çözüme kavuşacak. Doze, telefondaki hareket algılayıcıları kullanarak cihazınızın sadece hareket ettiği sırada uygulamaları çalıştırıp mevcut batarya ömrünü iki katına kadar çıkartacak. Yeni sürümle birlikte C tipi USB de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

  Android M, şu an için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  5, 6, 9 ya da Player için kullanılabilir durumda. Bu cihazlardan herhangi bir tanesini kullanıyorsanız Android M’yi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  bağlantı üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiniz.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android M’in Versiyon Numarası 5.2 (Android 5.2) Olacak, 6.0 Değil!

  [​IMG]
  Google’ın mobil işletim sistemi Android‘inLollipop versiyonuyla birlikte gelen Materyal Tasarım ve bir çok özelliğin gelerek geçirdiği değişimin ardından, şimdi gözler

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ‘ın 28 Mayıs’ta resmi olarak tanıtımını yaptığı (haberi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  )

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sürümüne çevrildi.Henüz ismi belli olamayan Android M sürümü için, “

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ” veya hangi şekerleme ismi olacak gibi sorular gelirken, diğer taraftan yeni Android’in hangi versiyon numarasını alacağı da merak edilenler arasında.
  İlk etapta Android M için bir çok kişi tarafından

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  sürüm numarasıyla geleceği söylenirken, son alınan bilgiler ışığında, yeni Andorid’in

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  versiyon numarasını alacağı söyleniyor.
  [​IMG]
  Android M için paylaşılan son görselde, sistem saatinin 5:20‘yi göstermesinden yola çıkarak, yeni Android’in Android 5.2 versiyon numarasıyla geleceği görüşü hakim. Google daha önce de bu tarz bir yöntemle sürüm numaralarına işaret etmişti.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Android'in Yeni Sisteminin Adı Android M Olmayabilir[/h][h=2]Google firmasını geride bırakmış odluğumuz I/O 2015 etkinliği içerisinde duyurusun yapmış olduğu Android M, Herkesin beklenmiş olduğu Android 6.0 kod numarasına sahip olan yazılım karşımıza o isimle çıkmayabilir.[/h][​IMG]Google bünyesi altında gelişim sürecine giren Android yazılımının en son çıkan versiyonuna baktığımız da Lollipop’un 5.0’la gelmesi öncesindeki sürümlerinde de yer alan 4’ün üzere rakamların da kullanması sonucunda Android M’nin de 6.0 kod numarasıyla geleceğine dair bir izlenim yaratıldı.Fakat Google’ın bu sistemi üzerinde davam ettirerek beraberinde Android M’yi 5.2 kod numarasıyla süreceğine oldukça ciddi açıklamalar yer alıyor.Android M2nin de beta sürümün ayarlarında M’nin beta sürümü ayarların da bir demo sistemi yer alıyor.
  [​IMG]
  Burada ki sistem saati ise 05:20 olarak açıklanıyor. Daha önceki versiyonlara baktığımız da ise saatler, 04:40 aynı zaman da 05:209 olarak görülmesi, Doğal olarak son sürümünün de 5.2 kod numarasıyla geleceği açıklanmış oldu.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google, test aşaması süren Android M için yeni bir güncelleme yayınladı. Android M Final sürümüne çok yaklaştı. Yakında Android M yayınlanabilir.


  [​IMG]Google I/O 2015 etkinliğinde Android’in yeni güncellemesi Android Mtanıtılmıştı. Android M sürümünün ilk etapta Android 6.0 olduğu düşünülmüş ancak Ayalar bölümünde yer alan demo seçeneğinde sistem saatinin 05:20’yi göstermesi Android M’nin, Android 5.2 olacağı anlaşılmıştı
  Geliştiricilerin Nexus cihazlarında test ettiği Android M için Google bugün bir güncelleme yayınladı. Sistemdeki yaşanan sorunların düzeltildiği ve performans artışlarının sağlandığı Android M güncellemesi için son test sürümü olduğu söyleniyor.
  Yeni nesil Nexus modelleri ile çıkışını gerçekleştirmesi beklenen Android M artık Final sürümüne çok yakın. Android M Geliştirici Önizleme 3 sürümü şimdilik; Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player modellerinde kullanılabiliyor. Bakalım Google, Android Mgüncellemesi ile Android kullanıcılarının gönlünü alabilecek mi?
  [​IMG]
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google’ın Android platformu için hazırladığı yeni güncelleme Android M ile Samsung Galaxy akıllı telefonlara gelecek yeni özellikler açıklandı.
  [​IMG]
  Google, Mayıs ayının sonlarında düzenlediği I/O Geliştirici Konferansı’nda Android işletim sisteminin yeni sürümü Marchmallow kod adlı Android M güncellemesini detayları ile tanışmıştı. Şimdilik sadece Developer Preview sürümü ile geliştiricilerin test edebildiği Android M güncellemesinin, Samsung akıllı telefonlara getireceği yenilikler Samsung tarafından infografik görsellerde açıklandı.
  Paylaşılan görsellerde Android M güncellemesinin Samsung’un Galaxy akıllı telefonlarına, hızlı parmak okuyucu, sistem belleği takibi, uygulama izinleri, otomatik yedekleme ve güç tasarrufu konularında yenilikler kazandıracağı belirtiliyor. Samsung ayrıca Android M güncellemesini alacak cihazlar için kısa bir ön liste yayınladı.
  Android M Güncellemesi Hangi Samsung Telefonlara Gelecek

  Samsung’un güncelleme kapsamı daima önemli bir ilgi noktası olmuştur. İşte Android M güncellemesi alacağı belirtilen Samsung cihazların kısa ön listesi:


  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Galaxy S6 Duos
  • Samsung Galaxy S6 Edge
  • Samsung Galaxy Note 4
  • Samsung Galaxy Note 4 Duos
  • Samsung Galaxy Note Edge
  • Samsung Galaxy ALPHA
  • Samsung Galaxy Tab A

  Bu liste aynı zamanda Samsung’un güncelleme için şimdiden çalışmalara başladığını gösteriyor ve yeterince inandırıcı görünüyor. Ayrıca yeni duyurusu yapılan Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5’in henüz listeye eklenmediğini belirtelim. Ancak, her zaman olduğu gibi, yeni bilgiler hazır olduğunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Android M güncellemesinin yayınlanma tarihi yaklaştıkça bu listenin de katlanarak büyüyeceği belirtiliyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google I/O 2015 ile açıklanan Android M sürümünün gerçek ismi, sonunda açıklandı. İşte Android M sürümünün gerçek ismi, yeni sürüm hakkındaki son açıklamalar.


  [​IMG]Google tarafından I/O 2015 konferansı ile duyurulan Android Msürümünün isminin ne olacağı sonunda açıklandı. Bugün elindeMarsmallow tutan bir Androidheykeli ile tanıtılan yeni sürüm, Android 6.0 Marshmallow olacak.
  [​IMG]
  Android 6.0 Marshmallow açıklandı

  23. API için kararlı SDK geliştiriciler için kısa süre önce sunulan Android 6.0 Marshmallow sürümü ve onun için geliştirilen uygulamalar, Nexus 5,Nexus 6 ve Nexus 9 modelleri ile denenilebilecek.
  Beklenen Android 7.0 ise, tahminlerimize göre gelecek yıl Android N ve bir diğer tahminimize göre Nutella ile anlaşmalı olarak Android 7.0 Nutella ismi ve pek çok yenilikle gelebilir. Ancak bunlar sadece bizim tahminimiz ve henüz bu tahmini doğrulayan hiçbir bilgi mevcut değil.
  Android 6.0 Marshmallow, yeni Nexus'lar ile gelecek

  2015 Sonbahar döneminde yeni Nexus modelleri ile birlikte ilk kez yayınlanması beklenen Android 6.0 Marshmallow, bakalım stabilite ve düzensiz güncellemelerden bıkan Android kullanıcılarını memnun edebilecek mi?
   

Sayfayı Paylaş