İOS Android 5.0.2 Lollipop güncelleme detayları

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 güncellemesi nihayet yayımlandı, önce kısmi kullanıcıya sunuldu ardından daha geniş kitlelere sunulmasıyla birlikte olağan problemler ve düzeltmeler de bu güncellemede karşımızda. Aslında Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncellemesini cumartesi gününden duyurmuş, perşembeye tamamiyle bitmiş olacağını belirtmiştik. Bu gelişmelerin ardından bu haberde kaynaklarımızla Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinde yaşanan problemlere bir ışık tuttuk, yaşanan sorunların bir kısımı sürümden dolaylı gelen buglar ve sistemle ilgili devam eden karşıdan yüklemelerin uzun sürmesi. Güncellemeyi aldıktan bir süre sonra muhtemelen Xperia Z3'te donmalar, takılmalar yaşayacaksınız, bunun nedeni bu karşıdan yüklemeler. Güvenlik yazılımları, Project Volta'nın indirilmesi biraz uzun sürer, aslında bir arayüz güncellemesi olarak düşünebiliriz bu güncellemeyi.
  Neler değişti, gibi bir soru varsa aklınızda, her Android 5.0.2 Lollipop sürümünde olduğu gibi Xperia Z3 kullanıcıları da Sony arayüzünün neden olduğu RAM yükleriyle ilgili hafiflemeye gitti. Örneğin HTC One M8 ve One M7'lerde bulunan Android 5.0.2, HTC'nin Sense arayüzünü bozmazken, Sony, Google'ın Material Design tasarım anlayışına daha sadık kalmış, kullanırken daha fazla Lollipop'lusunuz.
  Kesinlikle uyarıyoruz, eğer donma yaşıyorsanız ve bu donmalara çare ararken internette bulacağınız dosya veya bunun gibi şeylere güvenmeyin. Çünkü bu donmalar herhangi bir yama vs ile giderilemeyecek, yaklaşık bir gün sürecek yazılım yüklemeleriyle birlikte bu donmalardan arınacak, Android 5.1 sürümü ile birlikte dertsiz, tasasız bir Android Lollipop kullanıyor olacaksınız.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Samsung'un bir önceki amiral gemisi Galaxy S5 için Android 5.0.2 güncellemesi geliyor. Gelen bilgiler yeni sürümün cihaz üzerindeki testlerinin tamamlandığı yönünde.
  [​IMG]Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Google I/O geliştirici konferansında android M sürümünün tanıtılmasının yankıları devam ederken önceki sürüm güncellemeleri de hız kesmiyor. Yaklaşık 1 yıl sonra cihazlara gelmesi beklenen yeni sürümün yanı sıra, mevcut cihazlar Android 5.x sürümleri için güncelleme almayı sürdürüyor.
  Galaxy S5'e bu ay geliyor

  GSMArena sitesinin son haberine göre, yakında güncelleme alacak cihazlar arasında Samsung galaxy S5 yer alıyor. Avusturalyalı mobil operatörOptus'un sitesinde paylaşılan bilgiler, Samsung'un bir önceki amiral gemisinin Haziran ayı başlarında Android 5.0.2 güncellemesini alacağı yönünde.


  [​IMG]

  Testler tamamlandı

  Cihaz üzerinde test edilen ve test süreci tamamlanan sürümün, bu ayın ilk haftalarında tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Galaxy S5 içinAndroid 5.0.2'nin hata düzeltmeler, performans ve kararlılık artışına odaklanması bekleniyor. Samsung, geçtiğimiz ayın başlarında bazı Galaxymodelleri için hata düzeltmeler içeren bir mikro güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu. Muhtemelen o güncelleme Android 5.0.2 Lollipop olacak.
   

Sayfayı Paylaş