Herşeyi ile FENERBAHÇE

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında yakup USTAOĞLU tarafından paylaşıldı.

 1. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  Fenerbahçe Spor Kulübü


  Fenerbahçe

  Renkler
  Sarı,lacivert
  Takma İsim
  Sarı Kanaryalar
  Kuruluş
  1907
  Stad
  Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
  Kapasite
  52.500
  Başkan
  Aziz Yıldırım
  Teknik Direktör

  Lig
  Turkcell Süper Ligi
  2005-2006
  Turkcell Süper Ligi, 2.  Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu
  Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan, Türk futbolunun en önemli kulüplerindendir. En çok kupaya sahip olan kulüptür. Renkleri sarı ve laciverttir. Maçlarını Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynamaktadır.
  Konu başlıkları

  1 Kurucular
  2 Amblem
  3 Atatürk ve Fenerbahçe
  4 Dünya Fenerbahçeliler Günü
  5 Rekorlar ve İlkler
  6 Kazandığı Şampiyonluk ve Kupalar
  7 Futbol Takımı Teknik Direktörleri ve Şampiyonlukları
  8 Kadro (2006/07 sezonu)
  9 Fenerbahçeli Ünlü Futbolcular
  10 Kazandığı Önemli maçlar
  10.1 Fenerbahçe - Galatasaray Tarihi Maçlar
  10.2 Avrupadaki tarihi maçlar
  11 Amatör şubeler
  12 Dış bağlantılar
  Kurucular

  Kuruluş yılı: 1907
  Kurulduğu Yer: İstanbul
  Kurucular: Nurizade Ziya Songülen Bey, Osmanlı Bankası memurlarından Ayetullah Bey, Bahriye Mektebi talebesi Necip Okaner Bey, Asaf Beşpınar Bey,Enver Yetkiner ve Ahmet Egitek tarafından kurulmuştur.
  İlk Başkan: Nurizade Ziya Songülen
  Renkleri: Sarı Lacivert

  Amblem  Fenerbahçe Logosu
  1910 yılında resim çizmede yetenekli olan futbolcu solaçık Topuz Hikmet’in çizdiği amblem herkes tarafından kabul edilerek bugünlere kadar ulaştı.
  Başta sarı lacivert ağırlıklı olmak üzere 5 renkten oluşan logoda Fenerbahçe Spor Kulübü *1907* yazan yuvarlakdışçerçevetemizlik ve açık yüreklilik anlamını taşıyor. Kırmızıarka fon ise Fenerbahçeliler arasındaki sevgi ve bağlılığı anlatırken aynı zamanda bayrağımızı temsil etmektedir. Ortadaki sarı renk ise Fenerbahçeyi Gıpta edenleri ve Kıskananları, lacivert renk Asaleti temsil etmektedir. Bu iki renk arasından yükselen palamut dalı ise Güç ve Kudreti temsil ederken bunun yeşil olmasının sebebi ise Yükselen bu kudret için başarının gerekliliğidir. Bu logo İngiltereninManchestervilayetine gönderilerek 1910 yılında ilk kez rozet haline getirilmiştir. 1929 yılından itibaren eski Türkçe harfler yeni Türkçeye çevrilmiştir. Logonun üzerinde küçük çaplı değişiklikler, düzenlemeler yapılmış ve aslı korunarak günümüze kadar gelmiştir.
  Topuz Hikmet rozetimizin hikayesini şöyle anlatır:
  "Kulübümüzün rengi sarı-beyazdan, sarı-laciverte çevrildikten sonra bu yeni renklerimizle bezenmiş bir rozet yaptırılması işi bahis mevzuu oldu. Arkadaşlarım bu rozetin çizilmesini bana bıraktılar. İlk önce bayrağımızın renkleri kırmızı ile beyazı bir araya getirdim. Sonra kırmızı üzerine bir kalp şekli çizerek bunu sarı-laciverte boyadım ve üzerine de ****net, kuvvet ve sağlamlığın ifadesi olan meşe dalını resmettim. Beyaz kısma da kulübümüzün ismini ve tesis tarihini yazdım. Rozetimizi çizerken, ona şu manayı vermeye çalıştım; Kalpten gelen bir bağımlılıkla bu kulübe hizmet etmek. Çizdiğim şekil arkadaşlar tarafından beğenildi ve yeni rozetlerimiz o tarihlerde Almanya'da bulunan arkadaşımız Tevfik Haccar'ın delaletiyle orada yaptırıldı. Yeni harflerin kabulünden sonra aynı şekilde muhafaza edildi. Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazısı yeni harflerle tebdil olundu."

  Atatürk ve Fenerbahçe

  Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi Kupası maçından sonra ikisi Fenerbahçeli ve üçü Beşiktaşlı olan beş kişinin önünde aynen şunları söyledi: "Burada üçe üçüz.. Çünkü ben de Fenerbahçeliyim!"
  Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyareti sırasında, hatıra defterine yazdığı satırlar şöyledir:


  Atatürk'ün kendi el yazısıyla yazımış olduğu orjinal metin 3.5.1334 (1918)
  "Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmis ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim."
  Bu sözlerin günümüz Türkçesi şöyledir:
  "Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafta beğenilip değer verilen, ortaya çıkmış eser ve çalışmalarını duymuş ve bu kulübü ziyaret edip bu işte emeği, yardımı olanları tebrik etmeği görev edinmiştim. Bu görev ancak bugün yerine getirilebilmiştir. Takdir ettiğimi ve kutladığımı buraya kaydetmekle övünüyorum. ® 3/5/1918 Ordu Komutanı Mustafa Kemal"
  Rüştü Dağlaroğlu’nun "Fenerbahçe Tarihi" adlı kitabında şöyle yazmaktadır:
  Büyük Kurtarıcının Fenerbahçe Kulübü’ne gösterdiği bu özel ilgi, sevgi ve muhabbeti kesinlikle yadırgamamak ve çok da görmemek gerekir. Fenerbahçe gibi Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına her aşama ve sahada hizmet veren, her türlü tehlikeyi göze alıp silah ve adam kaçıran, futbol takımından hepsi subay beş elemanını SAKARYA savaşlarına gönderen, o karanlık yıllarda en güçlü düşman takımlarını ard arda yenerek, ulusuna ümit ve iman aşılayan ve böylece genç cumhuriyetin temel mayasında PAY SAHİBİ olan bir kulübü Ulu Önder elbette ki özel bir sevgi ile sevecek ve hatta 10 Ağustos 1928 akşamı yaptığı gibi. "BEN DE FENERBAHÇELİYİM.." derken bunu övünerek söyleyecekti.
  Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Fenerbahçe Kulübü’nü ziyaret etmiş, hatıra defterine duygularını yazmış, maçına gitmiş yaz balosuna katılmış, yangından sonra kulübüne maddi yardımda bulunmuş, Yalova Termal’deki gösteri maçına Fenerbahçe su topu takımını davet ettirmiş, stadına büstünün konmasına izin vermiş, Fenerbahçe kulübü mensuplarının deniz sporları ile iglilenmesi isteğini dile getirmiş bu konuda direktif vermiştir ve iki kez Fenerbahçe'liliğini deklare etmiştir.
  Kaynak: Atatürk ve Fenerbahçe

  Dünya Fenerbahçeliler Günü

  Dünyada ve Türkiye'de, ilk kez Fenerbahçe Spor Kulübü bir günü Fenerbahçelilere adamıştır. Kutlama günü 1907 kuruluş yılından esinlenerek 19 Temmuz (19.07) saat 19:07 olarak belirlenmiştir. Her yıl Dünya Fenerbahçeliler Günü, yurt içi ve yurt dışında büyük coşkuyla kutlanmaktadır.
  Rekorlar ve İlkler

  Fenerbahçe'nin ilk oyuncuları
  Fenerbahçe, Türkiye'de kurulmuş kulüplerin içinde, kuruluş amaçlarında, "vatanın korunması" maddesini ilke olarak kuruluş tüzüğüne almış olan tek spor kulübüdür. Kulübün ilk kuruluş tüzüğü, Ağustos 2005'de Fenerbahçe Müze Kurulu Başkanı Dr. R. Sertaç Kayserilioğlu tarafından eski bir sahaf dükkanında bulundu. 1913 yılında Osmanlıca olarak yazılmış orijinalinde yapılan ilk araştırmalarda, kulübün kuruluş amacının belirtildiği tüzüğün ikinci maddesinde, "Fenerbahçe Kulübü'nün kuruluş amacı; vatan gençlerini, vatanın korunmasına ve askeri seferberliklere hazırlamaktır" yazısının yer aldığı belirtildi
  Fenerbahçe bir sezonda hiç gol yemeden şampiyon olup bir DÜNYA REKOR'u kırdı. (1922-1923)
  Fenerbahçe tarihinde 84 kez resmi lig ve kupa şampiyonu olup en çok şampiyon olan takım olmuştur.
  Fenerbahçe Resmi ve Resmi olmayan Kupalarla Türkiye'de en fazla Kupaya sahip olan takımdır. (Futbol: 127 kupa)
  Fenerbahçe ayrıca tüm sporların toplam kupalarında da Türkiye'de en fazla kupaya sahip olan kulüptür.
  Fenerbahçe Türkiye Profesyonel 1. Futbol liginde ilk şampiyonluğu yaşayan takımdır.
  Fenerbahçe 1967 yılında Balkan Kupasını ilk kazanan Türk takımı oldu.
  Fenerbahçe 1967-1968 yılında tam 5 kupa birden kazanarak bir rekora imza attı. (Lig şampiyonluğu, Türkiye kupası, Cumhurbaşkanlığı, Spor-Toto ve Balkan kupası)
  Fenerbahçe ayrıca 1969-1970 sezonunda kalesinde sadece 6 gol görerek, çok büyük bir rekora daha imza attı.
  Fenerbahçe 1988-1989 Sezonunda Rakip Kalelere 36 maçta tam 103 gol göndererek Türkiye Liglerinde bir sezonda en fazla gol atan takım unvanına sahip oldu.
  En iyi performansa sahip olan takım. (1988-1989 sezonu 36 maçta, 29 galibiyet, 6 beraberlik, 1 mağlubiyet - Başarı ortalaması: %88.8)
  Fenerbahçe Türkiye Süper Ligi maçlarında kendi sahasında oynadığı 24 maçı üst üste kazanan tek takım oldu.
  Futbolcusu bir maçta en çok gol atan takım. (Tanju Çolak, 6 gol, Fenerbahçe - Karşıyaka: 7-1, 1992-1993 sezonu, 14.hafta)
  Fenerbahçe 1996-1997 yıllarında ilk kez katıldığı şampiyonlar liginde, Kendi sahasında 40 Yıl (56 maç) hiç yenilmeyen İngiliz takımı Manchester United'i deplasmanda Boliç'in 78. dakikada attığı golle yendi.
  Atatürk'ün, stadına büstünün konmasına izin verdiği tek kulübümüzdür.
  Aynı sezon A, B ve Genç Takımı yenilgisiz 3 İstanbul Şampiyonluğu birden kazanan tek kulübümüzdür. (1932-1933 Sezonu)
  Bir futbolcusu için jübile düzenleyen ilk kulübümüzdür. (Lefter Küçükandonyadis - 1964)
  Bir futbolcusu Dünya Karmasında oynayan ilk kulübümüzdür. (İsa Ertürk)
  Bir futbolcusu, yabancı bir milli takımı çalıştıran tek kulübümüzdür. (Koço Negroponti, Yunanistan)
  Atletizm'de uluslararası yarışmalar düzenleyen tek kulübümüzdür.
  Atletizm'de takım halinde yurtdışına çıkan tek kulübümüzdür. (Atina, 1951)
  Atletizm'de Avrupa Şampiyonu olan tek kulübümüzdür. (1993)
  Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanan tüm Türk atletlerinin mensup olduğu kulüptür. 1948 Londra Olimpiyatlarında 3 adım atlamada Ruhi Sarıalp bronz madalya ve 2004 Atina Olimpiyatlarında çekiç atmada Eşref Apak bronz madalya kazanmıştır.
  Olimpiyat Oyunları'nda boksta final oynayan tek Türk atletinin mensup olduğu kulüptür. 2004 Atina Olimpiyatlarında 48kg.'da Atagün Yalçınkaya gümüş madalya kazanmıştır. 17 yaşında final oynayan sporcu, Muhammed Ali'den sonra olimpiyatlarda final oynayan en genç boksör unvanını da aldı.
  Bir spor dalında ülkemizi ilk kez takım halinde temsil eden kulübümüzdür. (1930 Balkan Tenis Şampiyonası)
  Uluslararası yarışmalarda birinci gelen ilk Türk kürekçisinin mensup olduğu kulüptür. (Tonguç Türsan, 1954)
  Tarihi Müzesi olan tek spor kulübüdür.
  Türkiye'nin özel televizyonu FB TV olan ilk spor kulübüdür.
  Türkiye'de tüm ticari faaliyetlerini bir CEO'ya bağlı olarak düzenleyen ilk kulüptür.
  Türkiye'nin taraftarının özel günü DÜNYA FENERBAHÇELİLER GÜNÜ olan tek kulübüdür. Her yılın Temmuz ayının 19. günü 19.07
  13 Kasım 1918'de Türkiye'nin işgal yıllarında düşman takımlarıyla 50 maç yapan, bunların 41'inde galip gelip, 4'ünde berabere kalan ve Anadolu'da cephede savaşan askerlerimize ve Türk halkına moral olan tek takım Fenerbahçe.
  Ulusal Kurtuluş Savaşı'nda, işgalcilere karşı hem cephede hem de saha da mücadele veren ve 1923 yılında düzenlenen General Harrington Kupası maçında İngiliz karmasını yenerek kupayı alan ve İngilizleri İstanbul'dan eli boş yollayan tek Türk takımı Fenerbahçe.
  İlk plonjonu yapan kalecinin mensup olduğu takım
  Türkiye'nin internette Fenerbahçe ile ilgili sitesi bulunan ilk spor kulübüdür.
  Kendinden sonra gelen Galatasaray'ı en çok yenen ve galatasaray'a en çok gol atan takım.
  Bir sezonda en iyi averaja sahip takım 1988-89 sezonunda artı 75 ile en iyi averaja sahip takım
  Stat mülkiyetine sahip ilk spor kulübü

  Kazandığı Şampiyonluk ve Kupalar

  Avrupa'daki Şampiyonluklar:
  Balkan Kupası Şampiyonluğu (1): 1966-1967
  Türkiye'deki Şampiyonluklar:
  Türkiye ligi (16): 1959, 1960-61, 1963-64, 1964-65, 1967-68, 1969-70, 1973-74, 1974-75, 1977-78, 1982-83, 1984-85, 1988-89, 1995-96, 2000-01, 2003-04, 2004-05
  Atatürk Kupası (2): 1964, 1998
  Cumhurbaşkanlığı Kupası (6): 1968, 1973, 1975, 1984, 1985, 1990
  Başbakanlık Kupası (8): 1945, 1946, 1950, 1973, 1980, 1988, 1992, 1998
  Türkiye Kupası (4): 1967-68, 1973-74, 1978-79, 1982-83
  TSYD Kupası (12): 1969, 1973, 1975, 1976, 1978, 1979, 1980, 1982, 1985, 1986, 1994, 1995
  Türkiye Futbol Birincilikleri (3): 1932-33, 1934-35, 1943-44
  Donanma Kupası (4): 1982, 1983, 1984, 1985
  İstanbul Futbol Ligi (11): 1911-12, 1913-14, 1914-15, 1929-30, 1932-33, 1934-35, 1935-36, 1936-37, 1943-44, 1946-47, 1947-48
  İstanbul Profesyonel Ligi (3): 1952-53, 1956-57, 1958-59
  İstanbul Amatör Ligi (1): 1914-15
  İstanbul Cuma Ligi (2): 1920-21, 1922-23
  İstanbul Kupası (1): 1944
  İstanbul Şilti (4): 1930, 1934, 1938, 1939
  Milli Küme (6): 1936-37, 1939-40, 1942-43, 1944-45, 1945-46, 1949-50
  Spor Toto (1): 1967

  Futbol Takımı Teknik Direktörleri ve Şampiyonlukları

  Çalıştıkları Dönem
  Teknik Direktör
  Ülkesi
  Kazandırdığı Kupalar
  1907-1911
  Dalaklı Hüseyin

  -
  1911-1915
  Galip Kulaksızoğlu

  İstanbul Futbol Ligi Şampiyonluğu (3)
  1915-1921
  Fuat Hüsnü Kayacan

  Cuma Ligi Şampiyonluğu
  1921-1924
  Mustafa Elkatipzade

  Cuma Ligi Şampiyonluğu
  1924-1926
  Sami Coşar

  -
  1926-1929
  Hikmet Mocuk

  -
  1929-1932
  Necmettin Çakan

  İstanbul Futbol Ligi, İstanbul Şildi Şampiyonluğu
  1932-1935
  Josef Svenk

  Türkiye Amatör, İstanbul Futbol Ligi, İstanbul Şildi Şampiyonluğu
  1935-1938
  James Elliot

  Milli Küme, Türkiye Amatör (2), İstanbul Futbol Ligi, İstanbul Şildi Şampiyonluğu
  1938-1939
  Josef Svenk

  İstanbul Şildi Şampiyonluğu (2)
  1939-1941
  G. Nemetz

  Milli Küme Şampiyonluğu
  1941-1944
  John Prayer

  Milli Küme, Türkiye Amatör, İstanbul Futbol Ligi Şampiyonluğu
  1945-1947
  Fikret Arıcan

  İstanbul Kupası, Milli Küme (2), Başbakanlık Kupası (2), İstanbul Futbol Ligi Şampiyonluğu
  1947-1948
  Ignace Molnar

  İstanbul Futbol Ligi Şampiyonluğu
  1948-1949
  Cihat Arman

  -
  1949-1951
  Peter Molley

  Milli Küme, Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu
  1951-1951
  James Mc.Cormick

  -
  1951-1953
  Lazslo Szekelly

  İstanbul Profesyonel Ligi Şampiyonluğu
  1953-1955
  Zarko Mihailoviç

  -
  1955-1955
  Imre Markos

  -
  1955-1956
  Fikret Arıcan

  -
  1956-1957
  Laszlo Szekelly

  İstanbul Profesyonel Ligi Şampiyonluğu
  1957-1959
  Ignace Molnar

  İstanbul Profesyonel Ligi Şampiyonluğu
  1959-1960
  Mehmet Reşat Nayır

  Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1960-1961
  Laszlo Szekelly

  Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1961-1962
  Necdet Erdem

  -
  1962-1964
  Miroslav Kokotoviç

  Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1964-1965
  Oscar Hold

  Atatürk Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1965-1966
  Necdet Erdem

  -
  1966-1967
  Abdullah Gegiç

  Spor-Toto Kupası, Balkan Kupası Şampiyonluğu
  1967-1968
  Ignace Molnar

  Cumhurbaşkanlığı Kupası, Federasyon Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1969-1970
  Trian Ionescu

  TSYD Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1970-1971
  Constantin Teasca

  -
  1971-1972
  Sabri Kiraz

  -
  1972-1975
  Waldir Pereria Didi

  TSYD Kupası (2), Başbakanlık Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası (2), Federasyon Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu (2)
  1975-1976
  Abdullah Gegiç

  TSYD Kupası Şampiyonluğu
  1976
  Ilie Datcu

  -
  1976
  Nedim Günar

  -
  1976-1978
  Tomislav Kaleperoviç

  TSYD Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1978-1979
  Necdet Niş

  Federasyon Kupası Şampiyonluğu
  1979-1979
  Şükrü Ersoy

  -
  1979-1980
  Ziya Şengül

  TSYD Kupası Şampiyonluğu
  1980-1982
  Friedel Rausch

  TSYD Kupası, Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu
  1982-1982
  Enver Katip

  -
  1982-1984
  Branko Stankoviç

  Silahlı K. Donanma Vakfı Kupası (2), TSYD Kupası, Federasyon Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1984-1985
  Todor Veselinoviç

  Silahlı K. Donanma Vakfı Kupası (2), TSYD Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası (2), Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1985-1986
  Kalman Meszöly

  -
  1986-1986
  Ziya Şengül

  -
  1986-1987
  Branko Stankoviç

  -
  1987-1988
  Pal Csernai

  -
  1988-1988
  Ercan Aktuna

  -
  1988-1990
  Todor Veselinoviç

  Başbakanlık Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1990-1990
  Ömer Kaner

  Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu
  1990-1991
  Guus Hiddink

  -
  1991-1991
  Erol Togay

  -
  1991-1991
  Tınaz Tırpan

  -
  1991-1993
  Joseph Venglos

  -
  1993-1995
  Holger Osieck

  TSYD Kupası, Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu
  1995-1995
  Tomislav Iviç

  -
  1995-1996
  Carlos Alberto Parreria

  TSYD Kupası, Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  1996-1997
  Sebastio Barroso Lazaroni

  -
  1997-1997
  Todor Veselinoviç

  -
  1997-1998
  Otto Bariç

  Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu
  1998-1999
  Joachim Löw

  Atatürk Kupası Şampiyonluğu
  1999-1999
  Rıdvan Dilmen

  -
  1999-2000
  Zdenek Zeman

  -
  2000-2000
  Turhan Sofuoğlu

  -
  2000-2001
  Mustafa Denizli

  Türkiye Ligi Şampiyonluğu
  2002-2002
  Werner Lorant

  -
  2002-2003
  A. Oğuz Çetin

  -
  2003-2003
  Tamer Güney

  -
  2003-2006
  Christoph Daum

  Türkiye Ligi Şampiyonluğu (2)


  Kadro (2006/07 sezonu)

  03 Haziran2006 itibariyle

  No.
  Ülkesi
  Oyuncu
  Geldiği Yıl
  Önceki Kulübü
  Kaleciler
  1

  Volkan Demirel
  2002
  Kartalspor
  22

  Serdar Kulbilge
  2005
  Bursaspor
  34

  Rüştü Reçber
  2004
  FC Barcelona

  Defanslar
  35
  2

  Diego Lugano
  Fábio Luciano
  2006
  2003

  Sau Paulo
  Corinthians (kiralık)
  3

  Servet Çetin
  2003
  Denizlispor
  5

  Ümit Özat
  2001
  Gençlerbirliği
  6

  Mahmut Hanefi Erdoğdu
  2003
  Sakaryaspor
  17

  Can Arat
  1998
  Fenerbahçe Altyapısı
  19

  Önder Turacı
  2004
  Standard Liege
  24

  Deniz Barış
  2004
  Gençlerbirliği

  Orta Sahalar
  4

  Stephen Appiah
  2005
  Juventus FC
  7

  Mehmet Yozgatlı
  2003
  İstanbulspor
  15

  Mehmet Aurélio
  2003
  Trabzonspor
  18

  Gürhan Gürsoy
  2004
  Adanaspor
  20

  Alex de Souza
  2004
  Cruzeiro Esporte Clube
  21

  Selçuk Şahin
  2003
  Istanbulspor AS
  27

  Kemal Aslan
  2002
  Gaziantepspor
  29

  Olcan Adın
  2003
  Kartalspor
  30

  Serkan Balcı
  2004
  Gençlerbirligi
  25

  Uğur Boral
  2006
  Gençlerbirliği
  11

  Tümer Metin
  2006
  Beşiktaş

  Forvetler
  9

  Mateja Kezman
  2006
  Atletico Madrid
  10

  Tuncay Şanlı
  2002
  Sakaryaspor
  16

  Kerim Zengin
  2001
  Mersin İdman Yurdu
  23

  Semih Şentürk
  1999
  Özçamdibispor

  Deivid De Souza
  2006
  Sporting Lizbon

  Fenerbahçeli Ünlü Futbolcular

  Alex de Souza
  Ariel Ortega
  Aykut Kocaman
  Brian Steen Nielsen
  Can Bartu
  Cemil Turan
  Cihat Arman
  Dalian Atkinson
  Elvir Baljic
  Engin Verel
  Ercan Aktuna
  Erdoğan Şenay
  Haim Revivo
  Jay Jay Okocha
  Jes Hogh
  Kennet Andersson
  Lefter Küçükandonyadis
  Milan Rapaic
  Nicolas Anelka
  Oğuz Çetin
  Ogün Altıparmak
  Pierre van Hooijdonk
  Rıdvan Dilmen
  Rüştü Reçber
  Selçuk Yula
  Sergiy Rebrov
  Stephen Appiah
  Şenol Birol
  Tanju Çolak
  Toni Schumacher
  Tuncay Şanlı
  Uche Okechukwu
  Viorel Moldovan
  Washington Stecanelo Cerqueira
  Zeki Rıza Sporel
  Ziya Şengül
  Zoran Mirkoviç

  Kazandığı Önemli maçlar


  Fenerbahçe - Galatasaray Tarihi Maçlar

  10.02.1933 - İstanbul Ligi (Taksim Stadı) 5 - 1
  23.02.1935 - İstanbul Ligi (Fenerbahçe Stadı) 6 - 1
  12.12.1976 - Deprem Kupası (Ankara 19 Mayıs Stadı) 6 - 1
  16.08.1980 - TSYD Kupası (İnönü Stadı) 5 - 0
  03.05.1989 - Türkiye Kupası (Ali Sami Yen Stadı) 4 - 3 (ilk yarı 0-3)
  08.09.1996 - Türkiye Ligi (Ali Sami Yen Stadı) 4-0
  06.11.2002 - Türkiye Ligi (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu) 6 - 0
  22.04.2006 - Türkiye Ligi (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu) 4 - 0

  Avrupadaki tarihi maçlar

  1968 - Fenerbahçe 2 - 1 Manchester City (Şampiyon Kulüpler Kupası 1. Tur eleme maçı)
  1985 - Bordeaux 2 - 3 Fenerbahçe (Şampiyon Kulüpler Kupası 1. Tur eleme maçı)
  1996 - Manchester United 0 - 1 Fenerbahçe (Şampiyonlar Ligi karşılaşması) (30 Ekim 1996' daki bu maçta, Fenerbahçe, Manchester United takımını 40 yıl sonra kendi sahasında bir Avrupa maçında yenen ilk takım olmuştur.)
  1998 - Fenerbahçe 1- 0 Parma (Uefa 2. Ön Eleme Turu)(Parma UEFA kupasını kazandı)
  2001 - Fenerbahçe 2 - 1 Glasgow Rangers (Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu)
  2004 - Fenerbahçe 1 - 0 Sparta Prag (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
  2004 - Sparta Prag 0 - 1 Fenerbahçe (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
  2004 - Fenerbahçe 3 - 0 Manchester United (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
  2005 - Fenerbahçe 3 - 0 PSV Eindhoven (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)

  Amatör şubeler

  Atıcılık
  Atletizm
  Atlama
  Avcılık
  Basketbol
  Bayan Basketbol
  Bilardo
  Bisiklet
  Boks
  Çayır Hokeyi
  Eskrim
  Güreş
  Halter
  Hentbol
  İzcilik
  Jimnastik
  Judo
  Kriket
  Kürek
  Masa Tenisi
  Otomobil
  Patinaj
  Patenli Hokey
  Salon Futbolu
  Su Kayağı
  Sutopu
  Tenis
  Voleybol
  Yelken
  Yüzme

  Dış bağlantılar

  Fenerbahçe Spor Kulubü Resmi Sitesi -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe Kart Resmi Sitesi -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerium -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe TV -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe Gazetesi -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  ANTU (Geniş katılımlı Fenerbahçe Taraftar sitesi) -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  - ANTU Forum

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerlist -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  1907 Fenerbahçe Derneği -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe Portalı -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe Cumhuriyeti -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Alper Duruk'un Fenerbahçe Arşivi -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Fenerbahçe Eğitim Kurumları -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  BocaFener: İki şampiyon klubün ortak taraftar sitesi -

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  kupa6 : Fenerbahçe Taraftar Sitesi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Genç Fenerbahçeliler

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  12 Numara Formalı Fenerbahçe Taraftarının Sitesi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 2. Metin Neolacak
  Offline

  Metin Neolacak Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  EDİRNE
  vay be ne kadak uzunmuş demekki bizim cimbomun bundanda uzun fenere mtk maçında caanı gönülden başarılar
   
 3. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  bence senin bunu içtenlikle söyledigini zannetmiyorum.cimbomun başarılarıda cimbom sayfasına yazabilirsin.ben fenerbahçe'li oldugum için forumda eksik olarak gördügümden dolayı yazdım.bence sende cimbomın başarılarını yazda cimbomlular ögrensin ama galatasaray sayfasına.
   
 4. Metin Neolacak
  Offline

  Metin Neolacak Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  EDİRNE
  benden küçüksün bak kardeş dışarıda cimbomu geçmemek kaydıyla yemin ediyorum tam destek
   
 5. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  bak gene dışarıda gecmemek kaydıyla demişsin.bence bunları aşmamız lazım.ben dışarda oynayan bütün takımları kalpten destekliyorum.beni tanıyanlar iyi bilir.iyi bir fenerbahçe'liyimdir fanatik degilimdir.fanatik olanlarada kızarım ayrıca
   
 6. ebolatli
  Offline

  ebolatli Kıdemli Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  416
  Beğenilen Mesajlar:
  0

  lütfen daha hoşgörülü mesejlar yazalım kışkırtıcı mesaj yazmayalım
   
 7. ebolatli
  Offline

  ebolatli Kıdemli Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  416
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  yakup kardeş ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş
   
 8. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  begendigine sevindim.ilgine teşekkürler.
   
 9. batu
  Offline

  batu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  İZMİR
  bende fenerliyim ama bu kadar uğraşamam emeğine teşekkürler harika olmuş.
   
 10. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  01 - Volkan Demirel[​IMG][​IMG]  Forma İsmi: Volkan
  Şube: Futbol
  Mevki: Kaleci
  Doğum tarihi: 27.10.1981
  Doğum yeri: İstanbul
  Boy: 1.91
  Kilo: 92
  Ayakkabı no: 44

  27 Ekim 1981 Fatih, İstanbul doğumlu Volkan Demirel 1.91 boyunda ve 92 kilo. 2002-2003 sezonunda Kartalspor'dan transfer edildi. Kaleci mevkiinde oynamaktadır.

  Fenerbahçe'deki ilk resmi maçı, 26 Nisan 2003'de Fenerbahçe - Samsunspor Türkiye Süper Lig maçıdır.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  Futbolcunun resmi sitesi:

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 11. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  02 - Diego Alfredo Lugano Moreno[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Lugano
  Şube:
  Futbol
  Mevki: Defans (Stoper)
  Doğum tarihi: 02 Kasım 1980
  Doğum yeri: Uruguay / Canelones
  Boy: 1.88
  Kilo: 84
  Medeni Durumu: Evli ve bir çocuk babası

  Oyuncu 2005 yılında Sao Paulo takımında forma giydiği sırada Campeonato Paulista, America Libertadores Kupası'nı kazandı.
  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 12. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  04 - Stephen Appiah[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Appiah
  Şube: Futbol
  Mevki: Defansif ortasaha
  Doğum tarihi: 24.12.1980
  Doğum yeri: Accra - Ghana
  Boy: 1,78
  Kilo: 77

  24 Aralık 1980 Accra, Gana doğumlu Stephen Appiah 1.78 m boyunda ve 77 kilo. 2005-2006 sezonunda 22 Temmuz 2005 tarihinde İtalya'nın Juventus takımından Fenerbahçe'ye 1 yılı opsiyonlu 5 yıllık sözleşme yapılarak transfer edildi. Bonservis bedeli olarak 8 milyon avro ödendi. Appiah'a da 4 yıl süresince toplam 8 milyon avro ödenecek.

  Defansif orta saha mevkiinde oynamaktadır.

  Fenerbahçe'deki ilk resmi maçı, 5 Ağustos 2005 tarihinde oynanan Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Türkiye süper lig maçıdır.


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 13. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  15 - Yasin Çakmak[​IMG][​IMG]


  Doğum Yeri : RİZE
  Doğum Tarihi : 6 Ocak 1985
  Uyruk : TC
  Görev Yeri: Defans
  Forma No: 5
  Boy: 186 cm
  Kilo: 75 kg
  Sözleşme Başlangıç T. : 6 Ağustos 2007
  Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2010
   
 14. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  17 - Can Arat[​IMG][​IMG]  Forma İsmi: Can Arat
  Şube:
  Futbol
  Mevki:
  Defans

  Doğum tarihi: 21.01.1984
  Doğum yeri: İstanbul
  Boy: 1.90
  Kilo: 82
  Ayakkabı no: 43


  21 Ocak 1984 Kadıköy doğumlu Can Arat 1.91 boyunda 82 kilo.

  Fenerbahçe altyapısında yetişti. Defans mevkiinde oynamaktadır.

  15 Şubat 2002'de profesyonelliğe geçti. 30 Ocak 2002'de Fenerbahçe'de 4 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. 2002-2003 sezonu itibariyle de Fenerbahçe'de hem PAF hem de A takım kadrosunda yer aldı. Fenerbahçe A takımında ilk oynadığı maç, 2 Eylül 2001 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Skoda Xanthi, hazırlık maçıdır. Bu maçta 44 dakika oynamıştır. Fenerbahçe A takımında oynadığı ilk resmi maç ise, 3 Mayıs 2003 tarihinde oynanan Bursaspor-Fenerbahçe Türkiye Süper Lig maçıdır. Bu maçta son 25 dakikada oynamıştır.

  5 Ocak 2004 tarihinde 2.Lig A kategorisindeki Karşıyaka takımına kiralandı.

  1 Ağustos 2004 tarihinde 2.Lig A kategorisindeki Sivasspor takımına kiralandı.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 15. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  19 - Önder Turacı[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Ö. Turacı
  Şube: Futbol
  Mevki: Defans
  Doğum tarihi: 14.07.1981
  Doğum yeri: Belçika
  Boy: 1.86 m
  Kilo: 79 kg
  Ayakkabı no: 43

  14 Temmuz 1981 Belçika doğumlu Önder Turacı 1.86 m boyunda ve 79 kilo. 2004-2005 sezonunda 30 Haziran 2004 tarihinde Belçika'nın Standart Liege takımından Fenerbahçe'ye 4 yıllık sözleşme yapılarak transfer edildi. Bonservis bedeli olarak 1.7 milyon Euro ödendi.

  Defans mevkiinde sağ tarafta oynamaktadır. Stoper mevkiinde de oynatıldığı olmaktadır.

  Fenerbahçe'deki ilk resmi maçı, 6 Ağustos 2004 tarihinde oynanan Çaykur Rizespor-Fenerbahçe, Türkiye süper lig maçıdır.
  1 defa A milli takım forması giymiştir.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 16. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  10 - Alexsandro de Souza [​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Alex
  Şube: Futbol
  Mevki: Orta Saha
  Doğum tarihi: 14.09.1977
  Doğum yeri: Curitiba/PR
  Boy: 1.75 m
  Kilo: 73 kg
  Ayakkabı no: 42

  14 Eylül 1977 Curitiba-PR (Brezilya) doğumlu Alexsandro De Souza 1.75m boyunda ve 73 kilo. 2004-2005 sezonunda 20 Haziran 2004 tarihinde Brezilya'nın Cruzeiro Esporte Clube takımından Fenerbahçe'ye 11 milyon dolara 3 yıllığına sözleşme yapılarak transfer edildi. Bu miktarın 5 milyon doları bonservis bedeli, kalanı ise seneliği 2 milyon dolardan futbolcuya verilen ücrettir.

  Orta saha mevkiinde oynamaktadır.

  48 defa Brezilya A milli takımında, 19 defa Brezilya Olimpik milli takımında yer aldı. A Milli takımda 12, Olimpik milli takımda ise 8 gol kaydetti.

  Temmuz 2004'de Amerika Kupası'nı kazanan Brezilya milli takımının kaptanlığını yaptı.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz
  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 17. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  21 - Selçuk Şahin[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Selçuk
  Şube: Futbol
  Mevki: Orta Saha
  Doğum tarihi: 31.01.1981
  Doğum yeri: Tunceli
  Boy: 1.87
  Kilo: 81
  Ayakkabı no: 44.5

  31 Ocak 1981 Tunceli doğumlu Selçuk Şahin 1.87 boyunda 81 kilo. 23 Temmuz 1999'da profesyonelliğe geçti. 2003-2004 sezonunda İstanbulspor AŞ takımından 3 yıllık sözleşme yapılarak Fenerbahçe'ye transfer edildi. Orta saha mevkiinde oynamaktadır.

  Fenerbahçe'deki ilk maçı, 16 Temmuz 2003 tarihinde oynanan Waldhof Mannheim - Fenerbahçe, hazırlık maçıdır.

  Fenerbahçe'deki ilk resmi maçı, 10 Ağustos 2003 tarihinde oynanan Fenerbahçe - İstanbulspor AŞ, Türkiye Süper Lig maçıdır.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 18. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  23 - Semih Şentürk[​IMG]
  [​IMG]
  Forma İsmi: Semih
  Şube: Futbol
  Mevki: Forvet
  Doğum tarihi: 29.04.1983
  Doğum yeri: İzmir
  Boy: 1.83
  Kilo: 78
  Ayakkabı no: 42

  29 Nisan 1983 İzmir doğumlu Semih Şentürk 1.83 boyunda ve 78 kilo. 17 Eylül 1999'da profesyonelliğe geçti. 1999-2000 sezonunda İzmir Özçamdibispor amatör takımından Fenerbahçe PAF takımına transfer edildi. Forvet mevkiinde oynamaktadır.

  14 Haziran 2001'de Fenerbahçe'de tekrar 2 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. 2001-2002 sezonu itibariyle de Fenerbahçe'de hem PAF hem de A takım kadrosunda yer aldı. Fenerbahçe'de ilk resmi maçı, 3 Aralık 2002 tarihinde oynanan Konyaspor-Fenerbahçe, Türkiye Kupası 2.Tur maçıdır. Bu maçta son 9 dakikada oynamıştır.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG]
   
 19. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  24 - Deniz Barış[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: Deniz
  Şube: Futbol
  Mevki: Defans-Orta Saha
  Doğum tarihi: 02.07.1977
  Doğum yeri: Kemah/Erzincan
  Boy: 1.84 m
  Kilo: 79 kg
  Ayakkabı no: 43

  2 Temmuz 1977 Kemah, Erzincan doğumlu Deniz Barış 1.84 m boyunda ve 79 kilo. 2004-2005 sezonunda 15 Haziran 2004 tarihinde Gençlerbirliği takımından Fenerbahçe'ye 3 yıllık sözleşme yapılarak transfer edildi.

  Defans/Orta saha mevkiinde oynamaktadır.

  Fenerbahçe'deki ilk maçı, 14 Temmuz 2004'de SW Waldhof Mannheim - Fenerbahçe hazırlık maçıdır.  20 Kasım 2004 tarihinde oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe Süper Lig maçında sakatlanınca sezonun ilk yarısını kapattı. 2 ay sonra 14 Ocak 2005 tarihinde oynanan Antalyaspor AŞ - Fenerbahçe hazırlık maçında forma giydi.

  Fenerbahçe'ye transferi öncesinde Gençlerbirliği ile ön sözleşme imzaladığından Gençlerbirliği kulübü ile mahkemelik olan Deniz'in, 2004-2005 sezonu içerisinde Tahkim Kurulu tarafından 1 milyon avro tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Bu konuda anlaşmazlık ve idari mahkemedeki uzun süre sürdükten sonra 15 Eylül 2005 tarihinde Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Deniz'e verilen lisansı askıya aldı.

  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 20. yakup USTAOĞLU
  Offline

  yakup USTAOĞLU Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  izmir
  25 - Uğur Boral[​IMG][​IMG]
  Forma İsmi: U. Boral
  Şube: Futbol
  Mevki: Forvet
  Doğum Tarihi: 14.04.1982
  Doğum Yeri: Türkiye
  Boy: 1.78 cm
  Kilo: 72 kg
  Oynadığı Takımlar: Karadenizspor, Alibeyköyspor, Kocaelispor, Ankaraspor ve Gençlerbirliği
  Oyuncumuzun istatistiklerine

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz


  İçerik ile ilgili diğer fotoğraflar
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş