Hangi Klon Dm 800'ü Almalıyım?

Konu, 'Dreambox 800 HD Serisi' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Öncelikle %100 e yakın stabil bir dm 800 istiyorsanız kesinlikle orjinal almalısınız.

Klon dm 800 baya bir çoğaldı.Bu çoğalma aslında iyi en azından seçenekler çoğaldı tabi bununla beraber alırken kafamız daha çok karışmaya başladı.

sim 2.01
    sim 2.00
    estar sim v1
    ferrari sim

şuan ülkemizde bulunan sim versiyonları bunlar.

Sırayala anlatayım:

Sim 2.01

Bence şuan alınabilecek en iyi sim versiyonudur.Ama önemli bir nokta var sim 2.01 kullanan bir çok çinli üretici var.Buda sim aynı olsada cihazlar arasında da kalite farkı olmasına neden oluyor.Bir gerçek var ki şuana kadar en iyi dreambox klon üreten firma amg.Ama bir cihazı amg'nin ürettiğini anlamak pek mümkün değil.Hatta satıcının da anlaması pek mümkün değil.Ama kime sorarsanız sattığı cihaz için amg üretimi diyor.Buna pek inanmayın çünkü bunu anca ithalatçı bilebilir ki o da amg üretimi olmasada amg der muhtemelen.sim 2.01 taşıyan cihazların genel sorunu fan.Bence önemli bir sorun değil usb laptop soğutucu işinizi görür ki bence daha da güzel olur.

sim 2.00

Sim 2.01 çıktıktan sonra artık alınabilecek bir sim değil. O yüzden sim 2.00 es geçiyorum ve 2.01 varken 2.00 almanızı önermiyorum.

e-star sim v1

Bazı uyanıkların sim 3.00 diye lanse ettiği bir sim versiyonudur.Hatta simin üstüne baktığınız v1 yazmasına rağmen fakrika yanlış basmış derler ama alakası yok.Bu yeni bir sim versiyonudur ve sim 2.01 in üstü değildir.Çünkü farklı bir üreticisi var.Açıkcası yeni sim olduğu için pek güvendiğim bir sim değil.Çünkü sim 2.01 en azından eski versiyonlarından tecrübe edinerek üretilen bir sim.Ama estar sim de böyle birşey yok.Bu sim üreticinin ürettiği ilk sim versiyonu.Biraz araştırma yaparsanız en ucuz sim versiyonlarından biri olduğunu görebilirsiniz ki estar sim çıktığından beri baya bir fiyat düşüşü söz konusu cihazlarda.estar sim taşıyan cihazlara gelicek olursak.Cihazların içindeki entegreler genelde kaliteli ve özellikle fanı çok kaliteli kullanılmış .Fanın ****l olması güzel olmuş ve çok sessiz bir fana sahip.Ama dikkatimi çeken ve bu cihazı beğenmeme neden olan bir ayrıntı tüner.Tüner alps değil ve kısa bir tüner.Normal de diğer klonlarda ve orjinal cihazda kullanılan tüner alps marka.Son yorumum ise estar yazılımlar nedense çok geç çıkıyor.Hala bl 76 dışında bir yazılımı yok.76a 76b 76c çıktı diğer simlere ve orjinallere.Umarım yakın zamanda estar da bir 76c yazılım çıkatabilir.

Ferrari sim

Kendisinden ülkemizde bulmak zordur.Ama avrupa da bulunan bir sim versiyonu.Bu sim gayet başarı olmasının yanı sıra çok kaliteli malzemeler kullanılan cihazlarda bulunuyor.ferrari sim taşıyan cihazlar yüksek kalitede imal edilmiş.Zaten cihazın için açtığınız da bunu farketmeniz pekte zor değil.Cihazda kilitlenme donam neredeyse 0 yakın.Ama dediğim gibi ülkemizde bulmak pek kolay değil.

Kafanızı baya karıştırdıktan sonra kendi tavsiyemi yazayım.
    Tavsiyem sim 2.01 taşıyan bir cihaz.Ama cihazın kalitesinede dikkatle bakmanızı tavsiye ederim.Bakmanız gereken yerler cihazın içindeki entegreler markalı olmalı ve tüner kesinlikle alps marka olup üzerinde etiketi olmalı.:thumb_up:

Son uyarım ise sim 3.00 yalanına prim vermeyin:nono:

Umarım bu bilgiler işinize yarar.Unutmadan elektronik birazda şans işidir.:thumb_up:

2. bridge

bridge Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sagolun sım 2.01 aldım memnunum amg

3. muhsin 1

muhsin 1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sim 2.01
    sim 2.00
    estar sim v1
    ferrari sim

bu simleri nasıl öğrenebiliriz,satıcıya sorsak oda ferrari dese inanacakmıyız?bilgilendirirseniz sevinirim saygılar,emek için ayrıca tşkler...

4. halilyil

halilyil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    katılıyorum,cihazın menüsündeyazıyormu yoksa cihazı açıpta mı anlayacağız.

5. imsel

imsel Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    teşekkürler. bilgi için sayın ertan bey.

6. THE MUMMY

THE MUMMY Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ferrari sim olanını nereden bulabiliriz acaba kullanan varmıdır

7. kıpkıp

kıpkıp Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    dostum banada lazım...yurt dışından getirteceğiz artık...

Ustam sizin önerdiğiniz ve türkiyede olmayan cihaz ve fiatı bumudur acaba...

8. amoli_1

amoli_1 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    dvb s kart kullanıyorum dreambox 'a geçmeyi düşünüyorum biraz araştıdım fakat kafam karma karışık oldu sim ler boot lar :)

9. Action

Action Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Çinli satıcılara pek güven olmaz:nono:

Bu arada admin arkadaşım açıklamamış ben açıklıyayım.

Sİm versiyonunu öğrenmek için cihazın içine bakmanız lazım.Başka türlü öğrenme yolunuz yok.Altına etiket vuruyorlar ama yanlış olabiliyor.En garanti yol cihazı açmak:thumb_up:

Yada ufak bir el feneri ile cihazın ön ledinin köşesine doğru bakın.Orda bir simkart olucak.
    Bombeli ise 2.01 ,düz beyaz ve hiç yazı yoksa sim 2,00 yada 1,00, düzse ve üzerinde siyah yazı varsa estar simdir.Ferrariyi bilmiyorum görmedim duymadım:sunglasses2:

10. tuna66

tuna66 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    bir pratikte ben vereyim size,
    elektrik kablosunu cıkar cihazın açma kapama tuşuna basılı tut elektriğe tak led ekranda hangi boot olduğu yazar
    boot 72 ve altıysa eski sim üzeriyse yeni Sim

11. arifkaptan

arifkaptan Guest

12. Arafat

Arafat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ustad bende DM800HDPVR e-star sim v3.0 var.Bizzat sim kartini makinadan cikartip baktim.Bendeki fan olmayani fan genelde dm800se de kullaniliyor.Dusuncenizi ogrenmek dilegiyle .Saygilar

13. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Yeni çıkan e star simli cihazlarda fan bulunmuyor artık.Cihazınız güzel hayırlı olsun.

14. Arafat

Arafat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ertan usta Ben hollandadayim su an elimde dm800hd pvr kolon e-star simv3.0 var makinanin icinden cikarip kontrol ettim.Turkiye sartlarini bilmiyorum cihaz neredeyse 1.5 yildir elimde.Soylediginiz uzere /
    (Bazı uyanıkların sim 3.00 diye lanse ettiği bir sim versiyonudur.Hatta simin üstüne baktığınız v1 yazmasına rağmen fakrika yanlış basmış derler ama alakası yok)
    Sanirim bizde durum ayni degildir.zahmet olmazsa benim hangi flash ve bachup kullanmam lazim.Saygilarimla

Sayfayı Paylaş