Fransız Gazete: Fenerbahçe'yi 10 yıl sonra görün

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

 1. himm
  Offline

  himm Banlı Üye

  Kayıt:
  1 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.475
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Şehir:
  istanbul
  Fransa'da aylık olarak yayınlanan ekonomi dergisi L'Expansion, Fenerbahçe Kulübü'nün mali gelişiminden ve kulübün lisanslı ürünlerini üretip pazarlayan Fenerium'dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

  [​IMG]

  Fenerbahçe'nin büyük mali gelişimini, incelenmesi, araştırılması ve Avrupa'nın diğer büyük kulüplerince de örnek alınması gereken bir başarı olarak değerlendiren L'Expansion, aynı gelişmenin sürmesi halinde, Fenerbahçe'nin 10 yıl içinde Avrupa'nın en büyük kulübü olacağını ileri sürdü.

  L'Expansion'da Camille Belsoer imzası ile yayınlanan makalede, Fenerbahçe'nin, mali gelişimi sayesinde, Avrupa'nın futbol devlerini tehdit edecek düzeye gelmek üzere olduğuna dikkat çekildi. Avrupa'nın birçok önemli kulübünü gelecek yıllarda mali sorunların beklediğinin anlatıldığı yazıda, Fenerbahçe'nin ekonomik başarısı örnek gösterildi. Makalede, "İstanbul'un büyük kulübü, istihdamı çeşitlendirme stratejisi ile ivme yakaladı. Başarılı olması, hisse fiyatlarını yükseltti. Her yıl daha da güçlenen mali yapısıyla Fenerbahçe, dünya çapındaki 80 mağazasıyla yıllık ortalama 25-30 milyon Euro kar ediyor. Bu, Fenerium'un incelenmesi gereken bir başarısı. Daha ilginci ise Fenerbahçe'nin ezeli iki rakibi Beşiktaş ve Galatasaray'ın da aynı şehrin takımları olması.Tek bir şehirde ve bu kadar önemli iki rakibiniz varken, piyasayı bu kadar önemli bir şekilde ele geçirebilmek gerçekten araştırılması gereken bir olay. Dow Jonez Stooxx Football endeksinde yüzde 42 oranla Türk kulüplerinin hisse senedi ağırlığı gözleniyor. Şu anda Türk kulüpleri, özellikle Fenerbahçe Avrupa futbol piyasasında pek prestijli görünmüyor. Fakat aynı mali yapıda gelişme sürerse, çok uzun yıllar değil, 10 yıl içinde Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nin sürekli şampiyonu olacak" ibarelerine yer verildi.

  Ürünlerini Avrupa'daki Fenerbahçe taraftarlarına bile ulaştıran Fenerium'un, cirosuyla, Fenerbahçe AŞ'ye borsada yaptığı katkının kulübün marka değerini artırdığının belirtildiği makalede, Fransa'da son 10 yıldaki en başarılı takımı olarak gösterilen Lyon'un ve Bundesliga'nın son şampiyonu B.Dortmund'un, ekonomik anlamda Fenerbahçe kadar başarılı olamadıklarına da dikkat çekildi.
   
 2. asker_31
  Offline

  asker_31 Banlı Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  215
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  İZMİR
  fenerbahçeliyim ama bunlar hayal....
   
 3. dimo79
  Online

  dimo79 Guest

  Ya Tutarsa Misali Atmış Birşey İşte Sağ Olanlar Görecekler Birşeyin Olmadığını :DD:​
   

Sayfayı Paylaş