“Force HDR” Seçeneği Windows 10 Mobile Kamera Uygulamasına Geliyor

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft’un kamera teknolojileri lideri Juha Alakarhu, Force HDR özelliğinin Windows 10 Mobile Kamera uygulaması ile kullanıma sunulmaya hazırlandığını açıkladı.
  [​IMG]
  Microsoft, Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın aldıktan sonra Windows 10 Mobil güncellemesi ile birlikte Lumia Kamera uygulamasını ztüm özellikleri ile birlikte Windows Kamera uygulamasına dönüştürmüştü. Fakat aradan geçen uzunca bir zamandan sonra Microsoft’tan kamera uygulaması cephesinde “Slow Motion Video” dışında yeni bir özellik gelmemişti.
  Fakat gelen bilgilere bakılırsa Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte Windows Kamera uygulamasına da bazı yeni özellikler eklemeye hazırlanıyor. Microsoft bünyesine Nokia’nın transfer olan ve aynı zamanda Finlandiyalı olan Microsoft Görüntüleme Teknolojileri Başkanı Juha Alakarhu, yaptığı açıklamada, Windows 10 Mobile Kamera uygulaması için yakında “Force HDR” özelliğini getireceklerini açıkladı. Fakat bunun için bir tarih vermekten kaçındı.
  Bilindiği üzere Lumia akıllı telefonlar arasında üst seviye modellerde HDR çekim (yüksek dinamik aralık) özelliği bulunuyor. Fakat kullanıcıların bu özelliği kontrol etme seçenekleri sadece “açık” ve “kapalı” opsiyonlarına oluşuyor. Force HDR özelliği ile bu seçeneklere “otomatik” seçeneği eklenecek. Bu sayede kullanıcılar özellikle manzara çekimlerinde ekstra ayarlara ihtiyaç duymadan çok daha mükemmel fotoğraflar çekebilecek. Force HDR özelliği ile Lumia 950 kamerasından çekilen örnek fotoğrafı aşağıda inceleyebilirsiniz.
  [​IMG]
  Force HDR özelliğinin hangi cihazlara ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor. Fakat tahminlere göre ilk olarak üst seviye kamera özelliklerine sahip Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 930 ve Lumia 1520 gibi cihazlarda kullanılacağı tahmin ediliyor.
   

Sayfayı Paylaş