Fenerium Bankası!

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında diyot tarafından paylaşıldı.

 1. diyot
  Offline

  diyot Süper Üye Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  577
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Fenerbahçe'nin, sarı-lacivert ürünlerde 30 milyon dolarlık ciroya ulaştığı ve hedefin yüzde 30 aşıldığı bildirildi. Özel hazırlanan cep telefonları ve saatler tükenirken, 1907 Fenerbahçe rakısı ile bilgisayar ve laptopların yakında satışa sürüleceği belirtildi


  YUSUF KOBAL

  100. yılında şampiyonluk ipini göğüsleyen Fenerbahçe, ürün satışında da rakiplerini uzak farkla geride bıraktı.
  Sarı-lacivertli ekibin ürünlerine özellikle Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray maçlarından sonra büyük ilginin olduğu ve sezon başında belirlenen cironun şimdiden yüzde 30 üzerine çıkıldığı belirtildi.
  Fenerium yetkilileri, "Ortalık toz duman. Böyle bir yoğunluk şimdiye kadar yaşanmadı. Şampiyonluğun gelmesi ile birlikte satışlarımızda büyük bir patlama oldu. Yeterince stok malımız olmasına rağmen ürünlerimiz hızla tükeniyor" diye konuştular.
  Sarı-lacivertli kulübün şu ana kadar Fenerium ürünlerinden 30 milyon dolar (yaklaşık 40 milyon YTL) ciroya ulaştığı, bu rakamın çok daha yukarılara çıkmasının beklendiği öğrenildi.
  Şampiyonluğun ilan edilmesinden sonra 100. yıl için özel olarak tasarlanan cep telefonlarının tamamen tükendiği, tanesi 12 bin eurodan satılan 100 adet saatin de bittiği bildirildi.


  300 bin adet forma satıldı
  Şampiyonluk ve kanarya adam tişörtlerinin büyük talep gördüğünü açıklayan Fenerium yetkilileri, sezon başından bu yana 300 bin adet forma satışının olduğunu, 100. yıl için hazırlanan çift taraflı formalar için yeniden üretime geçildiği bildirildi.
  2007 adet piyasaya sürülen eski tip futbol toplarının da tamamen tüketildiği, 1907 Fenerbahçe rakısının ise 15-20 güne kadar piyasaya sürüleceği belirtildi.
  Ürün konusunda hızını alamayan Fenerbahçe Kulübü'nün dün yaptığı anlaşma sonrası yakın bir zamanda Fenerbahçe bilgisayarı ve laptopları da satışa sunacağı, Fenerbahçe altınları projesinin de hayata geçirileceği ifade edildi.

  Rakipler indirimde!

  Fenerbahçe ürünlerine Anadolu'da da büyük ilgi gösteriliyor. Fenerium Konya Mağazası sahibi Bülent Kaşdoğan, "Şampiyonluk tişörtleri adeta yok satıyor. En büyük ilgiyi ise aslanı yelelerinden havaya kaldıran ve ayaklarının altında kartalı ezen kanarya işlemesinin bulunduğu tişört görüyor. 1'e 17 yazan tişörtlere de talep çok. İsimli forma satışlarında Tuncay ve Alex formalarında talebi karşılamakta bazen güçlük yaşıyoruz. Bunların yanı sıra kanaryadan panço da dışarıya renkli görüntü vermek açısından taraftarın ilgisini çekiyor" dedi. Tüm kulüplerin ürünlerini satan bir mağaza yetkilisi ise "Galatasaray ve Beşiktaş malları için indirim yapmamıza rağmen Fenerbahçe malları 10 kat daha fazla satılıyor" diye konuştu.
  Büyük Kulüp'te kutlama

  Fenerbahçeliler dün gece 100. Yıl ve şampiyonluk dolayısıyla Büyük Kulüp'te verilen yemekte biraraya geldi. Büyük Kulüp Başkanı Duran Akbulut'un ev sahipliği yaptığı geceye; Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Vedat Olcay, Tahir Perek, Hakan Dinçay, Turhan Şahin, Ercan Karasu, eski başkanlardan Ali Şen, Metin Aşık, Emin Cankurtaran, eski yöneticiler Şadan Kalkavan, Selim Soydan, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz, Altyapı Derneği Başkanı Davut Dişli, eski milletvekili Yüksel Yalova, İdari Menajer Volkan Ballı ve sarı-lacivertli oyuncular katıldı.
   

Sayfayı Paylaş