[Çözüm] Windows 7 Uzaktan Bağlantı (Uzak Masaüstü Bağlantısı) Nasıl Yapılır?

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Siz veya seçtiğiniz biri bilgisayarınıza bir uzak bilgisayardan bağlanabilir, ancak önce uzak bağlantılara izin vermeniz gerekir.

  Başka bir kullanıcının Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı kullanarak bilgisayarınıza bağlanmasına nasıl izin vereceğinizi öğrenmek için makalemizi adım adım uygulayınız.
  Başka bir kullanıcının Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı kullanarak bilgisayarınıza bağlanmasına izin vermek için adımları takip ediniz.


  1. Sistem’i açmak için Başlat düğmesini tıklayınız, Bilgisayar‘ı sağ tıklayınız ve sonra Özellikler‘i tıklayın.
  2. Sol bölmede Uzak Ayarlar‘ı tıklayınız. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay veriniz.
  3. Bağlantılara izin vermek için, Uzak Masaüstü altındaki seçeneklerden birini belirleyin.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Windows 7 Sistem Özellikleri / Uzak Sekmesi
  4. Kullanıcıları Seç‘i tıklayınız.
  5. Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusunda Ekle‘yi tıklayınız.
  6. Kullanıcı veya Grup Seç iletişim kutusunda, aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını yapın:
   • Arama konumunu belirtmek için Konumlar‘ı tıklayınız.
   • Aramak istediğiniz nesne türlerini (kullanıcı adları) belirtmek için Nesne Türleri‘ni tıklayınız.
   • Seçilecek nesne adlarını girin kutusuna, aramak istediğiniz kullanıcının adını yazın ve Adları Denetle‘yi tıklatın. Kullanıcı adı bulunamazsa, gelişmiş arama gerçekleştirmek üzere Gelişmiş‘i tıklatın.

  7. Doğru adı bulduğunuzda Tamam‘ı tıklayınız. Ad Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür.
  8. Tamam‘ı ve ardından yeniden Tamam‘ı tıklayınız.
  9. [​IMG]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Başka bir bilgisayarın uzak masa bağlantısı kullanarak bilgisayarınıza bağlanmasına izin vermek için, Sistem Özellikleri’ndeki Uzak sekmesinde uygun ayarı seçerek bağlantıya izin vermelisiniz. Bu sekmeyi açmak için aşağıdaki adımları izleyin:


  1. Sistem’i açmak için Başlat düğmesini tıklayınız, Bilgisayar‘ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler‘i tıklayınız.
  2. Sol bölmede Uzak Ayarlar‘ı tıklayınız. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay veriniz.

  Aşağıdaki bilgiler hangi ayarı seçmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır:


  • Bilgisayarınıza Uzak Masaüstü veya RemoteApp yoluyla hiç kimsenin bağlantı yapmasını istemiyorsanız, Bu bilgisayara bağlantıya izin verme‘yi tıklayınız.
  • Uzak Masaüstü veya RemoteApp’ın herhangi bir sürümünü kullananların sizin bilgisayarınıza bağlantı yapılabilmesine izin vermek istiyorsanız Herhangi bir Uzak Masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayarlardan yapılan bağlantılara izin ver‘i seçin. Bu, diğer kişilerin Uzak Masaüstü Bağlantısı’nın hangi sürümünü kullandığını bilmediğiniz durumlarda iyi bir seçenektir; ancak üçüncü seçeneğe göre daha az güvenlidir.
  • Uzak Masaüstü veya RemoteApp’ın sürümlerini Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama ile birlikte kullananların bilgisayarlarından sizin bilgisayarınıza yapılacak bağlantılara izin vermek istiyorsanız Yalnızca Uzak Masaüstü’nü Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulaması ile çalıştıran bilgisayarlardan bağlantılara izin ver‘i seçin. Bu, bilgisayarınıza bağlanacak kişilerin bilgisayarlarında Windows 7 kullanıldığını biliyorsanız en güvenli seçenektir. (Windows 7 işletim sisteminde, Uzak Masaüstü, Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama kullanır.)  Bilgisayarınızın Uzak Masaüstü’nü Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama ile birlikte çalıştırıp çalıştırmadığını anlamak için


  1. Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı açmak için Başlat düğmesini tıklayınız. Arama kutusuna Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve sonuç listesinde Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı tıklayınız.
  2. Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusunun sol üst köşesindeki simgeyi tıklayınız, ardından Hakkında‘yı tıklayınız.

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   Windows 7 Uzak Masaüstü Bağlantısı İletişim Kutusu
  3. Uzak Masaüstü Bağlantısı Hakkında iletişim kutusunda “Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulaması desteklenir” ifadesinin olup olmadığına bakın.
  4. [​IMG]
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Windows 7 Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama

  [​IMG]

  Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama, tam bir uzak masa bağlantısı oluşturulmadan ve oturum açma ekranı görüntülenmeden önce kullanıcının kimlik doğrulama işlemini tamamlayan bir kimlik doğrulama yöntemidir. Bu, uzak bilgisayarı korsanlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumaya yardımcı olabilir. Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama’nın avantajları:


  • Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nın önceki sürümlerinden daha az uzak bilgisayar kaynağı gerektirir. Uzak bilgisayar, kullanıcının kimliğini doğrulamadan önce, eski sürümlerde olduğu gibi tam bir Uzak Masaüstü bağlantısı başlatmak yerine sınırlı sayıda kaynak kullanır.
  • Hizmet reddi saldırıları riskini azaltarak, daha yüksek güvenlik sağlanmasına yardımcı olur. (Hizmet reddi saldırısı, Internet erişimini sınırlamaya veya engellemeye çalışır.)
  • Uzak bilgisayar kimlik doğrulamasını kullanır, bu da kullanıcıların zararlı amaçlar için kurulmuş uzak bilgisayarlara bağlanmalarına karşı koruma sağlamaya yardımcı olabilir.
  • [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş